'Aangeven waar de grenzen zijn1 ÉjSl 'Basiliek Hulst mooiste kerk van Nederland' Zwaargewonde Vlissinger heeft gewerkt bij afgebrande garage sra Vraagtekens bij muziekschool de gratis zonnebrandtest De zon in? Doe net als mevrouw Giesbers w Dinsdag 19 mei 2009 23 Dijkstra: 'Wij moeten onze nek uitsteken voor onze jeugd'. door Wendy van den Hurk vlissingen - Eerst kwant er een blowverbod, toen mosquito's, de strenge scootercontroles niet te ver geten, vervolgens sloot Aldegonde en nu gaat ook de Walk Inn dicht. Het is helder: Vlissingen pikt over last van jeugd niet langer. De burgemeester zet een bedenke lijke blik op. Zero Tolerance... Daar moet hij even over nadenken. „Op bepaalde onderdelen wel, ja. Jonge ren die wat rondhangen, daar heb ik geen problemen mee. Als ze rot zooi achterlaten, dan spreken we ze daarop aan. Zelfs nog iets zwaar der, als ze levensgevaarlijke toeren uithalen met hun scooter. Maar als gedrag ontoelaatbaar wordt, treedt inderdaad een Zero Tolerance-be- leid in werking. We moeten aange ven wat onze grenzen zijn." Dat is lastig, erkent Wim Dijkstra. „Net als met hooligans. Als je in grijpt, gaan die zich juist als bees ten gedragen. Als ik de Walk Inn bulderend binnen zou zijn gelo pen, was de situatie misschien ook wel geëscaleerd. Ie moet niet verge ten dat slechts een klein deel zorgt voor overlast, en dat is wat de bui tenwacht ziet. Daarom moet je dat gedrag als loser-gedrag bestempe len. Want dat ben je, een loser, als je anderen tot last bent." Halt-jongeren moeten de Vlissing- se burgemeester steevast een ex cuusbrief schrijven. „Later spreek ik die lieve krullebolletjes, die me dan heel braaf aankijken, nog eens streng aan. Tegelijkertijd benadruk ik goed gedrag van jongeren. Kijk maar naar de kinderlintjes." Bedenk wel, waarschuwt Dijkstra, Vlissingen is en blijft een haven stad. „We hebben de meest gemix te bevolking van Zeeland. Daarbij heeft Vlissingen altijd al een groot hart gehad voor mensen met pro- 1^ Jongeren kunnen het in Vlissin- gen vrij bont maken. Maar wie te ver gaat, een grens overschrijdt, wordt hard aangepakt door de politie en de burgemeester. Burgemeester Wim Dijkstra blemen, zoals verslaafden. Daarom moeten wij onze nek ook meer uit steken voor onze jeugd." Elk jaar geeft de gemeente een mil joen euro aan Palladium. Maar de jongerenwerkers zie je nauwelijks, constateert Dijkstra, die vertelt dat wethouder Frans Prins 'indringen de gesprekken' voert met de wel zijnsorganisatie. „We hebben niet het gevoel dat ze kunnen vertellen wat hun jongerenwerkers precies doen. Het is ook lastig werk, waar je gevoel voor moet hebben en ook nog eens een drive en energie. En moed. We hebben het idee dat Palladium, in een dip zit, en daar helpen we ze uit." Dijkstra is ervan overtuigd dat in heel Zeeland geen gemeente te vin den is die zich zo intensief inzet voor jongeren als Vlissingen. „Niet voor niets hebben wij het eerste Cruyff Court van de provincie. Er is hier zo ontzettend veel te doen voor jongeren. Maar het is niet 'u vraagt, wij draaien'. Als iemand Al degonde heeft afgebroken, zijn dat de jongeren zelf wel. Daarentegen heeft de sluiting geholpen. Het is nu rustig in Westerzicht." Maar in Bossenburgh niet en in Pa pegaaienburg evenmin. Toch wil Dijkstra niet horen dat hij het pro bleem verplaatst. „Ik weet zeker, het dringt langzaam tot jongeren door dat ons beleid is veranderd. Strenger is geworden. Wie die rad draaiers zijn, dat heeft de politie in middels perfect in beeld. Het zijn pakweg vijf groepen/waarvan één criminele. Die pakken we hard aan tot ze inzien wat ze fout doen. Dat besef begint nu te komen." door Harmen van der Werf •s-GRAVENPOLDER - De Vlissinger (33) die in de nacht van woensdag op donderdag zwaar gewond raak te bij een felle brand in een garage aan de Rangeerstraat in 's-Graven- polder, heeft korte tijd bij het be drijf gewerkt. Woordvoerder Alwin Don van de politie Zeeland heeft dit gisteren bevestigd. De Vlissinger heeft, vol gens Don, begin dit jaar één of twee maanden stage gelopen bij het garagebedrijf. Don wilde nog niet ingaan op