Reynaert Fietstocht in optima forma toerisme De Rotary Club Hulst organi seert op zaterdag 6 juni de traditionele Reynaert Fietstocht waarvan de opbrengst ten bate komt aan goede doelen. Dit jaar komen de gelden ten goede aan de school voor speciaal basison derwijs De Brug, Praktijkschool Hulst en Kids Place: een onder wijsproject voor straatkinderen in Brazilië in samenwerking met de Braziliaanse Rotaryclub Reci fe Boavigem. De Reynaert Fiets tocht wordt gehouden voor jong en oud, zowel voor recreatiefiet sers als voor 'doordouwers'. Voor de recreatiefietsers zijn er af standen van 10, 35 en 50 kilome ter; voor de meer getrainde fiet sers is er een tocht van honderd kilometer. door Henk van de Voorde De organisatie mikt op ongeveer 2500 deelnemers. Naast projecten voor scholen, heeft De Rotary Club Hulst in het verle den onder andere bijgedragen aan de restauraties van de kerken in Hulst en Hengstdijk, de actie 'Help polio de wereld uit' en de stichting Make a Wish. Het is inmiddels de 13e uitgave van de Reynaert Fietstocht, met dien verstande dat in 2006 de tocht twee keer is verreden omdat het op de ge plande dag in m§i zeer slecht weer was. Gevolg was een hele magere op komst van deelnemers, waarna de tocht toen herhaald is in september. Sinds 2007 wordt de Reynaert Fiets tocht in juni gehouden. „De Rotaryclub Hulst is een service club die zich ten doel stelt om projec ten en mensen op humanitair, sociaal, charitarief en cultureel vlak te steu nen. Dit doen wij onder andere via de Rotary Reynaert Fietstocht. We hebben dit jaar een speciale kinderrou te Hulst-Graauw-Hulst van tien kilo meter, waar onderweg de gelegen heid geboden wordt om de fiets te versieren", aldus Sabine Verscheu- re-Van Gassen die de pr verzorgt van de Rotary Fictscommissie. De Rotary Sabine Verscheure-Van Gassen van organisator Rotary Club Hulst. Club Hulst is een gemengde club. Naast Sabine Verscheure, in het dage lijks leven werkzaam bij Elopak, heeft deze vereniging nog drie andere vrou welijke leden. Sabine is ruim tien jaar geleden geïnstalleerd bij de Rotary, precies gelijk met Christel Durin- ckx-Van Huffel. Stoffig „De Rotary heeft een wat stoffig ima go, maar dat is niet terecht. Wij zijn een dynamische club waar een infor mele -sfeer heerst. We komen weke lijks plenair bijeen in het Hof van Vlaanderen, waarbij meestal een van de eigen leden een presentatie houdt of een gastspreker uitnodigt. Er wor den maatschappelijk interessante the ma's behandeld. We brengen ook regelmatig een be zoek aan bedrijven in de regio, zoals onlangs bij DOW Terneuzen en Ver- vaet in Biervliet. Het is goed dat er binnen onze club veel diversiteit van branches is, met veel ondernemers en vrije beroepsbeoefenaren maar ook mensen die in loondienst zijn. Rotary Club Hulst verruimt je blikveld en zorgt voor veel kennisoverdracht en gezelligheid." Het ledenaantal van Rotary Club Hulst schommelt rond de vijftig. Alle leden hebben dienst baarheid aan de samenleving hoog in het vaandel staan. Mede dankzij de ac tieve "commissies is er veel betrokken heid bij diverse humanitaire projec ten. Het wereldwijde Rotary motto is 'ser ve above your selve' en 'share': als mensen om elkaar geven kun je meer bereiken. Net als de Reynaert Fiets tocht is De Matthaus Passion in de Hulster basiliek een gerenommeerd project van Rotary Hulst. De Mat thaus Passion wordt jaarlijks door ruim vijfhonderd mensen bijge woond. Het is hèt culturele evene ment bij uitstek van Rotary Club Hulst. Terugkerende evenementen die jaarlijks worden georganiseerd zijn naast de Mattheus Passion in de Basiliek in Hulst (maart) en de Rey naert Fietstocht (juni), de Griepprik actie in het najaar. De Rotarians heb ben in het kader van deze actie gecol lecteerd voor de Hospice afdeling 'De Meande'in het verpleeghuis de Blau we Hoeve in Hulst )om de inrichting wat kleur te kunnen geven). - Kinderen gratis Mensen die willen deelnemen aan de Foto: duofoto Reynaert Fietstocht kunnen zich op zaterdag 6 juni melden en inschrijven op een van de opstapplaatsen. Starten kan tussen 10.00 en 14.00 uur De aan komst tijd is uiterlijk 18.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 euro. Kin deren tot en met 12 jaar, onderbege leiding van ouders, mogen gratis deel nemen. Opstapplaatsen zijn dit jaar gesitueerd bij hockeyclub Rapide, de voetbalver eniging Graauw en minicamping Klein Cambron. Op de opstapplaat sen wordt door de deelnemende vere nigingen voor de nodige versnaperin gen en animatie gezorgd, mede om hun clubkas te spekken. Naast het inschrijfgeld van de deelne mers vormen de sponsorbijdragen een substantieel deel van de op brengst. Hoofdsponsors in 2009 zijn Stoffels Cleaning, Accountantskan toor van Waterschoot, Drukkerij Dru- wa, Zeeuws-Vlaams Advertentieblad,- Drukkerij Bareman, Streekbeeld, Neckermann, Albert Heijn Hulst en Lensen Advocaten. De Rotary Club Hulst koestert grens overschrijdende samenwerking met wereldwijde Rotary Clubs. Zo kan men via uitwisselingsprojecten de taal en cultuur verrijken. Het doel is om de relatie tussen verschillende landen, volkeren en culturen te verbeteren. Zusterclubs van Rotary Hulst zijn Ro taryclub Antwerpen-Wilrijk, Rota ryclub Waasmunster-Durmeland (bei den in België) en Rotaryclub Recife Boavigem (Brazilië).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 105