voor HW'24 Breskens maakt zich op voor 'finale' tegen Vivoo Terneuzen wint weer van Rood Wit en moet het nu opnemen tegen EBOH Drie keer zilveren waarderingsspeld KNVB in Vogelwaarde z PZC Maandag 18 mei 2009 31 VOGELWAARDE - Drie vrijwilligers van voetbalvereniging Vogelwaarde zijn zaterdagavond in het zonnetje gezet vanwege hun verdiensten voor de club. Irene Wau- ters-Lauret (67), Piet Remorie (66) en Johnny de Kort (47) (vlnr) ontvingen van clusterafgevaardigde George de Vijlder de zilveren waarderingsspeld. Irene Wauters-Lauret was sinds mensenheugenis de spin in het web van de kantine van Vogelwaarde. Piet Remorie is bijna tien jaar bestuurslid. Hij neem na 28 jaar afscheid als verzorger bij het eerste elftal. Ook voor grote (bouw)klussen draait hij zijn hand niet om. Johnny de Kort draait al bijna vijftien jaar in het clubbe stuur mee. Hij bemant sinds 2000 het wedstrijdsecreta riaat. foto Camile Schelstraete Hulster ploeg wint met 3-0 en stuit in volgende ronde op Moerse Boys. door Jack Begijn HULST - In een vlakke wedstrijd won HW'24 ook de return tegen RKTW in de nacompetitie. De Til- burgers werden gisteren met een 3-0-nederlaag terug naar Brabant gestuurd. In de volgende ronde treft HW'24 nu Moerse Boys, dat verrassend Zierikzee uitschakelde. HW'24 speelt op Hemelvaartsdag eerst uit. Zondag wacht vervolgens de return in Hulst. Job Inghels moet het eerste duel vrijwel zeker aan zich voorbij laten gaan. Hij kreeg gisteren geel en kan een schorsing verwachten. Verder kwam de ploeg van Erik Brems nauwelijks in de proble men. „Maar we wilden toch wel op 'save' spelen", keek de trainer na afloop terug. „De 2-1-winst in Tilburg was te mager om achter over te leunen." Dus zocht de thuisploeg de aanval. Van weerstand was nauwelijks sprake. RKTW kon geen moment een vuist maken en slaagde er niet in kansen te creëren. Het enige ge vaar moest komen van schoten uit de tweede lijn, maar die waren makkelijk te verwerken voor doel man Tim Siersema. Bij HW'24 ontbraken Robin Mac- Taggart, Dim de Waal en Kieran O'Shea door blessures. Brems was daardoor genoodzaakt een aantal omz'ettingen te doen. Zo vormden Inghels en lorden Takidinne (die naar Stekene vertrekt) het hart van de verdediging en speelde Gertjan van den Dries als rechts achter. Good-old Angelo Verbra- eken zat op de bank, maar hoefde niet in te vallen. Na ruim tien minuten kreeg de thuisploeg de eerste opgelegde kans. Evert van den Berg vond doelman Niek Swagemaekers op zijn weg. In de rebound faalde HW'24 wint opnieuw van RKT- W. Na de 2-1-overwinning in Til burg eindigt de thuiswedstrijd in een 3-0-zege. Moerse Boys is de volgende tegenstander. Christoph Praet. Vooral verdedi gend waren de bezoekers te klop pen. Op de momenten dat HW'24 een beetje aanzette, sneed het met groot gemak door de laat ste lijn. De Hulstenaren speelden zeker niet hun beste wedstrijd. Vooral voor rust werd veelvuldig balverlies geleden. Linies sloten slecht aan en aanvallen liepen over te veel schijven. Het positiespel liet te wensen over en er werden veel kansen gemist. Door het mis sen van die mogelijkheden verleg den spelers de verantwoordelijk heid naar anderen. In plaats van zelf te schieten werd de bal onno dig breed gelegd. Tactisch klopte het wel. RKTW mocht de bal naar hartenlust op ei gen helft rondspelen, zonder daar bij gehinderd te worden door een Hulstenaar. Pas rond de middencir kel kwam de thuisploeg in actie. „Dat deden we goed", vond Brems. „Alleen was de omschake ling niet altijd even goed." Pal voor rust kreeg Michal Szcza- winski een dot van een kans. De Pool, veelal onzichtbaar, miste jam merlijk. In de tweede helft zette HW'24 aan en stelde het de over winning veilig via treffers van Ro bin Reymaekers (eigen doelpunt) en Szczawinski. Niels de Waal en Dennis Buys kregen daarna uitgele zen mogelijkheden om de score op te voeren. „We waren te onrus tig aan de bal", vond Brems. „Daar door kwamen we nauwelijks aan voetballen toe. Maar de inzet en discipline waren goed." Of hij met Moerse Boys in de volgende ronde blij moet zijn, weet hij niet. „Het is een goed voetballende ploeg. Dat kan een voordeel voor ons zijn, want tegen fysiek sterke ploe gen hebben we het moeilijk. Ik zal Marco Groeneveld, de trainer van Zierikzee, eens bellen. Ik wil niets aan het toeval overlaten." HW24-RKTW 3-0 (0-0). 