de vraag wat de man in de nacht van woensdag op donderdag aan de Rangeerstraat in Een goed zonnebrandadvies is niet alleen op uw huidtype gebaseerd, ook de conditie van uw huid, de gevoeligheid van uw huid en uw vakantiebestemming spelen een rol. Laat u daarom goed voorlichten door Mediq Apotheek. Onze assistenten zijn opgeleid om u deskundig te adviseren met de zonnebrandtest. Natuurlijk informeren ze u daarbij ook over de invloed van bepaalde geneesmiddelen of gevoeligheid bij huidaandoeningen zoals eczeem, acné en psoriasis. Kom voor de zonnebrandtest langs bij uw Mediq Apotheek en profiteer meteen van de Eucerin SUN aanbieding. Nu bij aankoop van 2 Eucerin SUN producten een strandset kado! Kijk voor meer informatie op www.mediq-apotheek.nl. Uw apotheek met IQ Mediq Apotheek Dauwendaele Roozenburglaan 18, Middelburg, 0118 62 74 71 Mediq Apotheek Welsinge Rentmeesterlaan 31, Middelburg, 0118 62 32 98 Mediq Apotheek Cornu Cervi Bachlaan 88, Terneuzen, 0115 61 20 90 Mediq Apotheek De Pijlers V. Dusseldorpstraat 1, Goes, 0113 22 71 04 Medig Apotheek De Goese Polder Thorbeckelaan 1, Goes, 0113 22 82 28 's-Gravenpolder deed. „Dat maakt deel uit van het onderzoek." In de garage heeft een uitgebreid tech nisch onderzoek plaatsgevonden en er zijn getuigen gehoord. Van daag worden de eerste conclusies van het recherchewerk besproken. In 's-Gravenpolder doen geruch ten de ronde dat meer mensen voor de brand in of bij de garage waren. „We hebben dat ook verno men", reageerde Don. „Dat wordt onderzocht." De Vlissinger die zeer ernstig ge wond raakte, ligt nog in een zie kenhuis in België. Hij wordt in co ma gehouden. kruiningen - Reimerswaal onder zoekt de mogelijkheden om het muziekonderwijs in eigen hand te nemen. Afhankelijk van de uit komsten is de kans reëel dat de ge meente uit de gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool treedt. Het onderzoek is een ge volg van de vraagtekens die Rei merswaal heeft bij het financiële en uitvoerende beleid van de mu ziekschool. College en raad heb ben onlangs wéér niet ingestemd met de begrotingswijziging van de instelling. „We hebben regelmatig aangegeven waar de pijn zit, maar de vraag is hoe je het gekanteld krijgt", zegt wethouder Hans de Kunder. „]e kunt het binnen een gemeenschappelijke regeling nooit iedereen naar de zin maken, maar wij willen op bepaalde onderdelen toch andere keuzes maken. De no titie die in de maak is moet in zicht geven in de financiële gevol gen, want je kunt niet zomaar uit de gemeenschappelijke regeling stappen." Finalist in wedstrijd van radioprogramma Plaza bij NCRV. door Harold de Puysseleijr hulst - Hulstenaar ]o Everaert lob byt om de Willibrordusbasiliek in zijn woonplaats te laten uitroepen tot mooiste kerk van Nederland. De basiliek is in de wedstrijd van het NCRV-radioprogramm? Plaza doorgedrongen tot de finale. Met 51 procent van de stemmen is de basiliek eerder al uitgeroepen tot de mooiste kerk van Zeeland. De Oostkerk in Middelburg delfde daarbij het onderspit. Luisteraars van Plaza bepalen uit eindelijk de Top 3 uit de twaalf fi nalisten, door een week lang zo veel mogelijk stemmen voor hun kerk te vergaren op de website van het programma. Een vakjury kiest in de uitzending van Plaza op 31 mei de winnaar uit. Everaert meldde de basiliek aan voor de wedstrijd 'omdat het een buitengewoon mooie, uitstekend geconserveerde kerk is'. Daarnaast vindt hij dat de basiliek als toeristische trekpleister een be langrijke rol kan spelen bij het her stel van de teruglopende Hulster economie. „De kerk is zeer mooi, maar dat moet meer uitgedragen worden. Deze wedstrijd is daar uitstekend geschikt voor. Met meer toeristen, zullen jonge ondernemers eerder de leegstaande panden durven te betrekkeh, toeleveraars, ook van buiten Hulst, zullen daar werk bij vinden, met meer banen als ge volg", zegt Everaert. Stemmen om de Willibrordusbasi liek bij de mooiste dtie kerken te krijgen is mogelijk van vrijdagmid dag 22 mei tot vrijdag 29 mei voor 12 uur. Dat kan via de website www.pla- za.ncrv.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25