geaccepteerd én gewaardeerd Kerk Hulst in de strijd voor mooiste van land Schouwen en Goedereede krijgen samen predikaat 'Quality Coast' LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! Dinsdag 19 mei 2009 1 9 door Harold de Puysseleijr HULST - De Willibrordusbasiliek in Hulst is in de strijd om te worden gekozen als mooiste kerk van Ne derland. De basiliek is in de wed strijd van het NCRV-radiopro- gramma Plaza doorgedrongen tot de finale. Met 51 procent van de stemmen is de basiliek eerder al uitgeroepen tot de mooiste kerk van Zeeland. De Oostkerk in Middelburg delfde daarbij het onderspit. Luisteraars van Plaza kunnen via de website van het programma een week lang stemmen op de twaalf finalisten. De drie kerken met de meeste stemmen gaan door naar de finale, waarin een vakjury op 31 mei de winnaar bepaalt. Hulstenaar Jo Everaert meldde de basiliek aan voor de wedstrijd. Hij noemt het gebouw 'een buitenge woon mooie, uitstekend geconser veerde kerk'. Daarnaast vindt hij dat de basiliek als toeristische trekpleister een be langrijke rol kan spelen bij het her stel van de teruglopende Hulster economie. Stemmen om de Willibrordusbasi liek bij de mooiste drie kerken te krijgen is mogelijk van vrijdagmid dag 2a mei tot vrijdag 29 mei, 12.00 uur. www.plaza.ncrv.nl. brouwersdam - De gemeente Schouwen-Duiveland krijgt defini tief het predikaat 'Quality Coast'. De gemeente maakte eerder al be kend een aanvraag daarvoor te heb ben ingediend. De term staat ga rant voor een omgeving met mens- en natuurvriendelijk toeris me. Ook Goedereede mag vanaf nu de titel dragen. Beide gemeen ten deden samen een aanvraag om met name de Brouwersdam in beeld te brengen. Het predikaat wordt uitgereikt door de EUCC, die betaald wordt met Europees geld. In Europa heb ben nu elf kustgebieden de titel. Burgemeester Gerard Rabelink neemt de bijbehorende award op 27 mei in Noordwijk ontvangst. GerechtsOeufivoflrdersKantoor -j Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 13 mei 2009 blijkt, dat t.v.v. Catharina Henriette Gérardine Maria Camps, wonende te Oostkapelle aan JAN OTTEN. geboren op 04-12-1962, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een ver zoekschrift tot echtscheiding (subsidiair scheiding van tafel en bed), van 27-04-2009 met aanzegging dat uiterlijk 02-09-2009 een verweerschrift kan worden ingediend door een advocaat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde J. Otten kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes De Ochtendmix voor 500e keer op de radio zierikzee - Radio Schouwen-Dui veland is morgenochtend toe aan de 500e uitzending van het pro gramma De Ochtendmix. De jubi leumuitzending is te horen tussen 09.00 en 12.00 uur. Presentatoren Margo Lemsom en Marcel Willemse doen spelletjes met luisteraars en ontvangen de ei- landelijke artiesten Ed Verhage, Mark Canto en Frank Polak. Luisteraars worden uitgenodigd de jubileumuitzending live bij te wo nen. Q www.rosd.nl Hoge klasseringen voor teams Kramer op NK zierikzee - Een juniorenteam van Kramer Dance Masters uit Zierik zee heeft afgelopen weekeinde een bronzen medaille gewonnen tij dens het Nederlands Kampioen schap Streetdance in Mill. Het team 'Switch' werd derde in de ca tegorie Pre Champs Juniors. De volwassenen van 'K One' wer den vierde bij de Adults Masters. Dat team plaatste zich voor de Eu ropese Kampioenschappen in juli in Slovenië. Of ze ook daadwerke lijk gaan, hangt af van de vraag of de kosten gedekt kunnen worden. Postkantoor Meelstraat vanaf eind mei gesloten zierikzee - Het postkantoor aan de Meelstraat in Zierikzee sluit met ingang van 29 mei. Daarmee verdwijnt het laatste postkantoor oude stijl van Schouwen-Duive land. De postzaken worden voort gezet in het postagentschap in de Golff-supermarkt. Dit agentschap kan alle zaken af handelen, ook het afhalen van pak jes. Voor bankzaken zijn de klan ten aangewezen op het kantoor van ING in de Lange Nobelstraat. Zakelijke klanten kunnen terecht aan het Haringvlietplein. Testdagen watersport bij de Brouwersdam brouwersdam - Bij strandpavil joen De Kous aan de Brouwers dam worden in het weekend van Hemelvaart en Pinksteren testda gen gehouden. Strandzeilen, kite- buggyen en powerkiten kunnen worden uitgeprobeerd. De lessen worden gegeven door de school van Harry Vogelenzang, grondlegger van het Nederlandse kiten. Daarnaast is het mogelijk om ver schillende materialen zoals ver schillende kites of boards uit te proberen. Gerrit Krijger (voorgrond) en Rien van der Wekken van strandbeheer vegen de trap naar het strand bij Westenschouwen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59