58. Evert van den Berg 1-0, 75. Robin Reymae kers 2-0 (eigen doelpunt), 89. Michal Szczawinski 3-0. Scheidsrechter: C. Do- bre (Eindhoven). Gele kaart: Job Ing hels (HW'24), Niek Swagemaekers, Jef frey van de Linden, Kenan Yavas en Renz van Son (allen RKTW). Aantal toe schouwers: 300. Ploeg van Ardian Lekaj is ook in Veldhoven heer en meester: 1-4. door Peter van Kouteren VELDHOVEN - Door een ruime zege op Rood-Wit uit Veldhoven raakte Terneuzen gisteren een stap dich ter bij promotie naar de eerste klas se van het zondagvoetbal. De Zeeuws-Vlamingen waren nog meer dan in de eerste confrontatie heer en meester: 1-4. Hoewel Terneuzen in de tweede confrontatie met de Brabantse nummer vier van de tweede klas se F al vroeg tegen een achterstand aankeek, was er op vreemde bo dem in feite geen vuiltje aan de lucht. De rood-zwarten sneden bij herhaling door de Veldhovense de fensie en kregen kans op kans. Het was slechts aan een slechte afwer king te wijten dat het meer dan een uur duurde, voordat de forma tie van Ardian Lekaj op voor sprong kwam. Vooral Jonathan Constancia, die net als in het thuis duel voortdurend een plaag voor de Brabantse verdediging was, had het vizier niet op scherp staan. De aalvlugge spits ontsnapte keer op keer aan zijn bewakers, verscheen voor rust vijf keer alleen voor de keeper, maar slaagde er slechts één keer in te scoren. Dat betekende de gelijkmaker voor de bezoekers, die daarmee met een gerust gevoel de rust in konden gaan. Na de hervatting was het eenrich tingsverkeer richting het Brabant se doel. John Huisman, trainer van Rood-Wit, bekende dat zijn ploeg geen schijn van kans had gehad. „Ik vond dat we tegen de verhou ding in op voorsprong kwamen. Ik miste op een gegeven moment vijf basisspelers. Dat was voor ons niet meer op te vangen." Terneuzen kwam op aangeven* van Constancia door Remco van Leeuwen op voorsprong en bouw de in de laatste twintig minuten door twee treffers van Eric-Jan Naudts de marge verder uit. Ter neuzen treft in een nieuwe twee kamp EBOH, waartegen twee keer werd gelijkgespeeld. Rood-Wit Veldhoven-Terneuzen 1-4 (1-1). 10. Raichel Marceli 1-0, 29. Jona than Constancia 1-1, 66. Remco van Leeuwen 1-2, 70. Eric-Jan Naudts 1-3, 88. Eric-Jan Naudts 1-4. Scheidsrechter: S. Heusschen (Bladel). Aantal toeschou wers: 200. Een aanvaller van Breskens schiet op de paal, nadat hij Hulsterloo-doelman Jelle van Damme al is gepasseerd. foto Camile Schelstraete Overwinning volstaat voor behoud in de vierde klasse zondag. door Jurgen Naeye breskens - Nog één keer winnen en dan speelt Breskens ook vol gend seizoen weer in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Zo 'eenvoudig' luidt de opdracht voor de ploeg uit het vissersdorp. De Bressiaanders wonnen gisteren van Hulsterloo (2-1) en spelen nu komende zondag in het Brabantse Huijbergen tegen Vivoo om uit te maken wie er als vierdeklasser het nieuwe seizoen ingaat. De ploeg van coach Robbie de Muynck kende tegen het vrijwel uitgeschakelde Hulsterloo, de Oost-Zeeuws-Vlamingen verloren vorige week op eigen veld met 0-4 van Vivoo, een droomstart. Wim Vet nam in de tweede minuut een hoekschop, die door Jeffrey Tang- he met een omhaal werd verlengd. Tot verbazing van iedereen viel de bal bij de tweede paal binnen: 1-0. Even later verkwanselde Erik de Rechter een opgelegde kans en raakte Michel Meeusen de paal. Hulsterloo mocht van geluk spre ken dat het in de beginfase niet werd overlopen. Topscorer De Rechter, in de competitie goed voor twintig goals, verprutste in de 25e minuut opnieuw een kans op de 2-0. Zijn slappe inzet werd gekeerd door Jelle van Damme. „Ik speelde vandaag niet mijn ge lukkigste wedstrijd uit mijn car rière. Dat mag duidelijk zijn", al dus De Rechter. „Tja, zo gaat dat. Als je twee keer scoort, ben je de gevierde man en als je twee keer een kans om zeep helpt, heb je een draak van een wedstrijd ge speeld." Indien Breskens gisteren met vijf doelpunten verschil had gewon nen, was een gelijkspel tegen Vi voo voldoende geweest voor lijfs behoud. De marge van vijf goals kwam er niet omdat de thuisploeg faalde in de afwerking. Met name in de tweede helft ging er veel mis bij de thuisploeg. Het waren zelfs de bezoekers die de beste kansen kregen. Zo raakten Marco Ottjes en Dave de Booy, die net als hun ploeggenoot Dennis Mangnus een punt zetten achter hun voetbal- loopbaan, het aluminium. Het thuispubliek keek het gelaten aan en krabde zich regelmatig ach ter de oren zich afvragend hoe dat volgende week gaat aflopen. De te gentreffer van Dave de Booy was niet meer dan een optelsom van de kansen die Hulsterloo in de tweede helft kreeg. Trainer Robbie de Muijnck bleef optimistisch. Hij was blij dat zijn elftal had gewonnen, ongeacht de uitslag. „Of we nu met 5-0 of met 2-1 winnen, dat maakt me weinig uit. Breskens heeft geen ploeg om op de nul te spelen. Het duel tegen Vivoo moet gewoon gewonnen worden." Breskens-Hulsterloo 2-1 (2-0). 02. Jef frey Tanghe 1 -0, 41Wim Vet 2-0, 89. Dave de Booy 2-1. Scheidsrechter: E. van Nieuwenhuyze (Terneuzen). Gele kaart: Jeffrey Tanghe en Dennis de Jae ger (Breskens), David Leenknecht, Den nis Mangnus en Dave de Booy (Hulster loo). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63