De Nieuwe Bierkaai geeft Hulst weer smoel interview Plan De Nieuwe Bierkaai geeft lfet noordwestelijk deel van de binnenstad van Hulst een complete facelift. De oplevering van het eerste bouwproject in het plangebied op de hoek Dubbele Poort/Bierkaaistraat/Godsplein is inmiddels een feit. Een verpau perd stuk Hulst is verruild voor het fraaie appartementencomplex De Dobbele Poort. door Henk van de Voorde Foto: Camile Schelstraete/ duofoto die zich toelegde op productie en han del van grondstoffen voor de bouw. Zelf koos Diana op haar 22ste voor een baan in het onderwijs, waar ze bijna dertig jaar actief zou zijn, waar van de laatste acht jaar als directeur van de basisscholen in Graauw en Nieuw-Namen. Ze werd twaalf jaar geleden benaderd door oud-wethouder Paul Weemaes ter versterking van de PvdA-lijst en maakte in 1998 haar opwachting als raadslid. Ondertussen is ze na het afha ken van kopman Weemaes en het overlijden van Paul Plasschaert, bijna anderhalf jaar wethouder en hoopt lijsttrekker te worden bij de gemeen teraadsverkiezingen van 2010. ,,lk kom niet uit een rood nest, maar wel uit een sociale familie. Sinds enkele ja ren geleden woon ik met mijn gezin weer terug in de stad Hulst, de plaats waar ik ben opgegroeid en tot mijn 37ste heb gehockeyd bij Rapide en daarnaast nog aan volleybal en tennis deed. Ik ben de enige echte Hulsterse in het college van B W en daar ben ik trots op. Hulst is een bourgondisch stadje dat je altijd in je hart mee draagt. Het is een ideale plaats om te wonen en te werken. Als wethouder van eco nomische zaken zie ik het als mijn morele plicht om bedrijvigheid, win kelstand, horeca en cultureel erfgoed van Hulst op peil te houden en zo mogelijk te versterken. Ik vind het dan ook fantastisch om voor dit stadje te kunnen werken en hoop dat nog wat vol te houden." In opdracht van de Woonstichting Hulst zijn 39 appartementen verrezen met behoud van het historische karak ter van Hulst. Nagenoeg alle apparte menten zijn inmiddels verhuurd en verkocht. Initiatiefnemer Woonstich ting Hulst is er in geslaagd om met duurzame materialen een mooie hoek te creëren. De Dobbele Poort zorgt voor een mooie impressie van deze hoek in de binnenstad. De Nieuwe Bierkaai geeft een flinke upgrading aan het noordwestelijk deel van de binnenstad", aldus projectwethouder Diana van Damme-Fassaert, met on der andere economische zaken en ruimtelijke ordening in haar porte feuille. Het hart van De Nieuwe Bier kaai wordt een waterpartij, vanaf de Keldermanspoort tot aan de Vis markt. Naar verwachting wordt er nog dit jaar gesloopt tussen de Bier kaaistraat en de Overdamstraat. De eerste archeologische onderzoeken hebben al plaatsgevonden. Het proces ter voorbereiding van de daadwerke lijke uitvoering van het project vor dert gestaag. Het ontwerp bestem mingsplan De Nieuwe Bierkaai lag tot eind januari ter inzage. Naar aan leiding van de ingediende zienswijzen is het ontwerp van het bestemmings plan op enkele punten aangepast. De ze hebben met name betrekking op de voorziene ruimte voor de super markt in het gebied. Bestemmingsplan De gemeenteraad heeft op 2 april 2009 het bestemmingsplan gewijzigd vastgesteld. In 2004 werden de eerste ideeën voor een ontwikkelingsplan voor het noordwestelijke gedeelte van de bin nenstad van Hulst gepresenteerd. Het terugbrengen van een waterpartij in de binnenstad is het meest opvallende element. Verder is het de bedoeling om een gedeelte van het 's Gravenhof plein te bebouwen. Het plan De Nieuwe Bierkaai versterkt de winkel functie, verbetert de aantrekkelijk heid voor de toerist en vergroot het aanbod en de diversiteit aan wonin gen in de binnenstad. Met de realisa tie van het project beoogt de gemeen- ijljr textielreiniging Australiëweg 9 4561 PD HULST 0114 312370 0114 320466 www.deZON.bizinfo@deZON.biz 'Bijna Alle appartementen zijn verhuurd.1 Foto: Camile Schelstraete Wethouder Diana van Damme: 'Dit si te de mix van wonen, werken en re creëren in de Hulster binnenstad te optimaliseren. Met het stedenbouw kundig ontwerp als basis bestond de voorbereidende fase naast het opstel len van een ontwerpbestemmingsplan uit de aankoop van eigendommen en het onderzoek van mogelijkheden om met marktpartijen tot een daad werkelijke realisatie te komen. Een belangrijk onderdeel van de onderhan delingen is een regelmatig overleg met toezichthoudende instanties zoals Monumentenzorg, en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ). Ook wordt er regelmatig gesproken met maatschappelijke belangenorgani saties zoals MKB Hulst, Wijkraad Bin nenstad, de Stichting Menno van Coe- hoorn en de Oudheidkundige kring De Vierambachten Hulst. idje draag je voor altijd in je hart me waterpartij dient nog één eigendom verworven te worden. „De Nieuwe Bierkaai bestaat uitdien deelplannen. De waterpartij als grootste blikvanger is het belangrijkste element. We ho pen in 2010 te kunnen starten met het 'waterproject'. Het moet aantrek kelijk gemaakt worden om langs het water te wandelen, te winkelen en op terras van een pintje te genieten. Het streven is dat in 2015 het overgrote deel van De Nieuwe Bierkaai zal zijn gerealiseerd. Naast appartementen is er een grote diversiteit aan speciaalza ken voorzien. We mikken niet op grote ketens, maar bij voorkeur op (startende) on dernemers uit de eigen streek. Het ge meentebestuur van Hulst poogt star tende ondernemers, in samenspraak met onder andere de plaatselijke Ra bobank, te helpen om in Hulst iets te kunnen beginnen Op de plaats van he+t oude Trefpunt is een groot gla zen gebouw voorzien met diverse ho recagelegenheden beneden zoals res taurants en-een brasserie en (partyha len boven. Over de exacte invulling zal best nog nagedacht moeten wor den", aldus de wethouder. Diana van Damme-Fassaert is afkomstig uit een echte Hulsterse ondernemersfamilie, Deelplannen Ten aanzien van de karakteristieke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93