Heldhaftig Duiveland sneuvelt vanaf de stip Zeeuwse vierdeklassers verder in nacompetitie Kloetinge kan zich op bekerfinale richten Eind aan seizoen van Zierikzee Maatregelen zorgen voor rustig duel HVV'24 heeft geen moeite met RKTW w PZC Maandag 18 mei 2009 31 Duiveland-speler Jordy van Vossen (witte broek) probeert Aron de Keij- zer van Wieldrecht van de bal te houden. foto Henk Veenstra Prachtig debuutseizoen komt tegen Wieldrecht abrupt tot een einde. door Klaas Verspoor DORDRECHT - Duiveland balanceer de zaterdag op de grens van vreug de en verdriet. Het werd verdriet omdat de gehavende ploeg na straf schoppen door Wieldrecht werd uitgeschakeld voor promotie naar de eerste klasse. Maar er werd ook met gepaste trots teruggekeken op een prima eerste seizoen in de tweede klasse. Dennie le Comte was de personifi catie van de tegengestelde ge moedstoestanden. In de 84e mi nuut hielp de Zeeuwse topscorer zijn team aan de 2-1, waardoor Duiveland na de 3-2-winst in Oos- terland strafschoppen afdwong. Enkele minuten later miste hij de eerste Oosterlandse penalty. Het bleek zeven benutte strafschoppen later een dure misser, waardoor Duiveland als verliezer van het veld stapte. „Zonder die goal wa ren we al nergens geweest. Een penalty missen is altijd balen. Ze ker als je de enige bent. Maar we winnen en verliezen met zijn allen", besefte Le Comte. Trainer Henk Schouten compli Niemantsverdriet wordt node gemist tegen Roda Boys. door Rudy Boogert AALST - Kloetinge kan zich volle dig concentreren op de bekerfinale van komende zaterdag tegen LRC Leerdam. Het nacompetitieavon- tuur in de eerste klasse eindigde za terdag door een 2-0-nederlaag bij Roda Boys. Alleen een overwin ning had de promotiekans van Kloetinge levend gehouden, maar de hechte defensie van Roda Boys (vijfde keer op rij de nul), de afwe zigheid van de geschorste Mervin Niemanstverdriet en de rode kaan na ruim een uur voor Arjan van der Smissen maakten de ploeg kansloos. Met name de absentie van Nie- mantsverdriet bezorgde trainer Diederik Hiensch 'de hele middag menteerde zijn spelers na afloop. „Wij hebben onze huid zo duur mogelijk verkocht. We speelden met een boel spelers uit het twee de en ik kan niet anders zeggen dan dat we- hier best een resultaat hebben neergezet." Tegen Wieldrecht bleek het gemis van de geschorste Ronald Zwager van doorslaggevende betekenis. De aanvoer naar de spitsen ont brak en aanvoerder Leen IJzelen- berg moest teveel werk opknap pen op het middenveld. IJzelen- berg: „Na de 2-0 hebben we veer kracht getoond, maar penalty's blij ven een loterij. De nacompetitie was een leuk toetje." In Dordrecht creëerde Wieldrecht voor rust een overwicht en kwam het in de 42e minuut via Aron de Keijzer op 1-0. Toen Jordi van Vos sen na bijna een uur spelen een penalty veroorzaakte en Yassine Hajar vanaf de stip Wieldrecht op 2-0 bracht, moest Duiveland de schroom van zich afgooien. Waar Wieldrecht verzuimde de boel te beslissen, schoot Dennie Ie Comte zijn ploeg - met zijn eerste goal dit seizoen van buiten het strafschop gebied - naar de 2-1. Wieldrecht - Duiveland 2-1 (1-0). Aron de Keijzer 1-0, Yassine Hajar (straf schop) 2-0, Dennie le Comte 2-1 een wrang gevoel'. „Het is achteraf makkelijk praten, maar als ik de ruimte achterin bij Roda Boys zag..." Hiensch maakte zijn zin niet af Niemantsverdriet was er immers niet bij. En dat was zijn ei gen schuld. Een week eerder tegen Nieuw-Lekkerland (2-2) had zijn overdreven protest tegen de