Parlement laat soms yoor jon» i t -J PZC Leger doodt leider van Tamil Tijgers Brand bij Europese Commissie r>r\r\ Tater met pensioen gaan helpt tegen dementie' Tweeling van twee vaders SCHITTEREND evenement meer info via Cf B 6 Dinsdag 19 mei 2009 'Eerder prikken tegen baarmoederhalskanker' new york - Inenting tegen baar moederhalskanker zou al moeten als de meisjes nog baby zijn. Dat stellen wetenschappers van de Me dische Universiteit Wenen. Zij stel den vast dat zelfs kleine kinderen al geïnfecteerd kunnen zijn met het virus dat de kanker kan veroor zaken, lang voor een mogelijke be smetting door seks. Het team on derzocht no meisjes van 4 tot 15 jaar op het HP-virus. Bijna een vijf de van hen droeg het virus. 'Britten liberaler met drugs dan Nederland' londen - Groot-Brittannië gaat li beraler om met drugs dan Neder land. Nederland geeft drie keer meer geld uit om verslaving tegen te gaan. Ook moedigt Nederland hardnekkige gebruikers aan te stop pen, terwijl dergelijke verslaafden in Groot-Brittannië gratis metha don krijgen. Daardoor zijn er ver houdingsgewijs veel meer drugsdo den en problematische gebruikers in Groot-Brittannië dan in Neder land, stelt een Britse denktank. Opstand rebellen is voorbij volgens minister Sri Lanka. colombo - De opstand van de re bellenbeweging Tamil Tijgers op Sri Lanka is voorbij. Dat verklaar de de Sri Lankaanse minister van Defensie, Gotabhaya Rajapakse, gisteren. De bewindsman bracht in de Sri Lankaanse hoofdstad Co lombo verslag uit aan de president van het eiland, dat decennia ge bukt ging onder een bloedige bur geroorlog tussen de regering en de extremistische afscheidingsbewe ging Tamil Tijgers (LTTE). De leider van de LTTE, Velupillai Prabhakaran, was eerder op de dag in het laatste bolwerk van de Ta mil Tijgers gedood. Hij zou op de Amerikaanse scholier schiet op leraar washington - Een 15-jarige Ameri kaanse scholier heeft gisteren in de staat Louisiana zijn leraar in de klas beschoten. Daarna ging hij naar het toilet, waar hij zichzelf door zijn hoofd schoot. Volgens de politie is de leraar niet gewond geraakt. De schutter is met zware verwondingen in het ziekenhuis opgenomen en verkeert in levens gevaar. De school in een dorp ten zuidwesten van New Orleans is na het incident gesloten. Rebellenleider Darfur verschijnt voor ICC den haag - De rebellenleider Bahr Idriss Abu Garda (46) uit de West-Sudanese regio Darfur is gis teren voor de eerste keer versche nen voor het Internationaal Straf- hof (ICC) in Den Haag. ICC-hoofd- aanklager Luis Moreno Ocampo verdenkt hem van oorlogsmisda den zoals de moord op twaalf vre- desmilitairen van de Afrikaanse Unie in 2007. Abu Garda kwam vrijwillig naar Den Haag om zijn onschuld te bewijzen. vlucht zijn geweest voor de rege ringstroepen. Zijn verbrande lichaam wordt met behulp van DNA-materiaal geïdentificeerd door lijkschouwers, aldus de auto riteiten. Onlangs had het leger de dood gemeld van zeker drie ande re prominente leden van de Tamil Tijgers, onder wie Charles Antho ny, de 24-jarige zoon van Prabha karan. Honderden betogers hebben bij de Britse ambassade in Colombo ge protesteerd tegen de diplomatieke steun die Groot-Brittannië de Ta mil Tijgers zou hebben gegeven. Zij gooiden met tomaten en eie ren. Enkele ruiten sneuvelden door stenen. Andere betogers sta ken een portret van de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Da vid Miliband, in brand. Het Europees Parlement onderhandelt mee over Europese wetgeving. Vaak met succes, maar soms gaat het fout. door onze correspondent Hans de Bruijn STRAATSBURG - Consensus - als één woord de gang van zaken rond Europese wetgeving ken merkt, is het dat. De Europese Unie heeft geen regering die op steun van haar fracties kan reke nen, er zijn geen regeringspartijen, er is geen oppositie. EU-wetten komen tot stand na vaak lange, stroperige onderhande lingen tussen de Europese Com missie, de regeringen van de 27 lid staten en het Europees Parlement, met als doel dat iedereen het aan het eind van de rit eens wordt. brussel - De brandweer van Brus sel heeft gisteren vier uur nodig ge had om een brand in het hoofd kantoor van de Europese Commis sie onder controle te krijgen. Eurocommissarissen en honder den werknemers moesten het der tien