veilige haven Aniek van der Linde foutloos en snel op concours De Weelruiters TOP haalt schouders op over gelijkspel, Swift koestert punt in degradatiestrijd Van Keulen neemt met opgeheven hoofd afscheid van Serooskerke w pzc Maandag 18 mei 2009 35 Souburgers hebben één punt nodig uit laatste twee wedstrijden. door JaapJan Ritsema goes - Korfbal-eersteklasser Fortis was zaterdag kansloos tegen ODO en moet in de resterende twee wedstrijden minimaal één punt pakken om niet opnieuw in degra- datiezorgen te komen. All Ready en Tjoba zijn ploegen die Fortis in het vizier heeft. Twee klassen lager staat Ondo met één been in de tweedeklasse. Fortis-ODO 8-ti: Coach Aarnout Crucq werd door de feiten gehou den aan een simpel verhaal: „ODO was te sterk voor ons." De Maaslanders grepen vanaf het eer ste fluitsignaal het initiatief en duldden Fortis vanaf de 1-4 ner gens korter bij dan twee punten. Doordat de Souburgers teveel kan sen verkwanselden werd het nooit een wedstrijd. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Patrick Koppejan 2, Remco Crucq, Chantal Cal- jouw, en Elze Blankenburgh allen 1. Tjoba-Kinderdijk 7-11: Tjoba scoorde veel te wéïfiig en kon daar door geen vuist maken tegen Kin derdijk, dat naast de zege ook het kampioenschap opstreek. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 3, Dirk-Jan Westmaas 2, Esther van Boven en Iris van de Velde 1. All Ready-IJsselvogels 9-10: In het rechtstreekse degradatieduel met Usselvogels delfde All Ready zaterdag het onderspit. Toen sloe gen de bezoekers een beslissend gaatje naar 5-8 en was All Ready geslagen. Scores All Ready: Marcel Joziasse en Dennis Voshart beiden 3, Remy Quist 2, Yvonne Joziasse 1 Oranje Zwart-KVK 12-9: Coach Wim Voorneveld achtte de ploe gen gelijkwaardig, maar zag zijn KVK aan het kortste eind trekken door slordigheden. „De koelbloe digheid ontbreekt om tegen een ge- Fortis is nog niet helemaal veilig in de eerste klasse van het veld- korfbal. Ondo staat op de drem pel van de tweede klasse. De ploeg heeft nog één punt nodig. routineerde tegenstander als Oran je Zwart potten te breken", aldus de coach van de ploeg uit Kapelle. Vios-Togo 8-10: Het momentum voor Togo lag halverwege de twee de helft. In een fase waarin Vios-scores uitbleven, werd de 6-5 achterstand omgebouwd tot een 6-to-voorsprong. Het duurde tot vijf minuten voor tijd voordat Vios nog iets terug deed. Toen had Togo de twee belangrijke punten al binnen. Ondo-ADO 12-4: Na rust had On do ADO verdedigend in de houd greep. De bezoekers scoorden toen maar één keer. „De schwung was er toen al zo'n beetje uit", verexcu seerde coach Christian Hoefkens zich voor het feit dat ook zijn spe lers de productie nog nauwelijks konden opschroeven. Zaterdag heeft Ondo thuis tegen Oranje Zwart aan één punt genoeg om de titel te pakken in de derde klasse. Scores Ondo: Hagar Hoogwerf, Wim Allaart en Martijn Walraven allen 2, Jo ris Hoogwerf, Robbie Mesu, Ronald Wisse, Ruth Holmes, Renee Groenleer en Annelie Wisse allen 1. Seolto-DSO 9-8: In Vlissingen had de flinke wind zijn weerslag op de uitslag. Seolto had het meeste bal bezit, maar kon dat niet uitdruk ken in cijfers. Coach Richard Olle- fers was wel te spreken over de 'volwassen houding' van zijn jon ge ploeg. Scores Seolto: Chris Mol 3, Anniek Re- ijnierse 2, Daisy Verkerk, Ralf Dourlein, Dennis Goedegebuur, Rob Harthoorn allen 1. Stormvogels-Blauw Wit 9-8: In het gevecht tegen degradatie ver kocht Blauw Wit zijn huid duur. Na driekwart wedstrijd bleek de Kloetingse pijp echter leeg en keer den de kansen in Westkappels voordeel. Concentratiefoutjes zorg den voor een spannende slotfase, maar de logische puntenverdeling was al bepaald. Stormvogels en Seolto zijn nog in een strijd gewikkeld om de twee de plaats in deze klasse. Die gaat al leen om de eer. