De Week van de Zee Bridgeclub Kaaipoort nieuw in Aardenburg d Kennisgeving GroenLinks wil Paulinaschor niet offeren voor havens Dinsdag 19 mei 20Q9 21 Boottochten, excursies, verhalen vertellen, en zeemansliederen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Tot en met zondag 24 mei wordt ook in Zeeuws-Vlaande- ren volop aandacht besteed aan het jaarlijkse evenement Week van de Zee. Dit evenement wil mensen op veelzijdige wijze infor meren en actief betrekken bij de natuurwaarden van de kust en de Noordzee. De Week van de Zee staat dit jaar in het teken van 'Goe de Vis', duurzaam gevangen vis. De Werkgroep Week van de Zee, bestaande uit de drie gemeenten, de WV Zeeuws-Vlaanderen en Natuur&Zo heeft een programma met activiteiten samengesteld. Vrijdagmorgen 22 mei is er een handen-uit-de-mouwen-actie op het strand van Cadzand-Bad. Met theater en natuurbeleving en rom mel opruimen aan de vloedlijn. In formatie hierover via 0117-457326. Wat later in de namiddag en avond kan er vanuit Breskens naar Terneuzen of omgekeerd een boot tocht worden gemaakt. Er is een grote kans om tijdens deze tocht zeehaonden te zien. Bij vertrek vanuit Breskens wordt de boot tocht gecombineerd met een be zoek aan de Visserijmuseum, bij vertrek vanuit Terneuzen wordt het Portaal van Vlaanderen be zocht. minimaal één dag van tevo ren aanmelden bij het Visserijmu seum 0117-383656. Zaterdag 23 mei is er om 5.30 uur een vroegevogelwandeltocht (met koffie) vanaf het Churchillhotel naar de Margarethapolder, met aanlsuitend uitgebreid ontbijt. Tij dens de tocht wordt verteld over natuur en historie. Aanmelden bij Churchilkl-hotel 0115-621120. Om 13.00, 14.00 en 15.00 uur ver telt Vissersman Arjoan aan het be gin van de Scheldeboulevard (bij het Nozeschorretje) een vissersver- haal. Bij slecht weer is dat in de bi bliotheek aan de Oostkant. Om 14.00 uur houdt Staatsbosbeheer een Braakmanwandeltocht met veel aandacht voor natuur en histo rie (info 0117-306068). Zondag 24 mei treedt om 15.00 uur in Hulst aan de Keldermaris- poort het shantykoor De Dek- zwabbers op. Juliën Blommaert vertelt zeeverhalen. Verdere info op www.weekvandezee.nl. venschap. Groenlinks zal in de raadsvergadering op 28 mei geen goedkeuring verlenen aan dat plan, omdat de fractie het natuurgebied kost wat kost behouden wil. „Het gaat hier om het laatste stuk schor van wat ooit de Braakman was. Dat moet behouden blijven", meent fractievoorzitter Peter Clijsen. Volgens wethouder Adhé- mar van Waes loopt GroenLinks ver op de feiten voor uit. „Uiteindelijk zullen raad en provincie bepalen wat er met het schort gebeurt." foto Camile Schelstraete BIERVLIET - De fractie van GroenLinks in de Terneuzen- se raad zal zich met hand en tand verzetten tegen een mogelijke teloorgang van het Paulinaschor westelijk van de Braakmanhaven. Havenschap Zeeland Seaports heeft het oog op het schorrengebied laten vallen en be schouwt het naast de Mosselbanken gelegen buitendijk se gebied als een potentiële locatie voor haven-en in dustrieactiviteiten in de verre toekomst. Een en ander is vastgelegd in het Strategisch Masterplan van het ha- VANDAAG IN DE REGIO AXEL Gregoriuscentruim, 13.30 uur: Jokeren, De Halls, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; BRESKENS Goedertijf, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; ClINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdan sen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten HEIKANT 't Heike, 14.00 uur: Ouderenkoor; HOEK De lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gym nastiek; 13.30 uur: Kaarten bieden en jo keren;» HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 10.00 uur: volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten bieden en jo'ke- ren; 19.30 uur: Stijldansen; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Geheu gentraining, internetcafé, bakken; 14.00 uur: Schilderclub; Den Dullaert, 19.30 uur: Hulster ge mengd koor; De Korenmarkt, 14.00 uur: High tea mid- KLOOSTERZANDE WZC Anionius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur: Biljarten, sjoelen, welfare; NIEUW - NAMEN De Kauter, 12.00 uur: Senioren diner; 20 .15 uur: Volleybal; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Ouderenkoor; 20.30 uur: Gregorius koor; TERNEUZEN De Veste, 13.00 uur: Biljarten, soos; 13.30 uur: Bridge, handwerken; 19.00 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljar ten; De Kameüeon, 14.00 uur: Vrouwen hob byclub; Brede school Lievenspolder, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WALSOORDEN Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE Zaal Conco rdia, 13.30 uur: Koersbal; Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Onttrekking aan het openbaar verkeer van het hij het Rijk in onderhoud zijnde op Zeeuws-Vlaanderen gelegen gedeelte van de rijksweg N6o, vanaf km 12,48 tot aan de haven, inclusief het daartoe behorende opstelterrein met de daar langs gelegen Parallelweg, Perkpolderhaven en het oostelijk wegdeel van de Zeedijk, nabij Perkpolder in de gemeente Hulst De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt, gelet op het bepaalde in artikel 3:42, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Bij Koninklijk Besluit van 17 april 2009, nr. 09.001075 is besloten tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het bij het Rijk in onderhoud zijnde op Zeeuws-Vlaanderen gelegen gedeelte van de rijksweg N60, vanaf km 12,48 tot aan de haven, inclusief het daartoe behorende opstelterrein met de daarlangs gelegen Parallelweg, Perkpolderhaven en het oostelijk wegdeel van de Zeedijk, nabij Perkpolder in de gemeente Hulst. Een afschrift van bovengenoemd besluit ligt vanaf woensdag 20 mei 2009 tot en met dinsdag 30 juni 2009 ter inzage op de volgende adressen: - op het kantoor van Rijkswaterstaat Zeeland, informatiecentrum kamer 1.17, Poelendaelsesingel 18 te Middelburg, op werkdagen tijdens kantooruren; - op het kantoor van Rijkswaterstaat Zeeland, wegendistrict Zeeland, Evertsenstraat 98 te Goes, op werkdagen tijdens kantooruren; - Rijkswaterstaat Corporate Dienst, Griffioenlaan 2 te Utrecht, van maandag tot en met vrijdagvan 9.00 uur tot 16.00 uur. Bij de receptie kunt u vragen naar de afdeling BJV, team Zaaksbehandeling Publiek recht, telefoon 088 - 79713 29 of 79713 57. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt, een beroepschrift worden ingediend bij de sector bestuursrecht van de Rechtbank binnen het rechtsgebied waarin de indiener van het beroep schrift zijn woonplaats heeft. Indien een beroepschrift is ingediend, is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van voornoemde rechtbank. Overige relevante informatie omtrent het indienen van een beroepschrift of het verzoek om een voorlopige voorziening is vermeld onder 'mede delingen' bij het ter inzage liggende besluit. Utrecht, mei 2009. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het waarnemend hoofd van de eenheid Bestuurlijk-Juridische zaken en Vastgoed van de RWS Corporate Dienst, mevrouw M.M.C. Teunissen ben al 39 leden, onder wie acht Vlamingen." De Kaaipoort dankt zijn naam aan de elke donderdag vanaf 19.30 uur bezochte speelloca- tie in de schaduw van de Kaai poort: hotel-restaurant De Roode Leeuw. De vereniging stelt zich ten doel 'de uitoefening van het bridgespel te bevorderen in over eenstemming met de door de Ne derlandse Bridge Bond vastgestel de regels'. De secretaris zou het mooi vinden als de club nog met zo'n twintig leden groeit. Kandida ten hoeven zich niet af te laten schrikken door de veronderstelling dat bridgen een moeilijk kaartspel is. Corijn: „Je moet het vaker doen om het onder de knie te krijgen. Ik raad beginnende spelers aan om een paar keer per week de kaarten ter hand te nemen. Moei lijk is het niet echt." Voor informatie en inschrijving als lid kunnen mensen de secreta ris mailen: rjvcorijn@zeelandnet.nl. Inspannend kaartspel voor ontspanning van Nederlanders en Belgen. AARDENBURG - In Aardenburg heeft een nieuwe, tweede bridge club het levenslicht gezien. Bridge Club De Kaaipoort is niet opge richt als concurrent van de Aarden- burgse Bridgegroep, maar wil graag nieuwe, enthousiaste spelers aantrekken, meldt secretaris Ro nald Corijn. „De meeste leden van de bestaan de bridgegroep kaarten al decen nia samen. Er was behoefte aan een nieuwe club naast de al be staande groep." Bridgespelers kun nen behoorlijk fanatiek zijn, beves tigt Corijn. „Maar we zijn toch vooral begonnen als gezelligheids vereniging onder het motto 'Ont spanning door inspanning'. Zowel hier in de omgeving als in België is daar veel behoefte aan. We heb-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 113