langzaam maar zeker op de kaart Rehro Hulst brengt meer structuur aan in veelheid activiteiten CED CÜ) Enquêtes over openstelling Noordstraat Axel voor auto's Jeugdtoneel z PZC Maandag 18 mei 2009 15 'We moeten van deze eerste keer vooral leren. Axel heeft het WAK Het is eigenlijk zeer opvallend hoe lang schapen op een dijk je heel gOed opgepakt. De Halle is een perfecte locatie Jack Veraart, Terneuzen nastaren Martin Hoevenaars, na een achterwaartse wandeling van Axel naar Terneuzen Na Hulst vorig jaar neemt nu ook Terneuzen deel aan het Weekend van de Amateur kunst (WAK). Een schoorvoetend begin, dat echter naar meer smaakt. door Peter Oggel Vooral verbazing en ook wat onbegrip ontmoette zaterdag het kunstenaars duo Willemien van Dij- ke en Martin Hoevenaars. Maar wat wil je ook: niet iedereen loopt met een touw aan elkaar vastge knoopt van Axel naar Terneuzen. En wat meer is: zij vooruit, hij ach terwaarts. Met hun project pro beerden Willemien en Martin tus sen beide plaatsen een symboli sche verbinding tot stand te brengen in het kader van het Weekend van de Amateurkunst (WAK). Een wandeling tussen ne gen en vier uur. Haar indruk na af loop: 'De verte komt dichterbij'. En de zijne: 'Alles wat je ziet, is al voorbij'. Het WAK, van oorsprong een Vlaams initiatief, krijgt sinds 2006 enigszins schoorvoetend ook in Zeeland voet aan de grond. In Zeeuws-Vlaanderen doet Hulst met toenemend succes voor het door Jeanette Vergouwen De gemeente Hulst heeft lessen ge trokken uit het eefste Weekend van de Amateurkunst vorig jaar. Voor de tweede aflevering afgelo pen weekend had de organisatie meer structuur aangebracht in de veelheid van activiteiten. „De orga nisatie van 2008 had alle lijnen al uitgezet. Wij konden voortbou wen op het fundament van de eer ste editie", zegt Ellen Verstraeten, „Maar we hebben wel geprobeerd meer variatie aan te brengen in het aanbod. En we hebben ge zorgd dat activiteiten niet eikaars publiek wegtrokken. Dus geen popconcerten op drie locaties tege lijk, maar een bont aanbod van muziekstijlen in verschillende plaatsen en verdeeld over het weekend." Zo traden in Klooster- zande de Koninklijke Harmonie Sint Cecilia op en jeugdorkest The Young Ones. In Hulst werd de ko renmiddag goed bezocht en de voorronde van Graauwrock vorm de zaterdagavond ook onderdeel van het WAK. Verstraeten: „Kijk, dat is nu precies de bedoeling. Het WAK is voor alle lagen van de be volking. Want amateurkunst is voor iedereen. Dus biedt het WAK activiteiten naar ieders gading, mu ziek en beeldende kunst van het laagste tot het hoogste niveau. Zo was er kunst te zien van professio nals en werk gemaakt recht uit het hart. Ideaal toch voor een kruisbe stuiving?" In Hulst hadden voor de tweede editie ook Vogelwaarde en Heikant zich aangesloten bij het WAK, waardoor er in bijna al le kernen van de gemeente activi teiten op het programma stonden. Over de publieke belangstelling was er weinig te klagen, behalve voor dans, muziek en workshops werden ook exposities van regiona le kunstenaars goed bezocht.