9 de grote winnaars De andere Ronaldo wil doorgaan tot het WK Vuurwerk, polonaise en deinende sjaaltjes in de nacht na de bekerwinst m Het aantal van driehonderd komt in zicht... Juventus stuurt trainer Ranieri naar huis Hushovd winnaar van openingsrit Catalonië Weer nieuwe speler voor Brouwershaven De Bakker speelt in kwalificatie tegen llhan Kerkhove dubbelt met nummer één van de wereld Kijk wie zich al hebben ingeschreven op www.pzc.nl/familieloop i 0 9 Dinsdag 19 mei 2009 I 3 7 Rentree na blessure wakkert het vuurtje weer aan in Brazilië. door Wilber Hack sao paulo - Manchester United verkoopt al een tijdlang T-shirts met het opschrift 'There is only one Ronaldo'. Rondom de finale van het statenkampioenschap van Sao Paulo tussen Corinthians en Santos volgde twee weken geleden de Braziliaanse tegenreactie. 'Eu voltei' ('Ik ben terug') staat er op de voorkant van vele witte shirts in het stadion. Daaronder staat een 9 en de naam Ronaldo. Op de achterkant van het shirt volgt de uitleg. 'Er is maar één Ro naldo die drie keer scoorde tegen Manchester United op Old Traf- ford, die drie keer Fifa wereldvoet baller van het jaar werd, die twee keer een wereldtitel pakte, die de meeste goals ooit maakte in WK eindronden en de drie keer een on verwachte come-back maakte.' De laatste come-back, na opnieuw een zware knieblessure, kreeg van af maart gestalte. De Braziliaanse Ronaldo is terug en hoe. In elf offi ciële wedstrijden voor zijn nieuwe club Corinthians scoorde hij ne gen keer. Hij hielp de club voor het eerst sinds 2003 weer aan de Paulista, het prestigieuze kam pioenschap van de staat Sao Paulo. Bij de overhandiging vatte de cup vlam door een combinatie van vuurwerk en confetti. Het was mis schien wel symbolisch voor het nieuwe vuurtje dat bij Ronaldo is aangewakkerd. Ronaldo, wiens contract met Co rinthians in december afloopt, kondigde al aan tot het WK in Zuid-Afrika met voetballen te wil len doorgaan. „Maar voordat ik in aanmerking kan komen voor het Braziliaanse elftal moet ik eerst veel fitter worden." De man die voor PSV 66 doelpun ten maakte in 71 duels torst nog steeds een flink gewicht met zich mee. Dat heeft niets met een slecht eetpatroon te maken. Onder zoek door specialisten bij zijn voor laatste club AC Milan wees uit dat hij wat extra kilo's nodig heeft. An ders is het bot op bot en ontstaan er ontstekingen in de gewrichten. Ronaldo blijft ook El Gordo (de dikke) omdat hij spierversterken- de middelen moet gebruiken om zijn knieën stabieler te maken en vele uren doorbengt in het kracht honk van de club. Hij beweegt zich nog steeds moei zaam voort over de Braziliaanse velden. Toch werd hij uitgeroepen tot beste speler in de Paulista. De voetballer uit de wijk Bento Ribei- ro aan de rand van Rio de Janeiro is nog steeds dodelijk in het straf schopgebied. „Ik weet nog steeds hoe ik moet scoren, een geweldig gevoel", sprak hij opgelucht. De Braziliaanse Ronaldo scoort weer en wil - als zijn knieën ten minste heel blijven - doorgaan tot het WK in Afrika. „Ik weet nog hoe ik moet scoren." Ronaldo in actie in een duel met Edcarlos van Fluminense. foto Antoine Nelsen/AP stierf is hij met de renstal verder gegaan. In 2003 verliet hij de dui vensport een jaartje, maar keerde vervolgens wel terug. Zijn beste succes na 1976 was een derde plaats op Orleans voor jonge dui ven. Toen kwam hij luttele secon- 'Als hij dit vaker presteert, kan hij van mij nog een kroontje krijgen ook' den te kort op het 'tweetal' van Ri- nus de Lijser uit Cadzand. Minder ervaring dan Leo de Nooijer heeft Joshua Hoek uit Mid delburg. Hij is pas zestien, maar weet zijn prijzen al jaren te pak ken. Voor Morlincourt had hij er tien in de mand gestopt. Zijn 'blau we', een jaarling doffer die pas twee weken op weduwschap zit, was tevens zijn eerste getekende. In die duif heeft hij dus het volste vertrouwen. Vorige week werd die nog derde in het Samenspel op het concours vanuit Peronne. Diens vader was twee jaar terug de snelste van Zeeland vanuit Chantilly. In de vereniging PV De Telegraaf pakte Joshua Hoek de plaatsen één, vier en vijf Voor Tours werden 7731 duiven inge- korfd waaronder 648 'invliegers'. Voor Morlincourt werden 10.000 duiven, met 1664 'invliegers' in de manden gestopt. Onder een be wolkte hemel met zuidwesten wind werd Tours om 06.50 gelost en Morlincourt om 07.35 uur. turijn - Trainer Claudio