iws-Vlaanderen
Zeeuws-Vlaanderen sluif
Alleen maar lachende gezichten
32 I Maandag 18 mei 2009 PZC
UIT
1Alwin Vermeulen, Kwadendamme, 2,44 21
2. Bart Bleyaert, Knesselare (B), 2.46.41
3. Wim van Sparrentak, Middelburg, 2.46.45
4. Patrick Hembrecht, Sint-Gillis (Waas(B), 2.48.16
5. Wilko de Vos, Kattendijke, 2.49.23
6. Martijn Hiensch, Amsterdam, 2.50.12
7. Mark Vanderlinden, Brussel, 2.51.36
8. Jurgen Segers, Veldhoven, 2.52.36
9. Ros Nico, Waarschoot (B), 2.54.00
10. Ivo de Bruyn, Heikant, 2.54.08,
11Harold Hiel, St. Jansteen, 2.55.37,
12. Edwin Arens, Kruiningen, 2.56.09,
13. Gert-Jan Verbrugge, Goes, 2.58.36,
14. Gino Casier, Wilrijk (B), 2.58.48,
15. Erik Goossen, Terneuzen, 2.59.08,
16. Rinus Witte, Middelburg, 2.59.10
17. Benny Thuy, St Jansteen, 3.00.50,
18. Adriaan van Keulen, Middelburg, 3.01.22,
19. Adriaan Coppoolse, Rhoon, 3.02.04,20. Erik Pop-
pe, Biggekerke, 3.03.05, 21. Franky George, Ize-
gem(B), 3.03.37, 22. Ruud de Vette, Hellevoetsluis,
3.04.20, 23. Jan Henderickx, Erpe-Mere(B), 3.04,36,
24. Giel Joziasse, Goes, 3.04.43, 25. Kees Verplanke,
Breda, 3.05.26, 26. Arjan Hofs, Amersfoort, 3.05.33,
27. Patrick Kloek, Antwerpen(B), 3.05.43, 28. Edwin
de Jaeger, Zuiddorpe, 3.06.17, 29. Yves de Gelderm,
Erpe-Mere(B), 3.06.22, 30. Patrick Vervaet, St. Jan
steen, 3.07.07, 31. Johan Watthy, Gistel(B), 3.08.41,
32. Marius Besuijen, Middelburg, 3.10.22, 33. Kees
Joosse, Middelburg, 3.11.46, 34. Ivo Peeters, Gier-
le(B), 3.12.18, 35. Erwin Harmes. Nieuw- en St Joos-
land, 3.12.30, 36. Freddy Wallaert, Izegem(B),
3.13.00, 37. Jan Vermeulen, Clinge, 3.13.36, 38. Her
man van Haaren, Tilburg, 3.13.54, 39. Sander de Bart,
Aardenburg, 3.14.00, 40. Tom van de Voorde, Hulst,
3.14,20, 41. Piet van Mourik, Ouwerkerk, 3.14.37,
42. Jacco Schroevers, Middelburg, 3.14.48, 43. Nitin
Klapwijk, Axel, 3.14.52, 44. Danny de Baere, Waas
munster (B). 3.15.01, 45. Rob Goossens, Nistelrode,
3.15.17, 46. Maus Dieleman, Utrecht, 3.16.12, 47.
Gunther Coppens, Denderhoutem(B), 3.16.19, 48.
Dirk van Bunder, Hulst, 3.16.43, 49. Robin Hofland,
Vlissingen, 3.16.57, 50. Jan Louisse, Middelburg
3.16.59, 51. Frank Boerebach, Hoek 3.17.11, 52. Jon
Herselman, Kapelle, 3.17.22, 53. John Guequierre,
Middelburg, 3.17.24, 54. Sepp Vermeulen, Koewacht,
3.17.27, 55. Karin Bakker, Roeselare(B), 3.17.30,
56. Eric Blaakman, Breskens, 3.18.16, 57. Jack van de
Huygevoort, 3.18.48, 58. Tom de Koster, Hulst,
3.19.02, 59. Herman Kuijer, Terneuzen 3.19.20, 60.
