Kane afsluiter Goes in Concert Tragi-komisch toneel over boerengezin Podia samen sterk met fors aanbod Woensdag 20 mei 2009 1 9 Eenheid met behoud eigen identiteit voor theaterorganisaties. door Ali Pankow goes - Zeven theaterorganisaties in Zeeland staan samen sterk met een divers podiumaanbod met ruim 400 voorstellingen in het sei zoen 2009 - 2010. De vaste bezoe kers krijgen de theatergids nog de ze week thuis gestuurd. Verder is deze verkrijgbaar in bibliotheken en in veel andere openbare gele genheden. „Het is een zeer divers gremium dat hier aan tafel zit", constateert directeur Peter de Neef van Thea ter Exploitatie Zeeland (TEZ) met een tevreden grijns dinsdagmid dag bij de presentatie. Hij is blij met de krachtenbundeling maar vooral ook met die grote verschil len. Hij benadrukt dat dit geza menlijk theateraanbod mogelijk is met behoud van eigen identiteit voor ieder podium. De samenwerking van de podia van de TEZ (De Mythe in Goes, Stadsschouwburg Middelburg, Theater aan Zee, Renesse) met Po dium 't Beest Goes en Cultuur- werf Vlissingen bestaat al wat lan ger. Vorig jaar sloot de Zeeuwse Concertzaal zich daar bij aan en nu doen ook MuziekPodium Zee land (MPZ), Productiehuis Zeelan- dia, het Minitheater en 't Spiegel- theater in Middelburg mee. „Een belangrijke kiem voor een Uit-bureau Zeeland ligt er dus in feite al", constateert Frank van ler- sel van de Vlissingse Cultuurwerf Hij doelt op het al vaker gelanceer de voornemen van het provincie bestuur in deze richting. Volgens hem ligt er nu een mooie basis dat voornemen werkelijk te realiseren. Maar wel of geen officieel Uit-bu reau, de theaterliefhebbers in Zee land zullen met het huidige gebun delde aanbod hun weg wel weten te vinden. Een verdere groei ligt in het verschiet. „Het is er nu nog niet van gekomen, maar bij het Scheldetheater Terneuzen en het Ledeltheater in Oostburg leeft wel de wens te zijner tijd ook aan te sluiten", zegt De Neef Volgens hem zit de meerwaarde van een gezamenlijk aanbod ook in een be tere afstemming tussen de podia onderling. Dat wil niet zeggen dat fervente theaterbezoekers nooit eens voor moeilijke keuzes komen te staan. Er blijkt nou eenmaal veel te doen in Zeeland. De pro grammeurs hebben echter wel ge tracht overlappingen van dezelfde genres grotendeels te voorkomen. De vraag naar hun persoonlijke voorkeuren het komend seizoen, dwingt hen tot (te) moeilijke keu zes. „Het eigen theaterfestival voor de Zeeuwse jeugd van 23 tot en met 28 oktober", laat Rens Schot (Podium 't Beest) kort en krachtig weten. „Presentatie van de cd Wol kenatlas op 13 september", begint Willem Kniknie van MPZ. Frank van Iersel somt op: „Muziekthea- tergroep Ocobar met Frank Lam- mers op 24 oktober en danspro- ductie Kiss Moves op 18 novem ber." Peter de Neef zucht diep: „Er is zoveel: Ibérica de Danza, Faulty Towers, Within Temptation zie ook: www.theaterverkoopzee- land.nl Line-up moet 8000 bezoekers naar Grote Markt Goes trekken. door Aii Pankow goes - Kane, Boris, Beef, Melou, Stereo Divas én een spetterende Afrikaanse openingsact die later bekend wordt gemaakt, vormen de line-up voor de zevende editie van Goes in Concert zaterdag 29 augustus. Organisator Fred Harin- ck is ervan overtuigd dat met deze gevarieerde programmering het maximum van 8000 bezoekers wordt gehaald. „Die Afrikaanse openingsact ma ken we rond 1 juli pas bekend, evenals een Zeeuwse band die een plekje krijgt binnen de program mering. Groepen die in aanmer king willen komen voor een optre den op het podium van Goes in Concert kunnen tot 15 juni de mo's insturen. De instructies daar voor vinden zij op onze website. Een jury van vier mensen bepaalt welke band wordt uitverkoren", vertelt Harinck. Hij benadrukt dat allerlei genres welkom zijn en dat de inzendin gen zuiver op kwaliteit worden be oordeeld. Grote namen als onder meer Blaf, Racoon, Krezip, Guus Meeuwis en Belle Perez gingen de groep Kane voor. Aan deze Haagse rockband de uitdaging het publiek te motive ren tot en met het