Verkoop softdrugs past beter tussen horeca dan woonhuizen Jonge dealer schrikt van eis Coffeeshop Roxy in Middelburg heeft niets aan getuigen §253/» RUYTER JAARMARKT Lente in Ritthem /y//,mv LET OP! LET OP! VLISSINGEN A.S. VRIJDAG 22/5 mkf 6D sanidröme JU arpas de betere badkamer Dinsdag 19 mei 2009 I 21 De Middelburgse raad koos er gisteravond voor om een coffeeshop aan de Vlasmarkt mogelijk te maken. Het blijft modderen met het gedoogbeleid voor de ver koop van softdrugs in Ne derland. Het Rijk laat het aan ge meenten over waar de lijn tussen niet-gedoogde en gedoogde crimi naliteit wordt getrokken. Tot gisteravond was een coffee shop in Middelburg alleen moge lijk in het centrum én op forse af stand van scholen en jongerencen tra onder het motto, je moet de kat niet op het spek binden. Het gedoogbeleid wordt in Middel burgse raad door de kleinst moge lijke meerderheid (15 van de 29 stemmen) gesteund. CDA, SGP, Christenunie en WD willen het liefst helemaal geen ANALYSE door Theo Ciele en Emile Calon koop van softdrugs in de stad. Voorstanders gebruiken het argu ment dat je beter kan weten waar en wat er verkocht; wordt dan dat alles zich in het geniep afspeelt. De tegenstanders stellen dat cof feeshops het gebruik van cannabis producten alleen maar in de hand werken. Over twee dingen is de raad het wel eens. De overlast voor omwo nenden moet zoveel mogelijk wor den tegengegaan én minderjarigen moeten niet aan de verleiding van softdrugs worden blootgesteld. Dus, geen coffeeshops in de buurt van plekken waar veel minderjari gen komen. De aanwezigheid van jongerencen trum De Spot, midden in het uit gaanscentrum van de stad, blok keerde zo de mogelijkheid dat er een wietverkooppunt tussen de toch 'harde horeca' zou komen. Dat was vanuit het oogpunt van overlast jammer. Want een coffee shop zou binnen het rumoer van het uitgaansleven nauwelijks opval len. Wat dat betreft een ideale stek. De 15 pro-gedogers, zichzelf al gekscherend de drugsclub noe mend, kozen er gisteravond voor De Spot te schrappen als hinder paal. De Christenunie verweet de meerderheid hiermee het hele pre ventiebeleid tot een farce te ma ken. De vraag mag gesteld worden of het toestaan van coffeeshops preventie toch al niet ongeloof waardig maakt. Als Fransen hon derden kilometers rijden voor een jointje, weerhoudt een paar hon: derd meter verder lopen ook nie mand van gebruik. Toestaan van een coffeeshop in het uitgaanscen trum beperkt in elk geval overlast in woonstraten. RITTHEM - Het is de mooiste periode van het jaar, vin den veel mensen. Als van eind april tot ongeveer eind mei het fluitekruid bloeit en de geknotte wilgen uitlo- Achttienjarige was volgens het OM een grote cocaïnedealer middelburg - Een achttienjarige jongen uit Scharendijke wordt door het Openbaar Ministerie ge zien als een grote drugsdealer. Hij werd 9 februari aangehouden toen een man uit Barendrecht hem be voorraadde met 126 gram cocaïne. Op dat moment lag er ook nog een pakketje met 124 gram in het vriesvak bij een lokale kennis. Officier van justitie W. Smeenk eiste gisteren een celstraf van der tig maanden waarvan zes voor waardelijk. De jongen moet er re kening mee houden dat justitie la ter ook zal proberen alle illegaal verkregen winsten te verhalen. Vol gens raadsman M. van der Want gaat het om 90.000 euro. „Als de claim wordt toegekend, moet mijn cliënt zijn hele leven krom liggen." Van der Want vond dat de recht bank zijn cliënt moet vrijspreken. Volgens hem is het bewijs voor het dealen onrechtmatig verkre gen. Hij stelde dat de politie de jon geman geruime tijd onrechtmatig heeft geobserveerd. „Volgens de wet moet daar uitdrukkelijk toe stemming voor worden gegeven door het OM." In het dossier trof hij die toestemming niet aan. Smeenk vond dat er geen sprake was van stelselmatig observeren en dus ook niet van onrechtmatig handelen. De verdachte zelf hield het erop dat hij slechts vanaf zijn achttien de verjaardag wat had gehandeld. Het zou gaan om enkele grammen per week en hij was begonnen uit verveling en om zijn eigen hard drugsgebruik te kunnen betalen. De politie vond bij hem thuis een soort kasboek waaruit zou blijken dat hij heel veel handelde. Maar de verdachte weigerde uitleg te geven over die lijst met namen en cijfers. Ook telefoontaps zouden door de politie verkeerd zijn begrepen. Een bestelling van 'ruim honderd' sloeg volgens hem niet op het aan tal grammen maar op euro's. De jongeman was zichtbaar aange slagen door de eis