Stek voor jeugdhonk m 'Basiliek Hulst is mooiste kerk Nederland' mv\ M&aM «ra k t w r m s I Hulst zoekt veertig kunstenaars De zon in? Doe net als mevrouw Giesbers de gratis zonnebr Dinsdag 19 mei 2009 23 Jongerencentrum vindt onderdak in voormalig café Premiere in Hulst. door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst heeft een nieuwe locatie gevonden voor de tijdelijke vestiging van een jon gerencentrum in de binnenstad van Hulst. Gisteren is daar overeen stemming over bereikt met project ontwikkelaar Karei Rietbergen. Die is eigenaar van het voormalige café Premiere aan de Houtmarkt. Het jongerencentrum zou aanvan kelijk ondergebracht worden in een deel van het voormalige post kantoor aan de Minderbroeders straat, maar daar heeft de gemeen te uiteindelijk vanaf gezien. Dat komt omdat de gemeente -die eige naar is van het oude postkantoor- verwacht dit jaar spijkers met kop pen te kunnen slaan in onderhan delingen over de verkoop van het pand. Wethouder Frans de Vries (Middelen) schat in dat die bespre kingen na de zomer omgezet kun-, nen worden in een definitief con tract met een projectontwikkelaar. Diezelfde ontwikkelaar is ook in beeld voor de aanpak van andere delen in stadsvernieuwingsproject De Nieuwe Bierkaai, zoals het win kelcentrum 's Gravenhof aan de Vismarkt. Gelet op die ontwikke lingen zocht de gemeente daarom een alternatief voor het voormali ge postkantoor. „Het zou niet ver standig zijn om daar voor korte tijd het jongerencentrum nog tijde lijk te huisvesten", zegt wethouder Frank van Driessche, „temeer om dat er nog wat kosten moesten, worden gemaakt om de ruimte ge schikt te maken." Daarom richtte de gemeente de blik op het voor malige café Première aan de Hout markt. Dat pand staat leeg in af wachting van de realisatie van het nieuwe vermaakscentrum door Rietbergen. Hij wil het complex van de voormalige bioscoop De Koning van Engeland en enkele panden in de directe omgeving daarvan laten slopen voor de bouw van een complex met ruim te voor een gecombineerde bio scoop- en theaterzaal, een bowling centrum en andere commerciële functies. Het jongerencentrum krijgt uiteindelijk permanent on derdak in het nog te bouwen ver maakscentrum. De gemeente is met Rietbergen overeen gekomen dat de jongeren terecht kunnen in een noodgebouw op het moment dat de bouw van het nieuwe ver maakscentrum begint. De gemeen teraad krijgt in zijn vergadering van juli een voorstel over de kos ten voor het tijdelijk inrichten van het café als jongerencentrum. FF| Voormalig café Première aan de Houtmarkt in Hulst zal tijdelijk dienst doen als jongerencen trum. De gemeente heeft daar overeenstemming over bereikt. HULST - Stichting Bezoekersmana- gement Hulst zoekt veertig kunste naars die van 5 tot en met 27 sep tember willen exposeren in de eta lages van winkeliers in de Vesting stad. Tijdens de zevende kunstgalerie is het mogelijk onder leiding van een gids een wandeling te maken langs de kunstwerken. Deelname is gratis voor de kunstenaar en de kunstwerken worden verzekerd. Er zal echter wel worden geselec teerd uit de inzendingen. Aanmelden en informatie opvra gen is mogelijk via kunstgalerie@hulstnet.nl. Inschrij ven kan tot uiterlijk 15 juni. Hffi Een goed zonnebrandadvies is niet alleen op uw huidtype gebaseerd, ook de conditie van uw huid, de gevoeligheid van uw huid en uw vakantiebestemming spelen een rol. Laat u daarom goed voorlichten door Mediq Apotheek. Onze assistenten zijn opgeleid om u deskundig te adviseren met de zonnebrandtest. Natuurlijk informeren ze u daarbij ook over de invloed van bepaalde geneesmiddelen of gevoeligheid bij huidaandoeningen zoals eczeem, acné en psoriasis. Kom voor de zonnebrandtest langs bij uw Mediq Apotheek en profiteer meteen van de Eucerin SUN aanbieding. Nu bij aankoop van 2 Eucerin SUN producten een strandset kado! Kijk voor meer informatie op www.mediq-apotheek.nl. Uw apotheek met IQ Mediq Apotheek Cornu Cervi Bachlaan 88, Terneuzen, 0115 61 20 90 Mediq Apotheek Hamann Van Steenbergenlaan 27, Terneuzen, 0115 62 60 00 Jo Everaert vindt de basiliek van Hulst de mooiste kerk van Nederland. foto Wim Kooyman Finalist in wedstrijd van radioprogramma Plaza bij de NCRV. door Harold de Puysseleijr hulst - Hulstenaar Jo Everaert lob byt om de Willibrordusbasiliek in zijn woonplaats te laten uitroepen tot mooiste kerk van Nederland. De basiliek is in de wedstrijd van het NCRV-radioprogramma Plaza doorgedrongen tot de finale. Met 51% van de stemmen is de basiliek eerder al uitgeroepen tot de mooi ste kerk van Zeeland. Luisteraars van Plaza bepalen uit eindelijk de Top 3 uit de twaalf fi nalisten, door een week lang zo veel mogelijk stemmen voor hun mooiste kerk te vergaren op de website van het programma. Een vakjury kiest daar in de uitzending van Plaza op 31 mei de winnaar uit. Everaert meldde de basiliek aan voor de wedstrijd 'omdat het een buitengewoon mooie, uitstekend geconserveerde kerk is'. Daarnaast is hij van mening dat de basiliek als toeristische trekpleister een be langrijke rol kan spelen bij het her stel van de teruglopende Hulster economie. „De kerk is zeer mooi, maar dat moet meer uitgedragen worden. Deze wedstrijd is daar uit stekend geschikt voor. Met meer toeristen, zullen jonge onderne mers eerder de leegstaande pan den durven te betrekken, toelever aars, ook van buiten Hulst, zullen daar werk bij vinden, met meer ba nen als gevolg." Stemmen om de Willibrordusbasi liek bij de mooiste drie kerken te krijgen kan van vrijdagmiddag 22 mei tot vrijdag 29 mei voor 12 uur, via de website www.plaza.ncrv.nl. Klik daar in de linkerkolom op 'Mooiste Kerk' om te stemmen op het Hulster kerkgebouw. Op de website van volleybalvereniging Morres (www.morresvolleybal.nl), waar Everaert nauw bij betrokken is, staat uitgebreide informatie over de historie van de basiliek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 115