dagaanbieding! dagaanbieding Balkenende: gesprek met dalai lama schaadt open relatie met China Nehalennia doet mee aan de Solarboat Challenge Lees over de voorbereidingen op www.pzc.nl/blog LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Blauwe Vlag Als Havenmeester van jachthaven Delta Marina Kortgene vind ik de titel van het geplaatste artikel 'Blauwe Vlag krijg je alleen als je betaalt' (krant 13 mei) niet correct. Dit wekt het idee dat, als je maar even je portemonnee trekt, je de Blauwe vlag ontvangt. Dit is zeker niet het geval! De Blauwe Vlag is een internationale milieuonder scheiding die staat voor veiligheid, kwaliteit en milieu. Delta Marina in Kortgene heeft dit jaar voor de tiende keer de Blauwe Vlag ver diend en daar zijn we enorm trots op. De eisen worden elk jaar aange scherpt door de internationale ju ry en jaarlijks gecontroleerd op al lerlei puntert. De Blauwe Vlag-jachthavens geven een enor me impuls aan de hele provincie om booteigenaren vanuit ons land, Duitsland en België naar Zee land te krijgen. Jachthavens met Blauwe Vlag staan ook juist in het buitenland bekend als schoon, vei lig en van goede kwaliteit; als ha vens dus die de zaken goed voor el kaar hebben! Daarom betalen wij graag dit bedrag om aan dit keur merk te voldoen omdat het een toegevoegde waarde is voor onze jachthaven. Als een watersportver eniging als Burghsluis beslist niet te betalen, dan kunnen of willen ze niet voldoen aan de eisen van de Blauwe Vlag en kiezen voor een ander niveau van jachthaven! Paul de Bruijn Veerdam 3, Kortgene Bonedijkestraat De 'soapopera', het imago van de Vlissingse Bonedijkebuurt moet verbeterd worden. Woningcorpora tie I'Escaut wil dat bewoners weer trots zijn op hun wijk. Daarvoor is een extern Communicatieadviseur aangetrokken. Branding zo heet nu de missie, 'de zoveelste'. Tegen over de goedwillende bewoners kan I'Escaut zich beter druk ma ken over zijn harteloos toewijzings beleid. Dit dient aan banden wor den gelegd, daar gaat geen stimu lans vanuit. Dit speelt al jaren en niemand die het ziet. Door het li beraal ruimdenkend toewijzingsbe leid veroorzaken sommige huis houdens problemen. Goedwillen de bewoners hebben daar veel last van. Vergeet niet dat trouwe huur ders goud waard zijn, zij zorgen voor gestaag groeiende huurin komsten. Sterker, zij bevorderen de stabiliteit en hebben een posi tieve uitstraling. Hoogtijd voor een nieuwe manier van woning toewijzing invoeren die huurders selecteert op hun leefstijl. Bij zo'n realistische aanpak wordt een pas sende huurder gevonden die bo vendien goed functioneert in de wijk. Even vergeten zeker. Wie draaien goedwillende bewoners ei genlijk een poot uit? Willem Cornells Murre Irislaan 16, Vlissingen Nederlanders In de krant van zaterdag 16 mei las ik het artikel 'Wij zijn Nederland- ser dan de Nederlanders'. En het ging hier over de Amerikaanse ex-Nederlanders in het stadje Zee land, Michigan, VS van Amerika. Niks bijzonders, dat geldt ook voor Nederlanders van allochtone afkomst en wonend in Nederland. Behalve diegenen die hier pas en kele jaren wonen, kennen ze de Nederlandse taal beter dan de oor spronkelijke bewoners: 'hij heb' in plaats van 'hij heeft'. Ze zingen ons volkslied (ja, dat is het Wihel- mus!) uit volle borst terwijl de au tochtonen hun lippen niet bewe gen. De Molukkers waren en zijn betere soldaten. En in het voorma lige N.O.I werd de verjaardag van de koningin uitbundiger gevierd dan in Nederland zelf. Foei