RCS heeft vrede met uitschakeling Terneuzen stuit op oude rivaal EBOH 30 Maandag 18 mei 2009 pzcW Gérard de Nooijer duelleert met Rob van der Wijst, spits van Blauw Geel'38. De Nooijer liep na twintig minuten bij een botsing een hoofdwond op, maar speelde het duel wel uit. foto Lex de Meester Zeeuws-Vlamingen hebben geen kind aan Rood-Wit Veldhoven. door Peter van Kouteren veldhoven - Door een ruime zege op Rood-Wit uit Veldhoven raakte Terneuzen gisteren een stap dich ter bij promotie naar de eerste klas se van het zondagvoetbal. De Zeeuws-Vlamingen waren nog meer dan in het eerste treffen heer en meester en wonnen met 1-4. Hoewel Terneuzen vroeg tegen een achterstand aankeek, was er geen vuiltje aan de lucht. De rood-zwarten sneden bij herhaling door de Veldhovense defensie en kregen kans op kans. Het was slechts aan een slechte afwerking te wijten dat het meer dan een uur duurde, voordat de formatie van Ardian Lekaj op voorsprong kwam. Vooral Jonathan Constancia, die net als in het thuisduel voortdu rend een plaag voor de Brabantse verdediging was, had het vizier niet op scherp staan. Uit vijf grote kansen scoorde hij voor rust één keer: 1-1. Na de hervatting was het eenrich tingsverkeer richting het Brabant se doel. [ohn Huisman, trainer van Rood-Wit, erkende na afloop dat zijn ploeg geen schijn van kans had gehad. Terneuzen kwam door Remco van Leeuwen op voor sprong en bouwde in de laatste twintig minuten door twee tref fers van Eric-Jan Naudts de marge verder uit. Terneuzen treft in een nieuwe tweekamp EBOH, waarte gen twee keer werd gelijkgespeeld. Rood-Wit Veldhoven-Terneuzen 1-4 (1-1): Raichel Marceli 1-0, Jonathan Constancia 1-1, Remco van Leeuwen 1-2, Eric-Jan Naudts 1-3, Eric-Jan Naudts 1-4. Tess van 't Westende in judoselectie VLISSINGEN - Judoka Tess van 't Westende is opgenomen in de Ne derlandse selectie tot 17 jaar. Die neemt van 18 t/m 25 juli deel aan het European Youth Olympic Festi val in het Finse Tampere. De Vlissingse judoka die uitkomt in de klasse tot 57 kilo, plaatst zich bij een goede prestatie in Tampere rechtstreeks voor de wereldkampi oenschappen in het Hongaarse Budapest. Nederlaag darters Hart van Middelburg MIDDELBURG - De darters van HvM konden niet imponeren in de lan delijke competitie. De Middelbur gers verloren met 8-2 van Oranje- bar uit het Brabantse Mariahout. Bar de Belt versloeg in de eredivi sie van het district verrassend RDO Darts Ridderkerk met 7-3. Man van de wedstrijd was Jelger Tuinstra, die vier punten binnen sleepte. Romeo van Aerde kijkt tevreden terug op twee seizoenen in Souburg. door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - RCS kwam gister middag in de return tegen Blauw Geel'38 niet verder dan een 1-1-ge- lijkspel. Omdat de Souburgse zon dag-eersteklasser het uitduel al met 5-3 had verloren betekende dat het einde van de nacompetitie. Lang werd niet getreurd om de uit schakeling. „Want wij kunnen te rugkijken op een prima seizoen", zei Romeo van Aerde. Voor de oefenmeester, die naar Serooskerke vertrekt, was het met een zijn laatste wedstrijd bij RCS. „Daar heb ik het nu best moeilijk mee", bekende hij, leunend tegen de muur van de kleedkamer. „Dit is zo'n leuke groep om mee te wer ken. Echt, dat heb ik nog nergens meegemaakt. Het klikte, terwijl veel mensen me waarschuwden toen ik twee jaar geleden naar RCS ging. Alles zou door Dennis en Gérard de Nooijer bepaald wor den. Als dat zo is ben ik snel weer weg, heb ik toen gezegd. Dat is dus niet gebeurd." Van Aerde kon tevreden terugkij ken op zijn periode in Oost-Sou burg. Toen hij begon werd de oud-prof geconfronteerd met het vertrek van vijf basisspelers. Van Aerde paste flink was jeugdspelers in en promoveerde al na één sei zoen naar de eerste klasse. „Als ik jongens als Yordi Nijland, Menno de Nooijer en Salim Ben Sallem zie spelen, geeft me dat een goed gevoel. Ze hebben zich prima ont wikkeld, net zoals