Uit selectie www.pzc.nl/uit FORT BONGO 6 I Woensdag 20 mei 2009 Plopsaland Afgelopen weekeinde werd in het Belgische themapark Plopsaland De Panne de nieuwe attractie 'Anubis The Ride' officieel geopend. Deze gloednieuwe attractie vliegt in 2 se conden met een snelheid van 90km/u 34 meter hoog.Het is daar mee de snelste achtbaan van de Be nelux. Meer info: www.plopsa.be Boerderijdag Op Noord-Beveland is een boeren- route uitgezet voor fietsers, ruiters en menners. De speciaal voor deze dag uitgezette routes voeren langs allerlei attracties en geven een kijk je achter de schermen bij boeren. Vrijdag 22 mei. Inschrijven fiet sers vanaf 10.00 uur tot 13.30 uur bij: Minicamping Zeelucht, Wissenkerke; Museum St. Hout- zaagwerf, Kortgene. Kreek Westkapelle Ontdek het gebied rond de kreek in Westkapelle. Hoe is de kreek ei genlijk ontstaan? Ga op ontdek kingstocht met een ervaren IVN- gids! Woensdag 20 mei. Westkapelle: hoek van de Ridderlaan/Jacob Brasserstraat bij het informatie bord van SBB, van 19.30 uur tot 21.00 uur. door Ondine van der Vleuten Zelfstandige stripwinkels - we hebben het dus niet over een hoek in een boe kenzaak - zijn tegenwoordig schaars. Zeeland heeft, sinds 1985 al, Perron 2 in Middelburg. „En anders moet je naar Til burg, Breda of Eindhoven", weet Hans Stoel, eigenaar van Perron 2, voor de echte liefhebber. Achter de mooie Bouten toonbank vormen de bankjes van een trein- coupé, compleet met tafeltje in het midden en bagagenetten boven de bank, een blikvanger. „Voor mijn gevoel is een perron een goede plek om een strip te lezen, terwijl je op de trein wacht. Ik vond dat dit er wel bij paste." Stoel ging zelf al op jonge leeftijd 'aan de strip'. „Je had toen nog niet zo heel veel: Jan Kordaat, Jer ry Spring, Buck Danny... Daarna ging het groeien en in de jaren ze ventig, tachtig explodeerde het." Vroeger klaagden ouders dat de jeugd alleen nog maar stripboeken las. Was dat nog maar zo, verzucht Hans Stoel. „We verliezen ze aan de computer, ze geven hun geld lie ver uit aan merkkleding, aan mo bieltjes, ze lezen minder en moei lijker." Ze zijn er nog steeds, de stripliefhebbers, maar an ders dan vroeger zijn het vooral volwassenen die stripboe ken lezen. De gemiddelde strip-o-fiel van nu, een man van tussen de 25 en 70 jaar oud, heeft met de jaren alleen maar méér keus gekregen. Want terwijl het aantal stripwinkels en striplezers afnam, is het aantal tekenaars al leen maar toegenomen. In binnen- en buitenland worden veel stripbeurzen gehouden. „In Nederland zelfs een paar van de grootste van Europa, waaronder een tweejaarlijkse stripbeurs in Haarlem waar werkelijk iedereen op afkomt: tekenaars, schrijvers, inkleurders uit binnen- en buiten land, iedereen die iets met strips te maken heeft, is daar." Perron 2 is de enige gespecialiseerde stripspeciaalzaak in Zeeland. Naast strips is een beperkt assortiment strip-parafernalia te koop. De stripwereld is grofweg in drie gebieden in te delen: een Aziati sche (met onder meer de Japanse manga-strips), de Amerikaanse (denk aan de Marvel-comics, met veelvuldig verfilmde super-helden die eeuwig verwikkeld zijn in een strijd tussen goed en kwaad) en de Europese. Frankrijk neemt daar in als Mekka van de Europese strip- scene een centrale plaats in. „Het afgelopen jaar zijn er in Nederland zo'n duizend titels uitgekomen, waarvan circa 150 herdrukken. Dus er zijn zo'n 850 albums uitge bracht. In Frankrijk in diezelfde pe riode tussen de drie- en vierdui zend!" Kenmerken van de Europese strip- cultuur kan Stoel niet noemen, of foto's Mechteld Jansen het zou de veelzijdigheid moeten zijn. „Er is zoveel moois, zoveel verscheidenheid, er