Van Kerckhoven is thuis in elke bouwstijl Colsen met milieu expertise internationaal befaamd «infotorial VAN KERCKHOVEN BOUW maanden in beslag genomen, waar bij we gebouwd hebben in de geest van het historische perspectief van de binnenstad met onder andere ka rakteristieke gevels en trapjes. Het was een moeilijke klus vanwege de vele details, ondergrondse parkeer kelder, verspringende gevels en vele hardstenen elementen. De bouw is een boeiende en dynamische we reld. Ondanks de landelijke crisis - waarbij met name de woningbouw momenteel een moeilijke tak van sport is - zien wij de toekomst met vertrouwen tegemoet. Zo lang je maar kwaliteit levert en afspraken nakomt, blijven de opdrachtgevers terugkomen. Bouwen is een mooi vak, hoewel het imago een beetje tegenzit. Wij besteden veel aandacht aan goede arbeidsomstandigheden voor onze mensen. We hebben een goed gemotiveerd team met erva ring op alle facetten van de bouw. In vergelijking met de grote lande lijke bouwbedrijven, hebben wij het voordeel van korte communicatielij - nen.Via kort schakelen kunnen mijn broer en ik snel beslissingen nemen. We hoeven geen verantwoording af te leggen aan een vergadering van aandeelhouders. We zijn een echt familiebedrijf waarbij het werk ons door vader en grootvader met de paplepel is ingegoten. De Van Ker ckhoven Groep heeft een platte or ganisatiestructuur, waarbij het ma nagement zeer toegankelijk is voor zowel klanten als medewerkers. Dat wordt op prijs gesteld en komt flexi- van water en vaste stoffen en een digestaatnabehandeling. Wij zui veren tot oppervlaktewaterkwaliteit en irrigatiewater, terwijl we zelfs tot proceswater kunnen zuiveren. Na scheiding blijft er ongeveer 95 pro cent water en vijf procent vaste stof over, die ingezet kan worden in de landbouw of in de substraathandel, waar biologisch afbreekbare potjes van worden gemaakt. Bij voldoende droging kan de vaste stof gebruikt worden als meestook in energie centrales. Met onze installaties proberen we zoveel mogelijk nut tig hergebruik van alle organische stromen te bewerkstelligen. Onze expertise is mondiaal bekend. We krijgen dan ook wereldwijd aan vragen om dit soort installaties te ontwerpen", aldus Boris Colsen die samen met Joop Colsen en Jurgen Bre- kelmans de directie vormt van Colsen BV. Naast internationaal, is het milieubedrijf voornamelijk regionaal actief in Zee land en Limburg. „Zeeuws-Vlaanderen kent ons vooral vanwege bodemonder zoeken, maar wij doen zoveel meer. Wij verzorgen ruimtelijke onderbouwingen in de brede zin van het woord, waar bij we de onderzoeken zelf verrichten. Bodemonderzoek is een belangrijk on derdeel, maar we verrichten bijvoor beeld ook onderzoeken naar flora- en fauna (natuur), geluid en luchtkwaliteit. Naast onderzoek verzorgen we ook voorbereiding, begeleiding en project management van (complexe) bodem en grondwater saneringen. Verder ver De directie van Colsen BV, vlnr:Jurgen Brekelmans,Joop Colsen en Boris Colsen. zorgen we ook (milieu) vergunningen, bijvoorbeeld om water te mogen lozen, grondwater te onttrekken of sloten te verleggen. Wij vormen als het ware één loket voor opdrachtgevers (overheden, projectontwikkelaars en particulieren) om de ruimtelijke onderbouwing en/of vergunningen op te stellen, om die ver volgens in te dienen bij de gemeente of provincie. Onze internationale exper tise op waterzuivering en vergistingge- bied passen wij tevens regionaal toe in de industrie in bijvoorbeeld de kanaal zone, de voedingsmiddelenindustrie, bij elektriciteitbedrijven, agrariërs en tuinbouwers. De kracht van ons bedrijf is dat we op innovatieve wijze in het hele proces meedenken met de opdrachtgever", al dus Boris Colsen. adviasburo voor milieutechniek grond, water, lucht Colsen BV Kreekzoom 5," 4561 GX Hulst Tel: 0114-311548, Fax: 0114-316011 E-mail: info@colsen.nl, www.colsen.nl Bouwbedrijf Van Kerckhoven heeft sinds de start in 1925 een naam op gebouwd die klinkt als de bekende klok. Anno 2009 bestaat de Van Ker ckhoven Groep uit een bouw, prefab en installatiebedrijf. De onderneming is thuis in elke bouwstijl. Voor Van Kerckhoven zijn kwaliteit, betrouw baarheid en concurrerende prijzen een tweede natuur. Het ISO en VCA cer tificaat zijn voor dit bedrijf dan ook een vanzelfsprekendheid. Het werkgebied van de Van Kerck hoven Groep is doorgaans Zeeuws- Vlaanderen en België, terwijl de Prefab afdeling levert aan grote aan nemers in het hele land. De onder neming werkt oplossingsgericht op basis van een no-nonsense aanpak. Groot voordeel is dat de Van Kerck hoven Groep, die opereert vanuit een modern geoutilleerd bedrijfspand aan de Pres. Rooseveltstraat in Kloosterzande, beschikt