toch, gij Nederlander, die van 'de blon de top der duinen', en de 'Blauw geruite kiel', ge moest u schamen. M. van Loon Voorstad 38, Goes Milieuorganisatie Johan Robèsin, 'k zag ook een De heer Johan Robesin als hoofdredacteur/uitgever Ports Industry Magazine op een pro-wet site, die wil als fractievoorzitter Partij voor Zeeland dat milieuorga nisaties zich koest houden. Ergert zich aan de subsidies voor mi lieuorganisaties. Faunabeheer be moeit zich met mosselzaadvisserij en landelijke organisaties plus ZMF bemoeien zich met de DOW's milieuvoorschriften. Wees blij. En dat terwijl het crisis is. Ja, en? Figuren die nog steeds de bo men tot in de hemel willen laten groeien moeten zich eens koest houden. R. Snoep M. v. Coehoorngr. 51, Vlissingen Toppers 2 Ik heb het Songestival niet ge volgd, maar soms probeer ik Gor don te observeren. Als hij in een deuk ligt, dan heb ik altijd zoiets van: waarom lach je nou eigenlijk? Om jezelf? Of weet je het zelf niet? Die man is op zoek naar een goede hulpverlener, die gespeciali seerd is in mensen die lijden aan het syndroom van Aanstelleritus. Sonja van Hoof Burggang 6, Middelburg Verkiezingen Binnenkort kunnen we gaan stem men voor het Europese parle ment. Er gaan dan zo'n 25 Neder landse parlementariërs naar Brus sel. Ik vraag mij af hoe men in zo'n fractie zal discussiëren met Es- ten, Bulgaren, Italianen. Kortgele den was Eurocommissaris Neelie Kroes op de radio. Zij ging er prat op dat Europa zoveel bereikt heeft, met name de euro werd geroemd. Mar een eendheidstaal die toch ze ker ook nodig is voor een Europa is er nog niet. Vreemd, toen ik Nee lie Kroes weer een keer iets hoor de zeggen, deed ze dat in het En gels. Ik voelde mij gediscrimineerd omdat zij, als Nederlandse, niet Nederlands tot mij, een Nederlan der, sprak. Engels wordt bevoor deeld. (Is niet de grootste taal van Europa). De eenheidstaal is er wel en dat is Esperanto. Het is de taal die iedereen op gelijke voet zet en die de betrekkingen tussen de vol- ke wil verbeteren. S. Smits Deken Tomaslaan 32, 's-Heerenhoek Bombardement 2 Naar aanleiding van de ingezon den brief (zaterdag 16-05) door de heer C. Baan over het bombarde ment op Westkapelle (dd. 3-10-1944) wil ik toch reageren. Er is een spreekwoord dat zegt 'u hebt de klok horen luiden, maar weet niet waar de klepel hangt'. Dit geldt zeker voor de heer Baan en slaat werkelijk nergens op. Graag wil ik hem adviseren om naar het Polderhuis aan de Zuid straat in Westkapelle te gaan. Daar kan men alles over het bombarde ment lezen, film kijken enz. Er is zelfs een gesprek met een van de piloten uit die periode te horen. Bovendien wordt u door deskun dig personeel geadviseerd. P. de Witte Ridderkerklaan 1Westkapelle Watertoerisme Uw artikel met betrekking tot de kansen van het watertoerisme is niet compleet. Er wordt van het feit uitgegaan dat uitbreiding van het aantal ligplaatsen voor de wa tersport mogelijk zou zijn. Ik be strijd dat niet, maar maak de vol gende kanttekeningen. Goede on dernemers zien overal kansen. Dat wil niet zeggen dat alles mogelijk is en dat de inwoners en de over heid dat dan maar moeten steu nen. Onderzoek en inventarisatie zijn nodig. Ik noem als voorbeeld de Grevelingen. Daar wordt Zee land verblijd met een uitbreiding van ongeveer 1200 ligplaatsen. De Grevelingen is welisaaar een grote plas water, maar niet overal bevaar baar. De watersport speelt zich in de daguren af. De sluis in Bruinis- se is niet groter geworden