Zeeland Nog maar twee weekjes wachten... 'Kerk Hulst mooiste van Nederland' RUYTER JAARMARKT LET OP! LET OP! VLISSINCEN A.S. VRIJDAC 22/5 Rijbewijs kwijt door hard rijden €15 15 B Dinsdag 19 mei 2009 21 Maandag arriveren de toestellen van Annie M.G. Schmidt-speeltuin. door Lilian Dominicus kapelle - Het overkomt wethou der Jon Herselman van Kapelle (WD, speelgelegenheden) zeker niet elke dag dat hij met luid ge juich onthaald wordt. Maar hij had dan ook goed nieuws te vertel len aan de leerlingen van christelij ke basisschool De Linge in Bieze- linge. „Over twee weken kunnen jullie terecht in de nieuwe Annie M.G. Schmidt-speeltuin", vertelde hij gistermorgen bij de presentatie van het ontwerp. Het belooft een speciale speeltuin te worden, daar in het parkje aan de Paardeweg, Annie M.G. Schmidtsingel, Biezelingseweg en de Kapellerie. Niet alleen omdat de toestellen verwijzen naar de kinderboeken van schrijfster An nie M.G. Schmidt, die in Kapelle is geboren, maar vooral omdat de ideeën voor het speelpark van de kinderen zelf komen. Bijna een jaar geleden leverden ze op uitnodiging van de gemeente Kapelle collages en maquettes in 'Het ontwerp was er al, maar anders hadden jullie zó lang moeten wachten' met ideeën over hoe de speeltuin eruit moet zien. Speeltuinontwerp ster Jootje Vaas werkte de voorstel len uit tot een uitvoerbaar plan voor het park, dat de gemeente uit eindelijk ïoo.ooo euro kost. „Het ontwerp lag al een tijdje klaar, dus ik had al een paar maan den eerder met de tekening naar jullie toe kunnen komen, maar dan hadden jullie nog zó lang moe ten wachten op het eindresultaat", vertelde Herselman, met kennelij ke kijk op didactiek. De opwin ding onder de kinderen was groot toen ze het ontwerp dan, einde lijk, van dichtbij mochten bekij ken. Veel kinderen hadden aange geven de giraffe van Dikkertje Dap in het park te willen, en dus ko men er een giraffe-glijbaan en -klimrek in de speeltuin te staan. Ook creëerde Vaas een Dikkertje Dap-schommel, met de in het be roemde vers bezongen 'laarsjes voor de regen' aan de voet. Ook de boomhut, het wagentje van Pluk en de Petteflet uit Pluk van de Pet- tejlet spraken tot de verbeelding. Het enige jammere is de bijna tota le afwezigheid van een verwijzing naar lip en Janneke. Alleen het Tak- kie-zitje herinnert eraan. Basiliek finalist in wedstrijd van NCRV radioprogramma Plaza. door Harold de Puysseleijr hulst - Hulstenaar ]o Everaert lob byt om de Willibrordusbasiliek in zijn woonplaats te laten uitroepen tot mooiste kerk van Nederland. De basiliek is in de wedstrijd van het NCRV-radioprogramma Plaza doorgedrongen tot de finale. Met 51 procent van de stemmen is de basiliek eerder al uitgeroepen tot de mooiste kerk van Zeeland. De Oostkerk in Middelburg delfde daarbij het onderspit. Luisteraars van Plaza bepalen uit eindelijk de topdrie uit de twaalf fi nalisten, door een week lang zo veel mogelijk stemmen voor hun kerk te vergaren op de website van het radioprogramma. Een jury kiest in de uitzending van Plaza op 31 mei de winnaar. Everaert meldde de basiliek aan voor de wedstrijd 'omdat het een buitengewoon mooie, uitstekend geconserveerde kerk is'. Daarnaast vindt hij dat de basiliek als toeris tische trekpleister een belangrijke rol kan spelen bij het herstel van de teruglopende Hulster econo mie. „De kerk is zeer mooi, maar dat moet meer uitgedragen wor den. Met meer toeristen, zullen jonge ondernemers eerder de leeg staande panden durven te betrek ken. Toeleveraars, ook van buiten Hulst, zullen daar werk bij vinden, met meer banen als gevolg", zegt Everaert. Stemmen kan van vrij dag 22 mei tot vrijdag 29 mei. www.plaza.ncrv.nl. kruiningen - Een 51-jarige automo bilist uit het Belgische Itegem is gistermiddag omstreeks kwart over twee bekeurd voor te hard rij den op de A58. Ter hoogte van Kruiningen werd geconstateerd dat hij met 173 kilo meter per uur over de weg snelde. Op de A58 is maximaal 120 kilome ter per uur toegestaan. Het rijbewijs van de automobilist is ingevorderd. 8Girafglijbaan Plukkar Liggend paard (lê) Poefs Ontmoetingspunt Sportveld 4 Voetbalnet .Boomstai Takkiezit 10 14 Girafklimnet Tarzantouw 12, Draaitolleq 13 Speelbord/poort/bank Drievoudige schommel Rolant Quist bron Royal Haskoning De kinderen van CBS De Linge in Biezelinge dringen rond wethouder Jon Herselman om het ontwerp van de door henzelf bedachte speeltuin te bekijken. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49