Zeeland Aantal milieudelicten stijgt sterk Kinderen leren hoe ze moeten vallen PZCI17 ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 23 Cum laude geslaagd Kapper Jan Buijze zag in ieder hoofd een grote uitdaging Dinsdag 19 mei 2009 Basiliek in Hulst is de mooiste kerk van Nederland Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Meeste overtredingen op gebied van interne veiligheid en bodem. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het aantal mi lieu-overtreding in de gemeente Terneuzen is vorig jaar fors toege nomen ten opzichte van 2007. Dat blijkt uit het Milieujaarverslag 2008 van de gemeente. In totaal werden er 49 overtredingen gesig naleerd tegen 18 het jaar ervoor. Een aantal overtredingen (11) was overwegend van administratieve aard. Daarbij kan worden gedacht aan het ontbrekende of onvolledi ge registraties, logboeken en in structies en over het niet beschik ken over een (toereikende) vergun ning. De 38 'fysieke' overtredingen betroffen voor het merendeel de interne veiligheid binnen bedrij ven en bodemvervuiling. Daarmee wordt de trend van de voorgaande jaren voortgezet. De lijst is het re sultaat van controles die door ge meentelijke medewerkers zijn uit gevoerd. Bij uitbestede controles is het naleefgedrag niet geregistreerd. Dit is volgens burgemeester en wethouders een aandachtspunt voor 2009. De gemeente telde in december vo rig jaar zeven verkooppunten van vuurwerk. Die zijn in het laatste kwartaal van 2008 meerdere ma len gecontroleerd. Daarbij werden overtredingen geconstateerd, maar die werden vóór de verkoopdagen aan het eind van het jaar opgelost. In de gemeente Terneuzen wer den vorige jaar 49 milieuovertre dingen geconstateerd. Dat waren er fors meer dan in 20007, toen er 18 overtredingen waren. Vorig jaar kwamen er bij de ge meente 110 millieuklachten bin nen. Dat was minder dan in 2007, toen er 127 klachten waren. Het merendeel van de klachten is te rangschikken onder geluid, geur en 'overige' klachten. Over geluid en geur werd voorgaande jaren ook al geklaagd. De categorie 'ove rig is' zo divers dat deze niet ver der was uit te splitsen in het jaar verslag. De afgelopen jaren vergelijkend concluderen de verslagleggers dat er sprake is van een sterk wisse lend patroon in het aantallen klachten. Maar door de jaren heen wordt duidelijk dat geluid en geur voor de meeste ergernis zorgen. Waar mogelijk probeert de ge meente direct de oorzaak van de klacht te achterhalen en weg te ne men. In de meeste gevallen is de veroorzaker van de overlast te ach terhalen, maar soms zijn er klach ten, waarvan de oorzaak of veroor zaker niet valt te achterhalen. De klachten die bij andere overheids instanties dan de gemeente (pro vincie, waterschap) zijn ingediend worden niet in het gemeentelijk Milieujaarverslag opgenomen. Een beetje 'valhallen' noemde één van de leerlingen het grappend, maar de lessen hadden wel degelijk een serieuze bedoeling. foto Camile Schelstraete door Eugène Verstraeten axel - Vallen is niet altijd gemakkelijk te voorkomen. Maar de gevolgen van een val kunnen wel zoveel mogelijk worden be perkt door op de juiste manier te vallen. Kinderen uit groep zeven van de Antonius- school in Axel leerden gisteren diverse val- technieken van ervaren judoleraren. De leer lingen kregen de valtraining aangeboden door Consument en Veiligheid. Juf Moni que Claeys won de professionele training voor haar klas door zich in te schrijven op de website stuntkids.nl. De site is onderdeel van een campagne die kinderen bewust wil maken van de risico's van vallen en ze te leren hoe ze een val kun nen opvangen. Nodig, weet Consument en Veiligheid, want jaarlijks worden er duizen den kinderen als gevolg van een val behan deld op de afdeling spoedeisende hulp in het ziekenhuis. De training is ontwikkeld in samenwerking met Yos Lotens, valpedagoog en schrijver van boekjes als 'Vallen en op staan' en 'Opvoeden door stoeien'. In sporthal 't Sportuus kregen de kinderen van groep zeven situaties voorgeschoteld waarin nog al eens valpartijen plaatsvinden en ze leerden hoe ze hun val moesten op vangen. Na een uurtje uitleg en oefenen kre gen ze allemaal een oorkonde mee naar huis. In totaal krijgen vijftig scholen een val training aangeboden. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de schatkist terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling .com Geen naheffingen voor gemeente Terneuzen terneuzen - De gemeente vreest geen naheffingen van de Belasting dienst. Alle oude zaken zijn vol gens wethouder Co van Schaik (fi nanciën) afgehandeld. Van Schaik antwoordt dit op vragen van raads lid Giel van Boom (Top/Gemeentebelangen). Van Boom stelde zijn vragen naar aan leiding van berichten dat de ge meente Hulst een half miljoen aan naheffing werd kwijtgescholden. Waterschap bespaart met oog op fusie terneuzen - Met het oog op het sa mengaan van waterschappen in 2011 heeft het waterschap Zeeuws-Vlaanderen een hele feeks vacatures het voorbije jaar niet in gevuld. Het gaat om tien vacante functies. Om de zaak toch draaien de te houden, wil het schap vol gend jaar een kwart miljoen uit trekken voor het inhuren van tijde lijke krachten. Per saldo spaart het schap tonnen op personeel. Politie beboet hangjeugd in Koewacht koewacht - De politie is in de nacht van zondag op maandag op getreden tegen jongeren die in Koewacht over de schreef gingen. Na klachten over overlast hield de politie enkele uren nadrukkelijk toezicht. Tijdens de actie werden vier jongeren opgepakt omdat ze rondhingen in een bushokje en luidruchtig waren. Verder werd één persoon bekeurd omdat hij zonder verlichting reed. TILBURG - Daphne Audenaert uit Sas van Gent en Carolien Oppe neer uit Oostburg zijn cum laude geslaagd vooor de opleiding Recht en Management aan de Universi teit van Tilburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69