Oed ingekocht! Taliban gaan eraan, jubelt Seriemoordenaar actief in Milwaukee LEZERSEMTRA PZC Opslagplaatsen wapens ontdekt in Uruzgan Zeil im Wiesental Zwarte woud Bad Schmiedeberg Dubener Heide 4-daagse Pinkster-arrangementen Aankomst dagelijks tussen 23 t/m 30 mei per eigen vervoer. 4-daagse arrangementen (3 overnachtingen) Lezersprijs* €129,- prijs is o.b.v:2-persoonsbezettingen halfpension. 1 persoonskamer toeslag. Extra nacht: 39,- p.p. o.b.v halfpension. Exclusief; calamiteitenfonds, reis- en/of annule ringsverzekering, administratiekosten en kurtax: 2,50 p.p.p.d. Meer informatie en bestellen boeksne op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (autovakan ties). Voor meer informatie of boeken neem contact op met Globe Reisburo, tel. 0900-8482 (0,15 cpm). Vermeld bij reserveringen het reisnummer: SEDE01-01 voor Zwarte Woud en SEDE01-02 voor Bad Schmiedeberg. REIZEN DEN HAAG - Militairen in Uruzgan hebben tijdens een grote operatie die vorige week begon, opslagplaat sen gevonden van wapens, muni tie, onderdelen voor geïmprovi seerde explosieven, drugs en com municatieapparatuur. De Neder landse, Afghaanse en Australische militairen ondervonden nergens tegenstand. Dat heeft het ministerie van Defen sie in Den Haag gisteren gemeld. Aan de operatie in het westelijke Deh Rashan-gebied doen in dui zend manschappen mee. Defensie stelt dat door de komst van de Isaf-macht en het Afghaan se leger de vijand een gevoelige slag is toegebracht. MILWAUKEE - Uit DNA-onderzoek is gebleken dat zeker vijf onopge loste moorden in de Amerikaanse stad Milwaukee zijn gepleegd door een en dezelfde dader. Dat heeft de politie bekendgemaakt. Politiechef Edward Flynn meldde op een persconferentie bovendien dat DNA-materiaal dat afkomstig is van nog eens twintig andere on opgeloste moorden opnieuw wordt onderzocht, om te zien of ook die moorden aan dezelfde on bekende verdachte kunnen wor den toegeschreven. De vijf moorden waarvan nu is ge bleken dat zij door één seriemoor denaar moeten zijn gepleegd, von den plaats in oktober 1986 (twee moorden), in 1995,1997 en in april 2007. Alle vijf slachtoffers waren prostituee. Het DNA van de moor denaar werd eveneens aangetrof fen op het lichaam van een 16-ja- rig meisje dat in 1995 om het leven werd gebracht. De politie gelooft niet dat de verdachte van de moor den op de prostituees schuldig is aan de dood van het meisje, maar zegt dat hij seks met haar moet hebben gehad en dat hij moet we ten wie wel de moordenaar is. in Milwaukee, in het noorden van de VS, werd in 1991 de beruchte se riemoordenaar Jeffrey Dahmer op gepakt. Hij bekende tussen 1978 en 1991 zeventien mannen en jon gens te hebben vermoord. Lilian blogt over Zeeuwse sporen in de VS Kijk op www.pzc.nl/blog Het belooft mooi weer te worden tijdens de Pinksterdagen! Pak snel uw koffer en geniet van een paar dagen Zwarte Woud of snuif cultuur op in voormalig Oost-Duitsland. Zeil im Wiesental is prachtig gelegen in het Zwarte Woud. De Franse en Zwitserse grens zijn dichtbij waardoor bezoeken aan de Vogezen en de Vierwaldstattersee ook prima te doen zijn! Hotel Löwen*** beschikt over goede kamers en een uitstekende keuken. Excursiemogelijkheden: Titisee - Waterval van Schaffhausen - Bodensee - Franse Vogezen - Luzern en de Vierwaldstattersee Aankomst dagelijks tussen 29 mei t/m 3 juni per eigen vervoer. Angst voor extremisten lijkt te verdwijnen in Pakistan. door onze correspondent Harald Doornbos PESHAWAR - Door de stoffige stra ten van Peshawar in het noorden van Pakistan rijden honderden, geen duizenden auto's. Dat het woestijnstof vanuit het nabijgele gen Afghanistan hier naartoe waait is normaal. Maar zo weinig verkeer? Dat gebeurt niet vaak. Veel bewoners van Peshawar blij ven deze dagen binnen. Ze vrezen wanhoopsaanvallen van de Paki staanse Taliban, met zelfmoorde naars en autobommen. Ze zouden zo wraak willen nemen voor het succesvolle offensief van het Paki staanse leger .tegen Taliban-strij- ders in de nabijgelegen Swat-vallei. Op zondag was het inderdaad zo ver in Peshawar. Een door de Tali ban geparkeerde autobom ontplof te juist op het moment dat er een schoolbus met gehandicapte kinde ren langsreed. Er vielen veertien doden, maar veertien doden wor den in het hedendaagse Pakistan afgedaan als 'een incidentje', ook als het om kinderen gaat. Een te ken aan de wand. „Tot nu toe valt het allemaal reuze mee", zegt Kashif Muhammad, een jonge Pakistaan. „Wij zijn au tobommen of zelfmoordacties ge wend waarbij soms wel 150 of tweehonderd doden vallen. Veer tien is niet veel, het toont aan dat de Taliban aan de verliezende hand zijn, niet meer in staat zijn om hard terug te slaan." Vervolgens pakt Muhammad een National Geographic-tijdschrift er bij uit 1952. „Lees maar", zegt hij. Het 57 jaar oude voorpagina-arti kel gaat over het jonge land Paki stan dat dan slechts vijf jaar be staat. Volgens de auteurs is het 'een stabiel en welvarend land dat bruist van de activiteit en de dro men'. Muhammad, die Engels studeert, kon tot voor kort wel janken, zich afvragend wat er dan overgebleven is van al die dromen. Pakistan is acht jaar lang geregeerd door een militaire dictator, en er werden zo veel zelfmoordaanvallen gepleegd door moslimextremisten, dat zelfs Irak veiliger was. Gehersenspoelde religieuze kinderen onthoofdden militairen, voormalig premier Be nazir Bhutto werd doodgeschoten en de Taliban rukten op tot op tachtig kilometer van de hoofd stad Islamabad. „We konden als land niet dieper zinken", zegt de student. Maar het ogenschijnlijk succesvol le offensief tegen de Taliban heeft 'Veertien doden is niet veel, het toont aan dat de Taliban aan de verliezende hand zijn' hem en veel andere Pakistanen weer hoop gegeven. Pakistan smacht naar een overwinning op de moslimextremisten. Volgens het leger zijn ten minste elfhonderd Taliban gedood en zijn Een jongen staat in de rij voor voedsel in een vluchtelingenkamp in Swabi. Rustig kuuroord gelegen in het natuurgebied de Dübener Heide, in het voormalige Oost-Duitsland tussen Berlijn en Leipzig. Het is omgeven door prachtige natuur en authentieke dorpjes. Het uitstekende Parkhotel*** ligt in het centrum en grenst aan het kuurpark. Excursiemogelijkheden: Wörlitzer Park (UNESCO Werelderfgoed) - Leipzig- Lutherstadt Wittenberg- Berlijn -Torgau aan de Elbe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10