Met geluk genoeg voor een low budgetvakantie effewegnl supervoordelige busreizen 'Op aan de meubeltjes' 'Zonde van het geld' WSBÊtBÊÊÊM 'We zijn eraan toe' Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 10 Dinsdag 19 mei 2009 UNIEK HISTORISCH EVENEMENT^ 4 dagen Veldslag bij Waterloo Vertrek; 19 juni WmmÊtÊÊÊÊÊtBBKÊÊL Hoogtepunten; Bezoek de reconstructie van de veldslag bij Waterloo met ruim 1200 reconstructieacteurs! Bekijk legerplaatsen, parades, inspecties Hoogtepunten: Erfurt, Dom Severikerk, Kramerbrücke, Tuinen van Erfurt', Thüringer Woud, Rudolstadt, kristalgrotten Mariënglashöhle, Weimar, Goethe huis, Buchenwald. Inclusief: 3 of 4 hotelovernachtingen, 3 of 4 maal ontbijtbuffet en dinerbuffet, drankje tijdens het dinerbuffet, dagelijks gevarieerd avondprogramma, stadswandeling Erfurt o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar Hoogtepunten: Koblenz, Yvoire, kuuroord Évian les Bains, Genève, fontein 'Jet d'Eau', Chamonix, Mont Blanc, meer van Léman, mineraalwaterbronnen, rondvaart meer van Genève, ijsgrot Mer de Glace, Thonon, Basel. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, vervoer per Comfort Class touringcar I GRATIS COMFÖRTCLASS I GRATIS EXTRA BEENRUIMTE! 8 dagen Meer van Genève, Chatel Vertrek; 12 juni, 4 juli, 14 augustus, 24 oktober Mehrad Kamaie, Mona Mojarrad en Arya. En als het aan Mehrad Kamaie (29) en vriendin Mona Mojarrad (25) ligt, gaan ze met vakantie. „We zijn al vier jaar niet geweest en hebben er net een tweede kindje bij. We rennen de benen uit ons lijf. Wij zijn toe aan vakantie. Ik wil naar Turkije, natuurlijk."' Hij hoopt dat het vakantiegeld meevalt. „Dan kan ik ook oude rekeningen betalen." foto Phil Nijhuis/GPD Karin Otten en Marlies van den Dool Van sparen komt niks, zegt Karin Otten (26, links). Zij neemt straks lekker een last-minute. „Recessie? Nou, daar merk ik niks van." Collega Marlies van den Dool (23) steekt haar vakantiegeld in haar nieuwe huis. „Dat gaaf op aan meubeltjes. Net als het spaargeld, trouwens. Later dit jaar probeer ik weer een buffertje op te bouwen." foto Phil Nijhuis/GPD Willeke en Wim Geelhoed Wiileke (50) en Wim Geelhoed (61) besteden geen cent van hun vakantiegeld aan een vakantie. „Mijn dochter gaat naar Indonesië, maar ik vind dat zo zonde van het geld. Vakanties? Er gaat toch helemaal niets boven je huis?" vindt Willeke. „Ik merk weinig van een crisis, op straat en zegt Willeke. foto Phil Nijhuis/GPD Vakantiegeld gaat dit jaar eerder naar andere bestedingen. door Ap van den Berg DEN HAAG - De glanzende flat- screen-tv's staan uitnodigend te lonken in de elektronica- en wit goedgigant. Jan Mesman (37) kijkt er likkebaardend naar. „Helaas. Geen geld", moppert hij. „Ik moet nog een oude schuld inlossen. Een restantje lening voor mijn auto." Veel mensen lossen schulden af van hun vakantiegeld en parkeren een deel op een spaarrekening, blijkt uit onderzoek van het Ni- bud. Maar de helft van alle Neder landers betaalt zijn vakantie daad werkelijk van vakantiegeld. Dat geldt ook voor Mesman. „Met een beetje geluk houd ik genoeg over voor een korte, low budgetvakan tie op de camping en kan er nog wat naar de spaarrekening." Henriëtte Prast, hoogleraar Per soonlijke Financiële Planning, vindt het logisch dat mensen va kantiegeld opzij leggen.'„Het eti ket op een geldbedrag is normaal bepalend voor de bestemming die eraan wordt gegeven. Zo wordt kinderbijslag vrijwel altijd ge- 'Cezien de vooruitzichten is het begrijpelijk dat betere tijden worden afgewacht' bruikt voor de kinderen. Maar ge zien de sombere economische vooruitzichten is het begrijpelijk dat mensen van hun vakantiegeld ook wat sparen om betere tijden af te wachten of een buffertje wil len aanleggen voor mindere tij den", aldus Prast. Fred van Raaij, hoogleraar Psycho logie en Maatschappij: „Een toene mend aantal mensen staat rood en gebruikt vakantiegeld om financi ën op orde te brengen. Weer een ander gebruikt het voor een dure wasmachine, omdat die dringend aan vervanging toe is." Niet ieder een kan zelf uitmaken wat hij met zijn financiële extraatje doet. „Mensen met een schuldregeling zijn verplicht een flink deel van hun vakantiegeld te gebruiken om eisers af te betalen", verklaart Ger Jaarsma. Hij is directeur van de Ne derlandse Vereniging van Volkskre diet, de koepel van gemeentelijke kredietbanken. Die onfortuinlijke groep telt 110.000 mensen. Zij mo gen maximaal 600 euro netto hou den van hun vakantiegeld, even veel als een iemand met bijstand. Incassobureaus maken mensen er deze maand met brieven op attent dat ze extra kunnen aflossen aan oude telefoonnota's, energiereke ningen en huurschuld. „Dat levert onze opdrachtgevers 25 procent meer geld op dan gewoonlijk", al dus marketingmanager lohan van Wageningen van incassobureau Vesting Finance. 'Kir foto ANP bewerking RW en gevechten. Ook bezoekt u Brussel en Antwerpen. 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet, toegangskaart Veldslag bij Waterloo (beide dagen, incl. tribuneplaatsen), stadswandeling Brussel o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar. EffeWeg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. 'éig, (ook groepsreizen mogelijk) y'j Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten a €15, |Aeurmerk entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden. bedrijf entreegelden en eventuele toeslagen. Fouten voorbehouden. i—nrTMrtnTwnriwrntirr'in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10