Bart Vandewiele, Gent(B) 3.19.30, 61. Sjaak Porte-
gies, Middelburg 3.19.35, 62. Guido Weuts, Tessen-
derlo(B) 3.20.06, 63. Anton van Daalen, Koudekerke,
3.20.47, 64. Peter Franck, Niel (B), 3.21.08, 65. Wim
Besuijen, Middelburg, 3.21.14, 66. Piet Posthuma,
Oost-Souburg, 3.21.18, 67. Jan de Mits, Ertvelde(B),
3.22.01, 68. Piet Moes, Koudekerke, 3.22.23, 69. Han
Gerritsen, Hulst, 3.22.27, 70. Etienne den Toom, Ter
neuzen, 3.22.29, 71. Rina van Poecke, Terneuzen,
3.22.46, 72. Hubert van Broeckhove, St Amandsberg,
3.22.55, 73. Jaap van de Velde, Serooskerke, 3.23.00,
74. Jos Grootjans, Westkapelle, 3.23.03, 75. Jan Reu-
mers, Herent (B), 3.23.18, 76. Peter Peeters, Esbeek,
3.23.30, 77. Jurjen Swiers, Vlissingen, 3.23.43, 78.
Niels Cool, Landsmeer, 3.24.26, 79. Pascal Kool, Ter
neuzen, 3.24.30, 80. Leo Vandeberg, Rosmalen,
3.25.00, 81. Luc van Nieuwehuyse, Zulte (B), 3.25.02,
82. Cor de Ridder, Amemuiden, 3.25.08, 83. Mare de
Block, Stekene (B), 3.25.22, 84. John Kommer, Kerk-
werve, 3.25.31, 85. Arthur Pouwelse, Middelburg,
3.25.41, 86. Patrick van de Vijver, Veldhoven,
3.25.42, 87. Kees de Nooijer, Aagtekerke, 3.25.47,
88. Ray Cornips, Waterlandkerkje, 3.25.57, 89. Dirk
Brys, Sint Gilles Waas (B) 3.26 20, 90. Niek van Bel-
zen, Axel, 3.26.26, 91. Boudewijn van Hoecke, Oost
akker (B), 3.26.27, 92. Jac van Heerebeek, Oirschot,
3.27.06, 93. Jack Peeters, Kasterlee (B), 3.-27.11, 94.
Frank Verschorre, Breskens, 3.27.17, 95. Jules Marsé,
Hilvarenbeek, 3.27.29, 96. Guido Smet, St Gillis Waas
(B), 3.27.49, 97. Rudy Neve. St. Jansteen, 3.28.08, 98.
Raymond Offermans, Geleen, 3.28.12, 99. Willy de
Blaeij, Terneuzen, 3.28.21, 100. Marcel den Hollan
der, Zoetermeer, 3.28.24, 101. Emiel de Kraker, Sas
van Gent, 3.28.27, 102. Dominique Guilbert, Destel-
bergen (B), 3.28.29, 103. Jan Tavenier, Wolphaarts-
dijk, 3.28.51, 104. Engelbert Hubbers, Nijmegen,
3.29 01, 105. Maxim van Pelt, Antwerpen (B),
3.29.22,106. Sjaak Verberkmoes, Wjk bij Duurstede,
3.29.29, 107. P C. Blommers, Hilvarenbeek, 3.29.31,
108. Nick Weiand, Axel, 3.29.37, 109. Ludwig van
Waterschoot, Heikant, 3.29.44, 110. Gilles Geschiere,
Meliskerke, 3.29.50, 111. Leo Dalebout, Gapinge
3.29.57, 112. Hans Corbijn, Oostkapelle, 3.30.50,
113. Henk van Tatenhove, Kapelle 3.31.34, 114. Kurt
de Smet, Eeklo (B), 3.32.03, 115. Bart Wuyts, Izegem
(B), 3.32.18, 116. Pieter Wisse, Biggekerke. 3.32.20,
117. Leon Bisschops, Biervliet, 3.33.00, 118. Annet
te Heijman, Terneuzen, 3.33.06, 119. Koen de Vries,
Vlissingen 3.33.33, 120. Wim de Lannoy, Aalter (B),
3.33.36, 121. KurtTaghon, Zomergem (B), 3.33.37,
122, Ronald Dhondt, Kemzeke (B), 3.33.46, 123.
