Tennissers MLTC kunnen alleen nog hopen op een wonder Esther Vermue grijpt met Rotterdam Atletiek nationale titel voor teams Veertigers domineren bij TMZ Eenvoudige zege voor vrouwen BC Vlissingen Hekhuls en Bosters prolongeren titel 38 Maandag 18 mei 2009 pzc W Tennissers op rand van degradatie naar de vierde klasse. middelburg - Er moet een groot wonder gebeuren willen de tennis sers van MLTC zich handhaven in de landelijke derde klasse ge mengd van het zondagtennis. De Middelburgers verloren gisteren hun zesde competitieduel in even zoveel speeldagen. Thuis tegen Prinsenbeek werd het 2-6. Sjoerd Huis in 't Veld en Jeantien van den Dries pakten in het enkel spel de enige punten. De kansen op behoud zijn klein, met alleen nog de zware uitwedstrijd tegen Dash'35 3 in het vooruitzicht. In die vierde klasse won Oost-Sou burg thuis met 6-2 van United Ser vice. Ondanks de zege zorgden de twee verliespunten ervoor dat het kampioenschap uit het zicht is ge raakt. Het vrouwenteam van De Schelde boekte uit in Voorschoten een ver rassende overwinning (4-2) tegen het team van Forescate, dat tot aan gisteren medekoploper was in de poule van de hoofdklasse lande lijk. Kampioen worden zit er voor De Schelde echter niet meer in. Het gemengde team van De Schel Andy van Loon schrijft wielerronde van Goes op zijn naam. door Wim de Vos 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het blijven de routiniers die de wed strijden van TMZ beheersen. Vori ge week was dat het geval in de Zeeland Classic en in de Ronde van Goes sloeg zaterdag weer een veertiger zijn slag. De overwinning ging naar de Bra bander Andy van Loon, die in een sprint van negen man de Belgen Franky Weemaes en Kristof Smits voor bleef Het is opmerkelijk dat de lijkt hard op weg naar het kam pioenschap in de vijfde klasse. Er werd thuis met 6-2 van grote con current Oost-Souburg 2 gewon nen. Verantwoordelijk voor die punten waren Eva Hartog en Sven Bakker in het enkelspel, Hartog/Stephanie van der Eijk en Bakker/Michel Ko kelaar in het dubbelspel en Hartog/Kokelaar en Van der Eijk/Bakker in het gemengddub- belspel. Aanstaande zondag moet er thuis minimaal ge lijk worden gespeeld tegen Zierik- zee en dan is de titel binnen voor Vrouwen De Schelde verslaan koploper maar zijn uit beeld voor titel. de Vlissingers. De tennissers van De Schelde slo ten hun seizoen in de hoofdklasse van de districtscompetitie met een gelijkspel af tegen Sjef uit Aarden burg. De strijd tussen de nummer drie De Schelde en nummer twee Sjef eindigde in 3-3. Bij een 4-2-zege had De Schelde Sjef nog voorbij gegaan in de pou le, maar die illusie werd naar dro menland verwezen. Toch mogen veel Belgische routiniers de weg naar de Nederlandse wedstrijden weten te vinden. Onder hen enke le voormalige beroepsrenners, zo als Wim Arras en Franky Wee maes. In de omgeving van 's-Heer Hendrikskinderen, waar de organisatoren van de Ronde van Goes in verband met de veiligheid opnieuw naar waren uitgeweken, hadden de coureurs vooral af te re kenen met de wind. Dat leidde er vrij spoedig toe dat de wedstrijd voor amateurs A in de beslissende plooi viel. Er was amper vijftien kilometer gereden, toen negen wielrenners erin slaagden om zich los te maken van het peloton. On de Vlissingers trots zijn op de der de plek in de hoofdklasse, gezien het steeds groter wordende kwali teitsgehalte van de hoofdklasse. Tegen Sjef kwam De Schelde op een 0-2-achterstand vanwege het verlies in de enkelspelen van Dimi- tri Kaijser en Michel Kokelaar. Kaij- ser ging er met 0-6 1-6 af tegen Frank Schrijvers en Kokelaar capi tuleerde tegen Bruce Corveleijn in de tiebreak van de derde set. Sven Bakker maakte er evenals Ko kelaar een driesetter van tegen Michiel Standaert. De Vlissinger won de partij omdat Standaert er bij een 3-0-achterstand in de der de set mee stopte. De twee andere wedstrijden (een enkel- en een dubbelspel) van De Schelde wer den gewonnen wegens een walk over; het derde punt van Sjef kwam ook tot stand wegens een walkover. Volgend jaar krijgt De Schelde in de hoofdklasse gezelschap van MLTC (Middelburg) en DOS (Vlis- singen), die vanwege het kam pioenschap in de twee poules van de eerste klasse De Bongerd en Westerschouwen vervangen