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Linda de Witte beiden 3, Frank Peene en Kristian Gabriëlse beiden 1. Korfballers uit Middelburg grijpen laatste strohalm. door Jaapjan Ritsema middelburg - De korfballers van Swift hadden zaterdag een goede dag, TOP een iets mindere. Kort sa mengevat zou dat de puntendeling in de derby in de eerste klasse kun nen verklaren. Voor TOP beteken de het een onbetekenend puntje erbij, voor Swift de zijden draad waaraan het zich kan vasthouden in de strijd om lijfsbehoud. In een gelijkopgaande partij sloeg TOP één keer een gaatje van drie punten, maar het was toch veelal stuivertje wisselen tussen beide Walcherse eersteklassers. Swift- coach Ralph Gillissen was goed te spreken over de inzet en beleving van zijn spelers: „Dat is weieens anders geweest dit seizoen." De be loning was er ook naar: voor Swift-maatstaven waren de 14 tref fers aan de hoge kant. TOP-coach Edwin Coppoolse was minder en thousiast: „Eén vak heeft te weinig gebracht waardoor we niet domi nant genoeg hebben gespeeld." De snelheid waarmee Swift een 9-11- achterstand rechttrok naar 11-11, il lustreerde de woorden van Cop poolse. In een warrige slotfase was het laatste woord aan TOP, dat met 14-14 alsnog een punt weg- snoepte uit Middelburg. TOP-coach Edwin Coppoolse had ook complimenten voor Swift: „Tactisch vond ik Swift sterker dan menig andere tegenstander in deze competitie." Een morele op steker die Swift met graagte zal in casseren en die het vooral hard no dig heeft in de resterende twee wedstrijden, waarin de Middelbur gers hun laatste kans bevechten om niet te degraderen. Ralph Gil lissen: „Hopelijk wordt het een ver lengd seizoen." Daarmee doelt hij op een gedeelde laatste plaats op 6 juni, wanneer de laatste speelron de wordt afgewerkt. Dan treffen Swift en AU Ready elkaar. Niet on denkbaar is dat beide ploegen die laatste plaats dan delen. In dat ge val moet een beslissingsduel uitma ken wie rechtstreeks degradeert. De winnaar gaat vervolgens in de herkansing tegen de nummer voor laatst uit de andere eersteklasse. Winst daar betekent behoud van het eersteklasseschap. Scores Swift: Richard Geldof en Jacco van den Bosse beiden 4, Ivo de Hond, Roel Klootwijk en Judith Steenbergen allen 2. Scores TOP: Jeanine Marijs en Petra de Ridder beiden 4, Leon van Bel- zen 3, Nelleke van Belzen, Corné Beze- mer en Frank Bouwsma allen 1 Siebe Kramer uit Oud-Beijerland schrijft klasse Z/ZZ op naam. door Lucien Roelandt nisse - Siebe Kramer uit Oud-Be- ijerland won zaterdag in Nisse met zijn paard Von Meta de springwed- strijd van De Weelruiters in de in handicap verreden klasse Z en ZZ. In de klasse L werd de overwin ning een prooi voor de Brabantse Sandra Storm met Deceday. Aniek van der Linde uit 's-Heer Arends- kerke schreef met Quintina Z ver rassend de klasse M op haar naam. Imke de Kort uit Lewedorp toon de zich met Wincentino de beste in de klasse B. De Weelruiters hebben in de loop der jaren bij de ruiters een uitste kende naam opgebouwd. Dat bleek zaterdag weer uit het enor me aantal deelnemers van buiten de provincie. Om het kaf van het koren te scheiden had Rens Won- dergem een stevig doch paard- vriendelijk parkoers uit de hoge hoed getoverd. Desondanks wist een groot aantal ruiters in het ba sisparkoers het strafblad blank te houden. In de klasse M rekende Aniek van der Linde meedogenloos af met de broodrijders. Met een foutloze bar- ragerit en een tijd van 44.83 secon den zette Martine van den Eijn- den uit Steenbergen met Utopie meteen de druk op de ketel. Als tweede starter stuurde Aniek van der Linde de met veel vermogen springende merrie Quintina Z in Aniek van der Linde uit 's-Heer Arendskerke schrijft in Nisse met haar paard Quintina Z de spring- wedstrijd in de klasse M op haar naam. 40.36 foutloos rond. Laatste starter Michelle Sonneveld leek met Citty een Zeeuwse zege nog in de weg te staan. De