Zeeland PZC Gemeente baalt van extra lasten A Opnieuw tegenvaller voor mosselkwekers BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 21 m Uitrit Dokter Jarige sociëteit is de aanjager van leuke projecten 19 mei 2009 Over twee weken gaat- de nieuwe speeltuin in Kapelle open Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Noord-Beveland vreest dat Veiligheidsregio 'waterhoofd' wordt. door Harmen van der Werf WISSENKERKE - De Veiligheidsregio Zeeland waarin brandweerzorg en calamiteitenbestrijding zijn onder gebracht, dreigt 'een waterhoofd' te worden, vreest de Nooxd-Beve- landse gemeenteraad, met voor de Zeeuwse gemeenten vervelende fi nanciële gevolgen. Zeeuwse gemeenten zijn gevraagd volgend jaar 10,22 euro per inwo ner aan de Veiligheidsregio bij te dragen. Kosten voor extra inspan ningen voor rampenbestrijding op de Westerschelde zijn nog niet vol ledig meegeteld. „Het begint zo langzamerhand uit de hand te lopen", stelde Chris van der Kraan, raadslid namens de lokale partij Noord-Bevelands Be lang (NBB), onlangs in de gemeen teraad van Noord-Beveland. „De Veiligheidsregio dreigt een nog gro ter gedrocht te worden dan wat we eerder hadden, de regionale brandweer." Dick Hage (WD) vroeg zich af 'of wij als Zeeland zo'n Veiligheidsregio financieel wèl kunnen dragen'. PW Veiligheidsregio loopt financieel uit de hand, vreest raad Noord- Beveland, zeker met de verwach te extra kosten voor rampenbe- - strijding op de Westerschelde. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind de schatkist terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar WWW.efteling.com door Harmen van der Werf DEN HAAG - Zeeuwse mosselkwe kers hebben opnieuw een tegenval ler moeten incasseren bij de Raad van State in Den Haag. Ze moeten dit voorjaar één vierde van de in de Waddenzee op te vissen hoe veelheid mosselzaad laten liggen, oftewel een kleine vier miljoen ki lo. Staatsraad Hoekstra oordeelde dit gisteren in een rechtszaak die was aangespannen door stichting De Faunabescherming. Mosselbestuurder Wout van den Berg uit Bruinisse die bij de rechts zitting aanwezig was, was zwaar te leurgesteld. De mosselsector sloot De gevraagde bijdrage van 10,22 eu ro per inwoner betekent al een flin ke stijging. In 2006, bij het begin van de Veiligheidsregio, was de bij drage 7,55 euro. Hoeveel extra kosten calamiteiten bestrijding op de Westerschelde met zich mee zal brengen, is nog niet bekend. Ook andere grote Zeeuwse wateren worden overi gens bij dit project betrokken. Vol gens Noord-Bevelands burgemees ter Henny van Kooten zal sprake zijn van een 'evenredige kostenver deling'. Raadsleden waren hiervan niet onder de indruk en handhaaf den hun kritiek. Was de Veiligheidsregio Zeeland de enige regeling waaraan gemeen ten (extra) moeten bijdragen, dan was de kritiek in Noord-Beveland waarschijnlijk niet zo fors geweest. Maar van de gemeenten wordt ver wacht dat ze alweer tot een nieu we regeling toetreden, voor de op richting van een centrum voor de bestrijding van georganiseerde cri- minilateit, het Regionaal Informa tie- en Expertisecentrum (Riec). Bij het Riec .kunnen Zeeuwse en Brabantse gemeenten straks infor matie krijgen over onder meer de achtergrond van investeerders. Het Riec begint met drie arbeidsplaat sen. In 2012 moeten dat er acht tien zijn. De Noord-Bevelandse raad is bang dat ook deze nieuwe, door het Rijk opgelegde instelling een eigen leven gaat leiden en veel geld zal kosten. GOES - Bouwvakkers strijken de uitrit van de parkeerga rage aan de Goese Westwal aan. Het is nog niet de defi nitieve toplaag. In oktober komt er een laagje steenslag van twee tot drie millimeter op. Dat zorgt ervoor dat au tomobilisten straks niet in de bocht tegen de wand glij den. Ook de carrousels aan beide uiteinden van de parkeer garage krijgen zo'n steenslaglaag. „Automobilisten moe ten optimale grip hebben in dit soort scherpe bochten", zegt bouwdirecteur Peter van der Vliet. De komende weken schiet de garage de lucht in. Het kelderdek is inmiddels geplaatst. Het gebouw wordt nu opgetrokken met prefabdelen. Publiek kan elke twee weken een nieuwe bouwlaag zien. In december kan wor den geparkeerd in de 512 plaatsen tellende parkeergara ge. De schil met dertig appartementen is enkele maan den later gereed. De parkeergarage bevat ook enkele commerciële ruim ten op de begane grond en en een inpandige fietsenstal ling met 75 plaatsen. foto Willem Mieras in februari nog een overeenkomst met milieu- en natuurorganisaties over de toekomst van de Wadden zee en de mosselzaadvisserij. Mos selkwekers beloofden een deel van de te bevissen natuurlijke mossel- banken in te leveren, wat in de ver gunning voor de visserij dit voor jaar ook is verwerkt. De radicale stichting De Faunabe scherming vindt dit onvoldoende. Zij wil ter bescherming van mos- seletende vogels een einde aan de zaadvisserij en stapte daarom naar de rechter. „Andere natuur- en mi lieuorganisaties staan hier buiten", weet Van den Berg zeker. Inbraak in bedrijfspand aan Thorbeckelaan goes - In een bedrijfspand aan de Thorbeckelaan in het noorden van Goes is afgelopen weekeinde een inbraak gepleegd. De inbrekers hebben enkele kassa lades meegenomen. Volgens de po litie bevatten de lades 'een paar honderd euro'. De inbraak in het bedrijfspand aan de Thorbeckelaan is maandag ochtend bij opening van de onder neming ontdekt. Hoe helder ziekenhuisartsen ook proberen te zijn, een misverstand is snel geboren. Oma van 83 moet on der het mes. Een liesbreuk. Niet ernstig, wel een heel gedoe. De arts legde haar uit wat ze mankeerde, hoe ze dat gingen verhelpen en wat ze moest doen om te herstel len. Veel informatie in een korte tijd. Eén ding bleef door haar Tip? redactie@pzc.nl hoofd spoken. Ze mocht vier we ken niet autorijden. Oma, die niet eens een rijbewijs heeft, vroeg na dagen tobben aan haar kleindoch ter hoe ze dan van het ziekenhuis thuis moet komenDe kleindoch ter verzekerde haar dat ze wel mag méérijden. Maar oma is daar nog niet zo zeker van. Ze gaat het aan de dokter vragen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45