in de hoofdklasse. MLTC won op de laat ste speeldag van De Schelde 2 en DOS was thuis te sterk voor Huls ter Ambacht. der hen de Zeeuwen Kevin Gide- onse, Peter Mol, Michel Stroosnij- der en Guillaume de Punder. Hoewel de voorsprong nimmer verder opliep dan 35 seconden, kwamen zij nooit in gevaar. Een tegenreactie van zes coureurs, on der wie Richard Slabbekoorn en Robert Sonke, werd door het ja gende peloton tenietgedaan. Een spurt tussen de negen besliste uit eindelijk de strijd om de bloemen. Bij de amateurs B was Willem Ruijzing uit Dinteloord de snelste. Jack van der Horst uit Oost-Sou burg won bij de amateurs 40+ en Mattijs Buzeijn uit Schoondijke schreef de S/P-klasse op z'n naam. Atlete uit Lewedorp wint 800 meter en pakt brons op 3000 meter. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Atlete Esther Ver- mue uit Lewedorp heeft gisteren met Rotterdam Atletiek de titel ge pakt op het NK voor teams. De Bevelandse hardloopster droeg in Den Haag vijftien punten bij aan het totaal van de vereniging. Op de 800 meter pakte ze er negen, het maximale. Vermue won dat onderdeel in 2.13,65 minu ten. De concurrentie zat ruim een seconde achter haar. Op de 3000 meter werd ze derde (zes punten). Ze finishte in 10.21,44,' waarmee ze haar persoonlijk record met liefst 27 seconden aanscherpte. De Rotterdamse vrouwen kwa men uit op 126 punten. Prins Hen drik (96) en AV Unitas (88) wer den tweede en derde. De andere twee Zeeuwse atletes, Yvonne Wisse uit Vlissingen en Jis- ca Docters uit Terneuzen, konden met hun ploegen geen potten bre ken. Ze sprokkelden wel aardig wat punten bijeen. Wisse, die op de vijfde werd met De Spartaan, won de 100 meter horden in 13,86 seconden. Bij het verspringen kwam ze uit op 5 me ter 97, waarmee ze als derde eindig de. Docters eindigde met Atletiek Maastricht op de achtste en laatste plaats. Bij het speerwerpen eindig de de Zeeuws-Vlaamse als tweede met 45 meter 42. Op het onder deel 100 meter horden kwam ze als zevende over de meet. Haar tijd was 16,06. OOST-SOUBURG - Jeroen Hekhuis en Robin Bosters hebben zaterdag het Open Zeeuws kampioenschap doorgeefschaken op hun naam geschreven. Het Souburgse tweetal de titel en bleef de nummer twee, Roeland Alders en Corné Boogaard, ruim voor. Vanaf het begin was duidelijk dat Hekhuis/Bosters de te klopper formatie was. Duo's als Ronald Steijn/Rogier van Gemert en Paul van Dijke/Albert Vermue konden het lang bijbenen, maar de confrontatie met de latere win naars werd voor die teams een fiasco. Dit ook voor de latere nummer twee Roeland Alders/Corné Boogaard. Het tweetal Alders/Boogaard werd tweede voor de combinatie Van Dijke/Vermue. foto Lex de Meester Basketbalsters verslaan OBC Oss in laatste thuiswedstrijd: 88-41. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de overgangsklasse van de basketbalcompetitie voor vrouwen won BC Vlissingen zater dagavond haar laatste thuiswed strijd. OBC Oss werd met 88-41 verslagen. Volgende week sluit het team van coach Tom Joziasse de competitie af met een uitwedstrijd tegen Den Dungk. De tweede plaats in de rangschikking met daaraan gekop peld de promotie naar de hoofd klasse kan het team al enkele we ken niet meer ontgaan. BV Sou- 'burg greep de titel, maar ziet af van promotie. Net als het mannenteam acteren de vrouwen van BC Vlissingen ko mend seizoen dus op een hoger ni veau. Vrouwen: BC Vlissingen-OBC Oss 88-41: Dankzij een lengteover- wicht kon OBC Oss in de beginfa se van de wedstrijd bijblijven tot 13-9. BC Vlissingen verhoogde daarop het tempo, waardoor de ploeg uit Oss al snel moest afha ken. Bij de rust had de thuisploeg al een riante 45-17-voorspfong. Ook na de pauze bleef BC Vlissingen heer en meester, waarbij enkele jeugdspeelsters lieten zien goed mee te kunnen draaien op dit ni veau. Na 72-28 kon OBC nog iets terug doen, maar BC Vlissingen won roy aal met 88-41. Scores BC Vlissingen: Elisa Kuipers 20, Marjolein de Dreu 16, Melanie Dol fing 14, Nanon Doeland 11, Dorien de Witte 9, Linda de Paauw 6, Lisa Kuiper 6, Anouk van Pelt 4 en Lizette Heijns- dijk 2. HH£9h9mNIHR foto Lex de Meester De vrouwen van BC Vlissingen spelen komend seizoen in de hoofdklasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86