Sport PZC 35 Bodybuilders vluchten uit Arsenaal Beeldbiografie van Ti-Air' Gilbert in Delta Tour 36 en 37 NABBA Ronald Koeman was toe aan AZ na een jaar zonder club Dinsdag 19 mei 2009 Blauwe Reus van Joshua Hoek snelste in de Primavera Tip? sport@pzc.nl Belgische titelstrijd afgelast na inval van dopingcontroleurs. door Frits Bakker VLISSINGEN - Twintig Belgische bo dybuilders zijn zondag op de vlucht geslagen voor een doping controle in het Arsenaaltheater in Vlissingen. De wedstrijden, met het Belgisch kampioenschap als in zet, zijn ruim een uur voor de start afgelast. De controleurs, afkomstig van de Vlaamse Gemeenschap, die in alle takken van sport doping bestrijdt, stapte het theater binnen tijdens de weging van de bodybuilders. Dopingarts Hans Cooman: „We hadden de opdracht gekregen om twaalf deelnemers aan het kam pioenschap te controleren, omdat we weten dat er nogal wat doping omgaat in dat milieu." „Toen we ons aandienden om dat te doen, liepen ze alle kanten uit. Ze sloegen op de vlucht en verlie ten het pand. Ik heb het nog nooit zo grof gezien." Het Belgisch kampioenschap zou voor de vierde keer in het Arse naal van Vlissingen worden gehou den. De organisatoren denken zo aan de controles te onstnappen. Hedwig Samson uit Middelburg, zelf organisator van wedstrijden in bodybuilding en boksen: „In Ne derland wordt bij dit soort wed strijden nooit op anabole steroï- den gecontroleerd. Dat weten die Belgen, daarom zijn ze naar Vlis singen uitgeweken om het kam pioenschap te houden. In België worden ook controles uitgevoerd bij wedstrijden voor amateurs en wordt hard opgetreden tegen ana- bolengebruik." René Sleeks, voorzitter van de or ganiserende bond Nabba (Natio nal Amateur Bodybuilding Associa tion) spreekt tegen dat het risico van een dopingtest de reden is om de wedstrijden al vier jaar in Vlis singen te houden. „Voor ons is het Arsenaal een prima locatie", weet hij uit de ervaringen van de laatste drie jaar. Verder wil hij er niet op ingaan. „Waarom vindt u het gek dat we naar Vlissingen komen, de Ronde van Italië komt toch ook naar jul lie." Op de vlucht van de sporters wil hij niet reageren. „Ik heb in dertig jaar organiseren nooit pers gezien, nu vliegen ze me allemaal op mijn nek. U zoekt het zelf maar uit." Volgens Sleeks was er nog geen pu bliek aanwèzig toen de wedstrij den werden afgelast. Bart Stinen- bosch, eigenaar van het Arsenaal theater: „Bij de vorige drie kam pioenschappen zat de zaal hele maal vol met zo'n driehonderd toe schouwers. Ik vermoed dat ze nu op tijd zijn gewaarschuwd om niet te komen. We zagen overal men- Het Belgisch kampioenschap bo- dybuilding in het Arsenaal in Vlissingen is afgelast. De deelne mers gingen op de vlucht voor de dopingcontroleurs. sen met telefoons lopen." De Vlaamse doktoren, die met drie man waren afgereisd, zouden de at leten om urinestalen vragen, die vervolgens naar een laboratorium in Gent zouden worden gestuurd. Bij een positieve controle kunnen door de disciplinaire commissie schorsingen van twee jaar worden opgelegd. Voor dokter Hans Cooman kan het vluchtgedrag van de deelne mers maar één ding betekenen: dat ze vrijwel allemaal gedopeerd waren. Het Arsenaaltheater heeft voorlo pig geen reden om het Belgisch kampioenschap een volgende keer te weigeren. „De ervaringen met de bodybuilders en het publiek zijn altijd goed geweest", verzekert