Politie Moskou pakt homo's op voor de middenweg Britse koningin is frauderende politici beu Volkswagen breekt gesprek Porsche af Makkelijk van je dure internet- contract af! Met de Directe Overstaphulp Het Net hetnet.nl 0900-1990 van de reepe Commotie om verdwenen lorre PZC Maandag 18 mei 2009 7 LONDEN - De Britse koningin maakt zich grote zorgen om de la wine van declaratieschandalen die de Britse politiek heeft getroffen. Ze heeft met premier Gordon Brown mogelijkheden besproken om het vertrouwen in de politiek te herstellen, meldde de Britse krant The Daily Mail gisteren. Het iets te enthousiaste declaratie gedrag van politici is namelijk niet alleen de koningin een doorn in het oog. Door een opeenstapeling van schandalen is het vertrouwen van het publiek in de regerende La- bourpartij tot een historisch diep tepunt gedaald. Zo moest La- bour-parlementariër David Chay- tor deze week het veld ruimen toen bleek dat hij de staat liet beta len voor de rente op een hypo theek die al was afgelost. Ook colle ga Elliot Morley kon zijn koffers pakken toen hij op hetzelfde ver grijp werd betrapt. Volgens de krant bespraken Brown en de koningin onder meer de gevolgen van de fraude voor de Europese parlementsverkiezingen. De eurosceptische United King dom Independence Party (UKIP) zit Labour in de peilingen op de hielen. Ook werd het mogelijk op handen zijnde vertrek van parle mentsvoorzitter Michael Martin besproken. Martin ligt onder vuur wegens zijn aanpak van de declara tieschandalen. Het Net zept je huidige cohtract op Internet vanaf A95 s Je zit geen d<)@ zonder internet p/mnd ff Maandcontract Overstaphulp is afhankelijk van de looptijd van uvu huidige contract. U kunt gebruik maken van de overstaphulp als u nu internet hooft bij Ziggo, UPC,Telo2 of Online SCHGENMDDE I WOLFSBURG - Autoproducent Volkswagen heeft de gesprekken met Porsche over een fusie afgebro ken. Dat heeft een woordvoerder van Volkswagen gisteren gezegd. Eerder op de dag had voorzitter Bernd Osterloh van de onderne mingsraad van het concern uit Wolfsburg gezegd dat het bedrijf in de huidige situatie geen sfeer voor constructieve gesprekken met Porsche waarnam. Vandaag zouden beide partijen met elkaar om de tafel zitten, maar Volkswagen heeft afgezegd. De twee ondernemingen maakten begin mei bekend te willen 'inte greren' in één concern. De in to taal tien automerken van beide be drijven zouden in stand moeten blijven. Eerder had Porsche gepro beerd Volkswagen over te nemen, maar dat bleek financieel niet haal baar. De sportwagenfabrikant heeft inmiddels wel een aandeel van 51 procent in Volkswagen. Het Duitse blad Der Spiegel be richtte zaterdag dat Porsche over woog om staatssteun aan te vra gen. Het zou een lening van 1 mil jard euro willen. De Duitse over heid heeft een fonds van 100 mil jard euro gecreëerd voor bedrijven in nood. Porsche zou als gevolg van de malaise in de autobranche en de recente uitbreiding van het belang in Volkswagen een schuld van bijna 10 miljard hebben. MÜNCHEN - In München is commo tie ontstaan over de ontvoering van de operaminnende papegaai Koko. De 36-jarige vogel, die ooit eigendom van een operazangeres was en bij haar zijn aria's leerde, werd enkele dagen geleden uit zijn kooi weggenomen. Ook burge meester Christian Ude maakt zich zorgen om de vogel. Hoewel de vo gel hem bij hun eerste ontmoeting een 'klootzak' noemde, roept Ude de ontvoerders op het dier terug te brengen. Een aanhanger van de zegevierende Congrespartij keert terug van een bij eenkomst op het partijhoofdkwartier in New Delhi, foto Gurinder Osan/AP ten. In het oosten rommelt het in Bangladesh, terwijl noordelijk in Nepal militante maoïsten de groot ste partij vormen. In het binnen land laaien de spanningen tussen hindoes en de circa 154 miljoen In diase moslims regelmatig op. Groe pen extreemlinkse militanten ter roriseren het noordoosten en maakten de afgelopen verkiezings- maand ook weer tientallen slacht offers. Tel daarbij op de traumati sche terreuraanslag in Mumbai in november vorig jaar, en het mag een wonder heten dat een zitten de regering na vijfjaar juist stevi ger in het zadel komt te zitten. Grote verliezer was de belangrijk ste oppositiepartij, de nationalisti sche hindoepartij B]P. Partijleider Lal Krishna Advani bood zaterdag onmiddellijk zijn ontslag aan. Zijn ferme, soms vijandige taal tegen moslims in het algemeen en Paki stan in het bijzonder, heeft dit keer niet gewerkt. Ook op links wist de Congrespartij stemmen weg te halen. Met de linker- en rechtervleugels geknipt, stevent India nu af op een centristische regering waarvan kie zers politieke stabiliteit en econo mische ontwikkeling verwachten. Op het gebied van de buitenland se politiek was de Congrespartij de afgelopen jaren vaak met handen en voeten gebonden aan linkse coalitiepartners. Die zijn nu over bodig, en dat maakt de weg vrij voor nauwere relaties met het Wes ten. Cruciaal voor India, dat de macht van China in de regio snel heeft zien groeien. In Pakistan klinken voorzichtig op timistische geluiden over de uit slag. 'De Indiase kiezer heeft duide lijk laten weten dat goed bestuur en stevig leiderschap belangrijker zijn dan een religieuze agenda', schrijft een Pakistaanse krant. RIGA - De politie in Moskou kan een voorbeeld nemen aan de colle ga's in de Letse hoofdstad Riga. In Moskou pakte politie zaterdag voorafgaande aan de finale van het Eurovisiesongfestival demonstre rende homo's op. In Riga voor kwam een overmacht aan agenten dat de Letse Gay Pride werd be laagd door homohaters. „Dankzij de politié voelden we ons redelijk veilig. Deze keer werd er geen stront naar homo's ge gooid", aldus Kamerlid Mathieu Heemelaar (GroenLinks) die een toespraak hield in het park in Ri ga, waar ongeveer vierhonderd ho moseksuelen en lesbiennes de monstreerden voor gelijke rechten. „Het parkje was helemaal afgezet. Buiten het park liep een groep fas cistische tegendemonstranten. Zij scholden en droegen borden met 'Gay aids' en andere discrimine rende teksten", aldus Heemelaar. De Amsterdamse raadsleden Jeani- ne van Pinxteren (GroenLinks) en Robert Flos (WD), die net als de Nederlandse ambassadeur in Riga meeliepen met de demonstratie, voelden zich geïntimideerd. „De tegendemonstranten beston den uit schreeuwers met kale kop pen, leden van een religieuze sek- te, maar ook gewone Letten. Ik zag een tienjarig jongetje met toestem ming van zijn vader zijn middel vinger naar ons opsteken", aldus Flos. In Moskou pakte de politie veertig homodemonstranten op. De Ne derlandse zanger Gordon, als lid van De Toppers uitgeschakeld voor de finale van het Eurovisie songfestival, was niet aanwezig. Hij zag af van deelname omdat zijn veiligheid niet gegarandeerd kon worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7