19 gelijk in in examenzaal' uw stijl Baren moet Nauwelijks geslapen voor eerste examens Veel minder zwaar dan vooraf gevreesd Bijna alle vragen met zekerheid ingevuld Examennieuws, videodagboek, tweets en forum op www.pzc.nl Zeeuwse boer Jan zoekt een vrouw ROC Zeeland wenst je heel veel succes met je examens! Nieuwsfoto gemaakt? Zet 'm op de site via www.pzc.nl/foto Dinsdag 19 mei 2009 3 Rosanna Nagtegaal Naam: Rosanna Nagtegaal (18) Woonplaats: Vlissingen School: Scheldemond College, Vlissingen Opleiding: vwo Examenvak: Management en organisatie Ze zit nét op internet te kijken naar de ant woorden, als ze gevraagd wordt naar haar exa menervaringen. „De eerste vraag heb ik in ie der geval al goed!" Bij die vraag moest ze de sa mengestelde interest uitrekenen. Rosanna is po sitief over haar eerste examendag, met 's och tends ook nog Nederlands. Sommige vragen bij management en organisatie waren wel moei lijk, zegt ze. „Maar er waren ook veel inzichtvra- gen en die waren weer goed te doen." Ze staat gemiddeld een 7,5 voor het vak, dus zorgen hoeft ze zich niet te maken. Ook niet over de andere vakken. Toch heeft ze de nacht voor haar eerste examendag nauwelijks geslapen. „Maar toen ik eenmaal bezig was, waren de ze nuwen weg." Vandaag staat er voor Rosanne niks op het programma; morgen heeft ze ge schiedenis. foto Ruben Oreel Roxanne Mirer foto Dirk-Jan Cjeltema Stephan de Zeeuw foto Camiie Schelstraete Naam: Roxanne Mirer (ïy) Woonplaats: Nieuwerkerk School: Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee Opleiding: havo Examenvak: Nederlands Een uur voordat de tijd verstrijkt loopt Roxan ne Mirer de deur van de gymzaal van Pieter Zeeman in Zierikzee uit. „Ik had erger ver wacht", zegt ze. „We hadden eerst een tekst met 21 meerkeuze vragen en de laatste op dracht was een samenvatting. Waar dat over ging? Over gelijkheid. PfflL., ik moet nog even bijkomen. Het ging over de geluksgevoel en de overheid. Ik vond de samenvatting wat lasti ger." Nog zes vakken heeft ze te gaan. Morgen staat wiskunde op het programma. „En dan ook nog scheikunde." Of ze het gaat halen weet ze niet zeker. „Ik moet geen hele erge onvoldoendes halen want dan lukt het niet." Als ze slaagt gaat ze SPH doen in Rotterdam. Op kamers? „Nee, eerst niet. Het is een uur reizen, dat is te doen." Naam: Stephan de Zeeuw (16) Woonplaats: Hoek School: De Rede, Terneuzen Opleiding: vmbo Examenvak: Natuur/scheikunde (nask 1) Een uur en twintig minuten had hij er voor no dig om alle veertig vragen te beantwoorden. Stephan de Zeeuw kijkt met een goed gevoel te rug op zijn eerste theoretisch examen. „Het is me heel veel meegevallen. Ik had het veel moei lijker verwacht." Het examen bestond vooral uit toepassingsvragen en berekeningen. „Op een paar twijfelgevallen na heb ik bijna alle vra gen met zekerheid ingevuld", vertelt hij, „Er za ten ook leuke vragen bij, zoals het berekenen van de waterdichtheid van de Dode Zee. Die heb ik wel goed gemaakt." Stephan moet een voldoende halen om voor zijn examen nask te slagen. „Ik stond net voldoende voor ik het exa men in ging, kantje boord dus. Maar die vol doende gaat waarschijnlijk wel lukken." Van daag staat Nederlands op het programma. Step han: „Dat mag normaal geen probleem zijn." De PZC doet ook op de web site dagelijks verslag van de eindexamens. Op www.pzc.nl/eindexamen staat onder meer: landelijk en regionaal nieuws over de examens video's met reacties van Zeeuw se leerlingen videodagboek van Danielle de Reiger van de Goese scholenge meenschap Ostrea. examentweet: via twitter meldt Luc Adriaanse uit Middelburg zijn dagelijkse examenperikelen COMMENTAAR De Duitse professor Ulrich Blum doet aan planning van de bevolking. De directeur van het Institut flir Wirtschafsforschung Halle wil dat vrouwen die hun baan verliezen, de recessie gebruiken om kinderen te krijgen. Blum wil vrouwen zelfs stimuleren om ontslag te nemen voor gezinsuitbreiding. De baan van de man zou juist moeten worden gegarandeerd. Dit zou het Duitse antwoord op de vergrijzing zijn. Met deze onfrisse suggestie maakt Blum zijn beroemde onderzoeksinstelling in één klap belachelijk. Blum doet zo ongeveer alles fout. Hij vergeet het belang van economische zelfstandigheid, de hoeksteen van de emancipatie. Hij is niet in staat om de vergrijzing als een tijdelijk probleem te zien, dat met tijdelijke maatregelen zoals belasting op pensioenen kan worden opgelost. Verder ontgaat het Blum kennelijk dat het sociaal-economische belang niet opweegt tegen de inbreuk op de zelfbeschikking van burgers. De Duitse samenleving zal deze dwaze professor waarschijnlijk heel snel van zijn oogkleppen verlossen. handige links naar sites met uit slagen, klachten, geslaagd, gezakt, op kamers. een forum, voor alle klachten of ideeën van leerlingen. WOLPHAARTSDIJK - Akkerbouwer Jan de Jager (32) uit Wolphaarts- dijk doet mee aan de voorronde van 'Boer zoekt vrouw'. Tien boe ren stelden zich zondagavond voor in de eerste uitzending van het te levisieprogramma. De vijf popu lairste boeren zijn vanaf septem ber in 'Boer zoekt vrouw' te zien. Q Vrouwen kunnen tot 1 juni een brief sturen naar hun favoriete boer. Kijk op www.boerzoektvrouw.nl. Weet jij nog niet wat je na je examens wilt gaan studeren? Kom naar onze Informatieavond op donderdag 4 juni. Je bent wetkom van 17.00 tot 20.00 uur. Ga voor meer informatie naar www.roczeeland.nl ■■MMHttMIMiHHM Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn leuen verdiept. Ik voeI me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! www.interieur-paauwe.nl Zonnemaire-Ugt vlakbij Zierikzee; 50 autommten van Rotterdam, Roosendaal en terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3