scheidsrechter hem de rode kaart opgeleverd. Daarvoor moest Kloetinge bloe den. Zonder de snelheid en diep gang van Niemantsverdriet ont brak volgens Hiensch 'de grootste dreiging' van Kloetinge. Daardoor kreeg target man Marinus Baas te weinig bruikbare ballen. Zeker ook omdat een van de aanvoerlijnen, Etiënne Mallie, vaak op hardhandi ge wijze werd afgesneden door Ro da Boys. Het bleef onterecht onbe straft. Baas werd slechts drie keer in stelling gebracht. Twee keer door Daan Esser, één keer door DORDRECHT - De nacompetitiewed- strijd tussen Wieldrecht en Duive land verliep zaterdagmiddag zon der incidenten. Naar aanleiding van de gebeurte nissen vorige week zaterdag tij dens het eerste duel, toen suppor ters in Oosterland met elkaar op de vuist gingen, hadden de diverse partijen hun maatregelen geno men. Van Wieldrecht-zijde was er sprake van een drooglegging. Voor en tijdens de wedstrijd werd er geen alcohol geschonken in de kan tine. Door de KNVB was er zelfs extra begeleiding voor het arbitra le trio naar Dordrecht gestuurd. Het bestuur van Duiveland had met succes een aantal supporters dringend afgeraden om de wed strijd te bezoeken en vanuit de ver eniging was geen vervoer geregeld voor de supporters. Wield- recht-voorzitter Van Vught sprak voor de wedstrijd het publiek toe en gaf onder meer aan dat kwet sende spreekkoren door de scheids rechter niet getolereerd werden. Tussen het publiek, onder wie nog zo'n veertig supporters uit Ooster land, bevond zich ook politie in burger. Scheidsrechter Stange, die het eerste duel leidde, was even eens als toeschouwer aanwezig. Moerse Boys maakt 3-1-nederlaag op eigen veld ongedaan: 4-1. door Rudy Boogert zundert - Hij had zijn spelers er nog zo voor gewaarschuwd, maar de woorden van trainer Marco Groeneveld landden gisteren in weinig vruchtbare aarde. 'Pas op voor de vrije trappen en corners van Moerse Boys'. Binnen een halfuur stond Zierik- zee op een 2-0-achterstand door twee bijna identieke doelpunten uit een corner. Moerse Boys poet ste de 3-1-nederlaag in Zierikzee uiteindelijk weg met een 4-1-over- Niels Kole. Kloetinge kwam niet door de Aalster defensie. De ge roemde aanval van Roda Boys deed de rest. Na ruim een kwar tier kopte Remy Schouwenaar 1-0 binnen. Na een 'krulbal' van Roda Boys op de lat, een redding van Teun Rentmeester op de lijn en en kele hachelijke situaties voor het Kloetinge-doel, counterde Roda Boys vér in blessuretijd naar 2-0 Domburgt maakt karwei af bij sterk Hoeven: 0-2. MIDDELBURG - De drie periodekam pioenen uit de vierde klasse A van het zondagvoetbal wonnen ook hun tweede wedstrijd tegen de pe riodekampioenen uit de vierde klasse B. De Schutters-Jong Ambon 2-3: De thuisploeg probeerde het Jong Ambon met fysiek en opportunis tisch spel lastig te maken, maar dan was niet succesvol. De Middel burgers, waar Martin Waisapy en Eli Wattimena ontbraken omdat zij 'op scherp stonden' wat betreft gele kaarten, waren sterker en wis ten zich voor rust zeker vier open kansen te creëren. De eerste twee doelpunten kwamen echter uit stil staande situaties: eerst benutte De lano de Keuning halverwege de eerste helft een strafschop (0-1), waarna Dazz Hitijahubessy tien minuten later raak schoot uit een vrije trap: 0-2. Op slag van rust kon De Schutters terugkomen tot 1-2. De tweede helft was matig van beide kanten; de Brabanders kon den niet meer en Jong Ambon hoefde niet zo nodig. Toch werd winning. Daarmee kwam een ein de aan het seizoen. Het nacompeti- tietreffen