VOIgenae ronae tegen LRC Leerdam richten \/r»lcronrl*a rrrnrlo Kloetinge kan zich op bekerfinale FC Dauwendaele stuit op VCK Zaamslag in vloek en zucht klaar met Luctor Driebanders van Pluijm kansloos in titelstrijd z PZC Maandag 18 mei 2009 35 AZW gaat ondanks 2-i-verlies toch verder in de nacompetitie. door Peter van Kouteren etten-leur - Terwijl iedereen zich bij een 2-o-voorsprong voor Inter nos opmaakte voor een noodzake lijke serie strafschoppen, werd Mustafa Yilmaz voor AZW man of the match. De frêle spits kopte in de 89e minuut raak (2-1) en bracht de Axelaars daarmee een stapje dichter bij promotie naar de tweede klasse. AZW verloor in Etten-Leur na ne gen duels op rij ongeslagen te zijn, maar hield na de 2-0-zege in Axel net genoeg over in de jacht op pro motie. Internos, dat voor rust niet gevaarlijk kon worden maar na de hervatting herboren uit de kleed kamer kwam, bezorgde de Axel aars angstige momenten. De thuis ploeg verzuimde drie minuten voor tijd de genadeslag toé te die nen en kreeg kort daarna zelf een mokerslag te verwerken. „Je moet wel eens geluk hebben", haalde trainer Eddy van der Hooft die on begrijpelijke Brabantse misser aan de tweede paal op. „Als je dat blijft hebben, dan promoveer je. Ik mag niet te lyrisch worden, maar ik merk in de kleedkamer dat er echt een team staat." Het kan geen toeval zijn dat uitge rekend Mustafa Yilmaz voor zijn ploeg in de zenuwslopende slotfa se op aangeven van Gert-Jan Ko- lijn scoorde. De aanvaller is na een mislukt avontuur bij Terneuzen helemaal opgebloeid en scoorde in de laatste vijf duels voor AZW. „Hij krijgt bij ons het vertrouwen en ontwikkelt zich geweldig", zei een dolgelukkige Van der Hooft. „Ik vind hem op dit moment één van de grootste talenten van Zeeuws-Vlaanderen." De jonge Turkse spits heeft nog altijd iets speels, bezondigt zich nog wel eens aan onbezonnen acties op ei gen helft, maar krijgt veel krediet omdat hij al wekenlang zijn voe ten laat spreken. In Etten-Leur leg de de spits in vorm met Ludovico Cantoro veel pad af en vormde met deze naar België terugkerende aanvaller de eerste stoorzenders om de Brabantse aanval te ontrege len. AZW gunde Internos vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief en gaf tot de rust geen enkele kans weg. „We moesten de rust met 0-0 halen", zei Van der Hooft. „Ik vond dat ze bij ons in Axel in de tweede helft conditioneel tekort kwamen. Maar dat was vandaag niet het geval." Michiel Standaert: „Als je deze ploeg vergelijkt met DFS of Dauwendaele, dan is dit de best voetballende ploeg." Emanuel Pauwels, die uitblinker Rob de Waal moest beteugelen: „Ik dacht echt dat het penalty's zouden wor den." De namen hiervoor had Van der Hooft al op papier gezet. AZW, dat in de eerste helft met een paar snel uitgevoerde tegensto ten de gevaarlijkste ploeg was en in die fase eigenlijk had moeten Emanuel Pauwels: 'Ik dacht echt dat het penalty's zou worden' scoren, moest na de hervatting ver terug. Waar compact spelend de thuisploeg voor rust volledig in de tang was gehouden, vielen er plots gaten in de Axelse defensie. Musta fa Yilmaz, leeg gespeeld: „In de eer ste helft stond onze verdediging goed, maar in de tweede helft wa ren we minder." Invaller Tim Brands profiteerde als eerste van de onrust in de Zeeuws-Vlaamse verdediging en schoot van net binnen het straf schopgebied door de benen van doelman Niels Meesen zijn ploeg op voorsprong: 1-0. Toen een kwar tier voor tijd uitblinker Rob de Waal de marge verdubbelde (2-0), was het alle hens aan dek in de Axelse gelederen. Totdat Yilmaz net als eerder in de competitie te gen Colijnsplaatse Boys met het hoofd een beslissing fprceerde. Internos-AZW 2-1 (0-0). 