WEA Hulst groe wi:a Machinefabriek Jan van de Velde is specialist in metaalbewerking infotorial 08 WEA Accountants Adviseurs heeft sinds een jaar een vestiging in hartje Hulst. Peter Seghers en Ruud de Booy, beiden geboren in de ge meente Hulst, voeren de leiding over dit nieuwe kantoor. Het gesprek vindt plaats aan het Godsplein, een plek in de buurt waarvan veel nieuwe projec ten op stapel staan. Hoe gaan de zaken? "Goed en voorspoedig", zo stek Pe ter Seghers. "We hebben vooraf flink aandacht besteed aan de inrichting van het kantoor en aan het bekend maken van ons besluit naar Hulst te komen. Dat begint zich nu uit te betalen." Ruud de Booy: "de lokale ondernemers, maar ook de finan ciële instellingen en intermediairs weten ons nu te vinden. En wij be antwoorden dat vertrouwen met een juiste en correcte service." Wat deed jullie besluiten om een vestiging in Hulst te openen? Ruud de Booy: "Dat is een mix van factoren. In de eerste plaats wil WEA graag dicht bij de klanten zitten, en klanten willen graag dat WEA in de buurt is. Daarnaast waren er al kantoren in Sas van Gent en Oostburg en met Hulst erbij hebben we nu een goede dekking voor heel Zeeuws-Vlaan- deren". "Bovendien", zo vult Peter^ Seghers aan, "wilden we bestaande klanten uit de gemeente Hulst graag" lokale service bieden. En ten slotte zijn Ruud en ik hier geboren en ge togen, zodat we precies weten wat er hier speelt." Wat doet WEA Hulst anders dan anderen? "Volgens mij maakt vooral ons streven naar ge lijkwaardigheid het verschil", aldus Ruud de Booy. "Accountants en fiscalisten zijn na tuurlijk specialisten, en kennen dus heel veel van een bepaald stukje van de wereld.Toch blijven wij niet han gen in die ivoren toren en doen erg ons best de zaken in begrijpelijke taal over te brengen. Onze klanten stellen het persoonlijk contact zeer op prijs en we zijn in toenemende mate sparringpartner en klankbord." Hoe is WEA maatschappelijk betrokken bij Hulst? Peter Seghers: "op verschillende ma nieren". "WEA Hulst biedt inmid dels werk aan 8 mensen en zorgt zo voor werkgelegenheid in de regio. Daarnaast steunen wij bijvoorbeeld de Hulst Vestingstedendagen, orga niseren mede een jaarlijkse fietstocht door het mooie Zeeuws-Vlaanderen en sponsoren evenementen als het 20-jarig jubileum van 'the young ones'." Ruud de Booy voegt daar aan toe:"en dan zijn er natuurlijk de persoonlijke tintjes. Peter en ik zijn betrokken bij diverse sportclubs. Het besturen daarvan vergt steeds meer professionaliteit, en daarom helpen we af en toe een handje met advie zen en financiële hand- en span diensten." Hoe bouwt WEA mee aan de toekomst van Hulst? Een stellige Ruud de Booy: "Hulst heeft nogal wat te verduren, maar het heeft geen zin om bij de pakken neer te gaan zitten. De historie van de stad, de ruimte in de gemeente en het Belgische achterland bieden volop kansen. Er zijn al vele plannen in ontwikkeling, zoals plan Morres, nieuwe industrieterreinen, het stads park, herindeling Keldermanspoort, plan Perkpolder en de Nieuwe Bier kaai. Allemaal initiatieven waaraan WEA een bijdrage wil leveren als" meedenker of zelfs als initiatiefne mer, voorzover onze beroepscode dat natuurlijk toelaat." Nog een tip voor ondernemers in Hulst? "Altijd moeilijk om dat in het alge meen te zeggen", geeft Peter Seghers toe. "Als een onderneming kwali teit, service en klantvriendelijkheid op orde heeft en kosten en kansen scherp in de gaten houdt, gaat er al veel goed. Ik nodig elke ondernemer daarom uit om eens bij WEA Hulst te ko men praten. Want juist in dit soort gesprekken komen er altijd verras sende mogelijkheden naar voren." ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Godsplein 15, 4561 BD Hulst Telefoon: 0114 38 29 30, Telefax: 0114 38 29 49 e-mail: info@weazeeland.nl Machinefabriek Jan van de Velde uit Hulst is specialist op het gebied van vervaardigen, repareren en reviseren van een grote diversiteit aan machi ne-onderdelen. Het werkgebied van het bedrijf is heel Zeeuws-Vlaande- reti, tertvijl ook vanuit Brabant en de regio Rotterdam in toenemende mate een beroep wordt gedaan op Machi nefabriek Jan van de Velde. Maatwerk staat centraal, zowel in de werkplaats als op locatie bij de klant. Via een uitgebreide voorraad van ver schillende staalsoorten en materialen, kan er adequaat worden gereageerd op een verzoek om een spoedrepa- ratie of een revisie. Jan van de Velde verruilde ongeveer twintig jaar ge leden een 'veilige' loondienstsituatie voor een 'onzeker' bestaan als zelf standig ondernemer. Het is een juiste beslissing gebleken. Onder impuls van deze vakman groeide het bedrijf stevig uit zijn jasje. In 2001 verhuisde het bedrijf van Kapellebrug naar een veel ruimer pand aan de Hogeweg in Hulst. Het jonge enthousiaste team van Jan van de Velde bestaat anno 2009 uit tien vakbekwame mede werkers, waaronder Jan's dochter Tresemieke. Aanvankelijk spitsten de werkzaamheden zich voornamelijk toe op reparatie-, draai-, en freeswerk op conventionele machines voor de scheepvaart, beton en houtindustrie. In de loop der jaren zijn er diverse com putergestuurde machines aangeschaft, een trend die tot op de dag van vandaag is doorgezet. Machinefabriek Jan van de Velde heeft in middels de beschikking over een uitgebreid CNC machi nepark; om deze machines te bedienen is goed opgeleid personeel nodig. Jimmy van Goethem, de werkplaatschef van het bedrijf, verzorgt daartoe e^n interne opleiding. Daarnaast wordt ook de ambachtelijke ma nier van bewerken niet uit het oog verloren. „Onze corebusiness is het vervaar digen van onderdelen vol gens opgegeven specificatie van de klant. Aan de hand van onder andere autocad tekeningen bekijken we hoe we in samenspraak met de klant tot het beste maat werk kunnen komen. Onze grootste sport is om, na de voorbereidende fase, op de beste en snelste manier de onderdelen te maken; dit kunnen series zijn van en kele tot duizenden stuks. Ons klantenbestand is te genwoordig voornamelijk afkomstig uit de agrarische sector, de scheepsbouw, (petro) chemie en offshore. Onze primaire doelstelling is niet om flink door te groeien. De continuïteit van de onderneming staat voorop met het doel om met hetzelfde aantal mensen en steeds modernere hightechmachines ef ficiënter te werken. Daardoor kom je nog beter in de markt te liggen. We hebben een vrij breed klanten bestand waardoor de gevolgen van de crisis meevallen. Gelukkig is er bij ons sprake van risicospreiding. Als het in de ene sector wat minder gaat, wordt dat door de andere opgevan gen", aldus Jan van de Velde. Machinefabriek Jan van de Velde is Erkend Leerbedrijf en aangesloten bij de Stichting Metaal- en Elektra Opleidingen Zeeuws-Vlaanderen (SMEO). Het bedrijf staat ook open voor stageplekken van de praktijk school Hulst, Stichting STOEB en vmbo- en mbo-scholen uit de regio. Machinefabriek Jan van de Velde Hogeweg 17 Hulst Tel: 0114-312783 Fax: 0114-313847 E-mail: jvdvelde@zeelandnet.nl www.machinefabriekjanvandevelde.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 90