Kritiek op extra lasten Popkoor Flashback pakt uit met concert Avond voor borstkankerpatiënt De zon in? Doe net als mevrouw Giesbers de gratis zonnebrandtest Bom wil maar niet ontploffen Dinsdag 19 mei 2009 23 Noord-Beveland vreest dat Veiligheidsregio 'waterhoofd' wordt. door Harmen van der Werf WiSSENKERKE - De Veiligheidsregio Zeeland waarin brandweerzorg en calamiteitenbestrijding zijn onder gebracht, dreigt 'een waterhoofd' te worden, vreest de Noord-Beve- landse gemeenteraad, met voor de Zeeuwse gemeenten vervelende fi nanciële gevolgen. Zeeuwse gemeenten zijn gevraagd volgend jaar 10,22 euro per inwo ner aan de Veiligheidsregio bij te dragen. Kosten voor extra inspan ningen voor rampenbestrijding op de Westerschelde zijn nog niet vol ledig meegeteld. „Het begint zo langzamerhand uit de hand te lopen", stelde Chris van der Kraan, raadslid namens de lokale partij Noord-Bevelands Be lang (NBB), onlangs in de gemeen teraad van Noord-Beveland. „De Veiligheidsregio dreigt een nog gro ter gedrocht te worden dan wat we eerder hadden, de regionale brandweer." Dick Hage (WD) vroeg zich af 'of wij als Zeeland zo'n Veiligheidsregio financieel wel kunnen dragen'. De gevraagde bijdrage van 10,22 eu ro per inwoner betekent al een flin ke stijging. In 2006, bij het begin van de Veiligheidsregio, was de bij drage nog 7,55 euro. Hoeveel extra kosten calamiteiten bestrijding op de Westerschelde met zich mee zal brengen, is nog niet bekend. Ook andere grote Zeeuwse wateren worden overi gens bij dit project betrokken. Vol gens Noord-Bevelands burgemees ter Henny van Kooten zal sprake zijn van een 'evenredige kostenver deling'. Raadsleden waren hiervan niet onder de indruk en handhaaf den hun kritiek. Was de Veiligheidsregio Zeeland de enige regeling waaraan gemeen ten (extra) moeten bijdragen, dan was de kritiek in Noord-Beveland waarschijnlijk niet zo fors geweest. Maar van de gemeenten wordt ver wacht dat ze alweer tot een nieu we regeling toetreden, voor de op richting van een centrum voor de bestrijding van georganiseerde cri minaliteit, het Regionaal Informa tie- en Expertisecentrum (Riec). Bij het Riec kunnen Zeeuwse en Brabantse gemeenten straks infor matie krijgen over onder meer de achtergrond van investeerders. Het Riec begint met drie arbeidsplaat sen. In 2012 moeten dat er acht tien zijn. De Noord-Bevelandse raad is bang dat ook deze nieuwe, door het rijk opgelegde instelling, een eigen leven zal leiden en veel geld zal kosten. nn Veiligheidsregio loopt financieel uit de hand, vreest raad Noord- Beveland, zeker met de verwach te extra kosten voor rampenbe strijding op Westerschelde. GOES - Het Oosterscheldezieken- huis in Goes houdt morgen êen 'creatieve lotgenotenbijeenkomst' voor mensen met borstkanker. De samenkomst vindt plaats in de vergaderzaal van het ziekenhuis en duurt van 19.30 uur tot 21.30 uur. Tijdens de avond wordt gesproken over het volgen van workshops, zo als schilderen, muziek en beeld houwen. Als inspiratiebron wordt tijdens de lotegenotenbijeenkomst het boek Kanker in Beeld gebruikt. Dat gaat ervan uit dat creatieve expres sie helpt bij de verwerking van het ziek zijn. Een goed zonnebrandadvies is niet alleen op uw huidtype gebaseerd, ook de conditie van uw huid, de gevoeligheid van uw huid en uw vakantiebestemming spelen een rol. Laat u daarom goed voorlichten door Mediq Apotheek. Onze assistenten zijn opgeleid om u deskundig te adviseren met de zonnebrandtest. Natuurlijk informeren ze u daarbij ook over de invloed van bepaalde geneesmiddelen of gevoeligheid bij huidaandoeningen zoals eczeem, acné en psoriasis. Kom voor de zonnebrandtest langs bij uw Mediq Apotheek en profiteer meteen van de Eucerin SUN aanbieding. Nu bij aankoop van 2 Eucerin SUN producten een strandset kado! Kijk voor meer informatie op www.mediq-apotheek.nl. Uw apotheek met IQ Mediq Apotheek Dauwendaele Roozenburglaan 18, Middelburg, 0118 62 74 71 Mediq Apotheek Welsinge Rentmeesterlaan 31, Middelburg, 0118 62 32 98 Mediq Apotheek Cornu Cervi Bachlaan 88, Terneuzen, 0115 61 20 90 Mediq Apotheek De Pijlers V. Dusseldorpstraat 1, Goes, 0113 22-71 04 Medig Apotheek De Goese Polder Thorbeckelaan 1, Goes, 0113 22 82 28 WESTKAPELLE - De Amerikaanse vliegtuigbom die vrij dag werd opgebaggerd voor de kust van Westkapelle, wil maar niet ontploffen. De 250-ponder lag gister avond nog steeds op drie mijl uit de kust van Westka pelle, op twintig meter diep. Defensie had het ding daar tot ontploffing willen brengen (foto), maar het nieuw aangebrachte ontstekingsmechanisme weigerde. Van daag wordt een nieuwe poging gedaan. foto KNRM Groep zingt allerlei nummer één hits bij optreden in De Mythe. door Luc Oggel GOES - De verhuizing van Kats naar Goes bleek vorig jaar een gou den greep om het aantal leden flink op te schroeven. Nu wil Pop koor Flashback zichzelf 'voorgoed op de kaart zetten' met een groots optreden in theater De Mtthe in Goes. Het ledenaantal van Flashback - voorheen Popkoor Kats - is sinds de verhuizing verdubbeld tot ruim vijftig. Het gemengde gezelschap onder leiding van dirigent Léon Bours zingt populaire nummers uit de af gelopen decennia. Het popkoor heeft de afgelopen tijd al redelijk vaak opgetreden, maar het concert in de Mythe moet een 'klapper' worden. „Het is een grote gok, maar we hopen dat het vol komt", zegt secretaris Anneke van Gronin gen. Voor het concert in De Mythe is het programma 'Met Stip' ingestu deerd, waarbij een keur aan num- mer-i hits uit de periode 1956 tot nu de revue passeert, zoals Unchai ned Melody (Righteous Brothers), Save the last dance for me (The Drifters), 1 will survive (Gloria Gaynor), You're beautiful (James Blunt), Mama mia (Abba), Crazy little thing called love (Queen) en Paradise by the dashboard light (Meatloaf). Ook vj Bernard Vercouteren Van den Berge en dansschool lanvier werken mee aan de show van Flashback. Het concert begint 20 juni om 20.00 uur. Kaarten a 12,50 zijn te bestellen via www.theaterverkoopzeeland.nl. Voor meer informatie: zie de website www.flashback-goes.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63