I? voor Nederlandse titel [uniorf" terug op zijn niveau baanatletiek op dreef Uitgebreid verslag Marathon Zeeuws-Vlaanderen www.pzc.nl/video,www.pzc.nl/foto,www.pzc.nl/blogs PZC Maandag 18 mei 2009 37 Het moet uiteindelijk leiden tot mooie klasseringen in het Lim burgse Stein alsmede de stadstriat- lons in Utrecht, Amsterdam en Eindhoven. Het hoogtepunt moet Almere worden, waar eind augus tus de Nederlandse titels worden vergeven. Vasseur doet daar mee aan de hele triatlon. „Die Neder landse titel moet er maar eens van komen", vindt Vasseur. „Volgend jaar wil ik meer naar het buiten land om een volgend stapje te ma ken. Nee, ik zit nog niet aan mijn plafond." Hanuel Kramer werd zaterdag op de sprintafstand (750 m zwem men, 20 km fietsen en 5 km lo pen) tweede, nadat hij nog enige tijd aan de leiding had gelegen. „Ik ben tevreden", zei de atleet uit Koudekerke. „Het is een goed be gin van het seizoen. Ik richt me op de wedstrijd in Veenendaal. Daar wil ik op de olympische afstand een goede tijd neerzetten." De winst op de halve triatlon (2500 m zwemmen, 80 km fietsen en 20 km lopen) ging naar Jerzy Kase- mier. De Groninger had een voor sprong van bijna zeven minuten op Cees Colijn (Amersfoort). slag. Hondsmerk: „Ik had niet ver wacht dat ik die afstand zou win nen. Simon is een supertalent. Hij js pas zestien maar presteert al hoog, ook op nationaal niveau." Aan het begin van de 200 meter nam Edenburg zoals Hondsmerk al had verwacht de leiding. Al snel wist hij echter naast hem te ko men. Zij aan zij stevenden ze in een spannend duel op de finish af. Hondsmerk trok uiteindelijk aan het langste eind en stelde daarmee zijn vijfde gouden individüele me daille veilig. In de estafette die daarop volgde had hij nog genoeg krachten over om ook met het mannenteam van De Schelde de eerste prijs binnen te slepen. De zwemmer had wel een verkla ring voor zijn prestaties. Mijn Terèse van Lare wint Terèse van Lare won de olym pische afstand bij de vrouwen 60, in 2.33,12. Winst was er ook voor Robin Botman (H18 sprint), Frenske Eijsermans (Hl 8 olympisch) en Ingrid Verheije (D50 sprint). Derde plaatsen waren er voor Kobus Botman (H50 olym pisch), Pieter Verhage (H60 olympisch), Veronique Vas seur (D20 olympisch) en Kees de Winter (H50 sprint). door Sjaak Sinke VLISSINGEN - De competitiewed strijd voor C- en D-junioren in Vlissingen, met een kleine 400 at leten, heeft aangetoond dat er po tentie genoeg is voor baanatletiek. De Zeeuwse teams deden het uit stekend met een overwinning voor de meisjes D van Schelde- sport, een tweede plaats voor de jongens D van Delta Sport, en der de plaatsen voor de meisjes C van AV'56, meisjes D van Delta Sport, meisjes C van RKHAV en de jon gens C en D van Dynamica. Een aantal van deze teams maakt kans op de gebiedsfihale op 20 juni in Gorinchem waar bepaald wordt wie naar de landelijke finale mag. Bij de jongens C 2e divisie bezorg de Tim van de Broeke zijn club Dy namica punten door winst op de 800 meter. Edwin van Bemden (AV'56) beheerste het moeilijke 80 meter horden het best (16,60) en werd derde bij het verspringen. Thomas Kempe (Dynamica) liep 12,04 op de 100 meter, goed voor de tweede plaats en een persoon lijk elektronisch record. In de ie divisie jongens D boekte Martijn van den Houten (Dynami ca) overwinningen op de 80 meter in 11.64 on op kogel met 10,64 me ter. Tijs Geluk (Delta Sport) was de koning bij het speerwerpen: 30,17 meter. In de 2e divisie jon gens D won Steven Roelse voor Dynamica het verspringen met een clubrecord van 4,94 meter. Van de RKHAV-meisjes C in de ie divisie werd lennifer Wouters tweede op kogel en Kylie de Beule derde op speer en discus. Delta Sport had bij de meisjes D ie divi sie girlpower in huis met winst bij kogelstoten door Nadine de Rijk en Maud van Liere -en een zege van Mirjam Berrevoets op discus. Naomi Nachtegaal (RKHAV) won de 60 meter horden. In de 2e divi sie meisjes