zijn zoveel stij len. Van avontuur tot horror, sprookjes tot fantasy of scifi, realis tisch, humoristisch, gebaseeerd op de literatuur zoals de strip De Avonden van Gerard Reve." Aan de wanden van Perron 2 strek ken zich meters en meters strip- WOENSDAG 20 MEI Modeshow Veere, Jabez Mode, 14.30 uur; Waterspelen Waterflessenvoetbal, waterballonwerpen en andere waterspelletjes voor de jeugd bij speluitleen 't Fort. Vlissingen, Pieterpoststraat 49, 13.00-16.00 uur. DONDERDAG 21 MEI Vroege vogels Wandeling van Natuur- en Vogelwacht door het Schelphoekbos om te luisteren naar vogelzang. Serooskerke (S), parkeer plaats restaurant De Schelphoek aan de N57, aanvang 05.00 uur. Geuzenfeesten Biervliet, diverse locaties 8.00 - 2.00 uur Oldtimer festival Axel, Hofplein, 10.00 uur. Provenement Kramen met hapjes uit verschillende lan den. Axel, PKN kerk, 12.00-17.30 uur. Elzenmetenfietsontdekkingstocht Fietsend en wandelend door de West hoek van Schouwen. Deze route is 21 ki lometer. Westenschouwen, natuurinfor- matiepunt en trampolinecentrum Wester- schouwen, op het grote P-terrein bij de rotonde, vanaf 11.00 uur Orchideeën Wandeling door oude kreek, poldertjes, orchideeën, natuur en vogels olv gids van Staatsbosbeheer. Reserveren: VW Schou- wen-Duiveland 0900-20 20 233. Dreischor, Knotwilgendreef aan Weg door het Dijkwater, 19.00 uur. T rekpaardentocht In het Land van Hulst worden donderdag 21 en vrijdag 22 mei trekpaardentochten gehoüden met authentieke karren.Ver- trek steeds vanaf de hoeve Konstance, Groot Cambrondijk 13 bij Vogelwaarde. Vogelwaarde, hoëve Konstance, 10 uur. Kajakvaren Outdoor Inspiration en natuurmuseum Terra Maris houden kajakvaartochten op de Noordzee voor de kust van Walche ren. De vaartochten staan gepland op za terdag 16 mei, zondag 17 mei, donder dag 21 mei en vrijdag 22 mei. Deelname vanaf 15 jaar. Oostkapelle, Terra Maris, 11.00 uur Vliegerfeest Cadzand-Bad, strand, ter hoogte van strandpaviljoen Caricole duinovergang 8, 11:00 tot 17:00 uur Puzzelrit Puzzelrit van Motor- en Automobielclub De Zeeuwen, 's Gravenpolder, Motor - en Automobielclub/ Ons Dorpshuis, Poel- voordestraat 3,18.30 uur. Hemelvaartsmarkt In het centrum van Haamstede is waren markt met standwerkers. Haamstede, 13.00 - 17.00 uur, centrum. VRIJDAG 22 MEI Geuzenfeesten Biervliet, diverse locaties 8.00 - 2.00 uur Trailerladen Janneke Buddendijk en Erik Janssen de monstreren bij Stal Geertse in Ritthem, hoe je een paard rustig in een trailer kunt laden. Ritthem, Stal Geertse aan de Scheeweg, 19.30 uur. Kajakvaren Outdoor Inspiration en natuurmuseum Terra Maris houden kajakvaartochten op de Noordzee voor de kust van Walche ren. Deelname vanaf 15 jaar. Oostkapelle, Terra Maris, 11.00 uur Boomkikkers Op de vrijdagen 22 en 29 mei worden er boomkikkerexcursies gehouden. De eer ste excursiedag voert over de wallen van het oude vestingstadje Retranchement, waar zich een populatie van ongeveer 250 boomkikkers bevindt. Retranchement, Markt, 22.00 uur onder leiding van Fred Schenk. Kinderspecial Avontuurlijke korte fiets- en wandelroute. Westenschouwen, natuurinformatiepunt en trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote P-terrein bij de rotonde, van af 11.00 uur de hele dag door ZATERDAG 23 MEI Zwarte bessendag Dag rond de zwarte bes. Met onder meer een fietstocht van 40 kilometer. Boonman's Wijnmakerij, Stoofweg 10, Nieuwdorp. Start tussen 9.00-13.00 uur Boekenmarkt Ten bate van het orgelfonds van de dorps kerk. Cadzand, Hervormde kerk, 10.00-16.00 uur; Vismarkt Verkoop van vis en oude ambachten. Veere Stadshaven, 10.00-16.00 uur;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 102