Eis: jaren cel voor dealer Scharendijke A Nieuwe subsidieregeling biedt kans brede school 23 18 en 19 Dokter Dinsdag 19 mei 2009 Noord-Beveland vreest dat Veiligheidsregio 'waterhoofd' wordt Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Strandbeheer is bijna klaar voor de grote gekte Red het Sprookjesbos en bi win 7 x 700 Eftelingprijzen ffe Vind de schatkist terug in Nederland! p Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com Achttienjarige was volgens het OM een grote cocainedealer. MIDDELBURG - Een 18-jarige uit Scharendijke wordt door het Open baar Ministerie gezien als een gro te drugsdealer. Hij werd op 9 fe bruari aangehouden toen een man uit Barendrecht (26) hem bevoor raadde met 126 gram cocaïne. Op dat moment lag er ook nog een pakketje met 124 gram in het vries vak bij een lokale kennis (21). Officier van justitie W. Smeenk eiste gisteren een celstraf van der tig maanden waarvan zes voor waardelijk tegen de 18-jarige. Daar naast moet hij er rekening mee houden dat het PM in een later stadium ook zal proberen alle ille gaal verkregen winsten te verha len. Volgens raadsman M. van der Want gaat het maar liefst om 90.000 euro. „Als de claim wordt toegekend door de rechtbank moet mijn cliënt zijn hele leven kromliggen." Van der Want vond dat de recht bank zijn cliënt moet vrijspreken. Volgens hem is het bewijs voor het dealen onrechtmatig verkre gen. Hij stelde dat de politie gerui ms De officier eist een celstraf van dertig maanden waarvan zes voorwaardelijk tegen een hard drugsdealer uit Scharendijke en is van plan hem 'kaal te plukken'. me tijd de jongeman onrechtmatig heeft geobserveerd. „Volgens de wet moet daar uitdrukkelijk toe stemming voor worden gegeven door het OM." In het dossier trof hij echter die toestemming niet aan. Smeenk vond dat er geen spra ke was van stelselmatig observeren en dus ook niet van onrechtmatig handelen. De verdachte zelf hield het erop dat hij slechts vanaf zijn 18e verjaardag wat had gehandeld. Het zou gaan om enkele grammen per week; hij was begonnen uit verveling en om zijn eigen hard drugsgebruik te kunnen betalen. De politie vond bij de jongeman thuis een soort kasboek waaruit zou blijken dat hij juist veel han delde. De verdachte weigerde ech ter uitleg te geven over die lijst met allerlei namen en cijfers. Ook telefoontaps zouden door de poli tie verkeerd zijn begrepen. Een be stelling van 'ruim honderd' sloeg volgens hem niet op het aantal grammen maar op euro's. De jongeman was zichtbaar aange slagen door de eis van de officier. „Dan kan ik dus pas op mijn twin tigste weer mijn leven hervatten." De officier eiste tegen de koerier uit Barendrecht een celstraf van 213 dagen waarvan 180 voorwaar delijk, elektronisch toezicht en een werkstraf van 240 uur. De kennis uit Scharendijke moet van de offi cier een werkstraf van 240 uur en zes maanden voorwaardelijk krij gen. Uitspraak 28 mei. door Melita Lanting ZIERIKZEE - D.e gemeente Schou- wen-Duiveland moet proberen ge bruik te maken van een nieuwe landelijke subsidieregeling voor brede scholen. Dat zegt Wout van den Berg, raadslid voor de WD. Hij vraagt zich af of de gemeente al op de hoogte is van deze rege ling. „Deze is onlangs in werking getreden", zegt Van den Berg. „Het gaat om een half miljoen eu ro per project. Hier liggen kansen die we niet onb'enut moeten la ten." Het ministerie van Onder wijs heeft onlangs het landelijk steunpunt voor brede scholen ge opend. Drie jaar lang worden scho len in het primair en voortgezet onderwijs gesteund om brede scholen te ontwikkelen. Van den Berg wil van het college van burgemeester en wethouders weten welke scholen concrete plan nen hebben en of er nog meer scholen zijn die misschien in aan merking kunnen komen voor deze regeling. Op Schouwen-Duiveland bestaan plannen voor een brede school in Noorderpolder, de Jan Wouter van der Doelschool (Zie- rikzee) heeft concrete plannen en ook in Burgh-Haamstede wordt ge dacht aan een brede school. Geluidsapparatuur weg uit Zierikzeese auto's ZIERIKZEE - Bij een bedrijf op het Haringvlietplein in Zierikzee is af gelopen weekeinde ingebroken in twee auto's. Onbekenden sloegen eerst een ruitje in van de bedrijfsvoertuigen. Vervolgens haalden ze de geluids apparatuur eruit en gingen ermee vandoor. De politie kon gisteren nog niets zeggen over het totale schadebe- drag. Hoe helder ziekenhuisartsen ook proberen te zijn, een misverstand is snel geboren. Oma van 83 moet on der het mes. Een liesbreuk. Niet ernstig, wel een heel gedoe. De arts legde haar uit wat ze mankeerde, hoe ze dat gingen verhelpen en wat ze moest doen om te herstel len. Veel informatie in een korte tijd. Eén ding bleef door haar Tip? redactie@pzc.nl hoofd spoken. Ze mocht vier we ken niet autorijden. Oma, die niet eens een rijbewijs heeft, vroeg na dagen tobben aan haar kleindoch ter hoe ze dan van het ziekenhuis thuis moet komen? De kleindoch ter verzekerde haar dat ze wel mag méérijden. Maar oma is daar nog niet zo zeker van. Ze gaat het aan de dokter vragen... BURGH-HAAMSTEDE - In het oud-Hollandse liedje Twee emmertjes water halen worden ze nog bezongen: 'de meisjes op de klompen', maar in het huidige dagelijkse schoolleven kom je ze niet meer tegen. Behalve gister ochtend dan bij openbare basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede. De leerlingen van de bovenbouw ver welkomden hun gasten uit het Slowaakse Namestovo met een folkloristische klompendans. Eerst deden ze de dans even voor en vervolgens nodigden zij hun buiten landse leeftijdsgenootjes uit ook klompen aan te doen en mee te dansen. Er is een tweejaarlijks uitwisselings programma tussen de Zeeuwse leerlingen en de kinde ren uit Namestovo. Het partnerverbond met deze stad in Slowakije bestaat al twintig jaar. De overeenkomst ontstond vanuit een initiatief van de toenmalige gemeente Westerschouwen en werd na de gemeentelijke samenvoeging voortgezet door de gemeente Schouwen-Duiveland. De jongeren vertoeven hier tot zaterdag en gaan deze week onder meer naar de Efteling, Amsterdam en Neeltje Jans. Ook staat een tochtje naar het strand op het programma. foto Dirk-Jan Gjeitema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57