D won Aysha van Es namens Scheldesport het hoogspringen en Frederique Voor hans en Maria Strogova de 60 me ter horden. Kevin Hondsmerk eist in het weekeinde bij de mannen zes maal de eerste plek op. Toch heeft hij nog energie over. Hij is in voorbereiding voor het NK. grootste concurrenten Toby Aarn- outse, Niek de Ridder en Davy Bisslik waren afwezig. Zij zijn wel naar het studententoernooi ge gaan, met hen als tegenstander was het een stuk lastiger gewor den." Toch heeft: de zwemmer ondanks de uitzonderlijke prestaties nog niet al zijn kruit verschoten. „Ik werk naar het NK van juni toe en daar wil' ik uiteindelijk mijn beste prestatie neerzenen." Hoewel zijn directe concurrenten er op de volgende sessies van de kampioenschappen weer bij zul len zijn, heeft de zwemmer goede hoop. „Het wordt spannend maar ik ben in vorm. Je moet gewoon hard zwemmen." Hondsmerk hoopt de komende tijd zoveel mogelijk te kunnen pie ken. „Er zijn veel jonge talenten dus het wordt nog moeilijk ge noeg de komende jaren. Nu heb ik het voordeel dat ik meer ervaring heb dan de anderen. Voorlopig is dat genoeg." 73» Kevin Hondsmerk stevent af op een van zijn zes overwinningen tijdens de Zeeuwse zomerkampioenschappen. foto Camile Schelstraete Niels Mesu tweede in skeelerwedstrijd STEENWIJK - Niels Mesu is zaterdag tweede geworden in de vierde etappe van de World on Wheels-competitie. De skeeleraar uit Middelburg bleef de Belg San- der Corné nipt voor, maar moest Peter Nauta (Bolsward) voor zich dulden. Erwin Mesu en Niels Steenbakker finishten bij de A-rij ders in het peloton. Winnaar was Gary Hekman (Gramsbergen). Gis teren eindigde Niels Mesu als zes de in Almere. Daar won Roy Mul der (Wijdewormer). Erwin Mesu reed bij de A's in het peloton. Wil- lem Hut (Haulerwijk) won. Birgit Lavrijssen net naast podium BRAIVES - Birgit Lavrijssen heeft za terdag in het Belgische Braives net geen podiumplaats kunnen beha len. De achttienjarige wielrenster uit Kapelle vormde na 50 km met drie anderen een kopgroep. Zeven- tien kilometer verderop werd de renster van Rabo Lady Force in de eindsprint geklopt. In totaal kwamen 46 rensters aan de start. Door de sterke hoogtever schillen op het terrein en de harde wind -ontwikkelde de wedstrijd zich tot een ware afvalkoers. Eerste overwinning voor Milan Vader APELDOORN - Milan Vader (Middel burg) heeft zijn eerste zege van het wielerseizoen behaald tijdens de zevende wedstrijd van de jeugd- competitie mountainbiken catego rie 6. Vader startte sterk op een parkoers waar het moeilijk passeren was. In de laatste ronde reed hij zijn mede vluchter op een minuut achter stand. In categorie 3 werd Aimee Schoe (Vrouwenpolder) derde. In categorie 2 eindigde Mick van Dij- ke (Wissenkerke) als tweede en zijn broer Tim werdjierde. Nick van der Lijke vierde in etappekoers MIDDELBURG - Wielrenner Nick van der Lijke is als vierde geëin digd in de internationale 3-etap- pen Rundfahrt. De zege ging naar zijn ploeggenoot Wilco Kelder man. Beiden rijden voor UWTC Volharding. Van der Lijke, die bij de junioren uitkomt, eindigde in de proloog als 22e. Zaterdag werd hij tijdens de tweede rit derde en zondag fi nishte de Middelburger in de slote- tape als vijfde. Dat leverde hem een vierde plaats op in de ein drangschikking. HZ-team verzamelt 13 medailles in Instanbul ISTANBUL - Het zwemteam van Ho geschool Zeeland heeft in Instan bul dertien medailles gehaald tij dens het internationale Sportfest 2009. Toby Aarnoutse won vijf keer goud: op 50 m vrij, 50 m rug, 50 school, 100 m vrij en 50 m vlin der. Met Davy Bisslik, Niek de Rid der en dankzij een eindspurt van Ryan Woei won hij ook de 4X 50 m vrije slag. Bisslik werd tweede op 50 m rug, 50 m borst, 50 vlin der en 100 m rug. De Ridder won zilver op 200 m wissel en 200 m school en brons op 50 m school. Remy Vasseur neemt afstand van de concurrentie. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69