Woonstichting Hulst vervult een regiofunctie Drankenhandel Wauters is hoofdverdeler van Westmalle en Orval Trappistenbieren van topkwaliteit Westmalle infotorial 24 Woonstichting Hulst is een verhuur der van sociale huurwoningen. Het werkgebied van de corporatie is de kern Hulst. De rechtsvorm van de in 1917 opgerichte Hulstersche Woning bouwvereniging is in 1994 omgezet in een stichting.Geschikte huisvesting in een beschermde omgeving met zo nodig zorg dicht bij de hand, wordt door veel klanten op prijs gesteld. Onze primaire doelstelling is com fortabele huisvesting te verschaffen voor mensen die er zelf niet in kun nen voorzien, veelal in samenwerking met zorgverleners. Daarnaast richten we ons ook op an dere doelgroepen die er voor kiezen om te gaan huren in plaats van ko pen. We zijn zo breed mogelijk actief op het gebied van wonen in de kern Hulst. Dat sluit aan bij de opdracht van de overheid om actief te zijn op het gebied van volkshuisvesting in de brede zin des woords", aldus directeur Jos Valckx, die leiding geeft aan team van zeven gekwalificeerde medewerkers. De corporatie ken merkt zich door een laagdrempelig en dienstverlenend karakter, hetgeen zich vertaalt in tevreden huurders. Het woningbestand van de Hulster corporatie is opgebouwd uit diverse type woningen: gezins-, bejaarden-, senioren- en aanleunwoningen plus appartementen. Bij een groot aantal woningen is een zorgverlenende in stantie betrokken.. Wonen in Hulst is erg in trek. Het oude vestingstadje vervult *een streekfunctie waar mensen uit de regio Oost Zeeuws-Vlaanderen zich graag vestigen. ,,De animo om in Hulst te huren is hoog. De aan trekkelijkheid van Hulst wordt in de hand gewerkt doordat er voor alle bevolkingsgroepen veel voorzienin gen zijn. Van jong tot oud kiest men er bewust voor in de kern Hulst te gaan wonen, dicht bij voorzieningen, zoals winkels, gezondheidscentra en ontspanningsmogelijkheden." Recentelijk is het door de Woon stichting Hulst geïnitieerde project De Dobbele Poort opgeleverd. Op de locatie Bierkaaistraat, Godsplein en Dubbele Poort zijn 39 apparte menten met parkeergarage gereali seerd. Het complex maakt deel uit van het herstructureringsplan De Nieuwe Bierkaai, waarbij een ver pauperd stuk Hulst een prach tige metamorfose ondergaat. De Dobbele Poort is een unieke zichtlocatie, gelegen tussen de R historische dubbele poort en de toekomstige gracht. „Het is een mooi complex, waarbij rekening is gehouden met het historische karakter van de binnenstad. Van de 39 appartementen hebben we er 21 verkocht, 16 verhuurd en nog twee in de aanbieding. Als Woonstichting Hulst hebben we de eerste aanzet gegeven tot het herstructurerings project De Nieuwe Bierkaai. Met deze appartementen bedienen we het publiek op een wat luxere wijze. Zo komt er wat meer differentiatie in ons woningbestand. De 39 appar tementen betreffen zowel koop- als huurwoningen en variëren tevens in grootte. We zijn er in geslaagd om niet alleen ouderen, maar ook jon geren te bedienen zodat er sprake is van een gezonde bevolkingssamen stelling"legt Vale kx uit. De Woon stichting Hulst heeft in totaal 1400 verhuureenheden waarvan 97 pro cent bereikbaar is voor de primaire doelgroep. De corporatie werkt nauw samen met zorgverlenende in stanties als Curamus,Tragel en Emer- gis. Zo is locatie De Blaauwe Hoeve (het voormalige bejaardenhuis) in opdracht van de Woonstichting om gezet in 151 zelfstandige woningen. „Scheiden van wonen en zorg wordt door de overheid gepropageerd. Wij hebben zelfstandige woningen neer gezet, terwijl de senioren tegelijker tijd toch de gewenste zorg kunnen afnemen. We financieren nieuwe projecten uit de huuropbrengsten en de verkoop van gezinswoningen." In de Korte Bellingstraat wordt een groepswoning ten behoeve van de stichting Curamus gerealiseerd. De •Jos Valckx, directeur Woonstichting Hulst, bij het door de corporatie geïnitieerde project De Dobbele Poort. oplevering zal in september plaats vinden. Op het voormalige ter rein van Het Houtenkwartier is de bouw van 21 zelfstandige wonin gen en een groepswoning, bestemd voor cliënten van de stichting Tra gel, onlangs gestart. De oplevering is in 2010 voorzien. De bouw van 32 appartementen op de hoek van de Zoutestraat en de IJzerenhandstraat zal weldra een aanvang nemen. Te vens start binnenkort de bouw van zestien appartementen op Het Bal kon, in uitbreidingsgebied Groote Kreek. Ook de bestaande huurders worden door de Woonstichting be diend op comfort en onderhoud. „Je ziet vooral bij ouderen dat ze lan ger zelfstandig blijven wonen als ze bijvoorbeeld de zorg voor hun tuin niet meer moeten dragen", aldus