Wim Keygnaert, Gent (B), 3.33.57, 124. Rinus Reijn-
goudt, Terneuzen, 3.34.09, 125. Patrick Ceuppens,
St-Pieters-Leeuw (B), 3.34.40, 126. Klaas Houterman,
Westkapelle, 3.35.14, 127. Henk van der Poel, West
kapelle, 3.35.21,128. Marko van der Voort, Berkel en
Rodenrijs, 3.35.27, 129. Tom Vercarre, 3.35.29, 130.
Stefan van der Eijk, Terneuzen, 3.35.33, 131. Paul Ce-
lis, Nijlen (B), 3.37.11,132. Ingrid de Prekel, Kemze
ke (B), 3.37.14, 145. Marian Menke-Pluijmers, Rot
terdam, 3.40.29, 146. Philippe van Geertruy, Ekeren
(B) 3.41.10, 147. Ebe Blaauw, Terneuzen, 3.41.18,
148. Ruud Frederiks, 's-Heerenhoek 3.41.28, 149. Ge
orge Taal, Oostkapelle 3.41.30, 150. Ab van der
Roest, Veenendaal 3.41.37, 151. Briek van Waes, Bre
da 3.42.04, 152. Luc D'heer, Moerbeke-Waas (B),
3.42.07, 153. Dirk Verwulgen, Stekene (B), 3.42.08,
154. Raymond Gerrits, Middelburg 3.42.15, 155.
Bets Gerritsen, Wijk bij Duurstede, 3.42.35, 156.
Ronald Wllemsen, Kamperland, 3.42.45, 157. Jacky
Lambert, Hulst, 3.42.50, 158. Peter Belfroid, Terneu
zen, 3.43.01, 159. Monique Allefs, Hulst, 3.43.06,
160. Sjouke de Jong, Haarlem, 3.43.29, 161. Geraint
Thomas, Chelmsford (GB), 3.43.55, 162. Wm Dinge-
manse, Grijpskerke, 3 44.27, 163. Luc Droesbeke,
Destelbergen (B), 3.44.40, 164 Theo Roels, Klooster-
zande, 3.44.48, 165. Björn Derumeaux, Kuurne (B),
3.44.52, 166. Martijn Cerpentier, Koewacht, 3.45.43,
167. Luc Rottiers, Hamme (B), 3.46.02, 168. Andres
de Witte, Terneuzen, 3.46.07, 169. Jos Snoeks, Eksel
(B), 3.46 14, 170. Guy Tillieux, Hasselt (B), 3 46 17.
171. Sjaak Vroonland, Lamswaarde, 3.46.23, 172.
Christoffel Vanden Bussche, Brugge (B), 3.46.26,173.
Marco Stoffels, Terneuzen, 3 46.29, 174. Chris van
Wyngenen, Brugge (B), 3.46.34, 175. Harold Plat-
jouw, Gent (B), 3.46.44, 176. Jon van Caspel, Vlissin
gen, 3.47.20, 177. Luc Gerlo, Elversele (B), 3.47 37,
178. Berry Knibbeler, Westdorpe, 3.47.50,179. Alice
Otte, Hilvarenbeek, 3.48.07, 180. Mart Verboord,
Heusden, 3.48.16, 181. René Pipeleers, Diepenbeek
(B), 3.48.29, 182. Marnix Deroo, Wngene (B),
3.48.45, 183. Jan van Katwijk, Rhoon, 3.48.54, 184.
