Hulst nog beter op de kaart zetten interview Herberg de S'nis 12 Theo Mattheeuws (links) en Robby Zaman zijn bestuursleden van het eerste uur van de ondernemersvereniging Hulst Vestingstad. Foto: duofoto Voorzitter Theo Mattheeuws van de ondernemersvereni ging Hulst Vestingstad (winke liers binnenstad) en voorzitter Robby Zaman van MKB Hulst stellen dat de historische plaats een beslissende fase in haar ont wikkeling nadert. „Hulst staat in feite voor een tweesprong. Als on dernemers gaan we er samen iets moois van maken. We gaan een nieuwe toekomst tegemoet. Er is genoeg perspectief voor de onder nemers. Hulst is een leuke stad met mooie winkels. Met De Nieu we Bierkaai en de koppeling van Morres aan de binnenstad wordt Hulst nog beter op de kaart ge zet." door Henk van de Voorde MKB Hulst is gelieerd aan Hulst Ves tingstad. De winkeliersvereniging is bestuurlijk vertegenwoordigd in zo wel MKB Hulst als de Stichting Be- zoekersmanagement en werkt ook nauw samen met de VVV Zeeuws-Vlaanderen en de gemeente. Zaman is naast preses van MKB Hulst ook bestuurslid pr van de in 1993 op gerichte vereniging Hulst Vesting stad. Hij is samen met Mattheeuws be stuurslid van het eerste uur van Hulst Reynaertstad, enkele jaren geleden omgedoopt in Hulst Vestingstad. „Met de naam Hulst Vestingstad kun nen we het specifieke karakter van Hulst ook internationaal uitdragen. Doelstelling van de ondernemersvere niging is promotie van Hulst in de breedste zin van het woord, aan de hand van allerlei activiteiten en evene menten zoals de Vestingdagen in au gustus, de Kerstmarkt in december en de Dweildag in juni. Gouden greep De aanstelling van een bezoekersma nager is een gouden greep gebleken. Monique de Bruijn vormt de schakel tussen toerist, bedrijvigheid en ge meente. Hulst is altijd aantrekkelijk gebleven voor de Belgen. In het verle den kwamen ze voor de seks, de bo ter en de banken. Met het verdwij nen van de seksshops, het banktoeris- me, de veerboot en het uitbreken van de economische crisis dacht iedereen dat we de Belgen wel konden verge ten. Het is echter op zondagen druk ker dan ooit, mede doordat veel Bel gen afkomen op de veel goedkopere supermarkten in Hulst dan in hun ei gen land", aldus Mattheeuws en Za man. De visie van Hulst Vestingstad kan inmiddels veel beter uitgedragen worden door de extra financiële mid delen die men ter beschikking heeft, dankzij de nieuwe reclameheffing waaraan 220 ondernemers bijdragen. Daardoor heeft Hulst Vestingstad een jaarlijks budget van ruim een ton. De verplichte reclameheffing heeft tot ge volg dat het aantal leden van de onder nemersvereniging sterk is toegeno men, mede om zeggenschap uit te kunnen oefenen over de wijze waar op de financiële middelen worden in gezet. „In het verleden moesten min der mensen steeds meer gajjn betalen, ten gunste van de zogenaamde 'freeri- ders'. Dat is met het nieuwe systeem dus niet meer mogelijk. Met het hui dige budget kunnen we veel beter op de trom slaan in het kader van de pro motie voor Hulst", zeggen de beide bestuursleden. Hulst Vestingstad infor meert haar leden over de laatste ont wikkelingen op het gebied van activi teiten, promotie en maatregelen in het kader van veiligheid en leefbaar heid in Hulst. Voltreffer De oprichting van Hulst Reynaert stad bleek een voltreffer. Met het bun delen van de krachten kwam een eind aan de diverse 'koninkrijkjes' van de toenmalige winkeliersverenigingen Rond de Kerk, Hart van Hulst, Bier kaai, Gentsestraat