Onder de Toren zorgt voor kwaliteitsslag Veel starters wagen het in Hulst nieuwbouw et taat van binnenstedelijke ontwikke ling met een ideale combinatie van wonen en winkels rondom de monu mentale H. Willibrordusbasiliek. Het is een enorme verbetering tegen over de in verval geraakte hoek van weleer. Onder de Toren sluit naadloos aan op de Steenstraat, die op haar beurt wordt verbonden met de Gentse- In de afgelopen jaren hebben zich in Hulst veel nieuwe be- drirjven gevestigd. De stad is in trek bij starters. De bedrijven variëren van auto- tot telecombedrijven en van technische- tot winkelbedrijven. Daniël van Ber- kel ging ruim een jaar geleden van start met Retroll, een eenmansbedrijf dat gespecialiseerd is in het restaure ren van de klassieke Saab, het eigen zinnige Zweedse automerk. In zijn nieuwe bedrijfspand aan de Aziëweg op industrieterrein Hogeweg lijkt de tijd te hebben stilgestaan. Daar prij ken tientallen klassieke Saabs, waar van de meeste ondertussen fraai geres taureerd zijn. Ongeveer tegelijkertijd zag Getel van Peter Geene aan de Oude Tivoliweg in Hulst het levens licht, dat zich in korte tijd goed heeft weten te manifesteren op de telecom markt. Werkzaamheden voor eigen klanten maar ook gespecialiseerde acti viteiten voor collega's binnen de branche hebben ervoor gezorgd dat het werkterrein al ver buiten de pro vinciegrenzen ligt. Getel voorziet in functionele telecommunicatie als maatwerk voor bedrijven en profi leert zich als betrouwbaar alternatief voor bestaande telefoonlijnen. „Ze ker in de huidige economie waarbij duidelijk op de kosten gelet wordt, kunnen oplossingen zoals het koppe len van vestigingen, of het plaatsen van IP toestellen gekoppeld aan de be- drijfscentrales een grote kostenbespa ring genereren", aldus Peter Geene. Jeroen Verstraeten: .Onder de Toren is een mooie hoek voor een diversiteit aan winkels." Foto: duofoto In Hulst zijn in de afgelopen ja ren diverse appartementen complexen gerealiseerd zoals Ves te Bruneel, Residentie Reynaer- de, Onder de Toren, Villa Ros- seel en recentelijk de Dobbele Poort. Op het voormalige Hou ten Kwartier is de bouw van ap partementen in volle gang, ter wijl er weldra zal worden gestart met de bouw op de hoek Zoute- straat-IJzeren Handstraat. Ook aan de Statie zijn er plannen voor de realisering van appartemen ten, met daaronder commerciële ruimte. straat, dè winkelstraat van Hulst. Uit eindelijk zal er een gestroomlijnde verbinding tot stand worden gebracht va'naf de hoofdwinkelstraat tot De Nieuwe Bierkaai. Dat is uiteraard een interessante ontwikkeling voor de bin nenstad van Hulst. Bij de stadsvernieuwing blijft geluk kig het historische karakter bewaard. Zo is Onder de Toren qua architec tuur en uitstraling van de gevels in overeenstemming met het historische perspectief van de binnenstad. Het is in feite één complex, zoals van bin nen is te zien, maar aan de buitenkant lijken het allemaal karakteristieke af zonderlijke eenheden. Onder de To ren is een mooie hoek voor een geva rieerd winkelbestand en eventueel kantoorruimte. Bijvoorbeeld een grotere kledingzaak zou hier ook prima passen, mede om een goede mix in het winkelbestand tot stand te krijgen", aldus Jeroen Verstraeten die samen met compag non Paul Saman de makelaardij Kindt Biesbroeck leidt. De kwaliteitsslag onder de toren krijgen vermoedelijk even verderop een vervolg. Aan de Houtmarkt zijn er plannen om een theater annex bioscoop, grand café en bowlingzaal te realiseren. Het complex Onder de Toren in de Korte Nieuwstraat bestaat uit 1159 vierkante meter commerciële ruimte, verdeelbaar in units vanaf honderd vierkante meter. Deze ideale huisves ting voor speciaalzaken en grootwin kelbedrijven is een jaar geleden gerea liseerd en tevens voorzien van een mi me parkeerkelder. Ongeveer de helft is momenteel ver huurd en zo opereren vanuit het ka rakteristieke pand inmiddels onder an dere kapsalon Mystique en bijouterie Debby. De 18 appartementen, boven de commerciële ruimte, zijn ruim twee jaar geleden opgeleverd. Het complex is eigendom van wo ningbouwvereniging Laurentius uit Breda. Kindt Biesbroeck Makelaar dij, met vestigingen in Hulst en Ter- neuzen, draagt zorg voor de verhuur van zowel de appartementen als de commerciële mimte. „Onder de Toren is het fraaie resul- Onder de Toren, aan de buitenkant verschillende panden, aan de binnenkant een geheel. Foto: duofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 100