en kent nu met goed weer al wachttijden. Andere takken van watersport zul len in de provincie ook hun ruim te opeisen. De beroepsvisserij heeft grond en ruimte nodig. Nu de mosselzaadvisserij in de Wad denzee wordt verbden, zullen in de Zeeuwse wateren ook vangin- stallatiaties moeten worden ge legd. De vaarwegen van Dordrecht naar Wemeldinge, Terneuzen, Vlis singen en Antwerpen worden door grotere en snellere zee- en binnenschepen bevaren en leggen de watersport grotere beperkingen op. De watersport is een vrijetijdsbe steding en wordt in ons land voor een groot deel door amateurs be dreven. Het moet ook nog leuk blijven. Gooi het kind (de ruimte) niet met het badwater weg. P. Huijbrecht De Kanterlaan 14, Zierikzee Kamer roept premier op matje over bezoek van Tibetaanse leider. Premier Jan Peter Balkenende wil niet persoonlijk spreken met de dalai lama tijdens diens aanstaande bezoek aan Ne derland, juist om China kritisch te kunnen blijven wijzen op de men senrechten en over de situatie in Tibet. Dat zei de premier gisteren in de Tweede Kamer. „We willen de open relatie met China zo hou den. Dat willen we niet in de waag schaal stellen door een ontmoe ting met de dalai lama", aldus Bal kenende. De Kamer had de premier ter ver antwoording geroepen nadat het kabinet een Kamermotie naast zich neerlegde waarin de minis ter-president wordt opgeroepen de dalai lama te ontmoeten. De da lai lama bezoekt Nederland op 4 en 5 juni, maar van het kabinet zal alleen minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen de geeste lijk leider van Tibet te woord staan, op een bijeenkomst met an dere religieuze leiders. De Chinese autoriteiten in Peking hebben de Nederlandse regering la ten weten dat een ontmoeting tus sen de dalai lama en een bewinds persoon de onderlinge relatie zal schaden. China ziet de dalai lama als strijder voor een onafhankelijk Tibet, en Tibet als eigen grondge bied, sinds het dat land in 1950 bin nenviel en inlijfde. Het Chinese dreigement over de relatie met Nederland gaat volgens Balkenende vooral om de 'kriti sche dialoog' en niet zozeer om economische belangen. Dat hij de dalai lama niet zelf zal ontmoeten, betekent volgens de premier niet dat Nederland helemaal de oren laat hangen naar China. Want, zei Balkenende: „De ontmoeting met minister Verhagen wordt in China niet goed ontvangen." GroenLinks-Kamerlid Mariko Pe ters vindt de kabinetsopstelling echter 'een degradatie' van de rela tie tussen Nederland en Tibet. Voormalig premier Wim Kok ont ving de dalai lama eerder wel, stel de zij. Andere Europese leiders zoals Sar- kozy (Frankrijk), Merkel (Duits land), Rasmussen (Denemarken) spraken of spreken de dalai lama ook, aldus D66-leider Alexander Pechtold. „Waar is uw VOC-menta- liteit", herinnerde PVV'er Ray mond de Roon de premier aan diens eerdere uitspraak. „Het is zo gemakkelijk om dat zo uit te spreken", vond Balkenende. „We schuwen de kritiek niet tegen over China, en die gelegenheid wil len we niet kwijtraken." ALLEEN GELDIG OP VRIJDAG 22 MEI EXTRA AANBIEDING: 22 MEI TE ZIEN IN DE WINKEL Elektronische condehsdrpgeT.-mei TA pro gramma's, 6 kg vulgewicht lEDdna'icaiies en grote vulopening Geen ah-cer nodig ALLEEN GELDIG OP DONDERDAG 21 MEI Mei 1920x1080 pixels, SRS Tru Surround XT, contrastro- no 15.000:1, Wide Color Enhancer en 3x HDMI. Stijl- vol design EXTRA AANBIEDING: 21 MEI TE ZIEN IN DE WEBSHOP LAAGSTE WINKELPRIJS VAN NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16