- Verstraeten: „In 2010 willen we als coördinatiegroep (SWH) de zelf werkzaamheid van deelnemers nog verder stimuleren. Want het mooie van het WAK is toch ook dat alle deelnemers pro deo optre den. Dat gaat dus puur om de be trokkenheid, de podiumervaring en natuurlijk ook bekendheid. Het sfeertje was, net als het weer, pri ma. Volgend jaar volgt absoluut editie nummer drie." axel - Het experiment om gedu rende een jaar autoverkeer toe te staan in de Noordstraat in Axel is nog geen vijf maanden op gang, maar nu al is er een tussentijdse enquête gehouden onder het pu bliek én de ondernemers in de straat. In de afgelopen weken heeft het Hoofdbedrijfschap Detailhan del (HBD) vijftig formulieren on der winkeliers en horeca uitgezet; leerlingen van het ROC Wester- schelde in Terneuzen hebben onge veer honderd consumenten om hun mening gevraagd. De resulta ten van beide onderzoekjes wor den morgenavond gepresenteerd tijdens een bijeenkomst van de Stadstafel Axel. Daarin zitten verte genwoordigers van gemeente, Stadsraad, politie, Axel Vooruit en woningbouwvereniging. Woord voerder Dick Oggel van de winke liersvereniging Axdusief zegt voor uitlopend op de presentatie van het HBD te hebben begrepen dat de acceptatie van auto's in de straat is toegenomen. „Maar wel zijn er nog maatregelen voor ver groting van de veiligheid nodig." Het eenrichtingsverkeer in de Noordstraat stuitte vorig jaar op veel verzet. Ondernemer Patricia Mahu van lunchroom De Krake ling verzamelde een pakket hand tekeningen van tegenstanders. Zij zegt dat het verzet tegen de proef alleen maar is toegenomen. Mahu: „Ik hoor van collega-ondernemers toch veel klachten. Nu onder meer ook over stofoverlast. En laatst is er bijna een kind aangereden." 5)e (ieóte puzzeCawtó ótaan aan uiai ;.p www.lekkerpuzzelen.nl CV; WATERLANDKERKJE - Het jeugdtoneel Waterlandkerkje voert vrijdag en zaterdag in het dorps huis de komedie 'Familie Bruins- ma in de bocht: Groeten van de Veluwe' op. Aanvang beide dagen: 20 uur. De regie is van Annemieke Keijmel en Cees van Oostrum. tweede jaar mee, Terneuzen heeft zich dit jaar voor het eerst onder de deelnemende gemeenten ge voegd. Dat betekende: van vrijdaga vond tot en met zondagmiddag zo mogelijk alle vormen van amateur kunst, te verdelen over drie loca ties: De Halle in Axel, de Grote Kerk in Terneuzen én de gemeen telijke beeld- en muziekschoool Toonbeeld. Deze laatste had zater dag ook open dag, maar die viel dus mooi samen met het WAK. „Alle begin is moeilijk. Dit moet groeien, mensen moeten wen nen", blijft zaterdag in De Halle voorzitter Cor Sol van de Video club Zeeuws-Vlaanderen optimis tisch. Want veel bezoek heeft hij eerlijk gezegd nog niet gezien. Dat optimisme straalt ook gemeente lijk coördinator Jack Veraart uit, in een overigens drukke muziek school. „Wij vinden het belangrijk om amateurkunsten te stimuleren. Maar mensen kijken de kat wat uit de boom. Het eerste jaar in Hulst was ook moeizaam, nu is het daar een succes." Toch is Veraart licht jes teleurgesteld. „We hebben er echt hard aan getrokken. Alle clubs en verenigingen in de hele gemeente zijn benaderd voor deel name. Maar de respons was niet geweldig." Niettemin blijft hij strijdvaardig: „Volgend jaar zeker weer. Want Terneuzen telt toch veel wervende amateurkunsten." In Galerie 18 in Hulst was er een workshop voor het bewerken van oude boeken. foto Camile Schelstraete 10-daagse busreis elke maandag en vrijdag vertrek: 22/05 t/m 22/06 al vanaf... Exclusief 25,- Royal Class toeslag 8-daagse vliegreis elke dinsdag en zaterdag vertrek: 19/05 t/m 23/06 insdag en zaterdag Voor meer informatie, prijzen per data en andere reisduur, kijk op: www.rekro.nl of bel 010-4142233 wL foto Camile Schelstraete Lekker op vakantie naar Calella met verblijf in een prima 3-sterren hotel op basis van halfpension.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59