Curamus vervult een schakelfunctie welzijn kpn Locatie De Blaauwe Hoeve van zorgstichting Curamus heeft in de afgelopen jaren een ware metamorfose ondergaan. Begin dit jaar is de laatste fase van de nieuwbouw afgerond. Het zorgcentrum voor ouderen is an no 2009 zelfs te vergelijken met een dorp met alle benodigde voorzieningen. Eind juni vindt de officiële opening plaats van 'de nieuwe Hulster kern' De Blaauwe Hoeve. door Henk van de Voorde In de laatste fase van het nieuwbouw project De Blaauwe Hoeve zijn een nieuwe keuken, een restaurant en een bruin café verrezen. Daarnaast is er een centrum voor dag opvang van dementerende mensen tot stand gekomen evenals drie wonin gen voor ernstig lichamelijk zieke mensen die complexe zorg nodig heb- ben. Binnen deze woningen zijn vier plaatsen voor palliatieve zorg gereali seerd. De nieuwbouw van Curamus heeft in 2005 een aanvang genomen met de realisering van 151 eigentijdse zorgappartementen, ter vervanging van het oude verzorgingstehuis. Me dio 2006 is gestart met de bouw van een multifunctioneel centrum bij de Blaauwe Hoeve in Hulst. Het centrum biedt een hoogwaardig pakket aan voorzieningen en ontwik kelt zich als kenniscentrum voor de re gio. Daarnaast heeft het een scha- keifunctie waarbij met name omwo nenden uit de wijken Moerschans en Den Dullaerten een beroep kunnen doen op allerlei voorzieningen zoals een supermarkt, fysiotherapie en kap salon. De bouw van het multifunctio nele complex voltrok zich in twee fa ses. De eerste fase is in de zomer van 2007 afgerond. Huisartsen Op het terrein aan de Zandstraat be vinden zich een HOED (huisartsen onder één dak), een HAK (huisartsen kliniek), een apotheek, een low cure (herstelafdeling) van het Ziekenhuis ZorgSaam, een zorghotel met zes plaatsen voor tijdelijke opname, een supermarkt, een kapsalon, een schoon heidssalon, een zorgwinkel, een mor tuarium, twee groepswoningen voor revalidatiepatiënten, somatische ver- pleegeenheden, medische en parame dische voorzieningen en een polikli niek voor fysiotherapie. Verder zijn er zes groepswoningen voor mensen met dementie gebouwd en is de kapel geïntegreerd in de nieuwbouw. De af gelopenjaren hebben diverse organisa ties de omslag gemaakt van zorginstel- Stephan Buijsse, lid van de raad van bestuur van zorgstichting Curamus. ling naar zorgondememing. Zorgvraag De Blaauwe Hoeve nieuwe stijl speelt uitstekend in op de veranderende zorgvraag van de cliënt. „We willen steeds meer een schakelfunctie gaan vervullen tussen de wijken Moer schans en Den Dullaert en gezien wor den als klein dorp met allerlei voorzie ningen. Dat betekent dus ook dat de kleine kemenproblematiek, waarbij de leef baarheid centraal staat, ook op De Blaauwe Hoeve van toepassing is. Hoe houd je de voorzieningen in stand cn exploitabel? Door te vechten voor een exclusief kwaliteitsaanbod. We moeten ondernemen om ons staande te houden in de toekomst. Marktwerking in de zorg biedt risi co's en kansen. We zullen onze uiterste best moeten doen om cliënten te werven en aan ons te binden. Om de voorzieningen in stand te kunnen houden heb je een bepaalde schaalgrootte nodig. Daarnaast moeten de bewoners van het complex en eventueel hun fami lie, maar ook de inwoners van de om liggende wijken bereid zijn in je te 'in vesteren'. Leefbaarheid Voor de leefbaarheid van dorpen als Clinge en St.-Jansteen is het toch ook essentieel dat de inwoners hun inko pen doen bij de plaatselijke winke liers. Onze deuren staan open voor een breed publiek. In ons restaurant bijvoorbeeld kan men genieten van prima maaltijden. We beschikken ook over een grote zaal die prima ge schikt is voor het organiseren van eve nementen. Daarbij denken we speci fiek aan bedrijven die grootschalige activiteiten willen organiseren zoals congressen, seminars, vergaderingen, workshops en bedrijfsuitjes", aldus Stephan Buijsse die samen met Lex Janse de raad van bestuur bemand van zorgstichting Curamus. Deze organisatie heeft zorgcentra voor ouderen in Hulst (De Blaauwe Hoeve), Kloosterzande (Antonius) en Koewacht (De Lange Akkers). Met een totaal van 400 fulltime medewer kers is Curamus een van de grootste (zorg) werkgevers van Zeeuws-Vlaan deren. Buijsse wijst op de moderne fy- siotherapie-afdeling van Curamus met eigen oefenzaal. ,,In het kader van de nieuwe zorgverzekeringswet beperkt de overheid zich steeds meer tot het vergoeden van strikt noodzake- Foto: duofoto lijke zorg. Er ontstaat dus een particu liere markt omdat aanvullingen door de cliënten zelf betaald moeten wor den. Ouderen maar ook jongeren kunnen bijvoorbeeld van ons kennis- en expertisecentrum gebruik maken, waarbij er zowel sprake is van regulie re- als meer specifieke behandelin gen. Een van onze doelstellingen is vi talisering, waarbij wordt beoogd om ouderen en minder ouderen meer te integreren. Een bewoner van 85 in een zorgap- partement die voor bepaalde hulp een beroep kan doen op zijn buurman van 65, is een prima zaak. Vitalisering is goed voor het welzijn van de oude re medemens." www.getel.nl - info@getel.nl tel 0114 32 02 02 - fax 0114 32 0013 Service Verkoop Installatie Onderhoud /-"-j, btdinsss partner zullen ons best doen 0111 eliënten te werven Foto: duofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91