Sport PZC Alwin Vermeulen verbaast iedereen 'Belgische' Karin Bakker zegeviert op geboortegrond 32 en 33 25 28 en 29 Remy Vasseur slaat zijn slag in triatlon Kruiningen Maandag 18 mei 2009 Roger Federer wint weer eens van Rafael Nadal - Tip? sport@pzc.nl Alwin Vermeulen laat op de Markt van Terneuzen het applaus op zich neerdalen, kort voor hij als eerste het finishplatform van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen bereikt, foto Camile Schelstraete Atleet baart opzien met winst in Marathon Zeeuws-Vlaanderen. door Roeland van Vliet TERNEUZEN - Dat hij verrast was, was goed te merken. Alwin Ver meulen (38) had er nooit bij stilge staan dat hij wel eens de eerste winnaar zou kunnen worden van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. De atleet uit Kwadendamme dacht namelijk dat hij te weinig ki lometers in de benen had. Alle anderen waren om een ande re reden verbaasd: de hardloper van AV'56 kwam niet voor op de eerste officiële deelnemerslijst, die woensdag door de organisatie werd bekendgemaakt. En dus stond hij niet in lijstjes van favorie ten. Vermeulen: „Ik had me te laat aan gemeld. Toen ik op internet keek en me wilde inschrijven, bleek de marathon al vol. Ik heb toen contact gehad met de organisatie en gevraagd of ik een startnum mer kon overnemen. Donderdag hoorde ik pas dat dat gelukt was." Vermeulen, die zich de afgelopen jaren niet al te veel liet zien bin nen de Zeeuwse atletiek, bleek za terdag beter in vorm dan hij zelf had gedacht. In het eerste deel van de wedstrijd keek de Bevelan der nog de kat uit de boom, maar geleidelijk aan merkte hij dat hij betere benen had dan de rest. In het kopgroepje met Wim van Sparrentak, Bart Bleyaert, Wilko de Vos en Patrick Hembrecht deed hij met name op de onver harde stukken veel kopwerk. „Dan hoor je de anderen al wat zwaar der hijgen, terwijl jij nog soepel loopt." Bij het verlaten van Axel, net voor het 30 kilometerpunt, deelde hij een tikkie uit aan de anderen, meer was het niet. Maar op die versnelling („Ach, het was meer dat ik net ietsje harder ging lo pen") hadden de anderen meteen geen antwoord. Alleen Wim van Sparrentak kon nog even volgen, maar de Middelburger moest op het hobbelige, veel verwenste Ei land van Meijer het lijntje losla ten. Vermeulen: „Eigenlijk was ik de anderen al te vroeg kwijt. Twaalf kilometer in je eentje zit ten, is iets te veel. Maar het pakte goed uit." Wat heet. Vermeulen verraste ie dereen. Een deelnemer die een uur later finishte, vroeg aan de or ganisatie wie er gewonnen had. Toen hij het antwoord kreeg, zei hij: „Alwin Vermeulen? Deed-ie mee dan?" Alwin Vermeulen, die donderdag pas zeker wist dat hij kon mee doen aan de Marathon Zeeuws- Vlaanderen, wint verrassend ge makkelijk in Terneuzen. De meesten hadden op een zege van de Belg Bart Bleyaert gere kend. Maar die zat zaterdag met een curieus probleem: tijdens de race moest hij liefst vier keer de bosjes in duiken voor een acute piasbeurt. „Ik heb er tijdens mara thons altijd last van", vertelde de dertigjarige atleet openlijk. „Ik voelde me vandaag enorm sterk, maar die nieren werkten niet erg mee." De winnaar van de 25 van Hulst, een wedstrijd die hij overigens zonder sanitaire stops volbracht, werd na een sterke opmars in de laatste tien kilometer nog wel tweede in 2.46.41, op ruim twee minuten van Vermeulen. Op de vraag wat er gebeurd zou zijn als hij geen plaspauzes had moeten inlassen, durfde Bleyaert geen ant woord te geven. „Ik kan niets anders zeggen, dan dat ik content ben met mijn twee de plaats en met mijn tijd. Ik liep de eerste helft in 1.24. Het tweede gedeelte was ik dus nog wat rap per." Dat was ook te zien. Na Axel veeg de hij achtereenvolgens De Vos (uiteindelijk vijfde), Hembrecht (vierde) en Van Sparrentak (der de) op. „Op tweeënhalve kilo meter voor de streep kwam Bleyaert langszij", vertelde Van Sparrentak. „Ik kon nog wel even aanhaken, maar hij was uiteinde lijk te snel." De 39-jarige Middelburger is wel één van de weinigen die alle zes keer de Kustmarathon liep en de eerste Marathon Zeeuws-Vlaande ren meemaakte. „Het is een mooi parkoers. Ik wist niet dat Zeeuws- Vlaanderen zulke mooie stukjes heeft. Ik dacht dat ze hier alleen maar kale polders hadden", zei hij. „Maar ik denk dat er bij de Kustmarathon altijd wel meer pu blieke belangstelling is geweest, zelfs bij de eerste editie." Geëmigreerde atlete laat concurrentes na Heikant achter zich. door Roeland van Vliet TERNEUZEN - Karin Bakker (40) woont wel al achttien jaar in Roe- selare, maar in haar hart blijft ze een Terneuzense. Dat ze op haar geboortegrond de eerste Marathon Zeeuws-Vlaanderen won, vond ze dan ook een mooie ervaring. Ze fi nishte na 3.17.30 uur op de Markt van Terneuzen en bleef haar con currentes meer dan vijf minuten voor. Bakker had vorig jaar geopperd de marathon van Rotterdam te gaan lopen. Bij haar ouders, die in Axel wonen, stuitte dat op weerstand. „Mijn vader zei: 'Hoe kan je dat nou maken, als er ook een mara thon is in Zeeuws-Vlaanderen?' Daar had hij natuurlijk wel gelijk in." Toen de Belgische atlete - ze liet zich naturaliseren - zich inschreef voor de race van Hulst naar Ter- neuzen had ze een grote mond ge had, bekende de ultraloopster. „Ik had gezegd dat ik hem wel zou winnen. Maar toen ik drie weken geleden zag wie er nog meer mee zouden doen, krabbelde ik wat te rug. Maar gelukkig heb ik het toch gered." Bakker liep tot net voorbij Hei kant (ongeveer 15 kilometer) gelijk op met twee andere vrouwen. Maar die konden haar tempo daar na niet meer volgen. „Ik kreeg toen weer vertrouwen", zei ze. „Maar rond de dertigste kilometer had ik even een inzinkinkje. Door dat we wind mee hadden en ik een truitje aan had, raakte ik een beetje oververhit. Dat kostte me veel energie. Toen heb ik dat trui tje maar uitgetrokken en ben ik al leen in m'n topje verder gegaan. Dat ging veel beter." Bij de finish vroeg ze haar kledij snel weer terug, zodat ze geen kou zou vatten. En terwijl ze weer op adem kwam, zag ze haar voormali ge plaatsgenoten Rina van Poucke (3.22.46) en Annette Heijman (3.33.06) als tweede en derde eindi gen. Karin Bakker wordt na de finish geïn terviewd door speaker Theo Rabout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73