Ranieri van Juventus is gisteren ontslagen. Hij wordt de rest van het seizoen vervangen door Ciro Ferrara, die als jeugdtrainer bij de club uit Tu rijn werkt. De leiding van Juventus stelt Ra nieri verantwoordelijk voor een reeks slechte resultaten. De club heeft al zeven duels op rij niet meer gewonnen. Juventus streed twee maanden geleden nog met Internazionale om de landstitel. lloret de mar - De Noorse wiel renner Thor Hushovd heeft giste ren de openingsetappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De sprinter van Cervélo bleek de rapste tijdens een korte tijdrit in Lloret de Mar. Hij raffelde de 3,6 ki lometer af in 4 minuten en 47 se conden en bleef daarmee de Span jaard Alejandro Valverde een se conde voor. Niki Terpstra werd achtste en bes te Nederlander. brouwershaven - Leslie Snel komt volgend seizoen uit voor za terdag vierdeklasser Brouwersha ven. De voetballer komt over van NSW. Met Snel heeft Ed van Lent, de nieuwe trainer in Brou wershaven, al een vierde verster king binnengehaald. Eerder gaven Nicolai Vos, Lars Johansen en Ge orge Barnes al hun jawoord aan Van Lent, die het viertal als jeugd trainer van NSW al onder zijn hoede heeft gehad. parijs - Thiemo de Bakker speelt in de eerste ronde van het kwalifi catietoernooi van Roland Garros tegen de Turk Marsel llhan. Dat is gisteren tijdens de loting bepaald. In de tweede ronde tennist hij, bij winst op llhan, tegen de winnaar van het duel tussen de Argentijn Leonardo Mayer en George Bastl uit Zwitserland. Jesse Huta Galung begint het kwa lificatietoernooi tegen Joeri Sjoe- kin uit Kazachstan. De loting voor de dames is vandaag. milaan - Tennisster Lesley Kerkho ve treft het in Milaan. De zeven tienjarige Zierikzeese is deze week in het dubbelspel van het belangrij ke ITF-jeugdtoernooi gekoppeld aan de nummer één van de we reld: de Britse Laura Robson. Kerkhove, die zelf 2te staat, speel de nooit eerder samen met haar. Wel stonden ze twee keer tegen over elkaar. Eén van die partijen was nota bene de dubbelfinale van Milaan in 2008. De Zeeuwse had toen Arantxa Rus als partner, de Britse stond naast Richel Hogen- kamp. Kerkhove en Rus wonnen met 6-0 6-4. De Zierikzeese krijgt nu met Robson een grote kans haar titel te prolongeren. Heerenveen viert feest op podium naast het Abe Lenstrastadion. heerenveen - De geldautomaten raakten leeg, de vlaggen gingen uit en er werd vuurwerk afgestoken. Heerenveen vierde in de nacht van zondag op maandag uitzinnig feest na de gewonnen bekerfinale tegen FC Twente. Pas om tien voor half twee beklommen de spe lers van SC Heerenveen het erepo dium naast hun Abe Lenstrasta dion. Duizenden fans hadden daar al uren staan wachten. Sommigen stonden er al'vanaf twee uur in de middag. Het maakte allemaal niet uit, riep de speaker. „Vertel je baas maar dat je morgen later komt. Of dat je helemaaaal niet komt!" En daar werd weer een polonaise ingezet. Een zee van deinende sjaaltjes ging omhoog toen het Friese volks lied werd aangeheven. Burgemees ter Peter de Jonge sprak van „het begin van een nieuw tijdperk voor Heerenveen". Eén voor één werden de spelers naar voren geroepen. Doelpuntma- ker Boneventura Kalou maakte een fraaie buiging. Als laatste kwam sterspeler Danijel Pranjic. Hij hield, gezeten op de rug van Gerald Sibon, de glimmende beker vast. Er knalde vuurwerk en con- fettikanonnen. De ene speler zong nog harder en valser dan de andere. Michael Dingsdag ontpopte zich als het grootste feestbeest. Hij trok de kop van mascotte Heero, zette die op z'n eigen hoofd en danste er vro lijk mee rond. Gerald Sibon zong met overslaan de stem de kraker 'Met bloed, zweet en tranen'. Hij had duidelijk meer dan één biertje in zijn kraag gegoten. Paolo Henrique hield de micro foon onder de neus van zijn vader. De Braziliaan zei keurig 'dank u wel' en werd getrakteerd op een groot applaus. Het zoontje van coach Trond Sollied hield de beker omhoog en liet hem bijna vallen. De twintigduizend toeschouwers wilden van geen ophouden weten. Om twee uur werd voor de laatste maal het Friese volkslied aangehe ven. Daarna gingen de meeste feestvierders naar huis. De rest trok het centrum in voor een laat ste afzakkertje. De bekerwinst van Heerenveen op FC Twente houdt duizenden fans tot ver in de nacht op de been. Het Friese volkslied klinkt uit duizenden kelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67