9 de grote winnaars De andere Ronaldo wil doorgaan tot het WK Hockeysters Vlissingen sluiten seizoen af met overwinning op Shot Het aantal van driehonderd komt in zicht... Kerkhove dubbelt met nummer één van de wereld Kijk wie zich al hebben ingeschreven op www.pzc.nl/familieloop Dinsdag 19 mei 2009 37 Rentree na blessure wakkert het vuurtje weer aan in Brazilië. door Wilber Hack SAO PAULO - Manchester United verkoopt al een tijdlang T-shirts met het opschrift 'There is only one Ronaldo'. Rondom de finale van het statenkampioenschap van Sao Paulo tussen Corinthians en Santos volgde twee weken geleden de Braziliaanse tegenreactie. 'Eu voltei' ('Ik ben terug') staat er op de voorkant van vele witte shirts in het stadion. Daaronder staat een 9 en de naam Ronaldo. Op de achterkant van het shirt volgt de uitleg. 'Er is maar één Ro naldo die drie keer scoorde tegen Manchester United op Old Traf- ford, die drie keer Fifa wereldvoet baller van het jaar werd, die twee keer een wereldtitel pakte, die de meeste goals ooit maakte in WK eindronden en de drie keer een on verwachte come-back maakte.' De laatste come-back, na opnieuw een zware knieblessure, kreeg van af maart gestalte. De Braziliaanse Ronaldo is terug en hoe. In elf offi ciële wedstrijden voor zijn nieuwe club Corinthians scoorde hij ne gen keer. Hij hielp de club voor het eerst sinds 2003 weer aan de m Paulista, het prestigieuze kam- pioenschap van de staat Sao Paulo. Bij de overhandiging vatte de cup vlam door een combinatie van I vuurwerk en confetti. Het was mis schien wel symbolisch voor het nieuwe vuurtje dat bij Ronaldo is aangewakkerd. Ronaldo, wiens contract met Co rinthians in december afloopt, kondigde al aan tot het WK in Zuid-Afrika met voetballen te wil len doorgaan. „Maar voordat ik in aanmerking kan komen voor het Braziliaanse elftal moet ik eerst veel fitter worden." De man die voor PSV 66 doelpun ten maakte in 71 duels torst nog steeds een flink gewicht met zich mee. Dat heeft niets met een slecht eetpatroon te maken. Onder zoek door specialisten bij zijn voor laatste club AC Milan wees uit dat hij wat extra kilo's nodig heeft. An ders is het bot op bot en ontstaan er ontstekingen in de gewrichten. Ronaldo blijft ook El Gordo (de dikke) omdat hij spierversterken- de middelen moet gebruiken om zijn knieën stabieler te maken en vele uren doorbengt in het kracht honk van de club. Hij beweegt zich nog steeds moei zaam voort over de Braziliaanse velden. Toch werd hij uitgeroepen tot beste speler in de Paulista. De voetballer uit de wijk Bento Ribei- ro aan de rand van Rio de Janeiro is nog steeds dodelijk in het straf schopgebied. „Ik weet nog steeds hoe ik moet scoren, een geweldig gevoel", sprak hij opgelucht. De Braziliaanse Ronaldo scoort weer en wil - als zijn knieën ten minste heel blijven - doorgaan tot het WK in Afrika. „Ik weet nog hoe ik moet scoren." Ronaldo in actie in een duel met Edcarlos van Fluminense. foto Antoine Nelsen/AP stierf is hij met de renstal verder gegaan. In 2003 verliet hij de dui vensport een jaartje, maar keerde vervolgens wel terug. -Zijn beste succes na 1976 was een derde plaats op Orleans voor jonge dui ven. Toen kwam hij luttele secon- 'Als hij dit vaker presteert, kan hij van mij nog een kroontje krijgen ook' den te kort op het 'tweetal' van Ri- nus de Lijser uit Cadzand. Minder ervaring dan Leo de Nooijer heeft Joshua Hoek uit Mid delburg. Hij is pas. zestien, maar weet zijn prijzen al jaren te pak ken. Voor Morlincourt had hij er tien in de mand gestopt. Zijn 'blau we', een jaarling doffer die pas twee weken op weduwschap zit, was tevens zijn eerste getekende. In die duif heeft hij dus het volste vertrouwen. Vorige week werd die nog derde in het Samenspel op het concours vanuit Peronne. Diens vader was twee jaar terug de snelste van Zeeland vanuit Chantilly. In de vereniging PV De Telegraaf pakte Joshua Hoek de plaatsen één, vier en vijf. Voor Tours werden 7731 duiven inge- korfd waaronder 648 'invliegers'. Voor Morlincourt werden 10.000 duiven, met 1664 'invliegers' in de manden gestopt. Onder een be wolkte hemel met zuidwesten wind werd Tours om 06.50 gelost en Morlincourt om 07.35 uur. Juventus stuurt trainer Ranieri naar huis TURIJN - Trainer Claudio Ranieri van Juventus is gisteren ontslagen. Hij wordt de rest van het seizoen vervangen door Ciro Ferrara, die als jeugdtrainer bij de club uit Tu rijn werkt. De leiding