Wm Proost, Tjelen (B), 3.49.01, 185. Suzanne Ge
schiere, Middelburg, 3.49.12, 186. Roeland van
Doorselaer, Kieldrecht (B), 3.50.01, 187. Paul Huyg-
he. Kaprijke (B), 3.50 14, 188. Johan Coppejans, Kap
rijke (B), 3.50.15, 189 Cor Muller, Renesse, 3.50.24,
190. Jan Piet Schoonakker, Terneuzen, 3.50.26, 191.
Peter van Laere, Wondelgem (B), 3.50.35, 192. Birger
Bocxstael, Merksem (B), 3.51.26, 193. Jack Scheele,
Zaamslag, 3.51.37, 194. Arjen Elderson, Rijswijk,
3.51.42, 195. Frans Verwilligen, Hulst, 3.51.44, 196.
Dirk Wagenaer, Stekene (B), 3.52.08, 197. Melissa
Pletinckx, Geraardsbergen (B), 3.52.23, 198. Tine
ke Haers, Watervliet (B), 3.52.50, 199. Christian Her
teleer, Aalter (B) 3.52.52, 200. Johan Veerman, Hobo
ken (B), 3.53.01, 201. Wytze Veerman, Ovezande,
3.53.15,202 Ronald van Remortel, St. Jansteen,
3.53.20, 203. Wim Bakker, Terneuzen, 3.53.24, 204.
Petra Rasenberg, Temeuzen, 3.53.35, 205. Greta In-
gels, Watervliet (B), 3.53.43, 206. Veerle Hofman,
Sint-Niklaas (B), 3.53.47, 207. Paul van Hiel, Dilbeek
(B), 3.53.50, 208. Rini Quist, Heinkenszand, 3.54.08,
209. Tom Verbuyst, De Klinge (B), 3.54.46, 210. Han-
no de Hoon, Terneuzen, 3.54.50, 211. Maurice Steke-
tee, Middelburg, 3.54.57, 212. Michel Dobbelaar,
Middelburg, 3.55.03, 213. Ger van Beers, Hilvaren
beek, 3.55.44, 214. Geert van Wauwe, Temse (B),
3.55.58, 215. Kees Sierveld, Arnemuiden, 3.56.31,
216. Jos van Gremberghe, Stekene (B), 3.56.41, 217.
Bart Roelant, Sint-Niklaas (B), 3.56.45, 218. Tonny
Verwer, St. Jansteen 3.56.49, 219. Ron Aret, Gouda,
3.56.53 220. Johan Treurniet, Middelburg, 3.56.55,
221. Maarten Coppieters, Oostakker (B), 3.57.05,
222. Jan van Pelt, Tielen (B), 3.57.08, 223. Jacco de
Koster, Schoondijke, 3.57.11, 224. Mare Corijn, Kapel-
leburg, 3.57.21, 225. Jos de Wilde, Breskens, 3.57.38,
226. Eddy van Boven, Schoonaarde (B), 3.58.13, 227.
Piet van Veen, Zoetermeer, 3.58.17, 228. Ko de Braai,
Terneuzen, 3.58.19, 229. Stefan van de Velde, Terneu
zen, 3.58.51, 230. Joop Lasseur, Bruïnisse, 3.59.02,
231. Piet de Zeeuw, Temeuzen, 3.59.14, 232. Philip
pe Verstraeten, Temeuzen, 3.59.25,233. Fatima Gon-
calves, Middelburg, 3.59.34. 234. William Verdonck,
Beveren-Waas (B), 3.59.56, 235. Jan de Feijter, Zaam
slag, 4.00.44, 236. Corné Boeije, Axel, 4.00.47, 237.
Gianni Salomon, Philippine, 4.00.59, 238 Stefan Fas-
saert. Hulst, 4.01.19, 239. Jean-Claude de Maaijer,
Clinge, 4.01.47, 240. Douwe Wortman, Axel,
4.02.08, 241. Wout van Wissen, Temeuzen, 4.02.29,
242. Wm Dobbelaere, Watervliet (B), 4.02.59, 243.
William de Fleurquin, Westdorpe, 4.03.19, 244. Son-
ja van Dijk, Terneuzen, 4.03.41, 245. Johnny de
Waele, Oostburg, 4.03.44, 246. Geert Brouwer, Zwol
le, 4.04.37, 247. Geert Andries, Merendree(B),
4.04.41, 248. Hans Weeda, Philippine, 4.04.50, 249.
