Koeman hunkert naar rehabilitatie De Nooijer en Hoek Smerdiek is zeer in trek bij dames 3 6 Dinsdag 19 mei 2009 S Voetbalclub versterkt zich met groot aantal speelsters uit regio. sint Maartensdijk - De damesaf- deling van voetbalclub Smerdiek, die onder leiding staat van coach Wim Scherpenisse, wordt ko mend seizoen uitgebreid met een groot aantal speelsters uit de nabu rige clubs. Veel jonge talenten en andere speelsters hebben zich aan gemeld. Smerdiek heeft in het afgelopen seizoen indruk gemaakt met een vijfde plaats in de eerste klasse en heeft de selectie aanmerkelijk uit gebreid. De dames die naar Smerdiek ko men zijn Eva Potappel, Kim Potap- pel, Tiny Smit, Patty Kokshoorn, Naomi van Mierlo en Leonie Mosch (allen van Vosmeer), Moni que Bevelander, Danique Fase, Bonnie Huibrechts, Iris Kodde, Jo- landa van de Repe, Marjolein Sche- pens, Colinda Vaders en Carmen Wesdorp (allen van WHS), lanita Elenbaas, Jacobina Schot en Sa- mantha Vroegop (allen van SPS), Daphne Leeman van Odio en Inge Peeters van Sprundel, Maaike van Leeuwen, Esther van Leeuwen en Irini Brouwer van Stedoco, Liza Catseman van Terneuzen, Wendy van de Reest en Debby Doornen van Gastel en Gianna Bogers van ''BSC. Servaas Brouwer gaat zich bij de trainersstaf van Smerdiek voegen. Samen met Ko van Griek en Jan Nuts, die van Oostkapelle afkom stig is, gaat dit team zich met de damesselecties bemoeien. De damescomissie van Sportver eniging Smerdiek heeft het initia tief genomen om met de verenigin gen WHS, SPS en Vosmeer een ge- tsprek aan te gaan. Daarbij is een beleidsplan gepresenteerd die het damesvoetbal op het eiland Tho- len nieuwe impulsen moet geven. Alle verenigingen (WHS, SPS, Vos meer) hebben besloten om de da mes onder te brengen bij Smer diek, dat al vijftien jaar een dames afdeling heeft. Door de nieuwe sa menwerking heeft Smerdiek vol gend jaar drie of vier senioren teams en een meisjesteam in de competitie. Ronald Koeman tijdens de presentatie als trainer van AZ. foto Koen van Weel/ANP Nieuwe trainer AZ heeft ook best wel aan Ajax gedacht. door Ruud Ramler ALKMAAR - Omdat de trein naar Amsterdam vertraging had, volgde RonMd Koeman het spoor rich ting Alkmaar. Waar AZ de 46-jari- ge trainer, het stilzitten al beu nog voor zijn sabbatsjaar om was, een nieuwe kans biedt. De opvolger van Louis van Gaal is voorname lijk aangetrokken vanwege zijn ex pertise in de Champions League. Het platform waarop de landskam pioen straks debuteert. Er zijn best momenten geweest, liet Koeman gisteren bij zijn pre sentatie blijken, dat hij vreesde voor zijn carrière. Maar nog erger vond hij de gedachte dat zijn ge faalde missie bij Valencia, die bin nen het half jaar eindigde in ont slag, dan de laatste herinnering zou zijn. „En al zijn er meer grote Nederlandse trainers in het verle den tegen dat soort .problemen aangelopen, zo wil je een loop baan niet eindigen." Dus hunkert de coach die ook een behoorlijke prijzenlijst kan overleggen, naar re habilitatie. Want roestig voelt Koe man zich nog geenszins. „Trainer zijn is een zwaar vak. En na tien jaar hard werken was het lekker om er een