veel andere jon gens. Toen ik hier kwam maakte Hoessein Bouzambou vijf, zes goals per seizoen. De afgelopen twee seizoenen behoorde hij steeds tot de topscorers van Zee land." Bij het debuut in de eerste klasse draaide RCS netjes bovenin mee. „We hebben het als groep goed ge daan", vond de trainer. „De nacom petitie was voor ons een toetje. Na afloop waren de jongens vijf minu ten teleurgesteld. Toen heb ik ze gecomplimenteerd met dit seizoen Geen verrassingen in Hackenberg Cup ARNEMUIDEN - In de eerste ronde van het Hackenberg-tafeltennis- toernooi deden zich nauwelijks verrassingen voor. Alle favorieten plaatsen zich in Matchpoint'72 in Arnemuiden bij de laatste zestien spelers. Opmerkelijk was wel de nederlaag die TTCM'er Michel Sperling leed tegen Arjan Korstanje, speler van de organiserende vereniging Arne muiden. Anne Eversdijk schrijft omnium op haar naam SPIJKENISSE - Wielrenster Anne Eversdijk uit Kapelle heeft; gisteren in Spijkenisse het Maasdelta wieier- omnium voor vrouwen (elite-B) ge wonnen. Deze wedstrijd werd ge houden naast de mannenprofkoers Tour de Rijke, die werd gewonnen door Kenny van Hummel. Eversdijk won de rit in lijn en de puntenkoers. De klassementskoers beëindigde zij als vierde. RCS speelt tegen NAC RCS speelt tijdens de voorbe reiding op het nieuwe seizoen een oefenwedstrijd tegen NAC Breda. Het duel vindt plaats op dinsdag 7 juli en begint om 19.30 uur. NAC verblijft dan op trainingskamp in Zeeland. Tijdens dat duel herbergt de se lectie van de zondag-eerste klasser minimaal twee nieuwe gezichten. Jeremy Hill, die in het verleden al bij RCS en later ook voor NAC en Vlissingen speelde, komt over van Veere. Sigrel Burnet maakt de over stap van FC Dauwendaele naar de club uit Oost-Souburg. en is de muziek aangezet." Het was de enige juiste manier om ermee om Te gaan, want de oppo nent in de nacompetitie bleek sim pelweg een maatje te groot. Blauw Geel'38 herbergde meer ervaring, was fysiek sterker en speelde het slimmer. Voor rust kreeg RCS wel iswaar twee goede mogelijkheden via Hoessein Bouzambou en Men no de Nooijer, maar de ploeg uit Veghel was dreigender. Na ruim een half uur spelen kwam het met de hulp van Roy Sallet op voor sprong. De doelman van RCS ver zuimde in te grijpen, waardoor Mounir Biyadat via de paal raak kon koppen (o-i). In de tweede helft gaf RCS niet veel weg, maar slaagde het er zelf ook niet in echt gevaarlijk te wor den. Pas in de laatste minuten kreeg het de geest en zorgde Mo hammed Ben Kadour op aangeven van invaller Morad Bobouh voor de gelijkmaker. Die kwam echter veel te laat om het nog spannend te kunnen maken. Zeker niet na de tweede gele kaart voor midden velder Salim Ben Sallem. RCS-Blauw Geel'38 1-1 (0-1). 32. Mounir Biyadat 0-1, 87. Mohammed Ben Kaddour 1-1. Scheidsrechter: H.J.M.C. Jaspers (Ude'n). Rode kaart (2x geel): 90. Salim Ben Sallem (RCS). Gele kaart: Dennis de Nooijer, Steven Visser (beiden RCS), Sjack van Rijsbergen en Gilbert Langenhuijsen (beiden Blauw Geel'38). Aantal toeschouwers: 600. Constancia, Coban en Geldof naar Vlissingen TERNEUZEN - VC Vlissingen heeft na Björn Langeveid (Hoek) nog drie nieuwe spelers voor komend seizoen binnengehaald, het zijn Jo nathan Constancia en Sinan Co- ban (beiden Terneuzen) en Joffrey Geldof (Kloetinge). Drie spelers vertrekken bij de aan komende zondag-eersteklasser: Bésar Xhoxhaj, Jihad Azzagari en Danny Magito hebben te horen ge kregen dat er geen plaats meer is. Voetbaltoernooi bij afscheid Wim Davidse HEINKENSZAND - Omdat Wim Davidse zijn trainerscarrière af sluit, houdt Luctor'88 uit Hein- kenszand vrijdag 29 mei een toer nooi met al de clubs waar hij ooit actief was. De verenigingen willen Davidse op die manier bedanken voor zijn bijdrage aan het Zeeuwse voetbal. Het toernooi begint om 19.00 uur. Na afloop is er receptie in de kantine van Luctor'88.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78