over meer dere disciplines onder één dak. Het bedrijf heeft een geroutineerd team van metselaars, timmerlieden, lood Van Kerckhoven heeft onlangs het project De Dobbele Poort opgeleverd. gieters en tegelzetters. Daarbij voor ziet Van Kerckhoven in eigen beheer in een ruime timmerwerkplaats. De Van Kerckhoven Groep, waar in to taal 120 mensen werkzaam zijn, is een allround bouwbedrijf met een grote veelzijdigheid aan werkzaamheden: udliteitswerken, nieuwbouw van woonzorgcomplexen, renovatiewer ken voor woningbouwcorporaties, bungalowbouw, alle voorkomende nieuwbouw- en verbouwings werkzaamheden, producent van scharnierkappen, gevel sluiten de elementen en dakkapellen en lood gieterswerkzaamheden. Met betrek king tot de utiliteitsbouw richt Van Kerckhoven zich op bedrijfspanden, loodsenbouw, scholen en kantoren; betonwerken en bergbezinkbassins. Van Kerckhoven is al zo'n veertig jaar vaste contractor bij DOW Che mical in Terneuzen.Voor de nieuwe Polyolfabriek op DOW Chemical is momenteel groot betonwerk in uitvoering. Binnenkort wordt ook gestart met 6.000 vierkante meter uitbreiding van de opslagloodsen voor Tieleman Transport te Kloosterzande. Van Kerckho ven start in september met de bouw van twee luxueuze appartementencomplexen in Cadzand-Bad. In opdracht van de Woonstichting Hulst heeft Van Kerckhoven on langs 39 appartementen aan De Bierkaai in Hulst opge leverd: project De Dobbele Poort. „Dit project heeft twintig Van Kerckhoven Groep Pres. Rooseveltstraat 7 Kloosterzande Tel: 0114-681920, Fax:0114-682936 E-mail: info@vankerckhovenbouvv.nl www.vankerckhovenbouw.nl Colsen b.v. is een multidisciplinair milieubedrijf met grond, lucht en wa ter als basiscomponenten. De aan de Kreekzoom in Hulst gevestigde on derneming, is specialist in advisering en uitvoeren van projecten op het ge bied van afvalwaterzuivering, vergis ting, bodemonderzoek en -sanering, m ilieu vergu n n ingenm ilieu manage ment en ruimtelijke ordening. Grond- legger van het bedrijf is Joop Colsen. Hij is in 1989 adequaat ingesprongen op het marktgebied van industriële ajvalwaterzuivering, met name in de voedingsmiddelenindustrie. Ging het twintig jaar geleden nog puur om afvalwaterzuivering, zes jaar gele den is de omslag gemaakt naar zowel zuiveren van water als het vergisten van vaste stoffen teneinde duurzame energie te produceren. Zo kwam er een bewustwording op gang dat bij het vergisten van vaste stoffen het vrijko mende biogas omgezet kan worden in elektriciteit (groene stroom) en warmte die bij teruglopende olievoorraden in de wereld steeds belangrijker worden. Kosten verlagen, duurzaam of maat schappelijk verantwoord ondernemen en energiebesparing zijn reden genoeg om voortdurend na te denken over ver beteringen of vernieuwingen van be staande processen. Colsen BV heeft met prijswinnende innovaties (o.a. Zeeuwse milieuprijs, Emergo) bewezen altijd een stap verder te willen gaan. Voorbeel den hiervan zijn de vaste stotvergisting en de stikstof- en fosfaatverwijdering in afvalwater. De werkwijze van Col sen kenmerkt zich door een persoon lijke aanpak en langdurige relaties. Het team van twintig specialisten stelt zich ten doel om de milieuproblematiek bij bedrijven, overheden, instellingen en particulieren in binnen- en buiten land te behandelen. Colsen is haar cliëntèle van dienst op terreinen als haalbaarheidsstudies, doorlichtingen, contra-expertises, milieukundige on dersteuning, keuringen, due diligence studies, afvalpreventieplannen, ener gie-adviezen en onderhandelingen met de overheid. Colsen heeft bijvoorbeeld goed geanticipeerd op de strengere milieueisen ingevolge de nieuwe mest stoffen wetgeving. Door Colsen BV is in samenwerking met de Universiteit van Gent, de Universiteit van Kopenhagen, de Universiteit van loannina en diverse marktpartijen in Europa en Israël de best beschikbare techniek ontwikkeld om op een kosteneffectieve manier de mest van intensieve veehou derij te verwerken. „Onze installaties zijn altijd voorzien van een optimale thermofiele vergis ting met scheiding biliteit ten goede", aldus algemeen directeur Frank van Kerckhoven. Om het samenspel met de opdracht gever vanaf het eerste concept tot en met de uiteindelijke oplevering vlekkeloos te doen verlopen, wordt een ruime variatie aan technische en creatieve mogelijkheden geboden. Of het nu gaat om een woning, kantoorpand, winkel, bedrijfsloods, werkplaats, industrieel gebouw, school of verzorgingstehuis: bij Van Kerckhoven komt kwaliteit op de eerste plaats." De gebroeders Pieter (links) en Frank van Kerckhoven vormen de directie van de Van Kerckhoven Groep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96