57. Tim Brands 1-0, 75. Rob de Waal 2-0, 89. Mustafa Yilmaz 2-1. Scheidsrechter: B.Wirken (Werkendam). Gele kaart: Ro nald Voermans (Internos). Aantal toe schouwers: 125. Niemantsverdriet wordt node gemist tegen Roda Boys. door Rudy Boogert AALST - Kloetinge kan zich volle dig concentreren op de bekerfinale van komende zaterdag tegen LRC Leerdam. Het nacompetitieavon- tuur in de eerste klasse eindigde za terdag door een 2-o-nederlaag bij Roda Boys. Alleen een overwin ning had de promotiekans van Kloetinge levend gehouden, maar de hechte defensie van Roda Boys (vijfde keer op rij de nul), de afwe zigheid van de geschorste Mervin Niemanstverdriet en de rode kaart na ruim een uur voor Arjan van der Smissen maakten de ploeg kansloos. Met name de absentie van Nie mantsverdriet bezorgde trainer Diederik Hiensch 'de hele middag een wrang gevoel'. „Het is achteraf makkelijk praten, maar als ik de ruimte achterin bij Roda Boys zag..." Hiensch maakte zijn zin niet af. Niemantsverdriet was er immers niet bij. En dat was zijn ei gen schuld. Een week eerder tegen Nieuw-Lekkerland (2-2) had zijn overdreven protest tegen de Seizoen van DFS is na verlies tegen Klundert (2-3) voorbij. door Marco Puik PRINSENBEEK - FC Dauwendaele plaatste zich zaterdagavond een voudig voor de volgende ronde van de nacompetitie, met als inzet promotie naar de tweede klasse. De ploeg van trainer Gérard de Nooijer won in een rommelige en ongeïnspireerde wedstrijd met 0-1 van Beek Vooruit. Na de 5-0-nederlaag van vorige week geloofde Beek Vooruit er niet meer in. Het enige doelpunt viel na een half uur en werd ge- scheidsrechter hém de rode kaart opgeleverd. Niet voor de eerste keer ging hij over de schreef Om tot bezinning te komen was hij op de dinsdagtraining niet welkom. Twee dagen later mocht hij voor de spelersgroep zijn verhaal doen. „Daarin heeft hij zijn excuses aan geboden", vertelde Hiensch. „Hij had een black-out en ziet zelf ook dat dat een probleem is." Na zijn boetedoening mocht hij weer aan sluiten bij de groep. Zonder de snelheid en diepgang van Niemantsverdriet ontbrak vol gens Hiensch 'de grootste drei ging' van Kloetinge. „We hadden veel balbezit, het positiespel was af gezien van de eerste twintig minu ten goed en we kregen veel halve kansen die hele kansen hadden kunnen worden. Maar in de eind fase van de aanvallen kwamen we telkens net tekort." Daardoor kreeg target man Mari- nus Baas te weinig bruikbare bal len. Zeker ook omdat een van de aanvoerlijnen, Etiënne Mallie, pn Kloetinge is uitgespeeld in de na- competitie. Na het gelijkspel te gen Nieuw-Lekkerland (2-2) ver loor de Bevelandse ploeg nu van Roda Boys (2-0). scoord door Joran Moes. Slechts één keer was de thuisclub gevaar lijk. Na tien minuten stond de lat de openingstreffer in de weg. De bezoekers uit Middelburg lieten nog twee mogelijkheden onbenut om de score een mooier aanzien te geven. Op Hemelvaartsdag wacht voor FC Dauwendaele deel één van de dubbele confrontatie met VCK. De Nooijer: „We zullen strijden voor wat we waard zijn. De druk ligt bij VCK. Zij moéten, wij wil len." DFS kon het wederom niet bolwer- len tegen Klundert. Na een 4-1-ne- derlaag in de heenwedstrijd ging de ploeg in Burgh-Haamstede met vaak op hardhandige wijze werd afgesneden door Roda Boys. Het bleef onterecht onbestraft. Baas werd slechts drie keer in stelling gebracht. Twee keer door Daan Es- ser, één keer door Niels Kole. Dus niet door Mallie. Zijn handels merk de steekbal kon hij slechts één keer gebruiken. Daan Esser stuitte toen echter op de keeper. Kloetinge kwam niet door de Aal ster defensie heen. De geroemde aanval van Roda Boys deed de rest. Na ruim een kwartier kopte Remy Schouwenaar 1-0 binnen. Na een 'krulbal' van Roda Boys op de lat, een redding van Teun Rent meester op de lijn en enkele hache lijke situaties voor het Kloetin- ge-doel halfweg de tweede helft, counterde Roda Boys vér in blessu retijd naar 2-0 via Onno Damen. Kloetinge speelde toen al met tien man, omdat Arjan van der Smis sen na 68 minuten zijn tweede ge le kaart had gekregen. Roda Boys-Kloetinge 2-0 (1-0). 