Chantal Holvoet, Wevelgem (B), 4.05.04, 250. Jo
han Bracke, Lochristi (B), 4.05.11, 251. Pieter Vriens,
Hilvarenbeek, 4.05.16, 252. Michel de Pree, Hoek,
4.05.20, 253. Nico Meijer, Grijpskerke, 4.05.27, 254.
Gijs Driesprong, Breda, 4.05.38, 255. Darwin Kint, Ab
bots Langley (GB), 4.05.43, 256. Peter Bakker, Axel,
4.05.57, 257. Herman van Hoeve, Vlissingen 4.05.59,
258. Simon Bolle, Nieuwpoort (B), 4.06.29, 259. Jean
Pierre Roels, Lokeren (B), 4.06.41, 260. Norbert de
Mol, Kapelle, 4.06.54, 261. Tonnie Hoogstraate,
Hulst, 4.06.55, 262. Nicole Spruit, Veldhoven,
4.07.00, 263. Jack van de Sande, Hilvarenbeek,
4.07.12, 264. Inge Claessens, Antwerpen (B),
4.07.22, 265. Arnold van der Kraan, Delft, 4.07.30,
266. Guy Pauwels, Stekene (8) 4.07.34, 267. Jasper
Bakker, Axel, 4.07.37, 268. Frits van der Lubben, Zoe
termeer, 4.07.38, 269. Luc De Jaeger-Braet, Water
vliet (B), 4.07.40, 270. Firmin van de Woestijne, Wa
tervliet (B), 4.07.42, 271. Bart Kerwijn, Eeklo (B),
4.07.45, 272. Cor de Hamer, Hoek, 4.08.09,273. Sas-
kia Dankaart, Axel, 4.08.17, 274. Wllem van Rent-
erghem, Hansbeke(B),4.08.42, 275. Jos de Groote,
Turnhout (B), 4.08.56, 276. Greet Bockx, Turnhout
(B), 4.09.03, 277. Theo Zoontjens, Koudekerke,
4.09.19, 278. Peter Klaren, Terneuzen 4.09.51, 279.
Hans Alewijnse, Vlissingen 4.10.02, 280. Frank van
den Branden, St. Jansteen 4.10.21, 281. Isebel Van-
cayseele, Lokeren (B) 4.10.29, 282. Christianne
Vermorken, Nieuwvliet 4.10.45, 283. Jan van de Lin
de, Oostburg, 4.10.51, 284. Jan Meertens, Den Haag,
4.10.54, 285. Niels Groot, Terneuzen, 4.11,00, 286.
Hans Comelis, Groede 4.12.12, 287. Peter Geertse-
ma, Temeuzen, 4.12.17, 288. Arjen van Dixhoom, Ter
neuzen, 4.12.25, 289. Sandra Spronk, Terneuzen,
4.12.33, 290. Taco Gerding, Den Haag, 4.13.22, 291.