slotoptreden van het festival te blijven. Kane staat er om bekend, geïnspireerd door talrijke invloeden, een eigen geluid te kunnen creëeren. De sound van deze band varieert van U2 tot André Hazes, van grunge tot country, van Red Hot Chili Peppers tot [imi Hendrix, Prince en Andy Tielman. Voor de liefhebbers van Beef wordt het een van de laatste keren dat zij hun favorieten in Zeeland aan het werk kunnen zien en ho ren. „Na Goes in Concert heeft de groep elders nog slechts twee con certen te gaan", memoreert Harin ck het besluit van deze groep van af september tot 2011 een rustpe- Zanger Dinand Woesthoff en gitarist Dennis van Leeuwen van de Haagse rockband Kane. riode te nemen. Na het uitbrengen van vijf studio-albums en tien jaar onophoudelijk toeren vinden de muzikanten het wel even genoeg. In Goes tekenen ze echter nog voor een spetterend repertoire met een mix aan ska, reggae, rock steady en ragga. De internationale band Melou, af gelopen zondag nog op het Cul tuurplein in Zierikzee, zal ook van de partij zijn in Goes. Melou staat voor een zomerse mix van jazz, soul blues, surfmuziek en bossano vaklanken. Wie Boris zegt, zegt Idols, maar dat stadium is deze zanger inmid dels voorbij. Hij heeft een nieuwe band om zich heen verzameld. Een 'dreamteam' naar hij zelf zegt. Hij wil er de funk mee onder de mensen verspreiden. „Voorafgaand aan het optreden van Kane dient het podium ingrij pend te worden verbouwd. Na tuurlijk weten we het publiek in die tussentijd prettig bezig te hou den. Daar staan de Stereo Divas borg voor, ofwel dj Miss Monica en vocalist mc Miss Bunty", zegt Harinck. Volgens hem zal de Grote Markt met 8000 mensen behoor lijk vol zijn, maar blijft er volop mogelijkheid voor het publiek om lekker uit zijn dak te gaan. Q De kaartverkoop voor Goes in Con cert begint morgen Kaarten zijn te bestellen via de website www.goesin- concert.nl en verkrijgbaar bij alle ho recabedrijven gevestigd aan de Grote Markt in Goes. De entreeprijs be draagt 15 euro, na 30 juni wordt dat 17,50 euro en op de dag van het con cert zelf kost een kaartje 20 euro. Theatervoorstelling op locatie in Oostkapelle over het boerenleven. door Ali Pankow oostkapelle - Buitensporighe den, malle streken of bokkenspron gen. Deze betekenissen geeft het woordenboek aan 'strapatsen'. Theatergroep Strapatsen uit Weert haalt geen malle streken uit, maar maakt straattheatervoorstellingen en locatietheater. Dat gebeurt wel iswaar met humor, maar vooral ook met serieuze inzet. Belangstel lenden in Zeeland kunnen er deze week kennis mee maken. De groep speelt morgen, vrijdag en za terdag de voorstelling Meel op loca tie bij biologisch-dynamische boer derij Ter Linde aan de Oranjezon- weg 1 in Oostkapelle. Meel is een tragikomische voorstel ling in een absurdistische taal. Het verhaal gaat over een boerengezin met twee broers en hun moeder. Zij worstelen alle drie met de ver stikkende relatie die ze met elkaar hebben. Alle gezinsleden hebben één verlangen: weg uit de beklem mende sfeer. De tekst is geschre ven door Mark van Seggelen, die zelf ook meespeelt. De overige twee rollen worden vertolkt door René Zeebregts en Isabel Pullens. De regie is van Dianne Krijnen. De acteurs kunnen bogen op veel ervaring binnen studententoneel en jeugd- en jongerentheater. Mark van Seggelen speelde als ac teur bij het Land van Ooit en hij was toneelspeler bij een vakantie park waarvoor hij ook de teksten schreef Ook werkte hij tien jaar met meervoudig gehandicapte jon geren. Voor Martine Wensink van boer derij Ter Linde gelden de drie voor stellingen dit weekend als proef voor meer theateractiviteiten op het erf van dit bedrijf. Toneel op locatie, do. 21, vrij. 22, zat. 23 mei, boerderij Ter Linde, Oranje- zonweg 1, Oostkapelle, 20.30 uur; re servering: tel. 0495-535151. Restau rant 'Keuken Ter Linde' serveert voor af een maaltijd, tel.: 06-24808385. René Zeebregts, Isabel Pullens en Mark van Seggelen in de productie Meel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19