met Moerse Boys symbo liseerde in Groenevelds ogen het jaar van Zierikzee. „Vorige week speelden we scherp, op een goed niveau. Vandaag waren we tam en afwachtend. Die wisselvalligheid kenmerkt ons hele seizoen." Groeneveld ziet het als zijn hoofd taak om dat wisselvallige volgend seizoen, in zijn derde jaar bij de club, te beteugelen. „Dat wisselval lige hoort bij jonge gasten en daar spelen we nu mee. Maar volgend seizoen moeten we stabieler wor- den."Dat gaat hij doen zonder de vertrekkers Leon Sinke en Peter Brussé (beiden naar DFS), Serge via Onno Damen. Kloetinge speel de toen al met tien man, omdat Ar jan van der Smissen na 68 minu ten zijn tweede gele kaart had ge kregen van scheidsrechter Van der Rest. Het kan hem de bekerfinale kosten. Roda Boys-Kloetinge 2-0 (1-0). Remy Schouwenaar 1-0, Onno Damen 2-0. Scheidsrechter: R.A. van der Rest (Dord recht). het een kwartier voor tijd gelijk toen de bal uit een vrije trap door de muur van richting werd veran derd en doelman Bas Rijkeboer op het verkeerde been stond: 2-2. Vijf minuten voor tijd bezorgde Rem- co Felius zijn ploeg de verdiende winst: 2-3. De Schutters-Jong Ambon 2-3 (1-2). Delano de Keuning 0-1, Dazz Hitijahu bessy 0-2, Remco Felius 2-3. Hoeven-Domburg 0-2: Het op één punt achterstand van kam pioen Alliance geëindigde Hoeven, de ploeg met de meeste treffers vóór en de minste tégen in de vier de klasse B, leek vast van plan de eerdere 0-2-nederlaag zo snel mo gelijk goed te maken. Domburg, dat de geschorste Maurice Bernard en Chiel Maranus miste, werd wel iswaar teruggedrongen, maar echt veel kansen leverde dit verder niet meer op. Een kwartier voor tijd leidde een uitval tot een treffer van Bob Maranus: 0-1. Kort voor tijd kopte Rutger Bimmel de 0-2 binnen. Hoeven-Domburg 0-2 (0-0). Bob Mara nus 0-1, Rutger Bimmel 0-2. Clinge-Victoria'03 3-1 (3-1). Jeroen Baremans 0-1, Thomas Leeghwater 1-1, Peter Drumont 2-1 (strafschop), Davy van Puijvelde 3-1. Berrevoets (Goes), Wesley Quist en de al eerder vertrokken Rutger Kooman (SVC'08 in Wassenaar). Daartegenover staat de komst van Kasimier Snoek (ZSC'62) en Robèrt Serrano uit Dreischor (JVOZ), alsmede enkele jongelin gen uit de A-junioren. Jn Zierikzee zullen ze dolgelukkig zijn dat Ingmar Quist blijft. Hij heeft zich dit seizoen ontwikkeld tot de angel van de aanval. Drei gend, snel, misschien nog iets te improductief Moerse Boys-Zierikzee 4-1 (2-0). 14. Niek Bastiaensen 1-0, 39. Niek Bastiaen- sen 2-0, 66. Niek Voermans 3-0, 87. Mark Foesenek 4-0, 90. Daan Ruiten beek 4-1. HULST - HW'24 heeft zich ge plaatst voor de tweede ronde van de nacompetitie. In een vlakke wedstrijd won zon dagderdeklasser HW'24 zonder problemen ook de tweede wed strijd van het Tilburgse RKTW. De Hulstenaren misten veel kan sen, waardoor de eindstand nog enigszins vertekend was. Evert van den Berg opende kort na de hervatting de score. Daarna liep de thuisploeg snel uit naar een verdiende 3-0-overwinning Eerst scoorde Robin Reymaekers in eigen doel, waarna Michal Szcza- winski voor de derde treffer zorg de. In de volgende ronde ontmoe ten de Hulstenaren Moerse Boys, dat verrassend Zierikzee uitschakel de. HW'24 - RKTW 3-0 (0-0). Evert van den Berg 1-0, Robin Reymaekers (e.d.) 2-0, Michal Szczawinski 3-0. Scheids rechter: C. Dobre (Eindhoven). Kloetinge-speler Etienne Mallie kopt de bal op het doel van Roda Boys. De doelman zal de bal over de lat stompen. foto Ad van Hasselt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79