Meningen HOT WHIRLPOOLTUIN Dinsdag 19 mei 2009 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Literatuurprijs Nog even over de Libris-literatuur- prijs. Een lezer meldt dat de mens onder aanvoering van allerlei reli gieuze richtingen er vanaf het be gin een potje van heeft gemaakt. Deze meneer vind de titel van het boek dan prima. Maar dat is het nu juist. Voor ons als christenen is zo'n titel verschrikkelijk. In de bij bel (exodus 20, vers 7) staat: 'mis bruik de naam van de Heer uw God niet, want wie zijn naam misbruikt laat hij niet vrij uitgaan'. O ja, er is veel religieus geweld in deze wereld, en veel oorlogen, dat moeten we zeker zien, maar dat heeft met vloeken niets te maken. E.Holwedel Kriekenhof 52, Middelburg Dalai Lama 1 Het berichtje in de krant van afge lopen zaterdag dat de minister-pre sident weigert de Dalai Lama te ontvangen, heeft bij mij een wran ge smaak achtergelaten. De angst voor schade aan de economische betrekkingen met China is kenne lijk vele malen groter dan empa thie voor en steun aan een volk en cultuur die stelselmatig worden on derdrukt en vertrapt. Eens te meer blijkt hoezeer het gouden kalf van de economie aanbeden wordt. Ik hoop dat de Dalai Lama erin slaagt iets van werkelijke waarde op on ze minister van Buitenlandse Za ken over te brengen! Anna Sterk Coessestraatweg 7 B, Kapelle Dalai Lama 2 Tot mijn verbazing lees ik dat Bal kenende de Dalai Lama niet ont moet, omdat China heeft laten we ten dat een ontmoeting tussen een minister en de Dalai Lama de relatie tussen beide landen zal schaden. Waar sta je dan als minis ter in een land als Nederland, waar volgens de minister de nor men en waarden van de mensen voorop staan en respect en vrije meningsuiting heel belangrijk zijn, wanneer je je door China laat op leggen wat wel of niet te doen. China is een natie die het niet nauw neemt met de mensenrech ten en het milieu. Waar uitbuiting en onderdrukking de dagelijkse gang van zaken zijn. Een mens als de Dalai Lama die vrede, respect voor alles wat is, en communicatie met de mensheid in alle harmonie wil delen, die geweigerd wordt door onze minister Balkenende. Dit gedrag is paradoxaal en ruikt naar angst. Totaal geen empathie voor een medemens die veel heeft geleden en nog met zijn rug tegen de muur staat, omdat waar hij en zijn landgenoten in geloven en recht op hebben wordt afgemaakt door angstige heersers in China die vergeten zijn hoe het leven echt kan zijn: bewust vredevol. Een schandaal dat politiek Neder land deze vredevolle communica tie zo van tafel veegt. Dit had voor paginanieuws moeten zijn, en dan nog betwijfel ik of de ernst hier van doordringt. A. van der Linden Koudekerkseweg 30, Vlissingen Dalai Lama 3 Het is schandalig dat Nederland de Dalai Lama van Tibet niet durft te ontvangen omdat China dat niet wil. Balkenende noemt dit verant woordelijk gedrag. Ik noem het goedpraten van de schending van de mensenrechten. Dit betekent dus dat van Balkenende de men senrechten altijd geschonden mo gen worden, als je maar een mach tig land bent. Schande! Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Krimp in Zeeland Zeeland wapent zich tegen krimp, stond in de krant. Deze zomer komt de provincie met een visie. Wonderlijk, ik dacht dat de provin cie en de gemeente altijd een visie moesten hebben. Blijkbaar is dit het probleem. Al jaren lopen we achter de feiten aan om krimp van de bevolking te voorkomen. Ge leid door de terreur van de demo cratie. Mensen houden projecten en ontwikkelingen tegen door pro cedure na procedure te starten. Waardoor een ondernemer of in vesteerder wel af moet haken. De groene terreur doet ook regelmatig een duit in het zakje. Ze vinden een kevertje, bijtje of zijn gewoon tegen. Het gevolg is: onze jeugd kan zich niet ontwikkelen en ver trekt. Hoe keren we dit tij? Geef snel groen licht voor de bouw van de Westerschelde Container Ter minal, zodat de logistieke sector weer een impuls krijgt. Zorg voor hoogwaardig toerisme. Hierbij be doel ik geen campings maar goede hotels, vakantieparken en inves teer in een cruiseterminal. Haal slechtweervoorzieningen naar Zee land. Resultaat: de bevolking blijft. Bestuurders, ren niet achter de kie zers aan om bij verkiezingen te sco ren. Ontwikkel visie waarmee je werkgelegenheid behoudt en Zee land leefbaar houdt. Dat scoort. Willem Willemse Boulevard Evertsen 248, Vlissingen Songfestival Mogen we voor langere tijd ver schoond blijven van dhr. Gordon Heuckeroth a.u.b! Wat een megalo mane arrogantie spreidt deze 'tob ber' tentoon. Meneer meent dat hij en zijn twee 'medetobbers' Re ne Froger en Jeroen van den Boom ons donderdag het Oranje gevoel hebben teruggegeven waar wij na die afschuwelijke Koningin nedag zo aan toe waren. Mag ik een teiltje alstublieft! Deze man moet eens goed aan zijn verstand gepeuterd worden dat hij niet het middelpunt van het universum is. Weg ermee en voorlopig niet te rugkomen is mijn devies. Bet Busink-Kooijman Marga Klompélaan 14, Vlissingen VANAF 20 MEI Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzén Vind de schatkist terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 14 letters en ga naar www.efteling.com De Hot Whirlpooltuin is aangelegd bij bet recreatiebad. Openingstij'den: ma-vr: 10.00-21.30 uur, za-zo- feestdagen: 10.00-17.30 uur Prijs: €2,- 10 min Onze Hot Whirlpools bieden plaats aan 1 of 2 personen. Heerlijk privé ligt u languit in het behaaglijke water (37°C) en wordt u gedurende 10 minuten door de 40 Jetstreams in de bodem gemasseerd. Kruidenolién Bij elke badvulling worden aan het water in de Hot Whirlpool etherische kruidenoliën toegevoegd, iedere maand wisselen wij van aroma. De verzachtende, kalmerende en stimulerende werking en de aangename geur zullen zeker uw lichaam en geest verfrissen. Hygiëne Onze Hot Whirlpools voldoen aan de hoogste hygiënische eisen. Zo wordt de Hot Whirlpool na elk bad helemaal automatisch gedesinfecteerd, gespoeld en gevuld met schoon water! Ad_zeeland Zwembadweg 3, Goes (in recreatiegebied de Hollandsche Hoeve) Tel (0113) 23 33 88 www.sportpuntzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11