van de officier. „Dan kan ik dus pas op mijn twin tigste weer mijn ieven hervatten." Uitspraak 28 mei. Officier eist celstraf van dertig maanden waarvan zes voorwaar delijk tegen harddrugsdealer uit Scharendijke. OM is van plan hem ook kaal te plukken. Raadsman uitbater wil dat verklaring Fransen wel wordt geloofd. den haag - Coffeeshop Roxy in Middelburg is de dupe geworden van een valse getuigeverklaring en een onwillige rechtbank, zei de raadsman van coffeeshophouder M. Ben Haddou gisteren bij de Raad van State. De burgemeester van Middelburg sloot in 2007 de coffeeshop aan de Zandstraat omdat Ben Haddou voor de vierde keer een overtre ding zou hebben begaan. Eerder al had hij een strafsluiting van zes maanden voor de kiezen gehad omdat hij wiet aan een minderjari ge zou hebben verkocht en omdat zijn handelsvoorraad een keer gro ter was dan 500 gram. De vierde keer dat Ben Haddou de fout zou zijn ingegaan, had te maken met een bezoek van drie Fransen met meer wiet op zak dan toegestaan. De Fransen zeiden dat ze twee keer achter elkaar wiet hadden ge kocht in de Roxy. Ben Haddou ont kende dat. Later bleek dat de Fran sen een valse verklaring hadden af gelegd. De Fransen waren al een keer in Vlissingen door de politie gecontroleerd en hadden toen soft drugs onder de automat verstopt. Bij de tweede aanhouding in Mid delburg vond de politie de extra drugs. Daarop zeiden de Fransen dat ze het spul bij Roxy hadden ge kocht, terwijl ze het eerder in Vlis singen hadden aangeschaft. Vol gens de raadsman van Ben Had dou hingen ze dat verhaal op om te voorkomen dat de politie erach ter kwam dat ze in Vlissingen te veel drugs in de auto hadden ver stopt. Ben Haddou vroeg aan één van de Fransen een getuigenis af te leggen. En hoewel de rechtbank Middelburg de getuigen opnieuw hoorde en de 'juiste' versie ver nam deed de rechtbank er niets mee. De rechter wees de getuige nis af omdat de getuige op initia tief van Ben Haddou naar de recht bank was gekomen. Ban Haddou hoopt nu dat de Raad van State de rechtbank op de vingers tikt en de laatste getuigenis alsnog meeweegt in zijn oordeel. Zo niet dat blijft Roxy gesloten. Het is Ben Had- dous enige kans op heropening van de coffeeshop. Ook de ge meentewoordvoerder zei het ver haal van Ben Haddou geloofwaar dig te vinden, maar Middelburg wil niet van de rechterlijke uit spraak afwijken of de Raad van State moet de gemeente daartoe dwingen. Uitspraak volgt over en kele weken. pen, is het pas écht lente. En wat is er dan fijner dan te fietsen in de frisse lucht op de plattelandswegen zoals hier in Ritthem. foto Ruben Oreel Bromfietser ten val bij aanrijding met fietser goes - De politie zoekt een fietser, die gisteren omstreeks 12.00 uur betrokken was bij een aanrijding met een bromfietser op de Vogel- zangsweg in Goes. De 16-jarige bromfietser uit de gemeente Veere kwam daarbij ten val. De fietser, tussen de 50 en 60 jaar, had grijs krullend haar en droeg een spijker broek en een blauwe jas. Getuigen kunnen zich melden bij de politie in Goes of bellen met 0900-8844. Zeeuwse aftrap wedstrijd showkorpsen goes - Het Nederlands kampioen schap voor showkorpsen beleeft dit jaar een Zeeuwse aftrap. Zater dag wordt op sportpark Het Schen- ge in Goes de eerste wedstrijd van het seizoen gehouden. Ook korp sen uit Middelburg, Goes en Axel doen mee. Tribunekaarten kosten tien euro en zijn vanaf 18.15 uur te koop aan de kassa. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Voorjaarsexpositie kunst en antiek middelburg - In Huis 's-Hertogen- bosch in Middelburg is op 28, 29 en 30 mei een expositie te zien van kunst en antiek uit de 17-de en 18-de eeuw. Het gaat om porse lein, landkaarten, aardewerk, glas en vrije grafiek. De expositie is open op donderdag van 14 tot 21 uur, op vrijdag van 11 tot 21 uur en op zaterdag van 11 tot 17 uur. De toegang is gratis. Huis 's-Hertogen- bosch staat aan de Vlasmarkt 51. Wandelen met gids langs gebedshuizen middelburg - In de maanden juni, juli en augustus kan er elke don derdag in Middelburg een wande ling langs verschillende Middel burgse kerken en gebedshuizen worden gemaakt. De tocht vindt plaats onder leiding van een gids. De wandelingen beginnen om 13.30 uur bij de balie van de Wan- delkerk, onder de Abdijtoren. Deel name kost vier euro per persoon. 1®^ h='8s* I Vraag naar www.sanidrome.nl/arpas de actiefolder Mortiereboulevard 7, Middelburg. (0118) 55 10 80 thermic

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23