seizoen vanaf te zijn. Maar het moest niet langer du ren." Daarom gaf hij, toen duide lijk werd dat Van Gaal hoe dan ook naar Beieren zou vertrekken, zijn zaakwaarnemer opdracht AZ te laten weten dat hij beschikbaar was. De mailbox van de preses puilde uit en diens mobiele telefoon kon de ingesproken berichten nauwe lijks meer kwijt. „Allemaal open sollicitaties van trainers die Van Gaal wilden opvolgen. Ik noem geen namen maar er zaten voor mij heel verrassende mensen tus sen." Ze voldeden echter geen van allen aan het profiel van veertien eisen dat AZ voor de nieuwe man schetste. Koeman slaagde op alle punten. De nieuwe trainer, die als assistent van Van Gaal bij Barcelona al eens een aanbieding van AZ naast zich neer legde omdat hij het te vroeg achtte, zei gisteren dat hij zelf de laatste tijd best eens aan Ajax heeft gedacht. Maar buiten het feit dat ze in Amsterdam niet zo slag vaardig handelen als bij AZ, wist Koeman ook niet of hij zelf wel zo graag terugkeerde bij de club die hij in eigen land het langst diende. „Bij AZ is de situatie in ieder geval een stuk duidelijker dan bij Ajax. En dat gevoel gaf voor mij meteen de doorslag. Want wie wil er niet bij deze club werken en helpen het succes verder te ontwikkelen." Dat AZ daarmee breekt met de trend van schoolmeesters voor de klas, ontlokte lichte irritatie bij de nieuwe coach. „Misschien ben ik in sommige dingen nog wel stipter dan de vorige trainer. Dat zal de se lectie dan wel gauw genoeg mer ken." UIT BILJARTEN Pool. Tweede divisie: Ames 3-Cue Action 2-5. 9-ball: Mark Teeuwen-Jeroen Koopman 7-3; Daan Moerkerken-Sean Dennis 6-7. 8-ball: Daan Moerkerken-Sean Dennis 6-1; Manuel Laan-Jeroen Koopman 2-6. Straight: Manuel Laan-Atong Wu 89-100; Mark Teeuwen-Atong Wu 45-100. Koppel, 10-ball: Laan/Teeuwen-Wu/Koopman 7-2. *Cue Action-Pompadour 1 5-2. 9-ball: Mark van Wijngaarden-Frank Verhoeven 3-7; Johan van Oorschot-Frank Verhoeven 7-1. 8-ball: Abel van de Sande-Mickel van Eekeren 6-4; Jeroen Koopman-Mickel van Eekeren 6-5. Straight: Jo han van Oorschot-Ming Lam 100-97; Atong Wu-Ming Lam 100-33. Koppel, 10-ball: Koopman/Wu-Van Eekeren/Lam 4-7. DUIVENSPORT Morlincourt met 10.000 oude duiven: Samen spel 1 (1841 m/m): 1. J. Dhondt, 2.1. den Dek oker, 3. C. Riemens, 4. A. Cernaert, 5. R. Zee- gers Samenspel 2 (1822 m/m): 1,2,4. O. Hae- rs, 3. C. de Mul, 5. R. de Schoolmeester. Sa menspel 3 (1798 m/m): 1,4. mevr. de Waal, 2. R. Verschuren, 5. P. d'Hondt. Samenspel 4 (1858 m/m): 1. comb. R&L. Traas, 2,4. J. van Maldegem, 3. Sj. Van Eijkeren, 5. C. He'rmésSZn. Samenspel T *[T7!>3Tff/m)r 1*. de Goffau, 2. A. van Iwaarden&Dtr, 3,4. P. Zuijdweg, 5. M. Hengsdijk. Samenspel 6(1833 m/m): 1. L. Knop, 2. A. Moerland, 3. A. Bakker, 4. JJ. Bolier, 5. G. v.d. Kamp. Samenspel 7 (1866 m/m): 1. Joshua Hoek, 2. L. van Wallen burg, 3. Han van Belzen, 4. A. Meerman, 5. G. Baan. Tours met 7731 oude duiven: Samenspel 1 (1833 m/m): 1. S. de Putter, 2. H. Mookhoek&Zn, 3. M. Kuijl, 4. S. von Hout, 5. P. Gernaert&Zn. Samenspel 2(1804 m/m): 1. comb. Roegiest/de Visser, 2. L. Breepoel, 3. comb, de Mul/Kop, 4. D. Scheele, 5. J. de