'Schooltijden moeten stipreizen.nl De Grave snel weg bij DSB Bank Mama is jarig 4 Dinsdag 19 mei 2QQ9 'Ambtenaar moet ook voor PW werken' den haag - Ambtenaren moeten voor iedere bewindspersoon wer ken, ongeacht de politieke kleur van hun baas. Ambtenaren die dat niet willen, moeten ontslag ne men. Dat heeft minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken ge zegd. Uit een enquête was geble ken dat meer dan de helft van de ambtenaren niet wil werken voor een bewindspersoon van de PW van Geert Wilders. Ambtenaren moeten boven alles de wet respecteren. Inspectie dreigt met sluiten laserklinieken beverwijk - De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) dreigt oog- laserklinieken in Rotterdam, Hoofddorp en Beverwijk te slui ten als daar de preventiemaatrege len tegen ooginfecties niet worden verbeterd. Dat blijkt uit een IGZ-rapport waarin alle 46 oogla- serklinieken worden doorgelicht. Jaarlijks worden in Nederland meer dan zestienduizend laserbe handelingen verricht. De IGZ ont ving de laatste twee jaar ten min ste acht meldingen van ernstig oog letsel die verband hielden met een laserbehandeling. Raad voor Verkeer wil robuuster wegennet DEN HAAG - Het wegen- en spoor net moet betrouwbaarder worden gemaakt zodat bij incidentele files niet alles vastloopt. Die files wor den bijvoorbeeld veroorzaakt door slecht weer of door ongevallen. Het net kan robuuster worden door voldoende reservecapaciteit en omleidingsroutes te creëren. Dat betekent niet dat er louter meer asfalt of spoor moet komen. Daarvoor pleit de Raad voor Ver keer en Waterstaat in een gisteren uitgebracht advies aan minister Ca- miel Eurlings van Verkeer. Onderzoek naar geest in oude gevangenis LEEUWARDEN - Een team van gees tenonderzoekers gaat in de voor malige Leeuwarder stadsgevange nis De Blokhuispoort op zoek naar de aanwezigheid van geesten van op brute wijze omgebrachte gevangenen. Dat zei een woord voerder van het Bureau CareX, dat de oude gevangenis beheert, giste ren. Het gebouw is in gebruik als werkplaats voor kunstenaars en musici. Zij hebben het gevoel dat het er spookt. Het gebouw diende ruim vier eeu wen - van 1580 tot en met 2007 - als gevangenis. den haag - Frank de Grave is na amper twee maanden alweer ver trokken bij de DSB Bank. De Gra ve volgde Gerrit Zalm per 15 maart op als financieel topman van het imperium van Dirk Scheringa. Het razendsnelle vertrek van oud-minister van Defensie De Gra ve baarde gisteren opzien. De DSB Bank kreeg de afgelopen maanden veel kritiek omdat honderden klan ten met te hoge hypotheken of met koopsompolissen zouden zijn opgezadeld. De Autoriteit Finan ciële Markten maakte in april be kend een onderzoek in te stellen naar de praktijken van de bank. Volgens de DSB Bank is 'onvol doende match in de persoonlijke verhoudingen binnen de Raad van Bestuur' de aanleiding voor het vertrek van Frank de Grave. Dat is diplomatieke taal voor 'stevige ru zie'. De Grave was niet bereikbaar voor commentaar. PETER Staatssecretaris: dagarrangement moet kind en ouder helpen. den haag - De schooltijden zijn een overblijfsel uit de tijd van voor de Industriële Revolutie, toen de kinderen meehielpen op het land en 's middags hun warme maaltijd kregen. Dat vinden staatssecretaris Sharon Dijksma van Onderwijs en voorzitter Alexander Rinnooy Kan van de Sociaal-Economische Raad. Werkende ouders komen nu bij voorbeeld met hun werk in de knoop wanneer zij hun kinderen op tijd van school moeten halen. „Het is een botsing tussen oude vormen en nieuwe gedachten", al dus Dijksma gisteren in Den Haag op een symposium. De moderniseringen laten veel te lang op zich wachten, klaagde Rin nooy Kan daar. „Nederlandse rege lingen schieten tekort. Ouders die in het buitenland hebben gewerkt en terugkeren, wacht een koude douche door wat daar mogelijk is en hier niet. Er wordt veel talent verkwist. Dat kunnen we ons niet meer permitteren." Van hem mag best ook de grote vakantie op de discussieagenda worden gezet. Volgens Dijksma moet het voor ba sisscholen makkelijker worden om samen met andere organisaties goede kinderopvang te regelen. Zij bestudeert hoe zij aan huisves tingsproblemen en te strakke regel geving een mouw kan passen. Het plan wordt na de zomer aan de Tweede Kamer gepresenteerd. Rinnooy Kan vindt dat er nog voor de volgende kabinetsformatie W* De huidige schooltijden moeten op de schop, vinden staatssecre taris Sharon Dijksma en Alexan der "Rinnooy Kan van de SER. Zij passen niet meer bij deze tijd. W E-E.P- VtPK&É-KP IK PIcHT 7)E_ &£AJ PL&IZi&FZ-TE. Po&rJ, VC»JF»-H ARNHEM - Chimpansees in Burgers' Zoo in Arnhem doen zich tegoed aan een enorme fruit- en groentetaart, jaar. Burgers' heeft de oudste en compleetste chimpanseekolonie van Nederland. Jl.Lt ie stiprèizen.nl boek online of bel 020 - 66 22 222 aarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen nl Prijzen p p. o.b v. 2 pers. per kamer/hut excL Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4