Coffeeshops ook in uitgaansgebied Zeeland Vliegtuigbom wil maar niet ontploffen WALCHEREN 18 en 19 23 Watersport bij de Brouwersdam Rijbewijs kwiit na te hard rijden Dokter Nipte meerderheid raad staat coffeeshops ook in het uitgaansgebied toe. door Emile Calon MIDDELBURG - In het uitgaansge bied in Middelburg mogen toch coffeeshops komen. De kleinst mo gelijke meerderheid van de ge meenteraad besliste gisteravond dat alleen het gebied in een straal van 250 meter rondom basisscho len en middelbare scholen verbo den blijft voor coffeeshops. Groenlinks, Middelburg Transpa rant, Politieke Partij Middelburg, PvdA en SP vroegen ook aan het college om te kijken of het moge lijk is een nieuw type coffeeshop te introduceren: een haal- en weg wezenloket. Deze kleinst mogelij ke meerderheid verwacht dat zul ke coffeeshopsnieuwe stijl veel minder overlast geven dan de klas sieke coffeeshops. Vorige week liet coffeeshophouder Giel de Kinkel der tijdens een commissievergade ring reeds weten dat een dergelijk haal- en wegwezenloket nauwe lijks voor overlast zorgt, omdat klanten geen reden hebben daar rond te blijven hangen. Op ver zoek van de meerderheid "zal het college ook onderzoeken of het haalbaar is een beheerstichting op te zetten voor de exploitatie van coffeeshops. Volgens Monique Baltus (PvdA) biedt een dergelijke stichting de mogelijkheid aan bij voorbeeld de GGD om mee te kij ken naar het beleid en kan een Middelburgse raad verruimt ves- tigingsgebied voor coffeeshops. De meerderheid vraagt ook een nieuwe type winkel met alleen een haal- en wegwezenloket. deel van de winst ingezet worden voor preventie. De raad discussi eerde over coffeeshops omdat Roxy en Sixty-Two door de ge meente gesloten zijn. De raad be sliste vorig jaar dat er desondanks ruimte blijft voor twee shops. Aanvankelijk besliste het college dat er alleen maar in een klein deel van de binnenstad, het zuid oostelijke deel, ruimte was voor twee nieuwe shops. Tal van bewo ners liepen tegen dat besluit te hoop omdat ze vrezen voor over last. Daarop stelde het college voor het zoekgebied te verruimen naar de wijken buiten het centrum. De kleinst mogelijke meerderheid be sliste echter dat ook grote delen van het centrum nu weer in beeld zijn, onder meer de Vlasmarkt en directe omgeving. Evert Heringa (CU) verweet de meerderheid geen oog te hebben voor de risico's door toe te staan dat coffeeshops nu in de directe omgeving van bijvoorbeeld de bi bliotheek en jongerencentrum De Spot zich mogen vestigen. pagina 25: beter tussen horeca en naast woonhuizen Dinsdag 19 mei 2009 Werkplaats BijEen geeft deelnemers de ruimte om te groeien Vlissingen stelt grenzen aan gedrag van jongeren Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma WESTKAPELLE - De Amerikaanse vliegtuigbom die vrijdag werd op gebaggerd voor de kust van West- kapelle, wil maar niet ontploffen. De 250 ponder lag gisteravond nog steeds op de Vlakte van de Raan, twintig meter diep, drie mijl uit de kust van Westkapeile. De Duik en Demontage Groep van Defensie had het ding daar tot ontploffing willen brengen. Maar het nieuw aangebrachte ontste kingsmechanisme weigerde, waar na de actie werd afgeblazen. De Belgische mijnenjager BNS Bel lis had de klus gisteren moeten overnemen, maar vond de zee te woelig. Vandaag wordt een nieuwe poging gedaan. De bom werd vrijdag opgebaggerd door de Pearl River uit Zeebrugge en kwam daarbij vast te zitten in de zuigmond van het baggerschip. De reddingboot Koopmansdank van het KNRM-station Neeltje lans voer uit om een demontage- ploeg naar de bom te brengen. Nadat de mijnopruimers de bom op het baggerschip onklaar had den gemaakt, bracht de redding boot het projectiel naar de Vlakte van de Raan. Daar werd de bom, voorzien van springstof en een nieuwe ontsteker, overboord gehe sen. Het was de bedoeling het projec tiel met een kabel vanaf de red dingboot te laten ontploffen. Maar dat lukte niet. De plaats van de bom is met boeien afgebakend en tot verboden gebied verklaard. Vol gens de Explosieven Opruimings dienst is er geen gevaar voor de scheepvaart, omdat de bom buiten de vaarroute ligt. Mariniers van de Duik- en Demontage Groep hijsen de vliegtuigbom van de reddingboot Koopmansdank af. Het was de bedoeling het projectiel onder water met een kabel vanaf de boot tot ontploffing te brengen. Dat mislukte. foto KNRM Red het Sprookjesbos en I win 7 x 700 Eftelingprijzen l Vind de schatkist terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com BROUWERSDAM - Bij strandpavil joen De Kous aan de Brouwers dam kunnen in het weekend van Hemelvaart en Pinksteren de spor ten powerkiten, strandzeilen en ki- tebuggyen worden uitgeprobeerd. KRU1NINGEN - Een 5i-jarige automo bilist uit het Belgische Itegem is gistermiddag omstreeks kwart over twee bekeurd voor te hard rij den op de A58. Ter hoogte van Kruiningen werd geconstateerd dat hij met 173 kilometer per uur over de weg snelde. Op de A58 is maximaal 120 kilometer per uur toegestaan. Het rijbewijs van de au tomobilist is ingevorderd. ALMANAK Hoe helder ziekenhuisartsen ook proberen te zijn, een misverstand is snel geboren. Oma van 83 moet on der het mes. Een liesbreuk. Niet ernstig, wel een heel gedoe. De arts legde haar uit wat ze mankeerde, hoe ze dat gingen verhelpen en wat ze moest doen om te herstel len. Veel informatie in een korte tijd. Eén ding bleef door haar Tip? redactie@pzc.nl hoofd spoken. Ze mocht vier we ken niet autorijden. Oma, die niet eens een rijbewijs heeft, vroeg na dagen tobben aan haar kleindoch ter hoe ze dan van het ziekenhuis thuis moet komenDe kleindoch ter verzekerde haar dat ze wel mag méérijden. Maar oma is daar nog niet zo zeker van. Ze gaat het aan de dokter vragen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19