17. Remy Schouwenaar 1-0, 90+6. Onno Damen 2-0. Scheidsrechter: R.A. van der Rest (Dordrecht). Rode kaart (2x geel): 68. Arjan van der Smissen (Kloe tinge). Gele kaart: Kornee Sterrenburg en Wim Holster (beiden Roda Boys). Aantal toeschouwers: 750. 3-2 onderuit. Bij een stand van 2-1 had Lennart Padmos DFS naar een marge van twee goals kunnen schieten en de deur naar een even tuele 4-1 (en strafschoppen) kun nen openen, maar van dichtbij mikte hij hoog over. De bezoekers kwamen vlak voor rust op 0-1 via Christain Fuanani. Jarno Vermeulen maakte in de 45e minuut uit een strafschop gelijk. Het was dezelfde Vermeulen (die na twee geel het veld moest verla ten) die DFS aan het begin van de tweede helft op voorsprong bracht. Fuanani en Peter Winger den, ver in blessuretijd uit een strafschop, bezorgden Klundert als nog de zege. BKC is in Ritthem kansloos tegen Atlas en verliest met 13-5. door JaapJan Ritsema terneuzen - Lijkt op papier de affi che Zaamslag-Luctor nog altijd een spannende derby, de praktijk wijst uit dat Zaamslag twee maten te groot is om daar van te kunnen spreken. Het talrijk opgekomen pu bliek zag dat er maar één ploeg aan spelen toe kwam. Zaamslag was niet in grootse doen, maar speelde met de Terneuzense oppo nent. Medekoploper Atlas had net zo weinig te dulden van BKC. Zaamslag-Luctor 14-4: Het siert Zaamslag-coach Ivan de Hert dat hij opponent Luctor niet klei neert, maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Luctor zo onmachtig was dat van een echte korfbalwed strijd nergens sprake was. Het pu bliek dat op de derby afgekomen waren kwamen bedrogen uit, ze kregen éénrichtingsverkeer voorge schoteld. Voor de Terneuzense aan hang een sof te constateren dat twee strafworpen en een discuta bel doelpunt de magere productie typeerden. Hoewel Zaamslag niet de beste dag kende, dwong het Luctor al snel op de knieën. „De af vang was onverzorgd", stelde een zelfkritische Zaamslag-coach Ivan de Hert. Zo waren er meer punten waarover hij niet content was over het optreden van zijn ploeg, desal niettemin was (bij 11-1) wel duide lijk dat Zaamslag bovenin mee doet en Luctor figureert. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 6, Marco van Reeuwijk 4, Marjolein Ver- poorte 2, Debby Carpentier en Joris de Bree beiden 1. Scores Luctor: Eric-Jan Dellebeke 2, Martijn Dobbelaar en Marjolein Durink beiden 1 Zaamslag (gele shirts) valt aan op de Atlas-BKC 13-5: Vooral het tweede Breskense aanvalsvak had grote moeite om in het spel voor te ko men. Medekoploper Atlas was sim pelweg te sterk om aanspraak te kunnen maken op een forser aan deel. Halverwege wist BKC de schade te beperken tot 6-3, na rust liet de Ritthemse thuisploeg zich weinig gelegen aan de flinke bries die korf van Luctor. foto Camile Schelstraete over het kunstgras waaide en liep soepeitjes weg van de Zeeuws-Vla mingen. Een ingecalculeerde pun tenverdeling voor coach Mark Ko- lijn, die alweer vooruit kijkt naar volgende week: „Zevenbergen is voor ons een veel interessantere te genstander". Scores BKC: Jolanda Dees 2, Marty de Vilder, Mireille Gerritsen en Mirthe Faro allen 1 door Joop van den Oudenhoven GOES - Het team van Reynaert dat onder de naam Drankenhan del Pluijm deelneemt aan de eer ste klasse driebanden, kwam er in de regionale kampioenschappen in Goes niet aan te pas. Het Zeeuws-Vlaamse team eindigde als derde in een poule van drie. De strijd ging vooral tussen twee ij- zersterke Brabantse teams, De Eek hoorn uit Oosterhout en ZBGG uit Hoeven. De Eekhoorn ging met de titel aan de haal na een fel le strijd die pas in de laatste twee partijen werd beslist, 4-2. Toen was voor de Hulstenaren het doek allang gevallen. Van zowel ZBGG als De Eekhoorn werd met met 6-0 verloren. Tegen de kampioen werd nog de beste prestatie gele verd. Hier kwamen de Zeeuws-Vla mingen slechts acht puntjes tekort na drie partijen. Het leverde veel waardering maar geen punten op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67