Alain Walraevens, Temse (B) 4.13.30, 292. Dirk
Noens, Clinge, 4.13.45, 293. Peter Hesselmans, Dies-
sen, 4.13.54, 294. Jeroen Hage, Middelburg, 4.14.01,
295. Tom Coenen, Hoboken (B), 4.14.03, 296. Pjotr
Coenen, Hoboken (B), 4.14.10, 297. Bernard de We
ver, Temeuzen, 4.14.15, 298. Wm de Kwant, Rotter
dam 4.14.53, 299. Dick Hoogesteger, Heinkenszand,
4.15.16, 300. Roel Adriaansens, Terneuzen, 4.15.37,
301. Rudy van Bunder, De Klinge (B), 4.15.58, 302.
Marcel van Delden, Oost-Souburg, 4.16.08, 303. Han
Haarmans, Philippine, 4.16.21 304. Marga Haar-
mans-Gerritsen, Philippine 4.16.22, 305. Louis Ver
burg, Terneuzen 4.16.25, 306. Lieven van Belzen, Mid
delburg 4.16.41, 307. Cees Cosijn, Terneuzen,
4.16.44 308. Marianne van Guyse, Stekene (B),
4.17.22, 309. Bart van Mieghem, Kieldrecht (B),
4.18.11, 310. Marnix Buyssens, Lokeren (B), 4.18.21,
311. Jan Verbeke, Blankenberge (B), 4.18.34, 312.
Marianne KnijfT, Philippine 4.19.10, 313. Alex van
Leuven, St. Jansteen, 4.19.18, 314. Yves Bracke, Klui
zen (B) 4.19.21, 315. Bruno van Rijsingen, Vught
4.19.55, 316. Jan de Jonge, Driewegen, 4.20.06, 317.
Danny de Pauw, Sluiskil, 4.20.18, 318. Peter van Stee,
Lewedorp, 4.21.38, 319. Vincent Lemaitre, Lissewege
(B), 4.22.22, 320. Guido de Breuck, Kemzeke (B),
4.22.44, 321. Cor Lakerveld, Terneuzen, 4.22.57,
322. Heidi Declercq, Kuurne (B), 4.24.08, 323. Eric
Desmet, Oostende (B) 4.24.22, 324. Menno van Hoe
pen, Middelburg, 4.25.59, 325. Erik Verlinden, Lams
waarde 4.26.09, 326. Marcel Krikke, Oost-Souburg
4.26.35, 327. Anne-Marie Peeters, Kapelhof (B),
4.27.05, 328. Depestel Pol Herenthout (B), 4.27.07,
329. Noyez Jan Hertsberge (B), 4.27.46, 330. Philip
Verhaeghe, Aalter (B), 4.28.01, 331. Ann Maes, Stek-
ene(B) 4.29.03, 332. Marijke Dees, Hoek, 4.29.38,
333. Frarrs de Rijk, Vogelwaarde, 4.29.44, 334. Aurel
Comelis, Sint-Laureins(B), 4.31.27, 335. Ko de Koe-
ijer, Zaamslag 4.32.33, 336. Willem Markenhof,
Hulst, 4.33.28, 337. Ab Delzenne, Terneuzen,
4.35.36, 338. Joyce Dijkhuizen, Zoetermeer,
4.35.51, 339. Bennie Bouterse, Terneuzen, 4.36.12,
340. Philippe Dassonville, Deinze (B), 4.37.20, 341.
Ronald Bun, Middelburg, 4.37.48, 342. Ferdy Wee-
maes, Heinkenszand, 4.38.44 ,343. Rudy van Durme,
Adegem (B), 4.39.53, 344. Gueguierre Ben Oost-Sou
burg, 4.39.56, 345. Bossche Rudiger van den Sint-Lau-
reins(B), 4.39.59, 346. Wolf Carl de Hulst, 4.40.32,
347. Most Willem van der Domburg 4.44.26, 348.
Waelput Eddy Stekene(B), 4.46.28, 349. Ruiter Jan
Delfzijl 4.46.53, 350. Blancke Luc Stekene(B),
4.54.04, 351 Ivo de Block, Stekene (B) 4.54.58, 352.
Steels Ronny 4.57 15, 353 Cor Toering, Wemeldinge,
4.58.01, 354. Frank Jaspers, Antwerpen (B), 4 59.47,
355. Jurgen Zohlandt, Westdorpe, 5.08.34
Lopers en toeschouwers
maken groot feest van
loopevenement.
door René van Stee
TERNEUZEN - Het lijkt alsof de du
vel er mee speelt. Slechts drie mi
nuten voor de start van eerste Ma
rathon Zeeuws-Vlaanderen begint
het die zaterdagochtend te rege
nen. Niemand van de dik vierhon
derd man tellende meute bij de
Keldermanspoort in Hulst lijkt dat
beetje nattigheid te deren. „We
zijn toch zeker niet van chocola",
zegt rasoptimist Leo Dalebout uit
Gapinge.
