heeft eerste hoofdprijs binnen Ronald Koeman zorgt voor een trendbreuk bij AZ PZC Maandag 18 mei 2009 127 IB Eerste ronde voor plek in Europa Lea gue, eerste wedstrijd: NAC Breda-Feyenoord 3-2 (0-0). 56. Penders 1-0, 60. Gorter 2-0 (strafschop), 70. Makaay 2-1 (strafschop), 83. Amoah 3-1, 87. Tomasson 3-2 (strafschop). Scheidsrechter: Luinge. Rode kaart (2x geel): 87. Van der Leegte (NAC' Breda). Gele kaart: Lurling (NAC Breda), Biseswar (Feyenoord). Aantal toeschouwers: 12.548.- FC Utrecht-FC Groningen 3-3 (1-1). 6. Cornelisse 1-0, 19. Berg 1-1, 48. George 2-1, 49. Berg 2-2, 59. Skoubo 3-2, 73. Berg 3-3. Scheidsrechter: Vink. Gele kaart: Van Dijk, Cornelisse (FC Utrecht), Holla, Matavz (FC Groningen). Aantal toe schouwers: 10.500. Carlos Tevez Trainer (46) tekent bij de landskampioen een contract voor twee jaar. door Ruud Ramler ALKMAAR - De schoolmeesters wa ren op. En dus was AZ wel ver plicht om na Co Adriaanse en Louis van Gaal een trend te door breken met de aanstelling van een nieuwe trainer. Bij de kampioen respecteren ze vooral de lef die Ro nald Koeman toont door de erfe nis van Van Gaal aan te nemen. Toen Adriaanse vier jaar geleden vertrok, kon hij maar één geschik te opvolger aanbevelen. Hét ligt niet in de lijn van de logica om aan te nemen dat kampioenenma ker Van Gaal bij zijn vertrek naar Bayern München de naam van een 46-jarige oorspronkelijke Zaan- kanter in zijn plaats zal hebben ge adviseerd. Als toenmalig technisch directeur van Ajax moest Van Gaal immers in het stof bijten na een in terne machtstrijd met trainer Koe man. De directie van AZ kende echter geen enkele twijfel toen een troonopvolger moest worden benaderd. Zeker niet nadat andere gehoopte kandidaten stuk voor stuk afvielen. Alleen met Co Adriaanse werd daadwerkelijk over een terugkeer gesproken. „We Belgische competitie krijgt nog een staartje cent - De Belgische voetbalcompe titie moet dit jaar beslist worden met twee extra duels tussen Stan dard Luik en Anderlecht. Beide ploegen wonnen in de laatste speelronde hun wedstrijd en ein digden daarmee samen aan kop. Standard Luik, de regerend kam pioen, won met 1-0 bij AA Gent. Doelman Bolat stopte in blessure tijd een strafschop. Anderlecht ver sloeg Genk met 2-0. Donderdag speelt Anderlecht thuis, drie da gen later is de return in Luik. Titel voor Inter dankzij nederlaag AC Milan UDINE - Internazionale is voor de vierde keer op rij kampioen van Italië. De ploeg van trainer José Mourinho zag de enige overgeble ven concurrent AC Milan zaterdag avond verliezen van Udinese (2-1). Daardoor werd Inter onbereikbaar voor de aartsrivaal. De spelers van Inter vierden die avond al een feestje met de fans. Het team stap te in de bus om de titel op het Piazza Duomo te vieren. Het thuis duel met Siena eindigde gisteren vervolgens in een ruime zege: 3-0. Adriaanse kampioen met Red Buil Salzburg SALZBURG - Trainer Co Adriaanse heeft gisteren met Red Bull Salz burg zonder te spelen de Oosten rijkse titel veroverd. Titelverdedi ger Rapid Wien verloor verras send met 3-0 bij SV Ried. Met nog twee duels te spelen kan het ont troonde Rapid Wien de brigade van Adriaanse niet meer achterha len. Salzburg won zaterdag voor ei gen publiek al met 2-1 van LASK Linz. Barry Opdam (ex-AZ) speel de bij Salzburg de hele wedstrijd in de basis, Robin Nesisse (ex-FC Utrecht) fungeerde als invaller. hebben hem tot twee keer toe ge polst", aldus Marcel Brands. Maar na het volhardende 'nee' zocht de directeur voetbalzaken van AZ m'eteen het spoor van Ronald Koe man. „We hebben direct nadat het afscheid van Louis van Gaal offici eel was twee keer telefonisch con tact gehad", aldus Brands. Voor de afronding van wat toen is voorbereid hoefden AZ en Koe man gisteren in het eerste persoon lijke onderhoud niet veel tijd meer uit te trekken. Over de voorwaar den voor de tweejarige verbintenis die de nieuwe coach vandaag in Alkmaar ondertekent was men het snel eens. Gerald Sibon (midden) is de held van Heerenveen, nadat hij de beslissende strafschop heeft benut. Paulo Henrique feest mee. foto Olaf Kraak/ANP GARAGES, BERGINGEN, TUINHUISJES EN PAARDENSTALLEN VRAAG GRATIS BROCHURE: (040) 283 91 06 Kies voor mooie prefab betonelementen. Ook dubbelwandige bouw. Met degelijke rabatdelen. Vlijmscherpe prijzen. rTTïïT*^ De Huufkes 42 (Industrieterrein Eeneiix 5674 TM Nuenen fax (040) 283 92 73

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75