Kopbal van Yilmaz goed voor de RCS heeft vrede met uitschakeling Eryürük schiet Spui naar de zege 34 Maandag 18 mei 2009 pzc Z door Marco Puik POORTVLIET - In de strijd om pro motie naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal deed Spui goede zaken tegen SPS. In Poortvliet werd het 1-2 voor de Zeeuws-Vla mingen. De ontmoeting tussen beide teams kende twee gezichten. De eerste helft was volledig voor SPS en na 35 minuten kwam de ploeg uit Poortvliet ook terecht aan de leiding. Een groot misverstand in de defensie van Spui bood Bart Franse de mogelijkheid om de Tholenaren op voorsprong te brengen. Franse wist wel raad met dit buitenkansje: 1-0. Voor rust liet SPS enkele grote kan sen onbenut om met een grotere voorsprong naar de thee te gaan. Tweemaal moest een verdediger van Spui de bal van de lijn halen. De missers bleken uiteindelijk gro te gevolgen te hebben. In de twee de helft stelden de Zeeuws-Vla mingen alsnog orde op zaken. Direct na rust zette Johan Meul- broek de gelijkmaker op het bord. In de 54e minuut mochten de gas ten wederom juichen. Met een prachtige omhaal nam Veli Eryü rük de 1-2 voor zijn rekening. In het resterende deel van de wed strijd gaf Spui de voorsprong niet meer uit handen. Spui en FSV strij den volgende week om één finale plaats. La Porte D'or kampioen in Orevo-zaalvoetbal terneuzen - In de eerste klas van het Orevo-zaalvoetbal is La Porte D'or kampioen geworden. De I)- zendijkenaren wonnen met 6-4 van GAOS. Verder is Signtex/De Sutter geëindigd op de tweede plaats en De Blauwe Tulp op de derde plaats. Vandaag zijn de hal ve finaleduels Oranje Duivels-De Blauwe Tulp en Oud Sluis-La Por te D'Or voor de beker. De finale volgt donderdag. Quick Boys 2 is weer te sterk voor Hoek 2 hoek - Het tweede elftal van Hoek moest ook in zijn tweede wed strijd in de nacompetitie met de landstitel als inzet zijn meerdere in Quick Boys 2 erkennen. Na de 6-i-nederlaag van vorige week werd het dit keer 0-4. Tot aan de rust kon Hoek 2 de tegenstander nog aardig bijbenen, maar nadat het in de 55e minuut 0-1 was ge worden, was het pleit snel be slecht. Mathieu Pauwels naar nationale titelstrijd prinsenbeek - Turner Mathieu Pauwels van Thor uit Sas van Gent heeft zich net als zijn clubgenoot Stijn de Vleeschauwer geplaatst voor het NK in Zwijdrecht. Dankzij een tweede plaats in de kwalificatie in Prinsenbeek doet Pauwels in derde divisie junioren op het NK mee aan de meerkamp. Ook komt hij uit op de voltige, brug, sprong en rekstok. Stijn van Driessen redde het niet. Romeo van Aerde kijkt tevreden terug op twee seizoenen in Souburg. door Barry van der Hooft OOST-SOUBURG - RCS kwam gister middag in de return tegen Blauw Geel'38 niet verder dan een 1-1-ge- üjkspel. Omdat de Souburgse zon dag-eersteklasser het uitduel al met 5-3 had verloren betekende dat het einde van de nacompetitie. Lang werd niet getreurd om de uit schakeling. „Want wij kunnen te rugkijken op een prima seizoen", zei Romeo van Aerde. Voor de oefenmeester, die naar Serooskerke vertrekt, was het met een zijn laatste wedstrijd bij RCS. „Daar heb ik het nu best moeilijk mee", bekende hij, leunend tegen de muur van de kleedkamer. „Dit is zo'n leuke groep om mee te wer ken. Echt, dat heb ik nog nergens meegemaakt. Het klikte, terwijl veel mensen me waarschuwden toen ik twee jaar geleden naar RCS ging. Alles zou door Dennis en Gérard de Nooijer bepaald wor den. Als dat zo is ben ik snel weer weg, heb ik toen gezegd. Dat is dus niet gebeurd." Van Aerde kon tevreden terugkij ken op zijn periode in Oost-Sou burg. Toen hij begon werd de oud-prof geconfronteerd met het vertrek van vijf basisspelers. Van Aerde paste flink was jeugdspelers in en promoveerde al na één sei zoen naar de eerste klasse. „Als ik jongens als Yordi Nijland, Menno de Nooijer en Salim Ben Sallem zie spelen, geeft me dat een goed gevoel. Ze hebben zich prima ont wikkeld, net zoals veel andere jon gens. Toen ik hier kwam maakte Hoessein Bouzambou vijf, zes goals per seizoen. De afgelopen twee seizoenen behoorde hij steeds tot de topscorers van Zee land." Bij het debuut in de eerste klasse draaide RCS netjes bovenin mee. „We hebben het als groep goed ge daan", vond de trainer. „De nacom petitie was voor ons een toetje. Na afloop waren de jongens vijf minu ten teleurgesteld. Toen heb ik ze gecomplimenteerd met dit seizoen en is de muziek aangezet." Het was de enige juiste manier om ermee om te gaan, want de oppo nent in de nacompetitie bleek sim pelweg een maatje te groot. Blauw Geel'38 herbergde meer ervaring, was fysiek sterker en speelde het slimmer. Voor rust kreeg RCS weliswaar twee goede mogelijkheden via Hoessein Bouzambou en Menno de Nooijer, maar de ploeg uit Veg- hel was dreigender. Na ruim een half uur spelen kwam het met de hulp van Roy Sallet óp voor- RCS komt op eigen veld niet ver der dan 1-1 tegen Blauw Geel'38. Na de 5-3-nederlaag in de uit wedstrijd betekent dat het einde van de nacompetitie. sprong. De doelman van RCS ver zuimde in te grijpen, waardoor Mounir Biyadat met de achterkant van zijn hoofd via de paal raak kon koppen (0-1). In de tweede helft gaf RCS niet veel weg, maar slaagde het er zelf ook niet in echt gevaarlijk te wor den. Pas in de laatste minuten kreeg het de geest en zorgde Mo hammed Ben Kadour op aangeven van invaller Morad Bobouh voor de gelijkmaker. Die kwam echter veel te laat om het nog spannend te kunnen maken. Zeker niet na de tweede gele kaart voor midden velder Salim Ben Sallem. RCS-Blauw Geel'38 1-1 (0-1). 32. Mounir Biyadat 0-1, 87. Mohammed Ben Kaddour 1-1. Scheidsrechter: H.J.M.C. Jaspers (Uden). Rode kaart (2x geel): 90. Salim Ben Saiiem (RCS). Gele kaart: Dennis de Nooijer, Steven Visser (beiden RCS), Sjack van Rijsbergen en Gilbert Langenhuijsen (beiden Blauw Geel'38). Aantal toeschouwers: 600. Mustafa Yilmaz schreeuwt het uit nadat hij AZW in de volgende ronde van de nacompetitie heeft gekopt. foto Gerard van Offeren/Visumar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66