en De Statie. Theo Mattheeuws is afkomstig uit een ech te kruideniersfamilie en verhuisde als Albert Heijn franchise ondernemer in 1990 van Axel naar Hulst. Het kruide niersvak is hem bijna letterlijk met de paplepel ingegoten. Vader Gen til Mat theeuws is begonnen als melkboer en startte later supermarkt Mattheeuws in Sas van Gent. Zijn zoons Paul en Theo traden in de voetsporen van hun vader en runden supermarkten in Sas van Gent en Axel. Theo stond on bevangen tegen de verschillende zui len in Hulst. „Men vond mij geschikt als voorzitter omdat ik de 'Hulsterse verhalen' niet kende. Ik kende geen 'historie', dus ook geen negatieve his torie. Ik ben afkomstig uit Sas van Gent en ging (ik was vroeger 'de braaf ste niet') naar kostschool in Huyber- gen. Na de kruideniersvakschool heb ik onder andere een jaar stage gelo pen bij de Migros, de Albert Heijn van Zwitserland." Het personeelsbe stand bij Albert Heijn in Hulst is in middels gegroeid naar een honderdtal medewerkers. Theo Mattheeuws is onlangs opgevolgd door zijn zoon Ivo als directeur van Albert Heijn Hulst, maar blijft als adviseur actief. Bovendien wil hij graag zijn pand aan het 's Gravenhofplein verruilen voor een grote Albert Heijn supermarkt in een nieuw pand aan het Stationsplein. „De gemeente vindt dat het oude pand niet (meer) in de omgeving past en wil daar een nieuw gebouw realise ren. Wij willen best verhuizen, hoe wel de zaak in de binnenstad hartstik ke goed draait. Belangrijke redenen zijn voor ons de betere aanvoer van goederen en de mogelijkheid van gra tis parkeren aan het Stationsplein. Als ondernemer moet je een duidelijke toekomstvisie voor ogen hebben, waar je vervolgens beleid op maakt", aldus Theo Mattheeuws. Robby Za man, fotograaf van origine, is al 25 jaar ondernemer in textiel en sport. „Ondernemen is ideeën uitwerken waar je honderd procent achter staat. Uiteraard kun je niet ondernemen zonder risico's te nemen, maar je moet wel altijd overzicht en controle houden. Ondernemen moet ook je hobby zijn. Eigenlijk moet je geen horloge dragen als je ondernemer bent. Je moet altijd open staan voor nieuwe ideeën en nieuwe dingen uit proberen. 'Niet geschoten is altijd mis' is misschien wat overdreven, maar als je iets niet probeert weet je ook niet of het wel of niet goed is. Als goede ondernemer blijf je met de klant, met de werkvloer, in contact. Wat vandaag in is, is morgen weer uit. Je moet h^cl kort op de bal zit ten. Voordeel is dat ik kan beschik ken over een prima team van zeven medewerkers", aldus de ondernemer van Zaman Sport aan de Absdaalse- weg. Aan het woord is een echte Hul stenaar. „Hulst heeft als vestingstad een gigantische uitstraling, met de prachtige wallen en de monumentale panden. De kracht van Hulst is het historische karakter, maar ook de kleinschaligheid. Het is een zeer ple zierige stad om te wonen, te werken en te winkelen." Als voorzitter van MKB Hulst is Zaman spreekbuis na mens de middenstanders richting de overheid. „Wij communiceren met de gemeente, MKB Nederland en de Kamer van Koophandel over regelge ving en beleid. MKB Hulst is een dy namische club die nooit stil zit. Sa men sta je sterk. Hulst gaat steeds meer bruisen, mede door de nieuwe projecten. zakelijk genieten sfeervol dineren bourgondisch feesten Kipstraat 6 - Ossenisse - 0114-681946 - wvvvv.herbergdesnis.nl De landelijke vestingdagen in Hulst (2008) waren een groot succes. Foto: duofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 94