verdiepingen tellende gebouw via de trappen verlaten. Er was geen sprake van paniek. De evacua tie verliep volgens plan. Niemand raakte gewond. De brand ontstond rond 15.00 uur, vermoedelijk in een archief in de kelder. Via kabelbuizen drongen de rookgassen door naar de boven verdiepingen, waar voorzitter José Manuel Barroso en leden van de Europese Commissie kantoor hou den. Een veertigtal brandweerlieden had de hele middag nodig om de brand onder controle te krijgen. Volgens de politie lijkt bij de brand geen opzet in het spel te zijn geweest. Op een gemiddelde werkdag verblijven er tweedui zend mensen in het uit 1967 date rende gebouw. CARDIFF. - Later met pensioen gaan biedt meer weerstand tegen de ziekte van Alzheimer ongeacht het soort werk of de genoten oplei ding. Dat stellen onderzoekers van de Universiteit van Cardiff en het Londense Instituut voor Psychia trie na bestudering van 382 man nen, berichtte gisteren de Britse krant The Times. De mentale neergang wordt ge remd door langer te blijven wer ken. Het onderzoek bevestigt daar mee eerdere onderzoeksresultaten over dementie. Volgens dit nieuwe onderzoek speelt de achtergrond van de persoon of het type werk echter geen rol zoals eerdere we- Partijpolitiek is een beperkt begrip in Brussel. In commissies probe ren volksvertegenwoordigers van links én rechts om tot één stand punt namens het hele parlement te komen. En daarna met de rege ringen van alle lidstaten. Dat lukt meestal, maar soms gaat het mis. Zoals onlangs, toen het Europees Parlement na jarenlange onderhandelingen de voorstellen van tafel veegde voor een wettelij ke Europese arbeidstijdenregeling. Het debat daarover moet opnieuw beginnen. Het Europarlement had een keer zijn tanden laten zien. Dat gebeurt veel te weinig, menen critici, het zoeken naar consensus overheerst in Straatsburg. Het be sluit over de arbeidstijden was 'uniek', zeggen ook Europarlemen tariërs. Volgens het boekje verloopt EU-wetgeving simpel: de Europese Commissie stelt voor, de Raad van tenschappelijke onderzoeken over het ontstaan van dementie sugge reerden. In het onderzoek is gekeken naar de eerste fase van de aandoening en het tijdstip van pensionering. Het verband tussen later stoppen met werken en een later opduiken van de ziekteverschijnselen is 'veel zeggend', beweren de onderzoe kers. De bevindingen van het onder zoek moeten als muziek in de oren klinken van beleidsmakers die wegens de vergrijzing en de sterk opgelopen staatsschulden tij dens de huidige crises aandringen op het verhogen van de pensioen gerechtigde leeftijd. Ministers (de lidstaten) en het Eu roparlement oordelen. Worden die het eens, dat heeft de EU een nieuwe wet. Maar de praktijk is weerbarstig. De arbeidstijdenwet heeft twintig jaar voorgeschiedenis, waarin voor al de Britten tegen waren. Zij wil den het recht om werknemers te kunnen dwingen meer dan 48 uur per week te werken, niet opgeven. Zij dreigden met een veto om de wet tegen te houden. Twee jaar geleden probeerde de Commissie het weer. „Er kwam een 48-urige werkweek, maar met een uitzonderingsregeling voor de Britten", zegt lan Cremers, PvdA' er en onderhandelaar namens het parlement De Britten mochten zich er dus aan onttrekken. De Europese Commissie, enkele lidstaten, de vakbeweging en het Europees Parlement bleven ijveren voor een bindende EU-regeling. dallas - Een moeder van een tweeling in het Amerikaanse Dal las reageerde geschokt toen zij van artsen vernam dat de kinderen van twee vaders zijn. Zij had beslo ten deskundigen te raadplegen toen zij en haar partner constateer den dat de elf maanden oude twee lingbroertjes Justin en Jordan ver schillende kenmerken vertoonden. Een vaderschapstest verschafte op heldering: twee eicellen waren be vrucht door verschillend sperma. De moeder bekende daarop dat zij een affaire had gehad. Zij was tege lijkertijd van twee mannen zwan ger geworden. Mia's huidige part ner is een van de vaders. Hij zei dat hij zijn verloofde had vergeven en dat hij ook het andere kind als zijn eigen zoon wil opvoeden. open van lO.ÖOu tot 18.00u A.PIesmanweg Goes www.aestoomtrein.nl of 0113 270 705 Brandweerlieden zijn op het dak van het Brusselse Berlaymont-gebouw druk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6