van Juventus stelt Ra nieri verantwoordelijk voor een reeks slechte resultaten. De club heeft al zeven duels op rij niet meer gewonnen. Juventus streed twee maanden geleden nog met Internazionale om de landstitel. Hushovd winnaar van openingsrit Catalonië lloret de mar - De Noorse wiel- renner Thor Hushovd heeft giste ren de openingsetappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De sprinter van Cervélo bleek de rapste tijdens een korte tijdrit in Lloret de Mar. Hij raffelde de 3,6 ki lometer af in 4 minuten en 47 se conden en bleef daarmee de Span jaard Alejandro Valverde een se conde voor. Niki Terpstra werd achtste en bes te Nederlander. Poolers Cue Action sluitend winnend af vlissingen - Met twee 5-2-over- winningen sloten de poolers van Cue Action hun eerste seizoen in de tweede divisie af Ze eindigden op de vierde plaats in de rangschik king. Het team kan terugzien op een uitstekend debuut in deze klas se en het slotakkoord gaf volop ver trouwen voor een herhaling in het nieuwe seizoen. De laatste twee overwinningen boekte Cue Action op hekkensluiter Ames 3 en op Pompadour 1. De Bakker speelt in kwalificatie tegen llhan parijs - Thiemo de Bakker speelt in de eerste ronde van het kwalifi catietoernooi van Roland Garros tegen de Turk Marsel llhan. Dat is gisteren tijdens de loting bepaald. In de tweede ronde tennist hij, bij winst op llhan, tegen de winnaar van het duel tussen de Argentijn Leonardo Mayer en George Bastl uit Zwitserland. Jesse Huta Galung begint het kwa lificatietoernooi tegen Joeri Sjoe- kin uit Kazachstan. De loting voor de dames is vandaag. milaan - Tennisster Lesley Kerkho ve treft het in Milaan. De zeven tienjarige Zierikzeese is deze week in het dubbelspel van het belangrij ke ITF-jeugdtoernooi gekoppeld aan de nummer één van de we reld: de Britse Laura Robson. Kerkhove, die zelf 21e staat, speel de nooit eerder samen met haar. Wel stonden ze twee keer tegen over elkaar. Eén van die partijen was nota bene de dubbelfmale van Milaan in 2008. De Zeeuwse had toen Arantxa Rus als partner, de Britse stond naast Richel Hogen- kamp. Kerkhove en Rus wonnen met 6-0 6-4. De Zierikzeese krijgt nu met Robson een grote kans haar titel te prolongeren. Ook vrouwen van Rapide zegevieren in laatste competitieduel. door Peter Snelders HULST - Bij de vrouwen sloot kam pioen Rapide de hockeycompeti- tie in stijl af De Hulster ploeg ver sloeg subtopper Prinsenbeek met 4-0. De vrouwen van Vlissingen wonnen de laatste competitiewed strijd met 4-1 van Shot. Vrouwen. Derde klasse Rapide-Prinsenbeek 4-0: Na twintig minuten opende Anniek Dieleman uit de rebound van een strafcorner de score. Kelly van Ha peren was no'g voor de rust succes vol met een afstandsschot: 2-0. Lie- ke Alberti was goed voor de 3-0. Aangezien haar vizier vorige week niet op scherp stond, werd een vat bier in het vooruitzicht gesteld bij een treffer van speelster uit Ter- neuzen. Het kampioensfeest kreeg daardoor een vervolg. Tatsjana van den Eynde maakte de 4-0. Shot-Vlissingen 1-4: Na twaalf mi nuten nam Vlissingen de leiding via Brechtje de Schipper. Door slordig uitverdedigen kwam de thuisploeg drie minuten later langszij. De Schipper liet nog voor de pauze 1-2 noteren. Zij nam hal verwege de tweede helft ook de 1-3 voor haar rekening. Merel de Kam bepaalde na een solo de eind stand op 1-4. Vierde klasse. Olympia-Zevenbergen 2-4: Olym- pia sloot het seizoen af in mineur. Qua veldspel was de ploeg niets minder dan Zevenbergen, maar,, was er niet de juiste instelling om succes af te dwingen. Voor Olym- pia scoorden Anne Lafarre en Re- nee Pieters. Mannen. Derde klasse Dordrecht-Rapide 4-5: Via een knotsgekke tweede helft waarin maar liefst negen keer gescoord werd trok Rapide aan het langste eind. De winnende treffer werd ge scoord door Jelle Inghels. Voor Ra pide scoorden achtereenvolgens Egbert de Bakker, Joep Smits, Jos de Jong en Jelle Inghels (zx). Vierde klasse Olympia-DES 2-6: Via Ingvar Ne ve nam de thuisploeg de leiding. DES boog die achterstand nog voor de rust om in 1-2. Kort na de hervatting maakte Edwin Buijs de 2-2. DES liep daarna via 2-4 uit naar een ruime overwinning: 2-6. Vlissingen-Shot 2-2: Roland Peek ei bracht de thuisploeg al vrij snel op voorsprong. Kort daarna kwam Shot langszij. Die ploeg nam zelfs de leiding. Roland Peekei scoorde de verdiende gelijkmaker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39