9 Voor kapper Jan Buijze Raadsfracties willen meer actie tegen crisis Biervliet in ban van de Geuzenfeesten Dokter Dagelijks het belangrijkste nieuws per mail? Schrijf in op www.pzc.nl/nieuwsbrief 18 Dinsdag 19 mei 2009 Wethouder hoopt op extra subsidies voor renovatie woningen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De fracties van Groen links, Christenunie en WD vin den dat B en W van Terneuzen goede maatregelen hebben geno men om de huidige economische crisis wat te beteugelen, maar ho pen dat er nog meer maatregelen uit de koker van het college rollen. Zo rekent de Christenunie er op dat het college probeert achterstal lig onderhoud aan onderwijsge bouwen weg te werken, meewerkt aan de bouw van een mobiliteits centrum en nieuwe impulsen geeft aan de ontwikkeling van het gebied Kennedylaan-West. De WD geeft geen suggesties, maar rekent er op van het college nog iets te vernemen. TOP-voorman Giel van Boom heeft wethouder Co van Schaik (sociale zaken en werkgelegenheid) gevraagd nog maals te bezien of de Europese subsidiepotten Terneuzen nog wat kunnen opleveren. Van Schaik wenst geen extra menskracht uit te trekken voor een mobiliteitscen trum. Wel voor het Zeeuws- Vlaamse werkservicepunt dat vol gens hem al prima functioneert. Voor achterstallig onderhoud aan scholen trekt de wethouder geen extra middelen uit. Simpelweg om dat er volgens hem geen sprake is van 'achterstalligheid'. „Voor on derhoud aan gemeentelijke gebou wen trekken we 2,8 miljoen euro uit en hebben we continu aanbod aan werk." Van Schaik zei te hopen dat minis ter Van der Laan extra geld uit trekt voor woningrenovatie. Behandellocatie jeugd in Zeeuws-VIaanderen TERNEUZEN - Jong volwassenen met een licht verstandige beper king kunnen nu ook in Zeeuws- Vlaanderen zelfstandigheidstrai ning krijgen. Gisteren opende Stichting AZZ in Terneuzen een behandellocatie voor jongeren van 18 tot 23 jaar. Ze worden getraind in praktische sociale vaardigheden, sociale contacten en financiën, zo dat ze uiteindelijk zo zelfstandig mogelijk kunnen functioneren. Lezing in Hulst over omgaan met kritiek HULST - Pieter Langedijk geeft op verzoek van stichting De Vier Windrichtingen op 28 mei een le zing over omgaan met kritiek. De lezing vindt plaats in gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst en duurt van 19.30 uur tot 22.30 uur. De toegangsprijs is ne gen euro. Meer informatie over de bijeen komst is verkrijgbaar bij De Vier Windrichtingen via telefoonnum mer 0114-319399. Ceti dag niet gepu&zeld, h een dag niet geteeld www.lekkerpuzzelen.nl Cl Hoe helder ziekenhuisartsen ook proberen te zijn, een misverstand is snel geboren. Oma van 83 moet on der het mes. Een liesbreuk. Niet ernstig, wel een heel gedoe. De arts legde haar uit wat ze mankeerde, hoe ze dat gingen verhelpen en wat ze moest doen om te herstel len. Veel informatie in een korte tijd. Eén ding bleef door haar 'Toen ik een nieuwe kniptechniek introduceerde, liepen er klanten weg. Tot woede van m'n vader en zus. Later moest ik er twee man extra voor aannemen.' Expositie in Biervliet over de Braakman BIERVLIET - Tot en met 12 juni loopt in het dorpshuis in Biervliet de tentoonstelling De Braakman, Mensenwerk in het landschap. Tij dens deze expo is de film van de af sluiting van de Braakman te zien en via verschillende presentaties ziet de bezoeker de ontwikkeling van de Braakman vanaf de grote dijkdoorbraken rond 1400. Geo pend woensdag tot en met zater dag van 13.00 tot 16.00 uur. Keramiektuin gratis te bezichtigen SINT JANSTEEN - De keramiektuin van Vera Schleibach uit Sint Jan steen is 31 mei en t juni gratis te bezichtigen in het kader van de open tuindagen van Groei en Bloei. De kleine stadstuin aan de Oude Galgenstraat 31 is beide da gen open van 10 tot 17 uur. Op veel plaatsen in de tuin staan zelf ontworpen keramische objecten, waaronder een fontein en allerlei dierobjecten. Optredens tijdens Hemelvaart in Axel AXEL - Café De Pieper en 't Amstel- hoekje in Axel houden op Hemel vaartsdag een Open Air. Vanaf 17.30 uur treedt de band The Good, The Bad Bart op. Het repertoire is erg gevarieerd, van sixties-mu- ziek tot hedendaagse nummers. La ter op de avond staat Backslash op het podium. Backslash staat regel matig op dorpsfeesten en speelt veelal rocknummers. Een stukje kapsalon van Dick Buijze is nog ouderwets ingericht met de attributen uit de salon in Zaamslag. Op de foto: Tip? redactie@pzc.nl hoofd spoken. Ze mocht vier we ken niet autorijden. Oma, die niet eens een rijbewijs heeft, vroeg na dagen tobben aan haar kleindoch ter hoe ze dan van het ziekenhuis thuis moet komen? De kleindoch ter verzekerde haar dat ze wel mag méérijden. Maar oma is daar nog niet zo zeker van. Ze gaat het aan de dokter vragen... BIERVLIET - De 37e editie van de Geuzenfeesten in Biervliet kent een zeer gevarieerd programma. Leden van de Koninklijke Muziek vereniging Harmonie openen de Geuzenfeesten op 21 mei op tradi tionele wijze met een reveille. De festiviteiten op de Markt starten na de officiële opening om 10.35 uur. De Markt is die donderdag omgetoverd in een middeleeuwse arena, die de toeschouwer terug brengt in de tijd. Er is een vergade ring van de 'Raad van de middel eeuwse Stadt Biervliet', waarin hef tige discussies de boventoon voe ren. Voor motorliefhebbers is er de zestiende editie van de Haring- rit. Deelnemers kunnen zich vanaf negen uur inschrijven in café 't Ha rinkje. Voor kinderen is er vanaf 11.00 uur een riddertoernooi, waar bij ze uitleg krijgen over wapens en krijgstechnieken. In de feest tent aan de Braakmanlaan is er vanaf 16.30 uur een matinee, die begint met het touwtrekken voor wijkenteams. Vanaf 21.00 uur treedt de band Satisfy op in de feesttent. Op vrijdag 22 mei is er een rommelmarkt in combinatie met een boerenmarkt met verse groenten en zuivelproducten. Om 11.00 uur verzorgt Jacco Ricardo een kindershow in de feesttent. De Geuzenfeesten worden afgeslo ten met de radio Veronica drive-in show vanaf 21.00 uur in de tent. GerechtsDeuwaorc/ersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 13 mei 2009 blijkt, dat t.v.v. Catharina Henriette Gérardine Maria Camps, wonende te Oostkapelle aan JAN OTTEN. geboren op 04-12-1962, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een ver zoekschrift tot echtscheiding (subsidiair scheiding van tafel en bed), van 27-04-2009 met aanzegging dat uiterlijk 02-09-2009 een verweerschrift kan worden ingediend door een advocaat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde J. Otten kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 110