Bom wil maar niet ontploffen ÉS beseft dat zij bevoorrecht is Twee verdachten branden vrij mei Borselse zwarte bessendag viert derde lustrum de gratis zonnebrandtest De zon in? Doe net als mevrouw Giesbers B Dinsdag 19 mei 2009 23 j door Henk Postma rVESTKAPELLE - De Amerikaanse vliegtuigbom die vrijdag werd op gebaggerd voor de kust van West- kapelle, wil maar niet ontploffen. De 250 ponder lag gisteravond nog steeds op de Vlakte van de Raan, twintig meter diep, drie mijl uit de kust van Westkapelle. De Duik en Demontage Groep van Defensie had het ding daar tot ontploffing willen brengen. Maar het nieuw aangebrachte ontste kingsmechanisme weigerde, waar na de actie werd afgeblazen. De Belgische mijnenjager BNS Bel lis had de klus gisterenmoeten overnemen, maar vond de zee te woelig. Vandaag wordt een nieuwe poging gedaan. De bom werd vrij dag opgebaggerd door de Pearl Ri ver uit Zeebrugge en kwam daar bij vast te zitten in de zuigmond van het baggerschip. De redding boot Koopmansdank van het KN- RM-station Neeltje fans voer uit om een demontageploég naar de bom te brengen. Nadat de bom op het baggerschaponklaar was ge maakt, bracht de reddingboot het projectiel naar de Vlakte van de Raan. Daar werd de bom, voor zien van springstof en een nieuwe ontsteker, overboord gehesen. Het was de bedoeling het projec tiel met een kabel vanaf de red dingboot te laten ontploffen. Maar dat mislukte. De plaats van de bom is met boeien afgebakend en tot verboden gebied verklaard. Vol gens de Explosieven Opruimings dienst is er geen gevaar voor de scheepvaart, omdat de bom buiten de vaarroute ligt. Mariniers van de Duik- en Demontage Groep hijsen de vliegtuigbom van de reddingboot Koopmansdank af. foto KNRM MIDDELBURG - De twee 13-jarige jongens die sinds vo week dinsdagavond vastzaten }p verdenking van betrokkenheid de coniferenbranden in Middel- zijn gisteren vrijgelaten. De ter-commissaris bepaalde dat le jongens beter thuis het vervolg de zaak kunnen afwachten. De twee blijven verdachten. Ze hebben huisarrest en een contact verbod. Vandaag wordt bekeken onder welke voorwaarden ze naar schooi kunnen. De jongens ont kennen betrokkenheid bij de bran den. Zaterdag is nog een verdachte in deze zaak aangehouden, een 15-jarige jongen uit Middelburg. Een goed zonnebrandadvies is niet alleen op uw huidtype gebaseerd, ook de conditie van uw huid, de gevoeligheid van uw huid en uw vakantiebestemming spelen een rol. Laat u daarom goed voorlichten door Mediq Apotheek. Onze assistenten zijn opgeleid om u deskundig te adviseren met de zonnebrandtest. Natuurlijk informeren ze u daarbij ook over de invloed van bepaalde geneesmiddelen of gevoeligheid bij huidaandoeningen zoals eczeem, acné en psoriasis. Kom voor de zonnebrandtest langs bij uw Mediq Apotheek en profiteer meteen van de Eucerin SUN aanbieding. Nu bij aankoop van 2 Eucerin SUN producten een strandset kado! Kijk voor meer informatie op www.mediq-apotheek.nl. Uw apotheek met IQ Mediq Apotheek Dauwendaele Roozenburglaan 18, Middelburg, 0118 62 74 71 Mediq Apotheek Welsinge Rentmeesterlaan 31, Middelburg, 0118 62 32 98 Mediq Apotheek Cornu Cervi Bachlaan 88, Terneuzen, 0115 61 20 90 Mediq Apotheek De Pijlers V. Dusseldorpstraat 1, Goes, 0113 22 71 04 Medig Apotheek De Goese Polder Thorbeckelaan 1, Goes, 0113 22 82 28 Koos Sinke-Tazelaar viert eeuwfeest in zorgcentrum Rehoboth. door Harmen van der Werf GOES - Met pretoogjes kijkt Koos Sinke-Tazelaar rond in haar kamer in het Goese zorgcentrum Reho both. Eén van haar zonen serveert maandagmiddag gebak, ter ere van haar honderdste verjaardag. Haar tweede zoon en haar dochter zijn ook aanwezig. Het doet de eeuwe- linge duidelijk goed, de aandacht van haar kinderen plus aanhang en van burgemeester Dick van der Zaag van Goes die de jarige komt feliciteren. Sinke-Tazelaar beseft dat zij be voorrecht is. Ze komt uit een ge zin van zes kinderen, van wie er drie op zeer jonge leeftijd overle den. Dat maakte op haar als kind veel indruk. Haar vader, Dignus Ta- zelaar, was boer bij Kats. Het gezin woonde in Colijnsplaat, aan de Voorstraat, waar Koos later zelf ging wonen met haar man Gerard Sinke en hun eerste, in Blokzijl ge boren zoon. In Blokzijl werkte Ger ard aan de inpoldering van de Noordoostpolder. In de oorlog kon hij aan de slag als 'dijkbaas' bij de Oud- en Nieuw- Noordbevelandpolder. Colijns plaat ontsnapte van 31 januari op 1 februari 1953 aan de Ramp. Dijk baas Gerard was dag en nacht in de weer. Zoon Rinus laat een foto van zijn ouderlijk huis aan de Voorstraat in Colijnsplaat zien, met een zeer die pe tuin. „Er was nooit een vuiltje in te bekennen." In 1988 overleed Gerard Sinke. Het echtpaar was al van plan kleiner te gaan wonen in Goes. Koos verhuisde alsnog. Lo pen gaat niet meer zo gemakkelijk. Ze is wat vergeetachtig. Gisteren straalde ze vooral levenslust uit. Zaterdag is het echte eeuwfeest, in hotel Terminus in Goes. Het kan wel eens druk worden, met in elk geval haar drie kinderen, acht klein- én vijf achterkleinkinderen. NIEUWDORP - De zwarte bessendag wordt zaterdag voor de vijftiende keer gehouden vanaf Boonman's Wijnmakerij aan de Stoofweg 10 bij Nieuwdorp. Traditiegetrouw staat op de zwarte bessendag een fietstocht van zo'n veertig kilometer door de Zak van Zuid-Beveland centraal. Fietsliefhebbers kunnen zich tus sen 9.00 en 13.00 uur bij Boon man's Wijnmakerij inschrijven. Om 17.00 uur moet iedereen terug zijn. De route kan ook met de auto wor den verreden. Vijf bedrijven doen mee aan de route: theetuin Mary's Place aan de Coudorpseweg bij Driewegen, kwekerij Meulblok aan het Lange- weegje, bessenteler Piet Huige aan de Brilletjesdijk bij Nisse, jamma kerij 'tSiepje aan de Beeldhoeve- weg bij 's-Heerenhoek en melkschapenhouderij Zwaakse Weel vlakbij Kwadendamme. oos Sinke-Tazelaar is honderd jaar. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51