Tieleman: investeren in de toekomst reportage Tieleman Transport uit Kloos- terzande laat zich niet ont moedigen door de huidige econo mische crisis in den lande. Inte gendeel! Deze innovatieve onder neming is juist flink aan het inves teren. H^t bedrijfsterrein van Tieleman aan de Oudeweg wordt uitgebreid met een perceel van twee hectare dat ingevuld wordt met 6.000 vierkante meter extra opslagruimte, een mooie groen strook en een milieuvriendelijke waterpartij. De logistieke dienst verlener is met een totaal van 109 vaste banen belangrijk voor de re gionale economie en werkgele genheid. door Henk van de Voorde De nieuwe investeringen zijn een uit stekende impuls om de continuïteit van het bedrijf te waarborgen. Nieu we initiatieven zijn ook goed voor de streek, die door het verdwijnen van het veer Perkpolde'r-Kruiningen een flinke aderlating heeft moeten onder gaan. „Wij zien het zo: het bedrijfsleven zit momenteel in wat rustiger vaarwater, dus is het tijd om te investeren. Na de crisis, als de economie weer aantrekt, willen we zo meteen kunnen profite ren van de groei. Voor gevestigde on dernemingen van onze omvang is dat ook iets makkelijker dan voor kleine re transportbedrijven. Met onze inves teringen is de werkgelegenheid van onze mensen weer voor jaren inge vuld, met dank aan de gemeente Hulst en de provincie Zeeland. De nieuwbouw start medio juni en zal in januari 2010 worden opgeleverd. De bouwwerkzaamheden worden gereali seerd door bedrijven uit Kloosterzan- de: aannemer Van Keïtkhoven voor de algemene bouw en onderaanne mer IZV/I13S voor de gevelbouw en staalconstructies. Laaddoks De nieuwe hal wordt voorzien van vijftien laaddoks voor opslag en crossdocking. We gaan ervan uit dat de Westerschelde Container Termi Rudie Tieleman, directeur van de gelijknamige logistieke dienstverlener. nal er zal komen, die ook extra logis tieke werkzaamheden voor ons met zich mee zal brengen. Niet onbelang rijk is ook dat de haven van Antwer pen (via Kallo en Doel) zich uitbreidt richting Oost Zeeuws-Vlaanderen. Wij hebben alle vertrouwen in de toe komst, al zal de economie nog wel even op een laag pitje blijven. Ook de alsmaar stijgende dieselprijzen zijn de rentabiliteit niet ten goede geko men. Gelukkig zijn de brandstofprij zen inmiddels gestabiliseerd", aldus Rudie Tieleman, directeur van Tiele man Transpor't. Hij leidt de onderne ming in combinatie met zijn neven Antoine, Alex, Ronald en Edward Tieleman. Grondlegger van het be drijf is Fons Tieleman. Hij ging in 1922 met paard en wagen van start, maar kocht al snel zijn eerste vracht wagen. Zijn zoons Jo, Jan, Wies en Theo Tieleman traden in de voetspo ren van hun vader en stuwden het be drijf voort in de vaart der volkeren. Tieleman Transport staat bekend om haar kwalitatief hoogwaardige logistie ke dienstverlening. Mede vanwege de ?.Luchtfoto van het bedrijf. Foto: duofolo strategische ligging - tussen de havens van Rotterdam, Antwerpen en Zee- brugge - maken opdrachtgevers we reldwijd optimaal van de diverse dien sten gebruik. Het transport wordt ge realiseerd dankzij zeventig volledig ADR uitgeruste vrachtwagens, waar van diverse mega trailers en megacotn- binaties. Vakkundige gediplomeerde chauffeurs verzorgen 'door-to-door' levering in Nederland, België, Frank rijk en Duitsland. Daarnaast wordt ook buiten dit werkgebied het trans port wereldwijd verzorgd via samen werking met gerenommeerde part ners. „De kracht van ons bedrijf is het tota le logistieke plaatje: transport, op- en overslag, douanefaciliteiten, ompak- werkzaamheden, etikettering, zeven, vermalen. We vervoeren en behande len zowel stukgoed, bulk en contai ners. We hebben twee ompakstations waar de goederen worden omgepakt van big bags in bulkauto's. De veevoe der- en voedingsmiddelenindustrie zijn twee belangrijke takken van sport van ons, waarbij wc transport en logis tiek verzorgen voor grote fabrieken, met name van veevoederadditieven. De bulkauto's kunnen bij onze silo laadplaats op efficiënte wijze worden geladen, zonder tijdverlies. Door mid del van geavanceerde buik-laadsyste men zijn wij in staat om de produc ten, zowel vanuit zakgoed als big bags, te verladen in onze bulkopleg gers. Nederland en België zijn onze belangrijkste afzetgebieden. Zo heb ben we ook veel klanten in Zeeland. In totaal acht medewerkers van ons verzorgen voor de Heineken Brouwe rij de drankendistributie naar vele ho- recagelegenheden in Zeeuws-Vlaan- Foto: duofoto deren", aldus Rudie Tieleman, die sinds 1973 in het familiebedrijf werk zaam is. Als oudste zoon van de oudste nazaat (Jo Tieleman) van grondlegger Fons Tieleman volgde Rudie in 1986 zijn vader op als (alge meen) directeur. Bij Tieleman Transport staat duur zaam ofwel maatschappelijk verant woord ondernemen hoog in het vaan del. Naast transport over de weg maakt de onderneming ook gebruik van meer milieuvriendelijke modali teiten zoals vervoer over het water en per spoor. „Wij denken 'groen'. We werken in het wegtransport samen met gecertificeerde partners, maar ook op het gebied van vervoer per binnenvaart en spoor. Jaarlijks komen er bij ons vanuit met name Rotter dam en Antwerpen duizenden zee containers binnen. Trucking van deze containers voeren wij uit naar onze ei gen locatie en na eventuele behande lingen en opslag in onze loodsen kun nen wij voor de distributie door heel Europa zorgen. Als het enigszins kan, worden deze containers vanuit de ka des in Westdorpe naar Kloosterzande gebracht. Daardoor moeten er min der kilometers over de weg worden gemaakt, is de uitstoot van C02 dus minder en leveren we een-bijdrage aan een schoner milieu. Dat geschiedt eveneens via onze samenwerking met partners omdat er daardoor minder 'le ge' kilometers moeten worden ge maakt." Kwaliteit, betrouwbaarheid, flexibili teit en duurzaamheid zijn de kern waarden van de volledig geautomati seerde onderneming. Tieleman is HACCP, GMP en SKAL gecertifi ceerd .en tevens Erkend Leerbedrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95