Jos Valckx. L J WOONSTICHTING HULST Godsplein 23 Tel: 0114-372525 Fax: 0114-372526 e-mail: info@wshulst.nl www.wshulst.nl Drankenhandel Wauters, sinds 1994 gevestigd aan de Hogeweg in Hulst, is al ruim een eeuw een begrip in Hulst en omstreken. De import van Trappistenbieren is al vele jaren een hoofdactiviteit. De Hulster dranken handel is exclusief hoofdverdeler voor Westmalle en Orval in heel Neder land. ,,Elkjlesje Westmalle en Orval dat van Zeeland tot Groningen wordt gedronken, is via Hulst geleverd. Van origine hebben mensen in Zeeuws-Vlaanderen veel affiniteit met speciaal bieren. Wij bedienen de hele Nederlandse markt waarbij we een maximale spreiding beogen. Trappistenbieren zijn gebrouwen binnen de kloostermuren door of onder toezicht van de monniken van de Orde van de Cisterciënzers. De opbrengst is bestemd voor cha ritatieve doeleinden. De vraag naar deze bieren is groter dan het aanbod, maar dat is geheel in lijn met de fi losofie van de monniken. Ze heb ben maatschappelijk verantwoord ondernemen hoog in het vaandel staan en huldigen het standpunt 'genoeg is genoeg'. De grote vraag naar met name Westmalle zou kun nen worden uitgebuit met een ho gere prijsstelling, maar winstbejag is niet de doelstelling van de paters. Zij moeten alleen kunnen voorzien in hun levensonderhoud en de meer opbrengsten van de Trappistenbie ren worden geschonken aan goede doelen", aldus Rudy van Haperen, directeur van Drankenhandel Wau ters. De Cisterciënzerabdijen heb ben toonaangevend werk verricht in het Land van Hulst. De overblijfse len van een oud Cisterciënzer kloos ter bevinden zich in Kloosterzande, namelijk het kerkje 'Hof te Zande' en bestaat dit jaar 800 jaar. Hulst telt drie refugiems van de verschillende kloosterordes die in de vestingstad werkzaam zijn geweest. Het label Trappist op een fles bier certificeert niet alleen de monastieke herkomst van het product, maar garandeert tevens dat de verkochte goederen beantwoorden aan de kwaliteit en aan een traditie, die haar oorsprong vindt in het leven van een bestaande trappistengemeenschap. Beschermde Trappistenbieren zijn naast West malle en Orval ook Westvleteren, Rochefort, Chimay en Achel. Met name de vraag naar Westmalle Trap pist is beduidend hoger dan het aan bod. De monniken uit het Vlaamse Westmalle houden de productie be wust beperkt, met bijzondere zorg voor mens en milieu. Binnen de muren van de trappistenabdij van Westmalle worden drie soorten bier gebrouwen: de Tripel, de Dubbel en de Extra. De Tripel (9,5 procent al coholvolume) is per fles en de Dub bel (7 procent) tevens van het vat verkrijgbaar in vele horecazaken in België en Nederland. De Extra 4,8 procent) wordt slechts tweemaal per jaar gebrouwen en is alleen bedoeld voor intern gebruik. De monniken en de gasten van de abdij drinken dit bier bij het middagmaal. Deze trap pistenbieren worden volgens een lange traditie met alleen natuurlijke ingrediënten gebrouwen: water, ger- stemout, echte hopbellen, kandijsui ker en typische Westmalle biergist. Deze levende bieren hergisten in de fles en ondergaan daarom een constante smaakevolutie. Geen twee glazen zijn identiek. De smaak hangt vooral af van de ouderdom, de ma nier van bewaren, het uitschenken en de serveertemperatuur. Westmalle is algemeen erkend als standaard voor bieren van topkwaliteit. De brouwerij derTrappisten van Or val (in de Waalse Ardennen) brengt een bier van hoge gisting met hergis ting op fles en met een alcoholvolu me van 6,2 procent op de markt. Dit bier wordt uitsluitend gebrouwen uit bronwater uit de beroemde Mathilde bron, gersteinout, hopbellen, en gist. Het aroma en de fijne smaak van de trappist Orval is meer te danke'n aan de hopbellen en de gisten dan aan de gebruikte mouten. De fijne hop pen zorgen voor de befaamde bittere smaak en de langere houdbaarheid. De in de bewaarkelder toegevoegde 'dryhopping' geeft een verrukkelijk aroma. Orval heeft in Nederland 24 ambassadeurs waaronder restaurant De Korenbeurs uit Hulst. „De mon niken werken, niet gejaagd door de tijd, volgens een bijzondere econo mie waarbij de mens centraal staat. Vanwege de rust van de monniken zal er na vier uur 's middags en in het weekend nooit gebrouwen worden. Iemand die Trappistenbier drinkt draagt in feite bij aan goede doelen. De bieren worden in opdracht van de paters op een evenwichtige ma nier Verdeeld. We moeten de mense lijke maat houden. We vinden het een voorrecht om Trappistenbier te mogen verdelen", aldus Rudy van Haperen. TRAPPIST Drankenhandel Wauters Hogèweg 2d Hulst Tel: 0114-313073 www.trappistwestmalle.be

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 106