Rit- ter. Samenspel 3(1809 m/m): 1. gebr. van Be- veren, 2,5. J. Verschuren, 3. R. Verschuren, 4. comb. E&M. Kint. Samenspel 4 (1809 m/m): 1. Jos van Belzen 2. P. Hoondert, 3. J. Hartman, 4. C. Hermes&Zn, 5. J. de Vos. Samenspel 5 (1793 m/m): 1. comb. Korstanje/Lepoeter, 2. comb. J&M. de Groot, 3. H. Kosten, 4. J. Cle ment, 5. E. Minnaard Jz. Samenspel 6 (1814 m/m): 1. G. v.d. Kamp, 2. L. Hage, 3. M. Bolle, 4. C. Rijnberg, 5. D. Vaders. Samenspel 7 (1936 m/m): 1. Leo de Nooijer, 2. Joh. van Belzen&Zn, 3. comb. J&K. van Belzen, 4. Han van Belzen, 5. Comb. H. Baas&Zn, Provinciaal Tours: 1,7. Leo de Nooijer, 2. Joh. van Belzen&Zn, 3. comb. J&K. van Belzen, 4. S. de Tuttêrf "57'"Han van Beïzeh, 6! cbmT3'.""fi. Baas&Zn, 8. G. v.d. Kamp, 9. H. Mookhoek&Zn, 10. J. Boone. j> TENNIS Kitzbuhel. Mannen. Eerste ronde: Beek (Dui) - Hernych (Tsj) 5-7 6-3 7-5, Massu (Chl) - Vik (Tsj) 6-4 6-2, Granollers (Spa) - Gabasjvili (Rus) 7-6 (11) 6-3, Joezjni (Rus/7) - Gime- no-Traver (Spa) 6-2 7-6 (7). Düsseldorf. World Team Cup. Blauwe groep Argentinië - Servië 1-2. Gonzales - Troicki 4-6 1-6, Monaco - Tipsarevic 6-4 7-6 (8). Del Potro/Monaco - Triocki/Zimonjic 6-4 6-7 (4) 8-10. Rusland - Italië 1-2 Korolev - Seppi 6-4 6-4, Vovk - Bolleli 6-7 (6) 2-6, Korolev/Vovk - Bolleli/Seppi 7-6 (4) 3-6 4-10. Rode groep: Frankrijk - Zweden 1-2. Tsonga - Vinciguerra 4-6 6-3 6-4. WIELRENNEN Ronde van Catalonië. Eerste etappe, Lloret de Mar-Lloret de Mar: 1Hushovd (Noo) 3,4 km in 4.47, 2. Valverde (Spa) 0.01, 3. Hender son (NZe) 0.02, 4 Ladagnous (Fra) 0.03, 5. Cha- vanel (Fra), 6. Veikkanen (Fin), 8. Terpstra 0.04, 21. Posthuma 0.06, 22. Dekker, 24. Elijzen, 34. Kroon 0.08, 44. Moerenhout 0.09, 81. Lange- veld 0.14, 102. Knaven 0.16, 134. Reus 0.21, 135. Maaskant voor meer uitslagen www.pzc.nl Arnemuidenaar en Middelburger snelsten van de provincie. door Fred Rabout OOSTBURG - Leo de Nooijer en Jos hua Hoek waren de winnaars van een goed bezet duivensportweek- einde. De 64-jarige De Nooijer zag zijn 'blauwe reus' de hoofdprijs pakken op de Primavera,' het eer ste dagfondcouncours vanuit Tours. De blauwe doffer van de zestienjarige Joshua Hoek was de snelste van de provincie op het vi- tesseconcours vanuit Morlincourt. De uitslag van Tours was Arne- muids getint, want in provinciaal verband pakten de Walchenaren vijf prijzen in de top tien. Leo de Nooijer was de grote winnaar. „Ik dacht dat het nog een laatkomer van het concours vanuit Morlin court was waarvan ik er op dat mo ment nog twee niet thuis had", vertelt hij. „Ik haalde 'm rustig bin nen en toen pas merkte ik dat het de 'forse blauwe' was. Het is een tweejaarse weduwdoffer, die ik als jong van Piet Geijs uit Vlissingen heb gekregen. Die duif is graag de baas van het hok. Dat mag. Als hij dit nog vaker presteert, kan hij van mij nog een kroontje op zijn hoofd krijgen ook." Het was de vierde getekende die De Nooijer voor Tours had inge- korfd. Voor de liefhebber die de duivensport met de paplepel kreeg ingegoten, is het ook het eerste gro te succes. Toen zijn vader in 1976

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66