combinatie uit Sprun- del was bijna vijf tellen sneller, maar met finish in zicht schopte de Caretano-nazaat een paal naar beneden. In een spannende barrage leek Ja ne van Eijzeren met Dame Blanc in de klasse L voor een verrassing te gaan zorgen. Met een foutloze rit en een tijd van 35.03 gooide de Brabantse Sandra Strom met Dece day de knuppel in het hoender hok. De net van de pony's naar de paar den overgestapte Jane van Eijzeren bleek er niet van onder de indruk. De pas veertienjarige amazone uit Borssele stuurde de Clinton-doch- ter als een tornado over het par koers, bleef foutloos, maar kwam ééntiende van een seconde tekort voor de felbegeerde overwinning. De Zwerver verslaat Serooskerke ook de tweede keer: 0-1. door Ron de Waal serooskerke - Voor Serooskerke zit de nacompetitieerop. Net als in de uitwedstrijd in Kinderdijk (3-0), was De Zwerver afgelopen zaterdag opnieuw te sterk voor de Walcherse equipe: 0-1. De trots op zijn ploeg was bij de scheidende trainer Alexander van Keulen na afloop vele malen gro ter dan de teleurstelling over de uit schakeling in de nacompetitie. De naar SSV'65 vertrekkende oefen- meester blikte tevreden terug op twee jaar Serooskerke. „Ik heb twee leuke jaren gehad en ik denk dat we er met z'n allen het maxi male uit hebben gehaald. Alleen al het feit dat ze dit seizoen toch maar even de nacompetitie heb ben gehaald verdient respect. Ik hoop bij SSV'65 op dezelfde instel ling als hier bij Serooskerke, dan speelt die ploeg zo weer in de eer ste klasse", aldus Van Keulen. Toch had hij zijn afscheid nog even uit kunnen stellen, als tegen De Zwerver een 3-0-achterstand goed gemaakt had kunnen wor den. Dat bleek al snel ijdele hoop. „Dan hadden we sowieso drie maal moeten scoren, terwijl we er in de hele reguliere competitie maar vijfentwintig hebben ge maakt. Het was natuurlijk vooraf al een moeilijk verhaal", wist Van Keulen. Het geloof in een goede af loop leek bij de spelers ook al niet meer helemaal te leven. De thuis ploeg, die aantrad zonder Wil- iem-Ian Schoe en Bernado Wattel, begon wel met aanvallende inten ties, maar zonder al teveel overtui ging. „Het knallen vanaf het begin ontbrak een beetje", moest ook Van Keulen erkennen. Hierdoor kreeg De Zwerver al snel grip op de wedstrijd. Na ruim een kwar tier gooide de ploeg uit Kinderdijk de wedstrijd op slot, toen Wesley Kassels een afgeslagen bal achter Een speler van Serooskerke (blauw shirt) probeert een speler van De Zwer ver te passeren. foto Lex de Meester doelman Jerry Holmes schoot: 0-1. Serooskerke probeerde wel, maar kon aanvallend nauwelijks een vuist maken. De thuisploeg had ook nog eens de pech dat een goe de schotkans van Frank Allaart smoorde in de defensie van De Zwerver. Ook na de hervatting was er geen vuiltje aan de lucht voor de bezoekers, die bijna op 0-2 kwamen toen een kopbal van Gui- do Luyten net voorlangs ging. Uit een lastige hoek zorgde Nicky Hol mes met een knap schot voor het eerste serieuze werk voor keeper Hakkesteeg van De Zwerver. Kort daarna moest de goalie opnieuw aan de bak toen invaller Kyrian Guepin alleen voor hem opdook. De gelijkmaker was Serooskerke echter niet gegund. De ploeg mocht even later nog van geluk spreken toen keeper Holmes Hugo Penning van scoren afhield. De enorme regenbui die vijf minuten voor tijd boven Serooskerke los barstte maakte het slot van de wed strijd er niet vrolijker op. Ook de wegens buitenspel afgekeurde tref fer van Renco Francke in de slot minuut deed hier geen goed aan. „Maar ik heb hier wel vrede mee", besloot Van Keulen. „Zij zijn ge woon een stapje verder." Serooskerke - De Zwerver 0-1 (0-1 18. Wesley Kassels 0-1Scheidsrechter: R.C.P. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Frank Rooze (Serooskerke), Hugo Penning (DeZwerver). Aantal toeschou wers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83