kindt Burgemeester Jan Frans Mulder: Hulst is de hoofdprijs interview tekst communicatie Burgemeester Jan-Frans Mul der (CDA) van de gemeente Hulst is per 1 juni 2009 voor een nieuwe periode van zes jaar door de Kroonherbenoemd, na een unaniem advies van de gemeente raad. Dat deelde Commissaris van de Koningin Karla Peijs on langs mede aan de 54-jarige bur gervader, toen ze op werkbezoek was in Hulst. En om het gemakke lijk te maken be,,edigde ze hem meteen weer. Mulder weer voor zes jaar in Hulst, hij kan zich geen betere leven voorstellen dan dat in de Reynaertstad. Huklst, de meest Vlaamse gemeente van Zeeuws- Vlaanderen. door Henk van de Voorde Foto: Camile Schelstraetelduofoto bevoegdheden die betrekking hebben op de openbare orde, heeft Jan-Frans Mulder onder andere midden- en kleinbedrijf, landbouwbeleid, volksge zondheid èn grensoverschrijdende sa menwerking in zijn portefeuille. Het college van J3 en W van Hulst wil de samenwerking met de grensgemeen ten Beveren, Stekene en Sint-Gil lis-Waas intensiveren. Het grensover schrijdende samenwerkingsverband (IGO) is in het kader van gezamenlij ke projecten nieuw leven in geblazen. ,,Het is voor ons een uitdaging om mee te profiteren van de havenont wikkelingen van Antwerpen. De ge meente Hulst ligt in de invloedssfeer van Antwerpen. De dokken liggen bijna in onze ach tertuin. We willen de mogelijkheden in kaart brengen of we met woning bouw, infrastructurele werken en on derwijs kunnen inspelen op de ont wikkelingen in Antwerpen, zonder daarbij de samenwerking binnen Zeeuws-Vlaanderen tekort te doen. Beveren wil nu al overleg om het sluikverkeer van Antwerpen naar de grensregio en vice versa tegen te gaan. Ik bestrijd een krimpgedachte. We doen er alles aan om de leefbaar heid in de grensregio te behouden en waar mogelijk te versterken. Hoe Hulst er over tien jaar uit zal zien? In de eerste plaats hoop ik dat alle inwo ners van Hulst gelukkig zijn. Verder zullen de projecten De Nieuwe Bier kaai en Perkpolder de uitstraling van Hulst flink ten goede zijn gekomen. Het nieuwe bedrijventerrein De Nieuwe Uitlegh zal floreren en de ontsluiting naar en van de binnenstad (met onder andere een rotonde bij Ka- pellebrug) zal zijn geoptimaliseerd", al dus Mulder. Aan de vooravond van de gemeentelij ke herindeling in Zeeuws-Vlaanderen (per 1 januari 2003 is het aantal ge meenten in het 'Landje apart' terugge bracht van zeven tot drie) solliciteer de Mulder naar de vacatures Terneu- zen, Sluis en Hulst. De uit Dordrecht afkomstige Zuid-Hollander had me dio het jaar 2000 het wethouderschap van Papendrecht verruild voor het burgemeesterschap van Axel. ,,Het burgemeesterschap van Hulst is voor mij absoluut de hoofdprijs. In Hulst gaan ernst en luim heel goed samen. Het is hier 'ons kent ons', met veel fa milie- en vriendschapslijnen door de gemeente. Hulst bruist: het is een ge meente waar alles op een leuke ma nier wordt gerealiseerd en waar het al tijd gezellig is. Ik zie Hulst als een soort aquarium, waar je iedere vis zes keer tegenkomt. Er is een zeer goed samenspel tussen gemeente, burgers, bedrijfsleven en maatschappelijke or ganisaties. Ik denk wel dat het goed geweest is dat ik eerst een paar jaar burgemeester van Axel geweest ben om aan de Zeeuws-Vlaamse sfeer te wennen. Ik durf rustig te stellen dat ik nooit rechtstreeks vanuit Papendrecht tot burgemeester van Hulst zou zijn benoemd. In Den Haag wordt Axel toch een beetje gezien als een protes tantse enclave, hoewel het er ook daar soepel en gezellig aan toegaat", al dus de hervormde burgemeester van het katholieke Hulst. Hij is van me ning dat de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten anno 2009 constructief met elkaar samenwerken, waar er in het verleden sprake was van zeven ver schillende 'koninkrijken'. „We heb ben gezamenlijk heel wat potentie; es sentieel om als gebiedseenheid te kun nen opereren. We zijn niet meer het derde deel van Zeeland, maar een der de deel. Er is hier potentie genoeg qua bedrijvigheid, infrastructuur en woonomgeving. We hebben dan ook absoluut geen 'calimerogevoel'. De sa- Doelgerichte teksten, vertalingen en communicatieadviezen voor onderwijs, bedrijfsleven en Qverheid. Tel.: 06/2045 0845 - www.ronkindt.nl - info@ronkindt.nl Foto: Camile Schelstraetelduofoto Burgemeester Jan-Frans Mulder: ,,In Hulst gaan ernst en luim goed samen." Nieuwe Bierkaai Hij is trots op prestigieuze projecten als De Nieuwe Bierkaai en Plan Perk polder. „Met De Nieuwe Bierkaai wordt winkelen ook in dit deel van de binnenstad weer aantrekkelijk ge maakt. In Perkpolder wordt er een MulderTrots op Hulst. menwerking tussen de gemeenten Terneuzen, Hulst en Sluis komt bij voorbeeld tot uiting in het kader van 'Uw Nieuwe Toekomst'. Met dit pro ject profileert het rustige Zeeuws-Vlaanderen zich als alterna tief voor de drukke Randstad. In Zeeuws-Vlaanderen is er een prettig woon- en werkklimaat. Op de Emi- gratiebeurs in Nieuwegein hebben we ook dit jaar weer gezamenlijk op getrokken. Waarom zou je kiezen voor emigratie, als er ook binnen de landsgrenzen een gebied is waar rust, ruimte en bedrijvigheid verenigd zijn. Het is gewoon goed toeven in Zeeuws-Vlaanderen. Werken in Ter- neuzen en wonen in Hulst (of anders om) gaat prima samen. Als het in Ter- neuzen regent, druppelt het in Hulst en vice versa.", aldus Mulder. jachthaven aangelegd, in combinatie met natuurontwikkeling, een golf- complex en gevarieerde woning bouw. De koppeling van Morres aan de binnenstad is natuurlijk eveneens interessant. Morres is een regionale trekker en gaat ook winkelstand reali seren richting de binnenstad, zoals op het oude bedrijfsterrein van Karwei aan de Absdaalseweg. Er komt nu ook een Morres-ingang aan de achter zijde. De kracht van Hulst is de koop zondag, waar de klandizie voor tach tig procent uit Belgen bestaat. De ge volgen van het wegvallen van het banktoerisme zijn gelukkig meegeval len. We willen aantrekkelijk blijven en goed gastheerschap promoten, met een bundeling van krachten tussen al le winkeliers. Als je een eenheid vormt straal je gezamenlijk wat uit. De bezoekers voelen dat." Kleinbedrijf Naast kwaliteitsbewaker van het ge meentelijk apparaat en de wettelijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89