Een uurtje later is het droog. De
snelste lopers zijn Heikant dan al
gepasseerd. Net zoals in andere
dorpen, worden ze luidkeels aange
moedigd. „Hup Ivo", roept Iggy
Nachtegaal naar plaatselijk favoriet
Ivo de Bruyn. „Hij is de vader van
m'n vriendin, vandaar", licht ze
toe, nadat hij uit het zicht is ver
dwenen.
De sfeer op de hoek van de School
straat en de Ellestraat is opperbest.
Sport verbroedert. Toch is er een
aso in een te grote auto met Bel
gisch kenteken die het evenement
niet geheel op waarde weet te
schatten en per se de verkeersregel
aar wil passeren. Die is onverbidde
lijk. „Net goed", vindt bewoner
Bennie Kint.
Aan de Eerste Verkorting bij Axel
is het deelnemersveld nog verder
uit elkaar geslagen. Aan het eind
van het schapenpad zijn de estafet
teteams toe aan hun tweede wis
sel. Ook Zaamslag-voetballer Joris
Rademakers geeft het stokje over.
Hij maakt een ietwat gammele in
druk. „Trouwfeestje gehad. Ik was
om zes uur thuis. En om negen
uur ging de wekker alweer. Toch
ging het best aardig", aldus Rade
makers, die zijn ruim tien kilome
ter over de wallen van Hulst en in
de bossen van Clinge en Sint-Jan
steen in 49 minuten aflegde.
Verderop is de drank- en water-
post bij de Langeweg in Axel ook
zo'n plek waar veel volk samen-
klit. Wat opvalt is dat sommige
snelle atleten niks nemen of al lo
pende water of een energiedrankje
Organisatie Marathon
Zeeuws-Vlaanderen is
diktevreden.
door René van Stee
terneuzen - Nog geen half uur na
dat de laatste loper was gefinisht,
blikte Marlon Roels alweer vooruit
naar Marathon Zeeuws-Vlaande
ren van volgend jaar. De eerste edi
tie noemde hij zaterdagmiddag
een doorslaand succes.
„Voor zover ik het heb kunnen ho
ren, zijn de meeste deelnemers het
daarmee roerend eens. We staan
definitief op de marathonkaart", al
dus de organisator, die met name
tevreden was over de entourage
bij de start aan de Keldermans
poort in Hulst en finish op de
Markt in Terneuzen. „Maar ook op
en langs het parkoers is een mooi
staaltje werk afgeleverd. Want ga
er maar aan staan: met meer dan
honderd man die een route van
dik 42 kilometer beveiligen is een
klus die erin hakt. Het is knap om
dit allemaal aangestuurd te krij
gen. Ook in die richting is een
compliment op zijn plaats."
Hoewel sommige ongedurige
automobilisten de Marathon
Zeeuws-Vlaanderen nog liever van
daag dan morgen zien vertrekken,
is er voor Roels vooralsnog geen
aanleiding om iets te veranderen
in de route van Terneuzen naar
Hulst.
„Dat hoort erbij, vind ik. En wat is
nou overlast? Die vijf minuten dat
je even moet wachten? Voor zo'n
mooi evenement als dit moet dat
gewoon kunnen."
De definitieve resultaten van de
eerste evaluatie van de Marathon
Zeeuws-Vlaanderen laten nog een
kleine maand op zich wachten.
Roels benadrukt dat iedereen van
harte wordt aangemoedigd om
feedback te leveren. Hoewel hij
over de grote lijnen een positief
oordeel velt, is hij op een aantal de
tails kritisch. Zo moet er aan de lo
gistiek een aantal dingen verbete
ren. „Zo stonden er gisteren tien
auto's voor ons klaar, inclusief een
VIP-auto. Die wagens ophalen
duurde bijvoorbeeld veel langer
dan we hadden ingeschat. In
Hulst, Axel en Heikant hadden we
geen startlijsten. Bij de drankpos-
ten stonden blijkbaar te weinig