de stoel de stoel Tekst: Henk van de Voorde Foto: duofoto Naam: Toon Biesbroeck (70) Functie: Oud-directeur/mede-eigenaar en thans adviseur van het Makelaarskantoor Kindt Biesbroeck. Sinds 1 januari 2004 directeur/eigenaar van Biesbroeck Projectontwikkeling bv en Bies broeck Beheer bv in Hulst. Bedrijf: Biesbroeck Projectontwikkeling bv ontwikkelt kleinschali ge bedrijfsprojecten of woningbouwprojecten op verschillende loca ties in heel Zeeuws-Vlaanderen. Biesbroeck Beheer bv verhuurt en beheert woningen, kantoor- en bedrijfspanden in heel Zeeuws-Vlaanderen. Bijzonderheden: Biesbroeck komt uit een echte ondernemersfa milie. De wieg van Toon stond op de markt in Hulst, waar zijn va der sinds 1939 eigenaar was van hotel-restaurant De Korenbeurs. Biesbroeck senior had eigenlijk een schildersbedrijf, maar kreeg pro blemen met zijn gezondheid vanwege de chemicaliën in de verf. Het huidige bedrijf van Toon Biesbroeck leidt hij samen met zijn zoon Ernst. Hij is een van de oprichters van Termenieke en al 25 jaar lid van de Kiwanisclub Axel Zeeuwsch-Vlaanderen. V -ffSfi-ï-SfeS Hoe bevalt deze stoel? Nog elke morgen neem ik met een zekere nieuwsgierigheid plaats op deze stoel. Want elke dag is weer an ders en zelden verloopt hij zoals je die ochtend dacht. In dit vak kan één telefoontje of een berichtje in de krant een wereld van verschil be tekenen. Het is vooral die spanning die ik nog slecht kan missen, van daar dat ik voorlopig nog maar even doorga. Ik doe het wel rustig aan, sta niet elke dag meer tien uur op 'de barricaden'. Ik geniet van mijn vrije tijd, ga regelmatig zeilen en op vakantie. Verder zit ik gelukkig niet letterlijk de hele dag op deze stoel. Ik moet ook regelmatig de baan op naar gemeenten of opdrachtgevers om de stand van zaken in een plan ontwikkeling te bespreken. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Na mijn schooltijd (Bovag Automo- bielschool) heb ik een tijdje in een garagebedrijf gewerkte Maar al kort na mijn diensttijd, ik.was toen 22 jaar, besloot ik zelfstandig onderne mer te worden. Ik startte een autorij school en autoverhuurbedrijf, enke le jaren later gevolgd door een ex pertise- en taxatiebureau. Tussen de bedrijven door ben ik ook nog enke le jaren parttime directeur van Ge meenschapscentrum Den Dullaert geweest, ook een leuke stoel om eens op te zitten. Vanuit het experti- sewerk kreeg ik ook steeds meer aanvragen voor het regelen van bouwschades. Zo ontstond mijn in teresse voor onroerend goed. In 1975 heb ik samen met mijn toen malige compagnon Paul Kindt het makelaars- en verzekeringskantoor Kindt Biesbroeck opgestart. Een fantastische en enerverende tijd. Op die stoel heb ik gezeten tot 31 de cember 2003. Sinds 1 januari 2004 (op 65-jarige leeftijd) ben ik weer voor mezelf begonnen. Mijn stoel staat weer precies op dezelfde plaats waar ik dertig jaar eerder met Paul Kindt ben begonnen. Welke stoel heeft u het meest gevormd? Ik denk dat de taxateurstoel mij het meest gevormd heeft. Als taxateur word je overal op afgestuurd. De di versiteit van onroerend goed objec ten is echter zo groot dat het bijna onmogelijk is overal verstand van te hebben. Maar mijn interesse en ge drevenheid om mezelf te bewijzen in dat vak was zo groot dat ik avon den aan een stuk bezig kon zijn om uit te zoeken wat een juiste beoorde ling van een object zou zijn. Als taxateur heb ik in de loop der jaren enige duizenden rapporten opge maakt, variërend van een dijkwonin- kje tot complete fabriekscom plexen. Ik heb dat werk altijd met ontzettend veel plezier gedaan. Wat betekent het bedrijf voor u? Elke dag weer de uitdaging om de mogelijkheden die zich op het ge bied van beheer of projectontwikke ling voordoen te bekijken, te bere deneren, te onderzoeken en te beslis sen of het interessant is met zo'n eventueel project door te gaan of het maar in de prullenbak te gooien. Wat betekent u voor het bedrijf? Ik denk dat mijn inbreng nog vol doende is om betekenis te hebben voor het bedrijf. Verder vind ik het plezierig om met jonge mensen te werken die iets willen leren en graag van je expertise gebruik Waar piekert u over? Waar ik over pieker is de vraag hoe het in de nabije toekomst verder moet met de woningbouwontwik- keling in Zeeuws-Vlaanderen. Ener zijds vraag ik mij af of het in ver band met de aanstaande krimp in be wonersaantallen en de toenemende vergrijzing wel zo verstandig is om in onze regio zo grootschalig nieuw bouw te plegen. Anderzijds bete kent niet bouwen een opstart tot verloedering van het woningbe stand. Nieuwbouw blijft dus-in ver antwoorde mate noodzakelijk. Ver der zullen we, denk ik, rekening moeten houden met het feit dat een groot aantal vooroorlogse wonin gen niet meer te slijten zijn zodra de krimp werkelijk zijn intrede gaat doen en er in dit marktsegment en forse leegstand gaat ontstaan. Belang rijk voor de woningmarkt is natuur lijk economische bedrijvigheid in onze regio. In de huidige economi sche situatie is daarvan op de korte termijn vrees ik niet zoveel te ver wachten. Wanneer bent u het meest in uw element? Als projectontwikkelaar ben je bij de opstart van een nieuw project ge bonden aan een groot aantal proce dures en onderzoeken. De beroep en Bezwaarmogelijkheden van om wonenden en alle mogelijke belan genorganisaties tegen de projectont wikkeling zijn legio. Projectontwik keling is daarmee een proces van de lange adem geworden. De voorbe reidende werkzaamheden tot de op start van een project zijn vele malen langer dan de realisatie van het pro ject op zich. Als er dan in deze hele procedure weer eens een moeizaam stapje vooruit wordt gezet ben ik het meest in mijn element. Als u niet bij Biesbroeck Project ontwikkeling werkte, dan Zou ik onmiddellijk in een andere tak van de onroerend goecL branche een eigen onderneming opstarten. Onroerend goed is zo veelzijdig dat, dit geen probleem moet zijn. Waar komt u uw stoel voor uit? Als voorzitter van de Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst kom ik elke maandagavond mijn stoel uit om even naar het begin van de we kelijkse repetitie te gaan. Ik geniet dan altijd nog even van het jeugdor kest dat voor het grote orkest repe teert en van het enthousiasme van de jonge muzikanten. Als voor de repetitie van het harmonieorkest dan alles weer in orde is ga ik tevre den huiswaarts in de wetenschap dat voor het eerstvolgende concert weer pittig gerepeteerd wordt. Wat is uw ambitie? Mijn ambitie is dat ik de kans krijg de projecten waar ik aan werk tot een goed einde te brengen. Verder wil ik graag nog actief bezig zijn in het Zeeuw-Vlaamse sociale en maat schappelijke leven. taaraLJll,..,-v°T?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87