de eigenaar. „Het is een goed geor ganiseerd toernooi en er komen veel Belgische en Franstalige toe schouwers, die op zo'n dag voor een prima omzet zorgen." Stervoetballer Pierre van Hooijdonk geëerd met dvd. door Ad Pertijs ROTTERDAM - Het auditorium van de Hoge School Rotterdam zat gis termiddag vol met mensen die iets hebben met Pierre van Hooijdonk. Ze waren afgekomen op de presen tatie van de dvd 'Het Laatste Ge vecht', de beeldbiografie over het voetballeven van 'de man die ver antwoordelijk is voor het laatste Europese succes van het vaderland se voetbal.' Toekomstig Feyenoordtrainer Ma rio Been had niet alleen de eer het eerste exemplaar te overhandigen aan Pi-Air. „Ik vind het een eer om je vriend te zijn", zei Been. Van Hooijdonk kan zijn dagen nog vullen met zo veel andere leu ke dingen. „Ik ben nog niet ge stopt met voetbal. Ik krijg er alleen geen geld meer voor", zegt de bijna 40-jarige liefhebber. Een boek wilde hij niet. „Beelden zeggen zoveel meer dan je met woorden kunt zeggen." Het hoofd stuk over de fameuze Europese kwartfinale tegen PSV in 2002 is veelzeggend. Hij ziet het als een van zijn dierbaarste partijen. „We waren dood en begraven en door Mario Been overhandigt eerste exemplaar van dvd Het Laatste Gevecht. Deze beeldbiografie handelt over het voetballeven van Pierre van Hooijdonk. een doelpunt van mij in blessure tijd werd alles anders." Feyenoord leefde in die tijd bij de gratie van zijn traptechniek. 'Do it again Pi-Air', luidde de noodkreet 'op een spandoek. Penalty's moes ten het duel met PSV beslissen. Feyenoord-trainer Bert van Mar wijk zei dat Pi-Air de eerste straf schop moest nemen. Hij weigerde. „Als je dan toch zo ver bent geko men, wil je ook het mooiste slot." Hij wilde de glorie van het benut ten van de laatste strafschop. Bij 4-3 mocht Kezman de vijfde voor PSV nemen. „Ik hoopte dat hij raak zou schieten", bekent Pierre nu. „Ik wilde dat jongensboek-ein de." Zelden verdween vervolgens een penalty zo strak en hard in de bovenhoek. Zeeuwse profronde ook met Cerveloploeg en sprinter Tyler Farrar. door Frits Bakker MIDDELBURG - De 27-jarige Bel gische renner Philippe Gilbert is de kopman van Silence Lotto in de Delta Tour Zeeland. Met de voor malige tweevoudig winnaar van de Omloop Het Volk en ex-win- naar van Parijs-Tours heeft de orga nisatie van de Zeeuwse profronde weer een aansprekende renner bin nengehaald. Ook de ploeg van Cervelo, die zo succesvol was in het voorjaar, is vrijwel zeker deelnemer aan de Delta Tour. „Ze hebben zichzelf aangemeld, we moeten alleen het contract nog even regelen", aldus rennersonderhandelaar Ronald Apers van de Delta Tour. Voor de Zwitserse ploeg komen vooral sprinters in actie, zoals de Canadees Rollin en de Nieuw Zeel ander Roulston. De organisatie heeft inmiddels in totaal drie ProTourploegen vastge legd en acht Pro Continentale teams. Voor Rabobank rijden on der meer Sebastian Langeveld, Maarten Tjallingii en Kai Reus. Hans Dekkers rijdt de ronde voor Garmin Slipstream, dat nog met een gerenommeerde sprinter aan de start komt. De Amerikaan Tyler Farrar maakt furore in de Giro en versloeg ook Mark Cavendisch al in Tirreno-Adriatico. De Delta Tour Zeeland, een 2.1 wedstrijd op de kalender, wordt op 12,13 en 14 juni gereden. ssoiotsfj -SO'iS."8- igpsl»5 Willem Adriaansens foto's ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37